ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2019 04:10

Vazhdojnë protestat në kryeqytetin e Gjeorgjisë

Vazhdojnë protestat në kryeqytetin e Gjeorgjisë
Pas demonstratës së madhe të së dielës, edhe të hënën u mblodhën demonstrues që kërkojnë zgjedhje të reja të parakohshme dhe dorëheqjen e qeverisë. Policia përdori gaz lotsjellës dhe ujë-hedhës. Shkaku për protestat më ...
RTSH | 19-Nov-2019 10:40
Pas demonstratës së madhe të së dielës, edhe të hënën u mblodhën demonstrues që kërkojnë zgjedhje të reja të parakohshme dhe dorëheqjen e qeverisë. Policia përdori gaz lotsjellës dhe ujë-hedhës. Shkaku për protestat më ...

Gjeorgji, përplasje mes forcave të sigurisë dhe protestuesve
Policia e Gjeorgjisë ka intervenuar me ujë me presion ndaj protestuesve të mbledhur para ndërtesës së parlamentit me kërkesë për zgjedhje të parakohshme, raporton AA. Protestuesit të cilët kërkojnë përfaqësim ...
Shenja | 18-Nov-2019 22:44
Policia e Gjeorgjisë ka intervenuar me ujë me presion ndaj protestuesve të mbledhur para ndërtesës së parlamentit me kërkesë për zgjedhje të parakohshme, raporton AA. Protestuesit të cilët kërkojnë përfaqësim ...

Pas dështimit të Reformës Zgjedhore, Gjeorgjia në protesta
Pas demonstratës së madhe të së dielës, edhe të hënën u mblodhën demonstrues që kërkojnë zgjedhje të reja të parakohshme dhe dorëheqjen e qeverisë. Policia përdori gaz lotsjellës dhe ujëhedhës. Shkaku për protestat më ...
Lajminet | 18-Nov-2019 18:58
Pas demonstratës së madhe të së dielës, edhe të hënën u mblodhën demonstrues që kërkojnë zgjedhje të reja të parakohshme dhe dorëheqjen e qeverisë. Policia përdori gaz lotsjellës dhe ujëhedhës. Shkaku për protestat më ...

Përsëri protesta në Tbilisi
Tbilisi, 18 nëntor – Në Tbilisi përsëri edhe sot mbahen protesta në të cilat demonstruesit kërkojnë zgjedhje të parakohshme, ndërsa policia përdori gaz lotsjellës dhe topa uji për t’i kthyer demonstruesit nga ndërtesa e ...
Koha.mk | 18-Nov-2019 18:36
Tbilisi, 18 nëntor – Në Tbilisi përsëri edhe sot mbahen protesta në të cilat demonstruesit kërkojnë zgjedhje të parakohshme, ndërsa policia përdori gaz lotsjellës dhe topa uji për t’i kthyer demonstruesit nga ndërtesa e ...

Shtohen thirrjet për dialog në Gjeorgji teksa mbahen protesta kundër qeverisë
Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian u kanë bërë thirrje, Qeverisë së Gjeorgjisë, partive politike dhe shoqërisë civile që të përfshihen në “dialog të qetë dhe të respektueshëm”, pasi mijëra persona kanë protestuar ...
Gazeta Observer | 18-Nov-2019 13:50
Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian u kanë bërë thirrje, Qeverisë së Gjeorgjisë, partive politike dhe shoqërisë civile që të përfshihen në “dialog të qetë dhe të respektueshëm”, pasi mijëra persona kanë protestuar ...

Shtohen thirrjet për dialog në Gjeorgji
Mijëra protestues në Gjeorgji kanë dalë në rrugët e kryeqytetit para Parlamentit në kundërshtim të mosmiratimit të reformave të reja zgjedhore nga ligjvënësit. Protestuesit kanë mbajtur flamuj të NATO-s dhe Bashkimit ...
RTSH | 18-Nov-2019 10:36
Mijëra protestues në Gjeorgji kanë dalë në rrugët e kryeqytetit para Parlamentit në kundërshtim të mosmiratimit të reformave të reja zgjedhore nga ligjvënësit. Protestuesit kanë mbajtur flamuj të NATO-s dhe Bashkimit ...

Shtohen thirrjet për dialog në Gjeorgji teksa mbahen protesta kundër qeverisë
Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian u kanë bërë thirrje, Qeverisë së Gjeorgjisë, partive politike dhe shoqërisë civile që të përfshihen në “dialog të qetë dhe të respektueshëm”, pasi mijëra persona kanë protestuar ...
Radio Evropa e Lire | 18-Nov-2019 09:15
Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian u kanë bërë thirrje, Qeverisë së Gjeorgjisë, partive politike dhe shoqërisë civile që të përfshihen në “dialog të qetë dhe të respektueshëm”, pasi mijëra persona kanë protestuar ...

Protestat shpërthejnë në Gjeorgji
Mijëra protestues në Gjeorgji kanë dalë në rrugët e kryeqytetit para Parlamentit në kundërshtim të mosmiratimit të reformave të reja zgjedhore nga ligjvënësit. Protestuesit kanë mbajtur flamuj të NATO-s dhe Bashkimit ...
Ina-Online | 18-Nov-2019 00:31
Mijëra protestues në Gjeorgji kanë dalë në rrugët e kryeqytetit para Parlamentit në kundërshtim të mosmiratimit të reformave të reja zgjedhore nga ligjvënësit. Protestuesit kanë mbajtur flamuj të NATO-s dhe Bashkimit ...

Mijëra protestues në Gjeorgji kërkojnë reforma zgjedhore
Mijëra protestues në Gjeorgji kanë dalë në rrugët e kryeqytetit para Parlamentit në kundërshtim të mosmiratimit të reformave të reja zgjedhore nga ligjvënësit.
Kosova Press | 17-Nov-2019 23:52
Mijëra protestues në Gjeorgji kanë dalë në rrugët e kryeqytetit para Parlamentit në kundërshtim të mosmiratimit të reformave të reja zgjedhore nga ligjvënësit.

Tifozët francezë dhurojnë spektakël në rrugëve të Tiranës
Tifozët francezë kanë ‘sfiduar’ hapur kuqezinjtë. Ato kanë dhuruar spektakël në rrugët e kryeqytetit. Të mbledhur në grupe, me flamujt francez në duar, ato janë drejtuar stadiumit kombëtar duke krijuar një super ...
Lexo | 17-Nov-2019 20:07
Tifozët francezë kanë ‘sfiduar’ hapur kuqezinjtë. Ato kanë dhuruar spektakël në rrugët e kryeqytetit. Të mbledhur në grupe, me flamujt francez në duar, ato janë drejtuar stadiumit kombëtar duke krijuar një super ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved