ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/12/2019 21:47

Propozimet e PD, si të ndalen paratë e pista në financimin e zgjedhjeve

Propozimet e PD, si të ndalen paratë e pista në financimin e zgjedhjeve
Partia Demokratike paraqiti në tryezën e organizuar nga OSBE për reformën zgjedhore, një seri propozimesh që synojnë mbajtjen larg të parave të pista nga fushatat zgjedhore. Opozita i quan propozimet e saj radikale.
Top Channel | 19-Nov-2019 18:39
Partia Demokratike paraqiti në tryezën e organizuar nga OSBE për reformën zgjedhore, një seri propozimesh që synojnë mbajtjen larg të parave të pista nga fushatat zgjedhore. Opozita i quan propozimet e saj radikale.

OSBE pas takimit me partitë për reformën zgjedhore: Pati dialog mes partive
Prezenca e OSBE-së në Shqipëri, së bashku me Këshillin e Evropës/Bashkimin Evropian dhe Institutin Demokratik Amerikan (NDI), organizoi sot një tryezë teknike të rëndësishme për reformën zgjedhore, përqendruar te ...
Top Channel | 19-Nov-2019 17:30
Prezenca e OSBE-së në Shqipëri, së bashku me Këshillin e Evropës/Bashkimin Evropian dhe Institutin Demokratik Amerikan (NDI), organizoi sot një tryezë teknike të rëndësishme për reformën zgjedhore, përqendruar te ...

Financimi i partive, Hajdari kundër propozimit të PD: S’është e drejtë t’u kërkohet shqiptarëve të paguajnë për partitë
TIRANE Në një prononcim per mediat, bashkëkryetarja e komisionit për reformën zgjedhore, Rudina Hajdari tha se synimi kryesor i opozitës është ndryshimi i sistemit zgjedhor. Ndër të tjera Hajdari u shpreh kundër ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 15:18
TIRANE Në një prononcim per mediat, bashkëkryetarja e komisionit për reformën zgjedhore, Rudina Hajdari tha se synimi kryesor i opozitës është ndryshimi i sistemit zgjedhor. Ndër të tjera Hajdari u shpreh kundër ...

Nis reforma me dyer të mbyllura/ PS ulet përballe më PD e LSI me praninë e OSBE
OSBE, organizoi një tryezë të dytë me partitë politike me fokus financimet e fushatave elektorale nga ku ekspertët e huaj sollën praktikat më të mira ndërkombëtare. Ivi Kaso përfaqësuesi opozitës së bashkuar renditi ...
Top Channel | 19-Nov-2019 15:03
OSBE, organizoi një tryezë të dytë me partitë politike me fokus financimet e fushatave elektorale nga ku ekspertët e huaj sollën praktikat më të mira ndërkombëtare. Ivi Kaso përfaqësuesi opozitës së bashkuar renditi ...

Hajdari: Reforma Zgjedhore duhet, nëse është e nevojshme e bëjmë dhe me referendum
Pas përfaqësueit të PD, Ivi Kaso, ka folur deputetja Rudina Hajdari për tryezën e OSBE për reformën zgjedhore.
Top Channel | 19-Nov-2019 14:50
Pas përfaqësueit të PD, Ivi Kaso, ka folur deputetja Rudina Hajdari për tryezën e OSBE për reformën zgjedhore.

Reforma zgjedhore/ Kaso: Nuk pati reagim negativ nga mazhoranca për propozimet tona
Përfaqësuesi i Partisë Demokratike, Ivi Kaso në tryezën e OSBE për reformën zgjedhore në një reagim për mediat tha se nuk pati reagime negative nga mazhoranca për propozimet e PD.
Top Channel | 19-Nov-2019 14:50
Përfaqësuesi i Partisë Demokratike, Ivi Kaso në tryezën e OSBE për reformën zgjedhore në një reagim për mediat tha se nuk pati reagime negative nga mazhoranca për propozimet e PD.

Rudina Hajdari kundër PD: Të ndryshojë sistemi zgjedhor
Bashkëkryetarja e Komisionit Parlamentar për Reformën Zgjedhore, Rudina Hajdari u shpreh kundër propozimit të PD-së për financim 100% të partive politike nga buxheti i shtetit. Hajdari tha para mediave se synimi kryesor ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 14:59
Bashkëkryetarja e Komisionit Parlamentar për Reformën Zgjedhore, Rudina Hajdari u shpreh kundër propozimit të PD-së për financim 100% të partive politike nga buxheti i shtetit. Hajdari tha para mediave se synimi kryesor ...

Rudina Hajdari del kundër propozimit të Bashës për 100 % financim të partive nga taksapaguesit shqiptarë: Nuk është e drejtë
Bashkëkryetarja e Komisionit për Reformën Zgjedhore, Rudina Hajdari, shprehet kundër propozimit të opozitës jashtë parlamentit për të financuar 100% nga paratë e taksapaguesve partitë politike dhe fushatat zgjedhore. ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 14:37
Bashkëkryetarja e Komisionit për Reformën Zgjedhore, Rudina Hajdari, shprehet kundër propozimit të opozitës jashtë parlamentit për të financuar 100% nga paratë e taksapaguesve partitë politike dhe fushatat zgjedhore. ...

Financim 100% të partive/ Ivi Kaso: Socialistët nuk na kundërshtuan
OSBE organizoi këtë të martë tryezën e dytë në nivel teknik për reformën zgjedhore ku u diskutua mbi financimin e partive politike gjatë fushatave. Në këtë tryezë morën pjesë dhe përfaqësuesit e opozitës jo parlamentare ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 14:59
OSBE organizoi këtë të martë tryezën e dytë në nivel teknik për reformën zgjedhore ku u diskutua mbi financimin e partive politike gjatë fushatave. Në këtë tryezë morën pjesë dhe përfaqësuesit e opozitës jo parlamentare ...

Takimi i presidentit me krerët e opozitës, LSI zbulon planin për zgjedhje të parakohshme: Ne jemi gati!
Postuar: 19/11/2019 - 23:15 Presidenti Ilir Meta gjatë takimit me krerët e opozitës joparlamentare, ka folur dhe për çështjen që po diskutohet për të zhvilluar zgjedhje të parakohshme. Luan Rama, deklaroi në emisionin ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 23:19
Postuar: 19/11/2019 - 23:15 Presidenti Ilir Meta gjatë takimit me krerët e opozitës joparlamentare, ka folur dhe për çështjen që po diskutohet për të zhvilluar zgjedhje të parakohshme. Luan Rama, deklaroi në emisionin ...

Luan Rama zbardh takimin e Metës me opozitën
Presidenti Ilir Meta takoi sot krerët e opozitës joparlamentare, ku veç Gjykatën Kushtetuese, duket se është folur dhe për zgjedhje të parakohshme. Luan Rama, nga LSI, tha këtë të martë në emisionin Opinion se ...
Gazeta Express | 19-Nov-2019 22:53
Presidenti Ilir Meta takoi sot krerët e opozitës joparlamentare, ku veç Gjykatën Kushtetuese, duket se është folur dhe për zgjedhje të parakohshme. Luan Rama, nga LSI, tha këtë të martë në emisionin Opinion se ...

OSBE pas takimit me partitë për reformën zgjedhore: Pati dialog mes partive
Prezenca e OSBE-së në Shqipëri, së bashku me Këshillin e Evropës/Bashkimin Evropian dhe Institutin Demokratik Amerikan (NDI), organizoi sot një tryezë teknike të rëndësishme për reformën zgjedhore, përqendruar te ...
Flaka | 19-Nov-2019 20:01
Prezenca e OSBE-së në Shqipëri, së bashku me Këshillin e Evropës/Bashkimin Evropian dhe Institutin Demokratik Amerikan (NDI), organizoi sot një tryezë teknike të rëndësishme për reformën zgjedhore, përqendruar te ...

“Është emergjente”, nënkryetarja e LSI-së reagon pas takimit me Ilir Metën: Kemi patur një debat brenda opozitës për dy çështje me rëndësi
Postuar: 19/11/2019 - 19:53 Nënkryetarja e LSI-së Erisa Xhixho ka deklaruar Reforma Zgjedhore dhe 9 kushtet e Bundenstagut mbeten prioritet për opozitën.Xhixho tha se duhet të bëhet shkëputja nga një tranzicion i tej ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 19:55
Postuar: 19/11/2019 - 19:53 Nënkryetarja e LSI-së Erisa Xhixho ka deklaruar Reforma Zgjedhore dhe 9 kushtet e Bundenstagut mbeten prioritet për opozitën.Xhixho tha se duhet të bëhet shkëputja nga një tranzicion i tej ...

A do e shpërndajë Presidenti parlamentin? Aleati i Lulzim Bashës rrëfen detajet çfarë u tha Meta sot në takimin me opozitën
Postuar: 19/11/2019 - 19:06 Kryetari i PDK-së Nard Ndoka ka zbuluar disa detaje nga takimi i thërritur nga presidenti Ilir Meta me opozitën.Ndoka u shpreh se pjesë e diskutimit ishte edhe kërkesa për të shpërndarë ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 19:07
Postuar: 19/11/2019 - 19:06 Kryetari i PDK-së Nard Ndoka ka zbuluar disa detaje nga takimi i thërritur nga presidenti Ilir Meta me opozitën.Ndoka u shpreh se pjesë e diskutimit ishte edhe kërkesa për të shpërndarë ...

Tiranë: OSBE organizoi një tryezë për reformën zgjedhore dhe financimin e partive
Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim Europian organizoi sot në Tiranë një tjetër treyzë teknike për reformën zgjedhore, ku tema kryesore ishte financimi i partive politike. Bashkëkryetarja opozitare e komisionit ...
Zeri Amerikes | 19-Nov-2019 18:18
Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim Europian organizoi sot në Tiranë një tjetër treyzë teknike për reformën zgjedhore, ku tema kryesore ishte financimi i partive politike. Bashkëkryetarja opozitare e komisionit ...

Mesila Doda nxjerr detajet pas tryezës me presidentin: Mes Metës dhe Ramës ka ...
Postuar: 19/11/2019 - 16:55 Presidenti Ilir Meta priti sot drejtuesit e opozitës së bashkuar për të diskutuar rreth asaj që ai e konsideron si një “situatë të rëndë në vend”. E ftuar në emisionin “Top Talk” Mesila Doda, ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 16:59
Postuar: 19/11/2019 - 16:55 Presidenti Ilir Meta priti sot drejtuesit e opozitës së bashkuar për të diskutuar rreth asaj që ai e konsideron si një “situatë të rëndë në vend”. E ftuar në emisionin “Top Talk” Mesila Doda, ...

“Do kapitullojë pa kushte”, Nard Ndoka kërcënon kryeministrin Rama: Tani s'ka rrugë tjetër
Postuar: 19/11/2019 - 16:28 Kryetari i Demokristianëve, Ndard Ndoka tha se kryeministri Edi Rama nuk ka rrugë tjetër përveç zgjedhjeve të parakohshme. Sipas tij, Rama mori një goditje edhe nga Kosova. “Unë them se nuk ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 16:31
Postuar: 19/11/2019 - 16:28 Kryetari i Demokristianëve, Ndard Ndoka tha se kryeministri Edi Rama nuk ka rrugë tjetër përveç zgjedhjeve të parakohshme. Sipas tij, Rama mori një goditje edhe nga Kosova. “Unë them se nuk ...

Tryeza për reformën zgjedhore, PD në takimin me OSBE
OSBE është duke organizuar një tryezë të dytë me partitë politike për reformën zgjdhore.
Top Channel | 19-Nov-2019 12:49
OSBE është duke organizuar një tryezë të dytë me partitë politike për reformën zgjdhore.

PD: Ekspertët nuk kundërshtuan propozimin tonë për financim 100% nga shteti
Ekspertët ndërkombëtarë nuk i kanë mbyllur dyert propozimit të opozitës së bashkuar për financim 100% nga fondet publike të partive politike dhe fushatave zgjedhore. Deklarata u bë nga Sekretari për Çështjet Zgjedhore ...
Illyriapress | 19-Nov-2019 15:36
Ekspertët ndërkombëtarë nuk i kanë mbyllur dyert propozimit të opozitës së bashkuar për financim 100% nga fondet publike të partive politike dhe fushatave zgjedhore. Deklarata u bë nga Sekretari për Çështjet Zgjedhore ...

Rudina Hajdari del kundër propozimit të Bashës për 100 % financim të partive nga taksapaguesit shqiptarë: Nuk është e drejtë
Bashkëkryetarja e Komisionit për Reformën Zgjedhore, Rudina Hajdari, shprehet kundër propozimit të opozitës jashtë parlamentit për të financuar 100% nga paratë e taksapaguesve partitë politike dhe fushatat zgjedhore. ...
Lexo | 19-Nov-2019 15:04
Bashkëkryetarja e Komisionit për Reformën Zgjedhore, Rudina Hajdari, shprehet kundër propozimit të opozitës jashtë parlamentit për të financuar 100% nga paratë e taksapaguesve partitë politike dhe fushatat zgjedhore. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved