ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/01/2020 10:12

Efektet pozitive dhe negative të taksës së Kosovës ndaj produkteve serbe

Efektet pozitive dhe negative të taksës së Kosovës ndaj produkteve serbe
Analistët në Kosovë thonë se taksa e vendosur nga qeveria Haradinaj një vit më parë bëri që të lëkunden marrëdhëniet me miqtë ndërkombëtarë ndërkohë që në aspektin politik, fatkeqësisht u përdor për të mbuluar skandalet ...
ABCNews | 21-Nov-2019 14:54
Analistët në Kosovë thonë se taksa e vendosur nga qeveria Haradinaj një vit më parë bëri që të lëkunden marrëdhëniet me miqtë ndërkombëtarë ndërkohë që në aspektin politik, fatkeqësisht u përdor për të mbuluar skandalet ...

Një vit nga vendosja e taksës ndaj produkteve serbe dhe boshnjake
Më 21 nëntor të vitit të kaluar, Qeveria e Kosovës mori vendim që produktet e importuara nga Serbia dhe Bosnja të taksohen 100%.
Top Channel | 21-Nov-2019 08:56
Më 21 nëntor të vitit të kaluar, Qeveria e Kosovës mori vendim që produktet e importuara nga Serbia dhe Bosnja të taksohen 100%.

‘Associated Press’: Albin Kurti vështirë se do ta heqë taksën 100 për qind
Agjencia e lajmeve “The Associated Press” ka shkruar një artikull për vendimin për taksën ndaj produkteve serbe dhe boshnjake në njëvjetorin e vendosjes nga qeveria Haradinaj. Në këtë artikull është vënë në dilemë ...
Zeri | 21-Nov-2019 14:47
Agjencia e lajmeve “The Associated Press” ka shkruar një artikull për vendimin për taksën ndaj produkteve serbe dhe boshnjake në njëvjetorin e vendosjes nga qeveria Haradinaj. Në këtë artikull është vënë në dilemë ...

As Albin Kurti nuk do ta largojë taksën sipas Associated Press
Agjencia e lajmeve The Associated Press ka shkruar një artikull për vendimin për taksën ndaj produkteve serbe dhe boshnjake në një vjetorin e vendosjes nga qeveria “Haradinaj”. Në artikull vihet në dilemë heqja e taksës ...
AlbInfo | 21-Nov-2019 14:12
Agjencia e lajmeve The Associated Press ka shkruar një artikull për vendimin për taksën ndaj produkteve serbe dhe boshnjake në një vjetorin e vendosjes nga qeveria “Haradinaj”. Në artikull vihet në dilemë heqja e taksës ...

Shkrimi në New York Times në 1-vjetorin e tarifës, vështirë se Albin Kurti do ta heqë atë
Taksa e autoriteteve të Kosovës ndaj mallrave të Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës ka mbushur sot një vit prejse ka hyrë në fuqi. E pikërisht në njëvjetorin e taksës, gazeta amerikane me influencë, Nju Jork Times, ka ...
Gazeta Monitor | 21-Nov-2019 14:05
Taksa e autoriteteve të Kosovës ndaj mallrave të Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës ka mbushur sot një vit prejse ka hyrë në fuqi. E pikërisht në njëvjetorin e taksës, gazeta amerikane me influencë, Nju Jork Times, ka ...

Haradinaj: Argatët e Serbisë punuan për interesa në dëm të Kosovës duke bërë presion të hiqet taksa
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, në njëvjetorin e vënies së taksës 100 për qind për produktet e Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës, ka thënë se ka fituar shumë Kosova, kanë fituar prodhuesit dhe blerësit. ...
Zeri | 21-Nov-2019 13:55
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, në njëvjetorin e vënies së taksës 100 për qind për produktet e Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës, ka thënë se ka fituar shumë Kosova, kanë fituar prodhuesit dhe blerësit. ...

Associated Press: Albin Kurti vështirë se do ta heqë taksën 100%
Agjencia e lajmeve The Associated Press ka shkruar një artikull për vendimin për taksën ndaj produkteve serbe dhe boshnjake në një vjetorin e vendosjes nga qeveria “Haradinaj”. Në artikull vihet në dilemë heqja e taksës ...
Klan Kosova | 21-Nov-2019 13:55
Agjencia e lajmeve The Associated Press ka shkruar një artikull për vendimin për taksën ndaj produkteve serbe dhe boshnjake në një vjetorin e vendosjes nga qeveria “Haradinaj”. Në artikull vihet në dilemë heqja e taksës ...

Shkrimi në New York Times në 1-vjetorin e tarifës, vështirë se Albin Kurti do ta heqë atë
Taksa e autoriteteve të Kosovës ndaj mallrave të Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës ka mbushur sot një vit prejse ka hyrë në fuqi. E pikërisht në njëvjetorin e taksës, gazeta amerikane me influencë, Nju Jork Times, ka ...
Gazeta Observer | 21-Nov-2019 13:45
Taksa e autoriteteve të Kosovës ndaj mallrave të Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës ka mbushur sot një vit prejse ka hyrë në fuqi. E pikërisht në njëvjetorin e taksës, gazeta amerikane me influencë, Nju Jork Times, ka ...

Shkrimi në New York Times në 1-vjetorin e tarifës, vështirë se Albin Kurti do ta heqë atë
Taksa e autoriteteve të Kosovës ndaj mallrave të Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës ka mbushur sot një vit qëkur ka hyrë në fuqi. E pikërisht në një vjetorin e taksës, gazeta amerikane me influencë Nju Jork Times ka ...
Gazeta Express | 21-Nov-2019 13:32
Taksa e autoriteteve të Kosovës ndaj mallrave të Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës ka mbushur sot një vit qëkur ka hyrë në fuqi. E pikërisht në një vjetorin e taksës, gazeta amerikane me influencë Nju Jork Times ka ...

Shkrimi në New York Times në 1 vjetorin e tarifës – vështirë se Albin Kurti do ta heqë atë
Më 21 nëntor, taksa e autoriteteve të Kosovës, në importet e Serbisë dhe Bosnje Hercegovinës, ka mbushur një qëkur ka hyrë në fuqi. E pikërisht në një vjetorin e taksës, prestigjiozja amerikane Nju Jork Times i ka ...
Arbresh | 21-Nov-2019 13:25
Më 21 nëntor, taksa e autoriteteve të Kosovës, në importet e Serbisë dhe Bosnje Hercegovinës, ka mbushur një qëkur ka hyrë në fuqi. E pikërisht në një vjetorin e taksës, prestigjiozja amerikane Nju Jork Times i ka ...

Shkrimi në New York Times në 1 vjetorin e tarifës – vështirë se Albin Kurti do ta heqë atë
Më 21 nëntor, taksa e autoriteteve të Kosovës, në importet e Serbisë dhe Bosnje Hercegovinës, ka mbushur një qëkur ka hyrë në fuqi. E pikërisht në një vjetorin e taksës, prestigjiozja amerikane Nju Jork Times i ka ...
Medial | 21-Nov-2019 13:25
Më 21 nëntor, taksa e autoriteteve të Kosovës, në importet e Serbisë dhe Bosnje Hercegovinës, ka mbushur një qëkur ka hyrë në fuqi. E pikërisht në një vjetorin e taksës, prestigjiozja amerikane Nju Jork Times i ka ...

Eksperti kosovar: pse taksa anti-serbe e Haradinajt është një dështim dhe reprociteti i pamundur i Albin Kurtit
Përkundër një mendimi dominant në Kosovë, në publik apo qarqe politike, mbi dobinë politike por dhe ekonomike të taksës ndaj mallrave serbë, ka nga ata zëra që e kundërshtojnë këtë. Është eksperti i ekonomisë Naim ...
Tesheshi | 21-Nov-2019 13:20
Përkundër një mendimi dominant në Kosovë, në publik apo qarqe politike, mbi dobinë politike por dhe ekonomike të taksës ndaj mallrave serbë, ka nga ata zëra që e kundërshtojnë këtë. Është eksperti i ekonomisë Naim ...

Shkrimi në Nju Jork Times në 1 vjetorin e tarifës – Vështirë se Albin Kurti do ta heq atë
Më 21 nëntor, taksa e autoriteteve të Kosovës, në importet e Serbisë dhe Bosnje Hercegovinës, ka mbushur një që kurë ka hyrë në fuqi. E pikërisht në një vjetorin e taksës, prestigjiozja amerikane Nju Jork Times i ka ...
Gazeta Express | 21-Nov-2019 13:14
Më 21 nëntor, taksa e autoriteteve të Kosovës, në importet e Serbisë dhe Bosnje Hercegovinës, ka mbushur një që kurë ka hyrë në fuqi. E pikërisht në një vjetorin e taksës, prestigjiozja amerikane Nju Jork Times i ka ...

1 vit bllokadë ndaj mallrave serbe, kur do t’i skadojë afati taksës?
Para një viti Qeveria e Kosovës vendosi t’i përgjigjet fushatës së Serbisë për heqjen e njohjeve me taksë prej 100 për qind ndaj produkteve nga Serbia. Taksë iu vu edhe Bosnjës e cila importonte në Kosovë pa njohur ...
TetovaSot | 21-Nov-2019 11:36
Para një viti Qeveria e Kosovës vendosi t’i përgjigjet fushatës së Serbisë për heqjen e njohjeve me taksë prej 100 për qind ndaj produkteve nga Serbia. Taksë iu vu edhe Bosnjës e cila importonte në Kosovë pa njohur ...

Ministri serb: Gati 400 milionë euro i humbëm nga taksa, “Mini Schengeni” i hapur edhe për Kosovën
Ministri i Tregtisë së Serbisë, Rasim Ljajiq ka folur për humbjet që ka pësuar Serbia brenda 1 vjetorit të vendosjes së taksës nga Kosova. Ministri i Tregtisë së Serbisë, Rasim Ljajiq ka deklaruar se në vitin e fundit, ...
Albportali | 21-Nov-2019 11:35
Ministri i Tregtisë së Serbisë, Rasim Ljajiq ka folur për humbjet që ka pësuar Serbia brenda 1 vjetorit të vendosjes së taksës nga Kosova. Ministri i Tregtisë së Serbisë, Rasim Ljajiq ka deklaruar se në vitin e fundit, ...

Sot 1 vit nga vendimi më i fuqishëm i Qeverisë Haradinaj, taksa 100% ndaj produkteve serbe!
Sot bëhen 1 vit nga vendimi më i fuqishëm i Qeverisë Haradinaj, vendosjen e taksës 100% ndaj produkteve serbe e boshnjake. Ky vendim erdhi nga mbledhja e Qeverisë së Kosovës me propozimin e Ramush Haradinajt. Vendimi i ...
Indeks Online | 21-Nov-2019 11:28
Sot bëhen 1 vit nga vendimi më i fuqishëm i Qeverisë Haradinaj, vendosjen e taksës 100% ndaj produkteve serbe e boshnjake. Ky vendim erdhi nga mbledhja e Qeverisë së Kosovës me propozimin e Ramush Haradinajt. Vendimi i ...

1 vit bllokadë ndaj mallrave serbe, kur do t’i skadojë afati taksës?
Para një viti, Qeveria e Kosovës vendosi t’i përgjigjet fushatës së Serbisë për çnjohjen e Kosovës me taksë prej 100 për qind ndaj produkteve nga Serbia. Taksë iu vu edhe Bosnjës e cila eksportonte në Kosovë pa njohur ...
Gazeta Express | 21-Nov-2019 11:22
Para një viti, Qeveria e Kosovës vendosi t’i përgjigjet fushatës së Serbisë për çnjohjen e Kosovës me taksë prej 100 për qind ndaj produkteve nga Serbia. Taksë iu vu edhe Bosnjës e cila eksportonte në Kosovë pa njohur ...

1 vit bllokadë ndaj mallrave serbe, kur do t’i skadojë afati taksës?
Para një viti Qeveria e Kosovës vendosi t’i përgjigjet fushatës së Serbisë për heqjen e njohjeve me taksë prej 100 për qind ndaj produkteve nga Serbia. Taksë iu vu edhe Bosnjës e cila importonte në Kosovë pa njohur ...
Gazeta Observer | 21-Nov-2019 11:21
Para një viti Qeveria e Kosovës vendosi t’i përgjigjet fushatës së Serbisë për heqjen e njohjeve me taksë prej 100 për qind ndaj produkteve nga Serbia. Taksë iu vu edhe Bosnjës e cila importonte në Kosovë pa njohur ...

Ministri serb: Gati 400 milionë euro i humbëm nga taksa, “Mini Schengeni” i hapur edhe për Kosovën
Ministri i Tregtisë së Serbisë, Rasim Ljajiq ka folur për humbjet që ka pësuar Serbia brenda 1 vjetorit të vendosjes së taksës nga Kosova. Ministri i Tregtisë së Serbisë, Rasim Ljajiq ka deklaruar se në vitin e fundit, ...
TetovaSot | 21-Nov-2019 11:06
Ministri i Tregtisë së Serbisë, Rasim Ljajiq ka folur për humbjet që ka pësuar Serbia brenda 1 vjetorit të vendosjes së taksës nga Kosova. Ministri i Tregtisë së Serbisë, Rasim Ljajiq ka deklaruar se në vitin e fundit, ...

“Taksa”, Serbia pësoi humbje rreth 400 milionë euro
Sot para një viti Kosova vendosi taksën 100 për qind ndaj produkteve serbe dhe atyre nga Bosnja dhe Hercegovina. Këtë vendim, Qeveria e Kosovës e pati marrë një ditë pasi Kosova dështoi të anëtarësohej në Interpol për ...
Alsat-M | 21-Nov-2019 10:50
Sot para një viti Kosova vendosi taksën 100 për qind ndaj produkteve serbe dhe atyre nga Bosnja dhe Hercegovina. Këtë vendim, Qeveria e Kosovës e pati marrë një ditë pasi Kosova dështoi të anëtarësohej në Interpol për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved