ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/12/2019 03:07

Zbulohet kur do dalë sezoni i katërt i “La casa de Papel”

Zbulohet kur do dalë sezoni i katërt i “La casa de Papel”
mapo.al Më në fund është zbuluar se kur do të dalë sezoni i rradhës i serialit të famshëm “La casa de Papel”. Jesus Colmenar (Profesori) dhe Pedro Alonso (Berlin) treguan disa detaje gjatë vizitës së tyre në Festivalin ...
Mapo | 19-Nov-2019 23:03
mapo.al Më në fund është zbuluar se kur do të dalë sezoni i rradhës i serialit të famshëm “La casa de Papel”. Jesus Colmenar (Profesori) dhe Pedro Alonso (Berlin) treguan disa detaje gjatë vizitës së tyre në Festivalin ...

Mbyllet raundi kualifikues, ja kush shkon në Europian
mapo.al Uellsi është kombëtarja që pret në limite biletën për në raundin final të kompeticionit, Eur0 2020. Dy gola të Ramsey i mjaftuan për të mposhtur Hungarinë, me shifrat 2-0 dhe të qënë ata në raundin final të ...
Mapo | 19-Nov-2019 22:50
mapo.al Uellsi është kombëtarja që pret në limite biletën për në raundin final të kompeticionit, Eur0 2020. Dy gola të Ramsey i mjaftuan për të mposhtur Hungarinë, me shifrat 2-0 dhe të qënë ata në raundin final të ...

Goditje e dobët e De Bruyne, por portjeri bën gafën e madhe (Video)
mapo.al Belgjika po luan takimin e fundit në grup, i vlefshëm për kualifikueset e Euro 2020. Liderat e renditjes së FIFA-s presin në shtëpi, Qipron. E pikërisht në këtë duel është shënuar ndoshta një ndër golat më të ...
Mapo | 19-Nov-2019 22:32
mapo.al Belgjika po luan takimin e fundit në grup, i vlefshëm për kualifikueset e Euro 2020. Liderat e renditjes së FIFA-s presin në shtëpi, Qipron. E pikërisht në këtë duel është shënuar ndoshta një ndër golat më të ...

Futbollistët e Egnatias luajnë futboll, bëjnë edhe “not” në fushë
mapo.al Një shi i dendur ka përmbytur fushën e stadiumit Hasan Zyla në Rrogozhinë. Duke qenë se futboll ishte e pamundur të luhej, futbollistët kanë menduar të argëtohen paska duke bërë “not”. Mesa duket moti i keq dhe ...
Mapo | 19-Nov-2019 22:17
mapo.al Një shi i dendur ka përmbytur fushën e stadiumit Hasan Zyla në Rrogozhinë. Duke qenë se futboll ishte e pamundur të luhej, futbollistët kanë menduar të argëtohen paska duke bërë “not”. Mesa duket moti i keq dhe ...

Ligji për gazetarët, ndryshimet nuk përfshijnë pavarësinë editoriale
mapo.al Respektimi i kontratave të punës, pagat minimale dhe kualifikimi i gazetarëve ishin temat kryesore që u diskuan në tryezën e dytë për ndryshimet në ligjin për gazetarët. Grupet e interesit shprehën shqetësimin ...
Mapo | 19-Nov-2019 22:06
mapo.al Respektimi i kontratave të punës, pagat minimale dhe kualifikimi i gazetarëve ishin temat kryesore që u diskuan në tryezën e dytë për ndryshimet në ligjin për gazetarët. Grupet e interesit shprehën shqetësimin ...

U tha se pësoi arrest kardiak dhe u shtrua në spital, flet Trump (Video)
mapo.al Spekulimet se Presidenti Donald Trump u shtrua në spital ditën e shtunë për shkak të problemeve me zemrën duket se i ka ardhur fundi. Vetë kreu i Shtëpisë së Bardhë deklaroi se gjithçka ka qenë një mashtrim dhe ...
Mapo | 19-Nov-2019 22:02
mapo.al Spekulimet se Presidenti Donald Trump u shtrua në spital ditën e shtunë për shkak të problemeve me zemrën duket se i ka ardhur fundi. Vetë kreu i Shtëpisë së Bardhë deklaroi se gjithçka ka qenë një mashtrim dhe ...

Publikohen emrat në faqen zyrtare, Xhaferllari anëtare e Kushtetueses
mapo.al Marsida Xhaferllari është tashmë ‘de fakto’ anëtare e Gjykatës Kushtetuese. Në faqen zyrtare të Gjykatës Kushtetuese, është publikuar përbërja, mënyra si zgjidhen anëtarët dhe kriteret që duhet të përmbushin. Po ...
Mapo | 19-Nov-2019 21:48
mapo.al Marsida Xhaferllari është tashmë ‘de fakto’ anëtare e Gjykatës Kushtetuese. Në faqen zyrtare të Gjykatës Kushtetuese, është publikuar përbërja, mënyra si zgjidhen anëtarët dhe kriteret që duhet të përmbushin. Po ...

Basha me komandantin e NATO-s: Domosdoshmëri të rreshtohemi krah aleatëve
mapo.al Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me ish Këshilltar për Sigurinë i Presidentit të SHBA dhe ish-Komandant Suprem i Forcave të NATO-s në Europë, James Jones. Përmes një njoftimi në ...
Mapo | 19-Nov-2019 21:30
mapo.al Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me ish Këshilltar për Sigurinë i Presidentit të SHBA dhe ish-Komandant Suprem i Forcave të NATO-s në Europë, James Jones. Përmes një njoftimi në ...

Boronica e kuqe, fruti që ju ndihmon kundër peshës së tepërt
mapo.al Boronica e kuqe është një nga frutat më të nënvlerësuar në mesin e të gjitha frutave të tjera të pyllit. Ajo është e pasur me antioksidantë dhe fibër dhe ofron një larmi përfitimesh shëndetësore duke nisur nga ...
Mapo | 19-Nov-2019 21:13
mapo.al Boronica e kuqe është një nga frutat më të nënvlerësuar në mesin e të gjitha frutave të tjera të pyllit. Ajo është e pasur me antioksidantë dhe fibër dhe ofron një larmi përfitimesh shëndetësore duke nisur nga ...

Zyrtare/ Tottenham shkarkon Mauricio Pochettino
mapo.al Pas pesë vitesh në krye të Tottenham Hotspur, Mauricio Pochettino nuk do të jetë trajner i londinezëve. Konfirmimi ka ardhur nga presidenti i “gjelave”, Daniel Levy. “Vendimi për largimin e Pochettino mendojnë ...
Mapo | 19-Nov-2019 21:04
mapo.al Pas pesë vitesh në krye të Tottenham Hotspur, Mauricio Pochettino nuk do të jetë trajner i londinezëve. Konfirmimi ka ardhur nga presidenti i “gjelave”, Daniel Levy. “Vendimi për largimin e Pochettino mendojnë ...

Burri rrëmben vajzën 8-vjeçare, e ëma thërret e tmerruar (Video)
mapo.al Ky është momenti i tmerrshëm, kur një burrë rrëmbeu vajzën 8-vjeçare, ndërsa nëna e saj bërtet e tmerruar duke kërkuar ndihmë. Pamjet janë bërë publike nga ‘Dailymail’. Rrëmbyesi u arrestua disa orë më vonë nga ...
Mapo | 19-Nov-2019 20:53
mapo.al Ky është momenti i tmerrshëm, kur një burrë rrëmbeu vajzën 8-vjeçare, ndërsa nëna e saj bërtet e tmerruar duke kërkuar ndihmë. Pamjet janë bërë publike nga ‘Dailymail’. Rrëmbyesi u arrestua disa orë më vonë nga ...

“Greta ka ardhur për të na shpëtuar”, del foto para 120 vitesh
mapo.al Një foto 121 vjeçare ka ngritur dyshime mbi aktivisten e ndryshimeve klimatike, 16-vjeçaren Greta Thunberg. Fotoja tregon tre fëmijë që punojnë në një minierë ari në Yukon të Kanadasë, në vitin 1898. Njëra prej ...
Mapo | 19-Nov-2019 20:37
mapo.al Një foto 121 vjeçare ka ngritur dyshime mbi aktivisten e ndryshimeve klimatike, 16-vjeçaren Greta Thunberg. Fotoja tregon tre fëmijë që punojnë në një minierë ari në Yukon të Kanadasë, në vitin 1898. Njëra prej ...

Letra e 6 vendeve të BE: Të hapen shpejt negociatat me Shqipërinë
mapo.al Kryediplomatët e gjashtë vendeve anëtare të Bashkimit Evropian i kanë dërguar një letër Presidentit në ikje të Komisionit Evropian Jean Claude Juncker, ku mbështesin procesin e zgjerimit të BE-së. Austria, ...
Mapo | 19-Nov-2019 20:32
mapo.al Kryediplomatët e gjashtë vendeve anëtare të Bashkimit Evropian i kanë dërguar një letër Presidentit në ikje të Komisionit Evropian Jean Claude Juncker, ku mbështesin procesin e zgjerimit të BE-së. Austria, ...

Këngëtarja e famshme shqiptare zgjidhet prezantuese e çmimeve Grammy
mapo.al Më 27 janar 2020 do mbahet eventi i përvitshëm i çmimeve Grammy dhe këtë herë do ketë një rëndësi më të madhe për ne shqiptarët. Këngëtarja e famshme Bebe Rexha është zgjedhur që të prezantojë nominimet e ...
Mapo | 19-Nov-2019 20:23
mapo.al Më 27 janar 2020 do mbahet eventi i përvitshëm i çmimeve Grammy dhe këtë herë do ketë një rëndësi më të madhe për ne shqiptarët. Këngëtarja e famshme Bebe Rexha është zgjedhur që të prezantojë nominimet e ...

Video/ Balada e Florit dhe Arilenës i dedikohet gjithë zemërthyerve
mapo.al Arilena Ara dhe Flori Mumajesi kanë bashkëpunuar së bashku për të sjellë një baladë dashurie. “Doja” titullohet dueti i tyre që i dedikohet të gjithë personave që janë lënduar nga një histori dashurie. Në ...
Mapo | 19-Nov-2019 20:23
mapo.al Arilena Ara dhe Flori Mumajesi kanë bashkëpunuar së bashku për të sjellë një baladë dashurie. “Doja” titullohet dueti i tyre që i dedikohet të gjithë personave që janë lënduar nga një histori dashurie. Në ...

Moti për nesër/ Reshje shiu në gjithë vendin, ku do jenë intensive
mapo.al Dita e nesërme (20 nëntor) do të fillojë me reshje shiu dhe me shtrëngata, prandaj mos harroni t’i merrni çadrat me vete dhe të visheni trashë. Vetëm në qarqet Vlorë dhe Gjirokastër do të ketë reshje intensive. ...
Mapo | 19-Nov-2019 20:04
mapo.al Dita e nesërme (20 nëntor) do të fillojë me reshje shiu dhe me shtrëngata, prandaj mos harroni t’i merrni çadrat me vete dhe të visheni trashë. Vetëm në qarqet Vlorë dhe Gjirokastër do të ketë reshje intensive. ...

Pse Deklarimi Vjetor është një taksim i ri i të varfërve
Nga Klodian Tomorri Nga Klodian Tomorri Dëgjova drejtoreshën e Tatimeve dje të justifikonte detyrimin e qytetarëve të dypunësuar për të bërë deklarim vjetor, dhe rrjedhimisht për të paguar më shumë taksa, si një masë që ...
Mapo | 19-Nov-2019 19:34
Nga Klodian Tomorri Nga Klodian Tomorri Dëgjova drejtoreshën e Tatimeve dje të justifikonte detyrimin e qytetarëve të dypunësuar për të bërë deklarim vjetor, dhe rrjedhimisht për të paguar më shumë taksa, si një masë që ...

Pike tall shokët e skuadrës: Pa patentë, i sjell babi në stërvitje
mapo.al Gjatë këtyre ditëve të pushimit të klubeve për shkak të ndeshjeve të Kombëtareve, një shaka po qarkullon në dhomat e zhveshjes së Barcelonës. E gjitha kjo ka një autor, Zherad Pike. Sipas asaj që shkruan “ESPN”, ...
Mapo | 19-Nov-2019 18:57
mapo.al Gjatë këtyre ditëve të pushimit të klubeve për shkak të ndeshjeve të Kombëtareve, një shaka po qarkullon në dhomat e zhveshjes së Barcelonës. E gjitha kjo ka një autor, Zherad Pike. Sipas asaj që shkruan “ESPN”, ...

E BUJSHME/ Edi Reja nuk bindet, largohet nga kombëtarja
mapo.al E ardhmja e Edi Rejës në krye të kombëtares shqiptare është vënë në pikëpyetje të madhe. Rezultatet e fundit në kualifikueset e Euro 2020, barazimi 2-2 ndaj Andorrës dhe humbja 2-0 kundër Francës ka lëkundur ...
Mapo | 19-Nov-2019 18:48
mapo.al E ardhmja e Edi Rejës në krye të kombëtares shqiptare është vënë në pikëpyetje të madhe. Rezultatet e fundit në kualifikueset e Euro 2020, barazimi 2-2 ndaj Andorrës dhe humbja 2-0 kundër Francës ka lëkundur ...

“Krizë politike e Kushtetuese”/ Meta konsultohet me Rexhep Meidanin
mapo.al Kreu i shtetit Ilir Meta vijon konsultimet për krizën politike dhe kushtetuese që po kalon vendi, sipas tij. Pas takimeve me krerët e partive të “Opozitës së Bashkuar”, Meta ka pritur këtë pasdite në zyrën e tij ...
Mapo | 19-Nov-2019 18:48
mapo.al Kreu i shtetit Ilir Meta vijon konsultimet për krizën politike dhe kushtetuese që po kalon vendi, sipas tij. Pas takimeve me krerët e partive të “Opozitës së Bashkuar”, Meta ka pritur këtë pasdite në zyrën e tij ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved