ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 11/12/2019 08:41

Borchardt ‘non grata’ në Presidencë, OSBE flet për News24: Po i kushtojmë vëmendje notës verbale. Inkurajojmë…

Borchardt ‘non grata’ në Presidencë, OSBE flet për News24: Po i kushtojmë vëmendje notës verbale. Inkurajojmë…
TIRANË Zyra e OSBE në Vjenë ikurajon dialogun dhe bashkëpunimin mes gjitha institucioneve. Në një përgjigje për News24, pas vendimit të Presidentit të Republikës për ta shpallur të padëshiruar ambasadorin Bernd ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 19:08
TIRANË Zyra e OSBE në Vjenë ikurajon dialogun dhe bashkëpunimin mes gjitha institucioneve. Në një përgjigje për News24, pas vendimit të Presidentit të Republikës për ta shpallur të padëshiruar ambasadorin Bernd ...

“Njerëzit të marrin armët”, Spiropali: Me këto deklarata, po që shpallesh ‘non grata’
Elisa Spiropali, ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe zëdhënëse e Qeverisë, ka reaguar lidhur me letrën zyrtare të Presidentit Meta që e shpallte ambasadorin e OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchardt jo ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 21:41
Elisa Spiropali, ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe zëdhënëse e Qeverisë, ka reaguar lidhur me letrën zyrtare të Presidentit Meta që e shpallte ambasadorin e OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchardt jo ...

FAKTET: Pse Ilir Meta bën “trimin” me Borchard dhe jo me Palmer p.sh, dhe pse u kujtua tani ta shpallë “non grata”
Kur erdhi në 2016 si ambasador i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt nuk vinte si diplomat i paprovuar me politikën shqiptare. Nga 2007 deri në 2010, ai kishte mbajtur postin e ambasadorit të Gjermanisë në Shqipëri, ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 17:57
Kur erdhi në 2016 si ambasador i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt nuk vinte si diplomat i paprovuar me politikën shqiptare. Nga 2007 deri në 2010, ai kishte mbajtur postin e ambasadorit të Gjermanisë në Shqipëri, ...

Borchardt “non grata” për Metën, reagon OSBE në Vienë: Qëndrojmë partnerë të Shqipërisë, notë verbale e presidentit
Pas shpalljes së ambasadorit Bernd Borchardt si i pa dëshiruar në zyrën e presidentit Ilir Meta vjen reagimi i parë nga zyra qendrore e OSBE në Vienë. Gazetari Top-Channel, Muhamed Veliu përmes postës elektronike i ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 17:41
Pas shpalljes së ambasadorit Bernd Borchardt si i pa dëshiruar në zyrën e presidentit Ilir Meta vjen reagimi i parë nga zyra qendrore e OSBE në Vienë. Gazetari Top-Channel, Muhamed Veliu përmes postës elektronike i ...

Borchardt “non grata”/ Reagon OSBE në Vienë për Top-Channel
Pas shpalljes së ambasadorit Bernd Borchardt si i pa dëshiruar në zyrën e presidentit Ilir Meta vjen reagimi i parë nga zyra qendrore e OSBE në Vienë.
Top Channel | 19-Nov-2019 16:31
Pas shpalljes së ambasadorit Bernd Borchardt si i pa dëshiruar në zyrën e presidentit Ilir Meta vjen reagimi i parë nga zyra qendrore e OSBE në Vienë.

Udhëheqja e OSBE nga Shqipëria/ Presidenti Tsereteli: Palët politike të bëjnë më të mirën
Presidenti i PA i OSBE-së George Tsereteli dhe Sekretari i Përgjithshëm Roberto Montella kanë përfunduar një vizitë zyrtare në Shqipëri, pasi vendi ynë përgatitet të marrë kryesinë e OSBE-së në vitin 2020.
Top Channel | 19-Nov-2019 16:20
Presidenti i PA i OSBE-së George Tsereteli dhe Sekretari i Përgjithshëm Roberto Montella kanë përfunduar një vizitë zyrtare në Shqipëri, pasi vendi ynë përgatitet të marrë kryesinë e OSBE-së në vitin 2020.

Bernd Borchardt “non grata” nga Meta, reagon OSBE
mapo.al Pas shpalljes së ambasadorit Bernd Borchardt si i pa dëshiruar në zyrën e presidentit Ilir Meta vjen reagimi i parë nga zyra qendrore e OSBE në Vienë. Përgjigja nuk është e drejtpërdrejtë, por thuhet se OSBE e ...
Mapo | 19-Nov-2019 17:38
mapo.al Pas shpalljes së ambasadorit Bernd Borchardt si i pa dëshiruar në zyrën e presidentit Ilir Meta vjen reagimi i parë nga zyra qendrore e OSBE në Vienë. Përgjigja nuk është e drejtpërdrejtë, por thuhet se OSBE e ...

Neritan Ceka: Këtë katundarin Borchard duhej ta kishin larguar me kohë, ambasadorët e huaj janë legena
“Katundar që duhet të ik nga Shqipëria”. Kështu e ka etiketuar ambasadorin e OSBE-së, Bernard Borchard, ish ambasadori dhe historiani Neritan Ceka, teksa ka komentuat shpalljen e tij “non grata” nga presidenti Ilir ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 09:33
“Katundar që duhet të ik nga Shqipëria”. Kështu e ka etiketuar ambasadorin e OSBE-së, Bernard Borchard, ish ambasadori dhe historiani Neritan Ceka, teksa ka komentuat shpalljen e tij “non grata” nga presidenti Ilir ...

Batutat për ambasadorin/ Gjekmarkaj: Problemi i Borchardt, gishtin s’e ka mbajtur kurrë në mes. Balla: E vetmja gjë që ka mbajtur në mes
TIRANË Ambasadori Borchard dhe deklarata e Presidentit të Republikës Ilir Meta për ta shpallur të padëshiruar në Presidencë ka qenë në fokus të debateve në emisionin “Real Story” në News24. Debate ka pasur me gazetarëve ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 21:58
TIRANË Ambasadori Borchard dhe deklarata e Presidentit të Republikës Ilir Meta për ta shpallur të padëshiruar në Presidencë ka qenë në fokus të debateve në emisionin “Real Story” në News24. Debate ka pasur me gazetarëve ...

Borchardt non grata në Presidencë, gazetari ‘zbërthen’ mesazhin e Metës: Është alfa politike e opozitës
Gazetari Alfred Lela është përfshirë sot në debatin në lidhje me vendimin e presidentit Ilir Meta për të shpallur ‘non-grata’ ambasadorin e OSBE në Tiranë, Bernd Borchardt. Teksa është bërë pjesë e emisionit ‘Real ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 21:53
Gazetari Alfred Lela është përfshirë sot në debatin në lidhje me vendimin e presidentit Ilir Meta për të shpallur ‘non-grata’ ambasadorin e OSBE në Tiranë, Bernd Borchardt. Teksa është bërë pjesë e emisionit ‘Real ...

Borschardt ‘non grata’ për presidentin/ Nesho: Veprimi i presidentit tregon se jemi në krizë
Diplomati i njohur Agim Nesho ka komentuar vendimin e presidentit të Republikës Ilir Meta për të shpallur “non grata” ambasadorin e OSBE në Tiranë, Berndt Borschardt. Sipas tij, veprimi i kreut të shtetit tregon se ...
Telegraf | 19-Nov-2019 16:31
Diplomati i njohur Agim Nesho ka komentuar vendimin e presidentit të Republikës Ilir Meta për të shpallur “non grata” ambasadorin e OSBE në Tiranë, Berndt Borschardt. Sipas tij, veprimi i kreut të shtetit tregon se ...

Non grata për Borchardt/ Zaloshnja: Veprimi i Metës kundërsulm ndaj ambasadorit, mesazhi që iu jep mbështetësve
Analisti Eduard Zaloshnja i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se presidenti Meta e ka shpallur non grata ambasadorin Borchardt si një kundër-përgjigje, si dhe për t’iu dhënë mesazh mbështetësve të tij se ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 21:42
Analisti Eduard Zaloshnja i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se presidenti Meta e ka shpallur non grata ambasadorin Borchardt si një kundër-përgjigje, si dhe për t’iu dhënë mesazh mbështetësve të tij se ...

Pse i shpalli Ilir Meta ‘non grata’ ndërkombëtarët dhe shqiptarët?
Nga Flogert Muça Ilir Meta ka vazhduar ditën e sotme luftën e tij me të gjithë ata që mendojnë ndryshe për ‘lajthitjet’ e tij politike dhe institucionale. Sot ai ka shpallur “non grata” ambasadorin e OSBE në Tiranë ...
GazetaTema | 18-Nov-2019 21:58
Nga Flogert Muça Ilir Meta ka vazhduar ditën e sotme luftën e tij me të gjithë ata që mendojnë ndryshe për ‘lajthitjet’ e tij politike dhe institucionale. Sot ai ka shpallur “non grata” ambasadorin e OSBE në Tiranë ...

Meta: Disa diplomatë janë bërë si leckat e Edi Ramës. ‘Non grata’ për Borchardt për t’i treguar kufirin
TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta i cilëson disa diplomatë në Tiranë ‘lecka’ të kryeministrit Edi Rama. Në emisionin “Open”, Meta hodhi akuza të rënda ndaj disa ambasadorëve por pa folur me emra, përveç atij të ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 21:28
TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta i cilëson disa diplomatë në Tiranë ‘lecka’ të kryeministrit Edi Rama. Në emisionin “Open”, Meta hodhi akuza të rënda ndaj disa ambasadorëve por pa folur me emra, përveç atij të ...

“Ka ambasadorë që sillen si lakenj”, Gjekmarkaj për shpalljen non grata të Borchardt: Ka qenë i njëanshëm
Analisti Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se ambasadori Borchardt ndoshta e ka merituar të shpallet i padëshiruar nga presidenti Ilir Meta. Gjekmarkaj tha se jo gjithmonë ambasadori ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 21:28
Analisti Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se ambasadori Borchardt ndoshta e ka merituar të shpallet i padëshiruar nga presidenti Ilir Meta. Gjekmarkaj tha se jo gjithmonë ambasadori ...

Publicisti Ylli Dylgjeri: Pse rri ende Borchardt në Shqipëri?
Nga Ylli Dylgjeri – Pyetja ngrihet pasi Ambasadori i OSBE në Tirane kreu vepra të turpshme ne publik duke i ngritur gishtin e seksit shqiptarëve! Më tej vijojnë protesta popullore në derën e Zyrës së Tij në Tiranë, për ...
Telegraf | 18-Nov-2019 22:50
Nga Ylli Dylgjeri – Pyetja ngrihet pasi Ambasadori i OSBE në Tirane kreu vepra të turpshme ne publik duke i ngritur gishtin e seksit shqiptarëve! Më tej vijojnë protesta popullore në derën e Zyrës së Tij në Tiranë, për ...

Ambasadori ‘non grata’ nga Presidenti, thirrja e OSBE për politikën shqiptare: Vendosni në plan të parë përgjegjësinë strategjike
OSBE kërkon nga politika shqiptare që të vendosni në plan të parë përgjegjësinë strategjike dhe kolektive. Kjo i është bërë e qartë të opozitës dhe mazhorancës nga Presidenti i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, George ...
Lapsi | 19-Nov-2019 19:45
OSBE kërkon nga politika shqiptare që të vendosni në plan të parë përgjegjësinë strategjike dhe kolektive. Kjo i është bërë e qartë të opozitës dhe mazhorancës nga Presidenti i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, George ...

Jari bën listën e ambasadorëve “non grata” që do shpall Meta në vazhdim
Pas deklaratës së Metës se ka shpallur non Grata ambasadorin e OSBE në Shqipëri, duke e dënuar të mos shkel në zyrën e tij, Jari vendosi të bëj publike listën e amabsadorëve dhe të huajve që Meta ka ndërmend të shpall ...
GazetaTema | 18-Nov-2019 20:09
Pas deklaratës së Metës se ka shpallur non Grata ambasadorin e OSBE në Shqipëri, duke e dënuar të mos shkel në zyrën e tij, Jari vendosi të bëj publike listën e amabsadorëve dhe të huajve që Meta ka ndërmend të shpall ...

“Non grata” nga Meta, Boshardt: OSBE është për dialog
Pas takimit që delegacioni OSBE-s pati në selinë e PD, gazetari i Top Channel Muhamed Veliu e pyeti ambasadori e OSBE Boshard, se si ishte për të dita e parë i të qenurit "non grata" në presidencë.
Top Channel | 18-Nov-2019 19:38
Pas takimit që delegacioni OSBE-s pati në selinë e PD, gazetari i Top Channel Muhamed Veliu e pyeti ambasadori e OSBE Boshard, se si ishte për të dita e parë i të qenurit "non grata" në presidencë.

Kreshnik Spahiu nxjerr foton kur Borchard merrte pjesë në fushatë të PD
Presidenti i vendit Ilir Meta e ka shpallur “Non Grata” Ambasadorin e Prezencës së OSBE në vendin tonë Bernd Borchard me arsyetimin se ai ka vënë në diskutim dekretet e Presidentit dhe se ka ofenduar shqiptarët duke u ...
Dritare | 19-Nov-2019 21:34
Presidenti i vendit Ilir Meta e ka shpallur “Non Grata” Ambasadorin e Prezencës së OSBE në vendin tonë Bernd Borchard me arsyetimin se ai ka vënë në diskutim dekretet e Presidentit dhe se ka ofenduar shqiptarët duke u ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved