ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/01/2020 16:31

Parashikimi motit për sot, 19 Nëntor, 2019

Parashikimi motit për sot, 19 Nëntor, 2019
Gjate dites se sotme mbi vendin tone do te vijoje te mbizoteroje fusha me presion atmosferik te ulet dhe alternime te shkurtra kthjellimesh. Pas dite priten reshje shiu te cilat do te shtrihen mbi te gjithe territorin. ...
ikub.al | 19-Nov-2019 09:24
Gjate dites se sotme mbi vendin tone do te vijoje te mbizoteroje fusha me presion atmosferik te ulet dhe alternime te shkurtra kthjellimesh. Pas dite priten reshje shiu te cilat do te shtrihen mbi te gjithe territorin. ...

Moti në Kosovë për dy ditët në vijim
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se në dy ditët e ardhshme do të mbaj mot me vranësira dhe intervale me diell. “Të mërkurën mot kryesisht i vranët dhe me kushte për reshje shiu, duke përfshirë gjithë ...
Arbresh | 19-Nov-2019 22:37
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se në dy ditët e ardhshme do të mbaj mot me vranësira dhe intervale me diell. “Të mërkurën mot kryesisht i vranët dhe me kushte për reshje shiu, duke përfshirë gjithë ...

Nesër dhe pasnesër, temperaturat në Kosovë deri në 15 gradë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell. “Të mërkurën do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me kushte për reshje shiu, ...
Koha.net | 19-Nov-2019 22:28
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell. “Të mërkurën do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me kushte për reshje shiu, ...

Moti në Kosovë gjatë dy ditëve të ardhshme
Në ditët e fundit temperaturat në vendin tonë kanë qenë tejet të larta. Të tilla pritet të jenë edhe dy ditët në vijim. Sipa Prishtina Weather nesër temperatura maksimale do të arrijë 32 C. P 14.06.2019 – Nxehtë. ...
Zeri | 13-Jun-2019 23:22
Në ditët e fundit temperaturat në vendin tonë kanë qenë tejet të larta. Të tilla pritet të jenë edhe dy ditët në vijim. Sipa Prishtina Weather nesër temperatura maksimale do të arrijë 32 C. P 14.06.2019 – Nxehtë. ...

Moti nesër, kushte për reshje shiu
Të mërkurën mot kryesisht i vranët dhe me kushte për reshje shiu, duke përfshirë gjithë territorin. Të enjten mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-9 ...
Lajminet | 19-Nov-2019 21:53
Të mërkurën mot kryesisht i vranët dhe me kushte për reshje shiu, duke përfshirë gjithë territorin. Të enjten mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-9 ...

Nuk kanë fund surprizat e motit as për nesër, reshje shiu në gjithë vendin, ja ku do jenë intensive
Dita e nesërme (20 nëntor) do të fillojë me reshje shiu dhe me shtrëngata, prandaj mos harroni t’i merrni çadrat me vete dhe të visheni trashë. Vetëm në qarqet Vlorë dhe Gjirokastër do të ketë reshje intensive. Sipas ...
Lexo | 19-Nov-2019 21:12
Dita e nesërme (20 nëntor) do të fillojë me reshje shiu dhe me shtrëngata, prandaj mos harroni t’i merrni çadrat me vete dhe të visheni trashë. Vetëm në qarqet Vlorë dhe Gjirokastër do të ketë reshje intensive. Sipas ...

Si do të jetë moti në Kosovë të mërkurën dhe të enjten?
Një ciklon nga Mesdheu do të kalojë mbi rajon gjatë ditës së nesërme, ku do të sjellë sonte gjatë natës dhe nesër në mëngjes vranësira dhe reshje shiu, ndërsa më vise malore mbi 2000m mund të ketë edhe reshje bore, ...
Gazeta Observer | 19-Nov-2019 21:04
Një ciklon nga Mesdheu do të kalojë mbi rajon gjatë ditës së nesërme, ku do të sjellë sonte gjatë natës dhe nesër në mëngjes vranësira dhe reshje shiu, ndërsa më vise malore mbi 2000m mund të ketë edhe reshje bore, ...

Si do të jetë moti në Kosovë të mërkurën dhe të enjten?
Një ciklon nga Mesdheu do të kalojë mbi rajon gjatë ditës së nesërme, ku do të sjellë sonte gjatë natës dhe nesër në mëngjes vranësira dhe reshje shiu, ndërsa më vise malore mbi 2000m mund të ketë edhe reshje bore, ...
InFokusi | 19-Nov-2019 20:43
Një ciklon nga Mesdheu do të kalojë mbi rajon gjatë ditës së nesërme, ku do të sjellë sonte gjatë natës dhe nesër në mëngjes vranësira dhe reshje shiu, ndërsa më vise malore mbi 2000m mund të ketë edhe reshje bore, ...

Si do jetë moti sot në Shqipëri
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash që do të sjellin reshje shiu në të territorin. Reshjet janë në intensitet mesatar. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të ...
Telegraf | 19-Nov-2019 08:44
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash që do të sjellin reshje shiu në të territorin. Reshjet janë në intensitet mesatar. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të ...

Si do të jetë moti në Kosovë të mërkurën dhe të enjten?
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për temperaturat që do të mbajnë nesër e pasnesër në vendin tonë. Sipas njoftimit, temperaturat minimale pritet të lëvizin mes 1 e 2 gradë celsius, ndërkaq që ...
Gazeta Express | 07-May-2019 18:54
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për temperaturat që do të mbajnë nesër e pasnesër në vendin tonë. Sipas njoftimit, temperaturat minimale pritet të lëvizin mes 1 e 2 gradë celsius, ndërkaq që ...

Cilat qarqe rrezikojne permbytjen sot dhe neser? Ja çfarë parashikohet
Dita e nesërme (20 nëntor) do të fillojë me reshje shiu dhe me shtrëngata, prandaj mos harroni t’i merrni çadrat me vete dhe të visheni trashë. Vetëm në qarqet Vlorë dhe Gjirokastër do të ketë reshje intensive. Sipas ...
Lajmi i Fundit | 19-Nov-2019 20:34
Dita e nesërme (20 nëntor) do të fillojë me reshje shiu dhe me shtrëngata, prandaj mos harroni t’i merrni çadrat me vete dhe të visheni trashë. Vetëm në qarqet Vlorë dhe Gjirokastër do të ketë reshje intensive. Sipas ...

Si pritet të jetë moti në Kosovë të mërkurën dhe të enjten?
Gjatë ditës së nesërme fushat e presionit të ulët do të zhvendosen në juglindje të rajonit, e ndërkohë mbi vendin tonë reshjet do të pushojnë, e rryma të ngrohta ajrore nga Mesdheu do të sjellin rritje të lehtë të ...
InFokusi | 24-Sep-2019 21:08
Gjatë ditës së nesërme fushat e presionit të ulët do të zhvendosen në juglindje të rajonit, e ndërkohë mbi vendin tonë reshjet do të pushojnë, e rryma të ngrohta ajrore nga Mesdheu do të sjellin rritje të lehtë të ...

Si pritet të jetë moti të mërkurën dhe të enjten në Kosovë?
Një ciklon nga Mesdheu do të kalojë mbi rajon gjatë ditës së nesërme, ku do të sjellë sonte gjatë natës dhe nesër në mëngjes vranësira dhe reshje shiu, ndërsa më vise malore mbi 2000m mund të ketë edhe reshje bore, ...
Gazeta Express | 19-Nov-2019 20:26
Një ciklon nga Mesdheu do të kalojë mbi rajon gjatë ditës së nesërme, ku do të sjellë sonte gjatë natës dhe nesër në mëngjes vranësira dhe reshje shiu, ndërsa më vise malore mbi 2000m mund të ketë edhe reshje bore, ...

Reshje në të gjithë vendin dhe temperatura që ulen/ Ja çfarë rezervon moti për sot
E martë, 19 nëntor 2019. Parashikimi i Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit – IGJEUM RESHJET Sot (e martë, dt.19) priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet dhe lokalisht deri mesatare priten të ...
Lexo | 19-Nov-2019 14:47
E martë, 19 nëntor 2019. Parashikimi i Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit – IGJEUM RESHJET Sot (e martë, dt.19) priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet dhe lokalisht deri mesatare priten të ...

Nga nesër shi, bubullima dhe erë të fortë
Shkup, 19 nëntor 2019 (MEDIAL) – DPHM për nesër njofton që do të ketë shi, stuhi lokale, bubullima dhe erë të fortë me shpejtësi mbi 60 kilometra në orë. Reshjet e shiut pritet të jenë më të rënda në pjesët juglindore ...
Medial | 19-Nov-2019 12:45
Shkup, 19 nëntor 2019 (MEDIAL) – DPHM për nesër njofton që do të ketë shi, stuhi lokale, bubullima dhe erë të fortë me shpejtësi mbi 60 kilometra në orë. Reshjet e shiut pritet të jenë më të rënda në pjesët juglindore ...

Nisin reshjet e dëborës/ Ja moti për 5 ditët e ardhshme…
Java nis me reshje shiu, madje në disa zona edhe me rrebeshe dhe dëborë. ‘Të hënën, reshjet e shiut do të nisin prej orëve të para të 24 orëshit, me kohëzgjatje deri në mesditë. Në jugperëndim, do të marrin karakter ...
Standard | 19-Nov-2019 11:28
Java nis me reshje shiu, madje në disa zona edhe me rrebeshe dhe dëborë. ‘Të hënën, reshjet e shiut do të nisin prej orëve të para të 24 orëshit, me kohëzgjatje deri në mesditë. Në jugperëndim, do të marrin karakter ...

Moti sot, e martë, 19 nëntor 2019
19 nëntor 2019 moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura dhe rreshje shiu të herpashershme . Era do të jetë me me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 ...
Standard | 19-Nov-2019 11:27
19 nëntor 2019 moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura dhe rreshje shiu të herpashershme . Era do të jetë me me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 ...

Ja kur pritet të reshë bora e parë, në Kosovë?
As java e tretë e muajit nëntor nuk parashihet të ketë temperatura minus apo të ketë reshje bore. Kështu tha Besim Aliu, parashikues i Motit në Institutin Hidrometeorologjik të Kosovës. Sipas Aliut, gjatë kësaj jave do ...
Indeks Online | 19-Nov-2019 11:04
As java e tretë e muajit nëntor nuk parashihet të ketë temperatura minus apo të ketë reshje bore. Kështu tha Besim Aliu, parashikues i Motit në Institutin Hidrometeorologjik të Kosovës. Sipas Aliut, gjatë kësaj jave do ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira. Nëpër luginat e vendit do të ketë mjegulla. Gjatë natës së sotme do të ketë kushte për reshje të shiut. Nga pjesa jugore e vendit do të fryjë një erë e lehtë. Temperaturat e ...
Republika | 19-Nov-2019 10:40
Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira. Nëpër luginat e vendit do të ketë mjegulla. Gjatë natës së sotme do të ketë kushte për reshje të shiut. Nga pjesa jugore e vendit do të fryjë një erë e lehtë. Temperaturat e ...

Ja kur priten reshjet e para të borës
As java e tretë e muajit nëntor nuk parashihet të ketë temperatura minus apo të ketë reshje bore. Kështu tha Besim Aliu, parashikues i Motit në Institutin Hidrometeorologjik të Kosovës. Sipas Aliut, gjatë kësaj jave do ...
Gazeta Observer | 19-Nov-2019 10:21
As java e tretë e muajit nëntor nuk parashihet të ketë temperatura minus apo të ketë reshje bore. Kështu tha Besim Aliu, parashikues i Motit në Institutin Hidrometeorologjik të Kosovës. Sipas Aliut, gjatë kësaj jave do ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved