ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2019 03:19

Zjarret në Australi, Sidney mbulohet nga tymi

Zjarret në Australi, Sidney mbulohet nga tymi
Zjarret që kanë përfshirë prej ditësh Australinë kanë krijuar një re alarmante tymi që ka mbështjellë qytetin e Sidnej. Autoritetet kanë paralajmëruar banorët të qëndrojnë në shtëpi, ndërsa ekspertët shprehen se tymi do ...
ABCNews | 19-Nov-2019 14:59
Zjarret që kanë përfshirë prej ditësh Australinë kanë krijuar një re alarmante tymi që ka mbështjellë qytetin e Sidnej. Autoritetet kanë paralajmëruar banorët të qëndrojnë në shtëpi, ndërsa ekspertët shprehen se tymi do ...

Zja.rret në Australi, Sidney mbulohet nga tymi
Lexime: 1 Zjarret që kanë përfshirë prej ditësh Australinë kanë krijuar një re alarmante tymi që ka mbështjellë qytetin e Sidnej. Autoritetet kanë paralajmëruar banorët të qëndrojnë në shtëpi, ndërsa ekspertët shprehen ...
Medial | 19-Nov-2019 15:03
Lexime: 1 Zjarret që kanë përfshirë prej ditësh Australinë kanë krijuar një re alarmante tymi që ka mbështjellë qytetin e Sidnej. Autoritetet kanë paralajmëruar banorët të qëndrojnë në shtëpi, ndërsa ekspertët shprehen ...

Për shkak të vatrave të zjarrit, Sydney mbulohet nga tymi
Zjarri që ka kapluar disa pjesë të Sydney ka bërë që ky qytet të mbulohet nga tymi, derisa mjekët kanë paralajmëruar banorët e qytetit më të madh australian që të qëndrojnë nëpër shtëpitë e tyre. Lagjet e ndryshme të ...
EkonomiaOnline | 19-Nov-2019 13:16
Zjarri që ka kapluar disa pjesë të Sydney ka bërë që ky qytet të mbulohet nga tymi, derisa mjekët kanë paralajmëruar banorët e qytetit më të madh australian që të qëndrojnë nëpër shtëpitë e tyre. Lagjet e ndryshme të ...

Për shkak të vatrave të zjarrit, Sydney mbulohet nga tymi
Zjarri që ka kapluar disa pjesë të Sydney ka bërë që ky qytet të mbulohet nga tymi, derisa mjekët kanë paralajmëruar banorët e qytetit më të madh australian që të qëndrojnë nëpër shtëpitë e tyre. Lagjet e ndryshme të ...
Arbresh | 19-Nov-2019 12:30
Zjarri që ka kapluar disa pjesë të Sydney ka bërë që ky qytet të mbulohet nga tymi, derisa mjekët kanë paralajmëruar banorët e qytetit më të madh australian që të qëndrojnë nëpër shtëpitë e tyre. Lagjet e ndryshme të ...

Për shkak të vatrave të zjarrit, Sydney mbulohet nga tymi
Zjarri që ka kapluar disa pjesë të Sydney ka bërë që ky qytet të mbulohet nga tymi, derisa mjekët kanë paralajmëruar banorët e qytetit më të madh australian që të qëndrojnë nëpër shtëpitë e tyre. Lagjet e ndryshme të ...
Shenja | 19-Nov-2019 12:26
Zjarri që ka kapluar disa pjesë të Sydney ka bërë që ky qytet të mbulohet nga tymi, derisa mjekët kanë paralajmëruar banorët e qytetit më të madh australian që të qëndrojnë nëpër shtëpitë e tyre. Lagjet e ndryshme të ...

Sidnej në tym për shkak të zjarreve përreth (video)
Njerëzit në Sidnej të Australisë u zgjuan të martën të mbuluar nga tymi, si pasojë e zjarreve që kanë përfshirë rajonin përreth. Erërat e forta gjatë natës sollën tymin e zjarreve në Sidnej, duke e çuar cilësinë e ...
Alsat-M | 19-Nov-2019 11:00
Njerëzit në Sidnej të Australisë u zgjuan të martën të mbuluar nga tymi, si pasojë e zjarreve që kanë përfshirë rajonin përreth. Erërat e forta gjatë natës sollën tymin e zjarreve në Sidnej, duke e çuar cilësinë e ...

Zjarret në Australi, ndotet ajri në Sidnej
Njerëzit në Sidnej të Australisë u zgjuan të martën të mbuluar nga tymi, si pasojë e zjarreve që kanë përfshirë rajonin përreth. Erërat e forta gjatë natës sollën tymin e zjarreve në Sidnej, duke e çuar cilësinë e ...
RTSH | 19-Nov-2019 10:32
Njerëzit në Sidnej të Australisë u zgjuan të martën të mbuluar nga tymi, si pasojë e zjarreve që kanë përfshirë rajonin përreth. Erërat e forta gjatë natës sollën tymin e zjarreve në Sidnej, duke e çuar cilësinë e ...

Zjarret në Australi, Sidnej pushtohet nga tymi
Njerëzit në Sidnej të Australisë u zgjuan të martën të mbuluar nga tymi, si pasojë e zjarreve që kanë përfshirë rajonin përreth. Erërat e forta gjatë natës sollën tymin e zjarreve në Sidnej, duke e çuar cilësinë e ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 08:53
Njerëzit në Sidnej të Australisë u zgjuan të martën të mbuluar nga tymi, si pasojë e zjarreve që kanë përfshirë rajonin përreth. Erërat e forta gjatë natës sollën tymin e zjarreve në Sidnej, duke e çuar cilësinë e ...

Sidnej në tym për shkak të zjarreve përreth
Erërat e forta gjatë natës sollën tymin e zjarreve në Sidnej, duke e çuar cilësinë e ajrit, herë pas here, përtej niveleve të rrezikshme. Në mediat sociale, vendasit përshkruan qiell të mjegullt dhe erë të keqe të tymit ...
Lajminet | 19-Nov-2019 09:20
Erërat e forta gjatë natës sollën tymin e zjarreve në Sidnej, duke e çuar cilësinë e ajrit, herë pas here, përtej niveleve të rrezikshme. Në mediat sociale, vendasit përshkruan qiell të mjegullt dhe erë të keqe të tymit ...

Sidnej në tym për shkak të zjarreve përreth
Njerëzit në Sidnej të Australisë u zgjuan të martën të mbuluar nga tymi, si pasojë e zjarreve që kanë përfshirë rajonin përreth. Erërat e forta gjatë natës sollën tymin e zjarreve në Sidnej, duke e çuar cilësinë e ...
Radio Evropa e Lire | 19-Nov-2019 09:00
Njerëzit në Sidnej të Australisë u zgjuan të martën të mbuluar nga tymi, si pasojë e zjarreve që kanë përfshirë rajonin përreth. Erërat e forta gjatë natës sollën tymin e zjarreve në Sidnej, duke e çuar cilësinë e ...

Sidnej në tym për shkak të zjarreve përreth
Njerëzit në Sidnej të Australisë u zgjuan të martën të mbuluar nga tymi, si pasojë e zjarreve që kanë përfshirë rajonin përreth. Erërat e forta gjatë natës sollën tymin e zjarreve në Sidnej, duke e çuar cilësinë e ...
Portalb | 19-Nov-2019 08:58
Njerëzit në Sidnej të Australisë u zgjuan të martën të mbuluar nga tymi, si pasojë e zjarreve që kanë përfshirë rajonin përreth. Erërat e forta gjatë natës sollën tymin e zjarreve në Sidnej, duke e çuar cilësinë e ...

Sydney mbulohet nga tymi i dendur
Erërat e fuqishme kanë ndihmuar në krijimin e më shumë se 100 vatrave të zjarrit nëpër bregun lindor të Australisë. Shkaku i këtyre zjarreve, Sydney është mbuluar nga tymi i dendur. Australia ka verërat e thata, por ...
EkonomiaOnline | 19-Nov-2019 08:50
Erërat e fuqishme kanë ndihmuar në krijimin e më shumë se 100 vatrave të zjarrit nëpër bregun lindor të Australisë. Shkaku i këtyre zjarreve, Sydney është mbuluar nga tymi i dendur. Australia ka verërat e thata, por ...

Sydney mbulohet nga tymi i dendur
Erërat e fuqishme kanë ndihmuar në krijimin e më shumë se 100 vatrave të zjarrit nëpër bregun lindor të Australisë. Shkaku i këtyre zjarreve, Sydney është mbuluar nga tymi i dendur. Australia ka verërat e thata, por ...
Koha.net | 19-Nov-2019 08:29
Erërat e fuqishme kanë ndihmuar në krijimin e më shumë se 100 vatrave të zjarrit nëpër bregun lindor të Australisë. Shkaku i këtyre zjarreve, Sydney është mbuluar nga tymi i dendur. Australia ka verërat e thata, por ...

Zjarri kërcënon shtëpitë dhe jetët e njerëzve në Australi
Erërat e forta dhe temperaturat jostabile do të pengojnë përpjekjet e zjarrfikësve pasi më shumë se 100 vatra zjarri vazhdojnë të gjenden në Uellsin e Ri dhe Queensland për të tretën javë me radhë. Zjarrfikësit po ...
Indeks Online | 19-Nov-2019 08:20
Erërat e forta dhe temperaturat jostabile do të pengojnë përpjekjet e zjarrfikësve pasi më shumë se 100 vatra zjarri vazhdojnë të gjenden në Uellsin e Ri dhe Queensland për të tretën javë me radhë. Zjarrfikësit po ...

Australia po digjet, Sydney mbulohet nga tymi i zjarreve në natyrë
Qytetarët e qytetit Sydney janë zgjuar në mëngjes me një tym të dendur në qiell të martën, në kohën kur 50 zjarre po vazhdojnë të jenë aktive në rajonin juglindor. Meteorologët kanë paralajmëruar se temperaturat mund të ...
Gazeta Express | 19-Nov-2019 08:15
Qytetarët e qytetit Sydney janë zgjuar në mëngjes me një tym të dendur në qiell të martën, në kohën kur 50 zjarre po vazhdojnë të jenë aktive në rajonin juglindor. Meteorologët kanë paralajmëruar se temperaturat mund të ...

Katër viktima nga Zja.rret në Australi dhe 500 banesa të shkatërruara
Lexime: 0 Katër persona kanë humbur jetën në zjarret që kanë përfshirë prej ditësh Australinë. Si pasojë e zjarreve 500 banesa janë shkatërruar si dhe 600 struktura rurale Në shtetet e Nju Sauth Uells dhe Kuinslend ...
Medial | 18-Nov-2019 11:48
Lexime: 0 Katër persona kanë humbur jetën në zjarret që kanë përfshirë prej ditësh Australinë. Si pasojë e zjarreve 500 banesa janë shkatërruar si dhe 600 struktura rurale Në shtetet e Nju Sauth Uells dhe Kuinslend ...

Katër viktima nga zjarret në Australi dhe 500 banesa të shkatërruara
Katër persona kanë humbur jetën në zjarret që kanë përfshirë prej ditësh Australinë. Si pasojë e zjarreve 500 banesa janë shkatërruar si dhe 600 struktura rurale Në shtetet e Nju Sauth Uells dhe Kuinslend janë ...
ABCNews | 18-Nov-2019 11:47
Katër persona kanë humbur jetën në zjarret që kanë përfshirë prej ditësh Australinë. Si pasojë e zjarreve 500 banesa janë shkatërruar si dhe 600 struktura rurale Në shtetet e Nju Sauth Uells dhe Kuinslend janë ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved