ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/12/2019 22:41

OKB kërkon zgjidhje paqësore të situatës në kampusin studentor

OKB kërkon zgjidhje paqësore të situatës në kampusin studentor
“Jemi seriozisht të shqetësuar nga dhuna në rritje e grupeve të të rinjve, që marrin pjesë në protesta dhe që padyshim janë mjaft të zemëruar dhe kanë ankesa të bazuara”, u shpreh zëdhënësi i Zyrës së Komisionerit të ...
Lajminet | 19-Nov-2019 23:53
“Jemi seriozisht të shqetësuar nga dhuna në rritje e grupeve të të rinjve, që marrin pjesë në protesta dhe që padyshim janë mjaft të zemëruar dhe kanë ankesa të bazuara”, u shpreh zëdhënësi i Zyrës së Komisionerit të ...

OKB kërkon zgjidhje paqësore të situatës në kampusin studentor
Zyra e Komisionerit të Lartë të OKB-së për të Drejtat e Njeriut, kërkoi sot nga autoritetet e Hong-Kongut një zgjidhje paqësore të situatës në kampusin e rrethuar të Universitetit Politeknik të vendit, ku protestuesit e ...
InFokusi | 19-Nov-2019 23:41
Zyra e Komisionerit të Lartë të OKB-së për të Drejtat e Njeriut, kërkoi sot nga autoritetet e Hong-Kongut një zgjidhje paqësore të situatës në kampusin e rrethuar të Universitetit Politeknik të vendit, ku protestuesit e ...

OKB kërkon zgjidhje paqësore të situatës në kampusin studentor
Zyra e Komisionerit të Lartë të OKB-së për të Drejtat e Njeriut, kërkoi sot nga autoritetet e Hong-Kongut një zgjidhje paqësore të situatës në kampusin e rrethuar të Universitetit Politeknik të vendit, ku protestuesit e ...
Kosova Press | 19-Nov-2019 23:34
Zyra e Komisionerit të Lartë të OKB-së për të Drejtat e Njeriut, kërkoi sot nga autoritetet e Hong-Kongut një zgjidhje paqësore të situatës në kampusin e rrethuar të Universitetit Politeknik të vendit, ku protestuesit e ...

Vazhdon situata kritike në Universitetin Politeknik të Hong Kongut
Më pak se 200 studentë ndodhen pas barrikadave në mjediset e Universitetit Politeknik në Hong Kong që mbetet i rrethuar nga forca policore që nga e diela. Gjatë 24 orëve të fundit studentët janë larguar gradualisht nga ...
Koha.mk | 19-Nov-2019 23:09
Më pak se 200 studentë ndodhen pas barrikadave në mjediset e Universitetit Politeknik në Hong Kong që mbetet i rrethuar nga forca policore që nga e diela. Gjatë 24 orëve të fundit studentët janë larguar gradualisht nga ...

Protesta të dhunshme në Hong Kong, 200 fëmijë të arrestuar
Vazhdojnë protestat në Hong Kong dhe çdo moment numri i njerëzve që i bashkohen protestës sa vjen e rritet. Kjo është protesta më masive e renditur në Hong Kong. Por ajo e cila bie në sy është rrëmuja dhe kaosi i cili ...
ABCNews | 19-Nov-2019 17:18
Vazhdojnë protestat në Hong Kong dhe çdo moment numri i njerëzve që i bashkohen protestës sa vjen e rritet. Kjo është protesta më masive e renditur në Hong Kong. Por ajo e cila bie në sy është rrëmuja dhe kaosi i cili ...

OKB e alarmuar nga raportimet mbi numrin e madh të viktimave në Iran
Zyra e Komisionerit të Lartë të OKB-së për të Drejtat e Njeriut, denoncoi sot përdorimin e forcës, përfshirë edhe përdorimin e municioneve luftarake kundër turmave të protestuesve në Iran, duke shprehur shqetësim ndaj ...
TetovaSot | 19-Nov-2019 23:03
Zyra e Komisionerit të Lartë të OKB-së për të Drejtat e Njeriut, denoncoi sot përdorimin e forcës, përfshirë edhe përdorimin e municioneve luftarake kundër turmave të protestuesve në Iran, duke shprehur shqetësim ndaj ...

OKB e alarmuar nga raportimet mbi numrin e madh të viktimave në Iran
Zyra e Komisionerit të Lartë të OKB-së për të Drejtat e Njeriut, denoncoi sot përdorimin e forcës, përfshirë edhe përdorimin e municioneve luftarake kundër turmave të protestuesve në Iran, duke shprehur shqetësim ndaj ...
Flaka | 19-Nov-2019 20:02
Zyra e Komisionerit të Lartë të OKB-së për të Drejtat e Njeriut, denoncoi sot përdorimin e forcës, përfshirë edhe përdorimin e municioneve luftarake kundër turmave të protestuesve në Iran, duke shprehur shqetësim ndaj ...

??OKB e alarmuar nga raportimet mbi numrin e madh të viktimave në Iran
“Ne jemi veçanërisht të alarmuar nga fakti se përdorimi i municioneve të vërteta ka shkaktuar një numër të konsiderueshëm viktimash në të gjithë vendin”, tha zëdhënësi i Zyrës së Komisionerit të Lartë, Rupert Colville, ...
Lajminet | 19-Nov-2019 19:39
“Ne jemi veçanërisht të alarmuar nga fakti se përdorimi i municioneve të vërteta ka shkaktuar një numër të konsiderueshëm viktimash në të gjithë vendin”, tha zëdhënësi i Zyrës së Komisionerit të Lartë, Rupert Colville, ...

?OKB e alarmuar nga raportimet mbi numrin e madh të viktimave në Iran
Zyra e Komisionerit të Lartë të OKB-së për të Drejtat e Njeriut, denoncoi sot përdorimin e forcës, përfshirë edhe përdorimin e municioneve luftarake kundër turmave të protestuesve në Iran, duke shprehur shqetësim ndaj ...
Kosova Press | 19-Nov-2019 19:25
Zyra e Komisionerit të Lartë të OKB-së për të Drejtat e Njeriut, denoncoi sot përdorimin e forcës, përfshirë edhe përdorimin e municioneve luftarake kundër turmave të protestuesve në Iran, duke shprehur shqetësim ndaj ...

Mbi 100 studentë ende të mbyllur në universitet në Hong Kong, guvernatorja: Dorëzohuni në paqe
Guvernatorja e Hong Kong u shpreh shumë e shqetësuar për situatën e rrezikshme të universitetit Politeknik, të rrethuar nga policia, dhe theksoi se duhej një zgjidhje paqësore për situatën. Brenda në kampus ndodhen të ...
ABCNews | 19-Nov-2019 12:39
Guvernatorja e Hong Kong u shpreh shumë e shqetësuar për situatën e rrezikshme të universitetit Politeknik, të rrethuar nga policia, dhe theksoi se duhej një zgjidhje paqësore për situatën. Brenda në kampus ndodhen të ...

Protestat në Hong Kong, ndër të arrestuarit 200 fëmijë
Ajo insiston që protestuesit brenda godinës të dorëzohen teksa deklaron se ditën e djeshme 600 persona u arrestuan. Ndër to ishin rreth 200 studentë nën moshën 18 vjeçare dhe nuk do të dënohen po rrezikojnë një të tillë ...
Lajminet | 19-Nov-2019 17:31
Ajo insiston që protestuesit brenda godinës të dorëzohen teksa deklaron se ditën e djeshme 600 persona u arrestuan. Ndër to ishin rreth 200 studentë nën moshën 18 vjeçare dhe nuk do të dënohen po rrezikojnë një të tillë ...

Protesta të dhunshme në Hong Kong, 200 fëmijë të arrestuar
Lexime: 5 Vazhdojnë protestat në Hong Kong dhe çdo moment numri i njerëzve që i bashkohen protestës sa vjen e rritet. Kjo është protesta më masive e renditur në Hong Kong. Por ajo e cila bie në sy është rrëmuja dhe ...
Medial | 19-Nov-2019 17:30
Lexime: 5 Vazhdojnë protestat në Hong Kong dhe çdo moment numri i njerëzve që i bashkohen protestës sa vjen e rritet. Kjo është protesta më masive e renditur në Hong Kong. Por ajo e cila bie në sy është rrëmuja dhe ...

Protestat në Hong Kong, ndër të arrestuarit 200 fëmijë
Teksa protestat në Hong Kong vazhdojnë, liderja e shtetit Carrie Lam deklaroi se brenda kampusit universitar ndodhen rreth 100 studentë. Ajo insiston që protestuesit brenda godinës të dorëzohen teksa deklaron se ditën e ...
Alsat-M | 19-Nov-2019 17:18
Teksa protestat në Hong Kong vazhdojnë, liderja e shtetit Carrie Lam deklaroi se brenda kampusit universitar ndodhen rreth 100 studentë. Ajo insiston që protestuesit brenda godinës të dorëzohen teksa deklaron se ditën e ...

Protestuesit në universitetin e Hong Kongut nuk dorëzohen
Dhjetëra protestues në Hong Kong, të barrikaduar brenda një universiteti tash e tri ditë, i kundërshtuan thirrjet e policisë për t’u dorëzuar. Protestuesit brenda Universitetit Politeknik thuhet se kanë mbetur pa ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 08:37
Dhjetëra protestues në Hong Kong, të barrikaduar brenda një universiteti tash e tri ditë, i kundërshtuan thirrjet e policisë për t’u dorëzuar. Protestuesit brenda Universitetit Politeknik thuhet se kanë mbetur pa ...

Vazhdon situata kritke në Universitetin Politeknik të Hong Kongut
Më pak se 200 studentë ndodhen pas barrikadave në mjediset e Universitetit Politeknik në Hong Kong që mbetet i rrethuar nga forca policore që nga e diela. Gjatë 24 orëve të fundit studentët janë larguar gradualisht nga ...
Zeri Amerikes | 19-Nov-2019 14:15
Më pak se 200 studentë ndodhen pas barrikadave në mjediset e Universitetit Politeknik në Hong Kong që mbetet i rrethuar nga forca policore që nga e diela. Gjatë 24 orëve të fundit studentët janë larguar gradualisht nga ...

Mbi 100 studentë ende të mbyllur në universitet në Hong Kong, guvernatorja: Dorëzohuni në paqe
Lexime: 1 Guvernatorja e Hong Kong u shpreh shumë e shqetësuar për situatën e rrezikshme të universitetit Politeknik, të rrethuar nga policia, dhe theksoi se duhej një zgjidhje paqësore për situatën. Brenda në kampus ...
Medial | 19-Nov-2019 12:39
Lexime: 1 Guvernatorja e Hong Kong u shpreh shumë e shqetësuar për situatën e rrezikshme të universitetit Politeknik, të rrethuar nga policia, dhe theksoi se duhej një zgjidhje paqësore për situatën. Brenda në kampus ...

Prej dy ditësh të bllokuar brenda universitetit, studentët vrapojnë mes resë së gazit lotsjellës dhe shiut të plumbave
Dhjetëra studentë protestues në Hong Kong tentuan të dilnin nga mjediset e universitetit ku u gjenden të rrethuar nga forca policore për të dytën ditë radhazi. Siç njofton nga Hong Kongu korrespondenti i Zërit të ...
Standard | 19-Nov-2019 11:22
Dhjetëra studentë protestues në Hong Kong tentuan të dilnin nga mjediset e universitetit ku u gjenden të rrethuar nga forca policore për të dytën ditë radhazi. Siç njofton nga Hong Kongu korrespondenti i Zërit të ...

Vijojnë trazirat në Hong Kong: Studentët përpiqen të çajnë rrethimin policor
Dhjetëra studentë protestues në Hong Kong tentuan të dilnin nga mjediset e universitetit ku gjenden të rrethuar nga forca policore për të dytën ditë radhazi. Siç njofton nga Hong Kongu korrespondenti i Zërit të Amerikës ...
GazetaTema | 18-Nov-2019 17:06
Dhjetëra studentë protestues në Hong Kong tentuan të dilnin nga mjediset e universitetit ku gjenden të rrethuar nga forca policore për të dytën ditë radhazi. Siç njofton nga Hong Kongu korrespondenti i Zërit të Amerikës ...

Vazhdojnë përplasjet e dhunshme në Hong Kong, studentët përplasen me policinë
Dhjetëra studentë protestues në Hong Kong tentuan të dilnin nga mjediset e universitetit ku gjenden të rrethuar nga forca policore për të dytën ditë radhazi. Siç njofton nga Hong Kongu korrespondenti i Zërit të Amerikës ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 16:35
Dhjetëra studentë protestues në Hong Kong tentuan të dilnin nga mjediset e universitetit ku gjenden të rrethuar nga forca policore për të dytën ditë radhazi. Siç njofton nga Hong Kongu korrespondenti i Zërit të Amerikës ...

Protesta të dhunshme në Hong Kong, studentët përplasen me policinë
Qindra aktivistë mbeten të rrethuar brenda Universitetit Politeknik të Hong Kongut i cili u bë edhe vendi i përplasjeve më të mëdha mes protestuesve dhe policisë. Protestuesit të revoltuar kanë provuar të çajnë kordonët ...
RTSH | 19-Nov-2019 10:22
Qindra aktivistë mbeten të rrethuar brenda Universitetit Politeknik të Hong Kongut i cili u bë edhe vendi i përplasjeve më të mëdha mes protestuesve dhe policisë. Protestuesit të revoltuar kanë provuar të çajnë kordonët ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved