ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/12/2019 08:27

Haradinaj: Minishengeni, zgjerim i influencës ruse në Ballkan

Haradinaj: Minishengeni, zgjerim i influencës ruse në Ballkan
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka thënë se nuk ka asnjë kuptim që të flitet për zgjedhje të reja në Kosovë, pasi duhet të implementohet rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit.
Top Channel | 19-Nov-2019 15:27
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka thënë se nuk ka asnjë kuptim që të flitet për zgjedhje të reja në Kosovë, pasi duhet të implementohet rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit.

Haradinaj: Nuk është koha për zgjedhje të reja, duhet të zbatohet ajo që vendosi sovrani
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se nuk është koha për zgjedhje të reja, ndërsa theksoi rëndësinë e implementimit të rezultatit që prodhuan zgjedhjet e 6 tetorit. Në një konferencë për mediat ...
Telegraf | 19-Nov-2019 15:53
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se nuk është koha për zgjedhje të reja, ndërsa theksoi rëndësinë e implementimit të rezultatit që prodhuan zgjedhjet e 6 tetorit. Në një konferencë për mediat ...

Haradinaj: Mini-Shengeni ka për qëllim zgjerimin e ndikimit rus e kinez
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova nuk duhet ta pranojë idenë e Minishengenit Ballkanik. Ai ka deklaruar se Mini-Shengeni është vetëm zgjerim i influencës ruse dhe kineze në Ballkan. ...
Monitor | 19-Nov-2019 23:03
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova nuk duhet ta pranojë idenë e Minishengenit Ballkanik. Ai ka deklaruar se Mini-Shengeni është vetëm zgjerim i influencës ruse dhe kineze në Ballkan. ...

Haradinaj: Nuk është koha për zgjedhje të reja, duhet të zbatohet ajo që vendosi sovrani
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se nuk është koha për zgjedhje të reja, ndërsa theksoi rëndësinë e implementimit të rezultatit që prodhuan zgjedhjet e 6 tetorit. Në një konferencë për mediat ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 15:18
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se nuk është koha për zgjedhje të reja, ndërsa theksoi rëndësinë e implementimit të rezultatit që prodhuan zgjedhjet e 6 tetorit. Në një konferencë për mediat ...

Haradinaj kundër “Mini-Shengenit”: Shton ndikimin rus dhe kinez në Ballkan
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka komentuar idenë për formimin e Mini-shengenit. Ai e ka quajtur këtë platformë të dëmshme për Kosovën, duke thënë se përmes tij do të shtohet ndikimi rus dhe kinez ...
ABCNews | 19-Nov-2019 18:51
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka komentuar idenë për formimin e Mini-shengenit. Ai e ka quajtur këtë platformë të dëmshme për Kosovën, duke thënë se përmes tij do të shtohet ndikimi rus dhe kinez ...

Haradinaj i bindur: Liberalizimi i vizave do të bëhet në dhjetor
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, thotë se gjasat janë që në dhjetor të bëhet liberalizimi i vizave.E për mundësinë lëvizjes të lirë drejtë zonës Schengen për qytetarët e Kosovës në muajin dhjetor Haradinaj ka ...
InFokusi | 20-Nov-2019 00:24
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, thotë se gjasat janë që në dhjetor të bëhet liberalizimi i vizave.E për mundësinë lëvizjes të lirë drejtë zonës Schengen për qytetarët e Kosovës në muajin dhjetor Haradinaj ka ...

Haradinaj: Mos e ngucni Valdete Dakaj, ajo nuk ka faj
Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj ka thënë se fajtori kryesor për vonesën çertefikimiit të rezultateve janë subjektet politike . Haradinaj në Interaktiv ka thënë se mos te ngucin kryetarën e KQZ-së Valdete Dakaj, ...
InFokusi | 19-Nov-2019 23:53
Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj ka thënë se fajtori kryesor për vonesën çertefikimiit të rezultateve janë subjektet politike . Haradinaj në Interaktiv ka thënë se mos te ngucin kryetarën e KQZ-së Valdete Dakaj, ...

Haradinaj mendon se Shengeni ballkanik do të rrisë ndikimin rus dhe kinez
Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj, e shprehu edhe njëherë qëndrimin e tij kundër Shengenit ballkanik që do ta rrisë ndikimin e Rusisë dhe Kinës në rajon. Ai mendon se Shqipëria duhet të tërhiqet nga ...
Politiko | 19-Nov-2019 21:13
Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj, e shprehu edhe njëherë qëndrimin e tij kundër Shengenit ballkanik që do ta rrisë ndikimin e Rusisë dhe Kinës në rajon. Ai mendon se Shqipëria duhet të tërhiqet nga ...

Haradinaj: Duhet të zbatohet vendimi sovranit, nuk është koha për zgjedhje të reja
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj në një konferencë për mediat deklaroi se nuk është koha për zgjedhje të reja, ndërsa theksoi rëndësinë e implementimit të rezultatit që prodhuan zgjedhjet e 6 tetorit. Sipas ...
ABCNews | 19-Nov-2019 15:39
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj në një konferencë për mediat deklaroi se nuk është koha për zgjedhje të reja, ndërsa theksoi rëndësinë e implementimit të rezultatit që prodhuan zgjedhjet e 6 tetorit. Sipas ...

Sonte në Interaktiv, kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj
Fiks 4 muaj pas dorëheqjes, Ramush Haradinaj vazhdon të mbetet kryeministër në detyrë. Me kryetarin e AAK-së, do të flasim sonte në Interaktiv për rezultatin e zgjedhjeve e procesin paszgjedhor, për qeverisjen e tij e ...
Koha.net | 19-Nov-2019 20:46
Fiks 4 muaj pas dorëheqjes, Ramush Haradinaj vazhdon të mbetet kryeministër në detyrë. Me kryetarin e AAK-së, do të flasim sonte në Interaktiv për rezultatin e zgjedhjeve e procesin paszgjedhor, për qeverisjen e tij e ...

Haradinaj kundër Shengenit Ballkanik (VIDEO)
Kundër “MiniSchengenit” u deklarua sot kryeminsitri në detyrë, Ramush Haradinaj. Ai tha se kjo iniciativë e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, i hap rrugë për ndikim më të madh në rajon Rusisë e Kinës. Kronikë e ...
Klan Kosova | 19-Nov-2019 20:32
Kundër “MiniSchengenit” u deklarua sot kryeminsitri në detyrë, Ramush Haradinaj. Ai tha se kjo iniciativë e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, i hap rrugë për ndikim më të madh në rajon Rusisë e Kinës. Kronikë e ...

Haradinaj thotë Mini-Schengeni ballkanik se do ta rriste ndikimin e Rusisë e Kinës në rajon
Kosova nuk ka nevojë të shkojë në zgjedhje të reja, porse duhet të shkurtohet afati i ankesave për subjektet politike dhe të zbatohet vullneti i popullit. Kështu ka deklaruar kryeministri në detyrë i vendit, Ramush ...
Koha.net | 19-Nov-2019 19:15
Kosova nuk ka nevojë të shkojë në zgjedhje të reja, porse duhet të shkurtohet afati i ankesave për subjektet politike dhe të zbatohet vullneti i popullit. Kështu ka deklaruar kryeministri në detyrë i vendit, Ramush ...

Anita Haradinaj: Unë shikoja futboll kurse Ramushi shkonte për të fjetur
Anita Haradinaj, bashkëshortja e kryeministrit në largim të Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka dhënë një deklaratë interesante në lidhje futbollin sa i përket bashkëshortit të saj, shkruan Zëri.info. Anita ka treguar në ...
Zeri | 19-Nov-2019 16:42
Anita Haradinaj, bashkëshortja e kryeministrit në largim të Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka dhënë një deklaratë interesante në lidhje futbollin sa i përket bashkëshortit të saj, shkruan Zëri.info. Anita ka treguar në ...

Haradinaj kundër zgjedhjeve të reja, kritikon idenë e mini-Shëngenit
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj është shprehur kundër diskutimit për zgjedhje të reja eventuale në Kosovë, pasi sipas tij duhet të zbatohet rezultati i zgjedhje të 6 tetorit. Ai ka theksuar se mini-Shëngeni ...
Kosova Press | 19-Nov-2019 15:47
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj është shprehur kundër diskutimit për zgjedhje të reja eventuale në Kosovë, pasi sipas tij duhet të zbatohet rezultati i zgjedhje të 6 tetorit. Ai ka theksuar se mini-Shëngeni ...

Haradinaj: Minishengeni – zgjerim i influencës ruse e kineze në Ballkan
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova nuk duhet ta pranojë idenë e Minishengenit Ballkanik. Ai ka deklaruar se Minishengeni është vetëm zgjerim i influencës ruse dhe kineze në Ballkan, transmeton ...
Portalb | 19-Nov-2019 15:31
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova nuk duhet ta pranojë idenë e Minishengenit Ballkanik. Ai ka deklaruar se Minishengeni është vetëm zgjerim i influencës ruse dhe kineze në Ballkan, transmeton ...

Haradinaj sërish tregon ditën se kur do të bëhet liberalizimi i vizave
Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj, nuk po ndalet së premtuari për liberalizim të vizave. Haradinaj premtoi me dhjetëra herë liberalizimin e vizave, në çdo konferencë dhe dalje publike ai kishte premtuar vizat dhe ...
InFokusi | 19-Nov-2019 15:30
Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj, nuk po ndalet së premtuari për liberalizim të vizave. Haradinaj premtoi me dhjetëra herë liberalizimin e vizave, në çdo konferencë dhe dalje publike ai kishte premtuar vizat dhe ...

Haradinaj: Mini-Shengeni, zgjerim i influencës ruse dhe kineze në Ballkan
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, si gjithmonë është shprehur shumë optimist për liberalizimin e vizave. “E di që ka plot skeptikë, ndoshta ka edhe të atillë që nuk duan ta shohin liberalizimin e vizave. Por, ...
Klan Kosova | 19-Nov-2019 15:30
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, si gjithmonë është shprehur shumë optimist për liberalizimin e vizave. “E di që ka plot skeptikë, ndoshta ka edhe të atillë që nuk duan ta shohin liberalizimin e vizave. Por, ...

Haradinaj: Mini-Shengeni zgjeron ndikimin rus e kinez në Kosovë dhe Ballkan
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media ka thënë se me anë të Mini-Shengenit po bëhet zgjerimi i influencës ruse dhe kineze në Ballkan. Haradinaj ka shtuar se ky organizimi nuk ...
Telegrafi | 19-Nov-2019 15:12
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media ka thënë se me anë të Mini-Shengenit po bëhet zgjerimi i influencës ruse dhe kineze në Ballkan. Haradinaj ka shtuar se ky organizimi nuk ...

Haradinaj: Mini-Shengeni, zgjerim i influencës ruse dhe kineze në Ballkan
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, si gjithmonë është shprehur shumë optimist për liberalizimin e vizave. “E di që ka plot skeptikë, ndoshta ka edhe të atillë që nuk duan ta shohin liberalizimin. Por, mos harroni ...
Medial | 19-Nov-2019 15:27
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, si gjithmonë është shprehur shumë optimist për liberalizimin e vizave. “E di që ka plot skeptikë, ndoshta ka edhe të atillë që nuk duan ta shohin liberalizimin. Por, mos harroni ...

Haradinaj: Minishengeni, zgjerim i influencës ruse në Ballkan
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka thënë se nuk ka asnjë kuptim që të flitet për zgjedhje të reja në Kosovë, pasi duhet të implementohet rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit. Haradinaj pas takimit me ministrinë ...
Shenja | 19-Nov-2019 15:26
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka thënë se nuk ka asnjë kuptim që të flitet për zgjedhje të reja në Kosovë, pasi duhet të implementohet rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit. Haradinaj pas takimit me ministrinë ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved