ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 11/12/2019 08:41

Çka ndodh kur plaçkiten bankat, a vidhen paratë e qytetarëve?

Çka ndodh kur plaçkiten bankat, a vidhen paratë e qytetarëve?
Kohë më parë në vend ishte krijuar një situatë pasigurie dhe ishte raportuar për raste të shpeshta të plaçkitjes së bankave. E në raste të tilla, edhe nëse ndodhë grabitje, klientët nuk humbin paratë e tyre. Kështu ka ...
InFokusi | 19-Nov-2019 18:00
Kohë më parë në vend ishte krijuar një situatë pasigurie dhe ishte raportuar për raste të shpeshta të plaçkitjes së bankave. E në raste të tilla, edhe nëse ndodhë grabitje, klientët nuk humbin paratë e tyre. Kështu ka ...

Çka ndodh kur plaçkiten bankat, a vidhen paratë e qytetarëve?
Kohë më parë në vend ishte krijuar një situatë pasigurie dhe ishte raportuar për raste të shpeshta të plaçkitjes së bankave. E në raste të tilla, edhe nëse ndodhë grabitje, klientët nuk humbin paratë e......
Zeri | 19-Nov-2019 17:57
Kohë më parë në vend ishte krijuar një situatë pasigurie dhe ishte raportuar për raste të shpeshta të plaçkitjes së bankave. E në raste të tilla, edhe nëse ndodhë grabitje, klientët nuk humbin paratë e......

Çka ndodh kur plaçkiten bankat, a vidhen paratë e qytetarëve?
E në raste të tilla, edhe nëse ndodhë grabitje, klientët nuk humbin paratë e tyre. Kështu ka thënë Sokol Havolli, zëvendësguvernator në Bankën Qendrore të Kosovës. ‘’Është e rëndësishme që këto mjete janë të siguruara, ...
Lajminet | 19-Nov-2019 17:54
E në raste të tilla, edhe nëse ndodhë grabitje, klientët nuk humbin paratë e tyre. Kështu ka thënë Sokol Havolli, zëvendësguvernator në Bankën Qendrore të Kosovës. ‘’Është e rëndësishme që këto mjete janë të siguruara, ...

Çka ndodh kur plaçkiten bankat, a vidhen paratë e qytetarëve?
Kohë më parë në vend ishte krijuar një situatë pasigurie dhe ishte raportuar për raste të shpeshta të plaçkitjes së bankave. E në raste të tilla, edhe nëse ndodhë grabitje, klientët nuk humbin paratë e tyre. Kështu ka ...
Gazeta Express | 19-Nov-2019 17:53
Kohë më parë në vend ishte krijuar një situatë pasigurie dhe ishte raportuar për raste të shpeshta të plaçkitjes së bankave. E në raste të tilla, edhe nëse ndodhë grabitje, klientët nuk humbin paratë e tyre. Kështu ka ...

3 miliardë euro vlera e kredive në Kosovë
Interesin e lartë të institucioneve financiare në vend, përfaqësues të BQK-së thonë se janë si pasojë e rrezikut që bart tregu financiar. Sokol Havolli, zëvendësguvernator i BKQ-së ka deklaruar në Frontal se norma e ...
Gazeta Express | 19-Nov-2019 17:46
Interesin e lartë të institucioneve financiare në vend, përfaqësues të BQK-së thonë se janë si pasojë e rrezikut që bart tregu financiar. Sokol Havolli, zëvendësguvernator i BKQ-së ka deklaruar në Frontal se norma e ...

Nga janari bankat me rregullore të re nga BQK
Bankat në vend prej vitit të ardhshëm do të veprojnë në një rregullore të përbashkët në lidhje me pakon bazike. Ky vendim vjen në kuadër të rregullimit të funksionimit të institucioneve bankare në treg. Kështu ka ...
Gazeta Express | 19-Nov-2019 17:38
Bankat në vend prej vitit të ardhshëm do të veprojnë në një rregullore të përbashkët në lidhje me pakon bazike. Ky vendim vjen në kuadër të rregullimit të funksionimit të institucioneve bankare në treg. Kështu ka ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved