ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/12/2019 17:20

UNICEF shpalos prioritetet për fëmijët e Kosovës në 5 vjetët e ardhshëm

UNICEF shpalos prioritetet për fëmijët e Kosovës në 5 vjetët e ardhshëm
Në kuadër të 30-vjetorit të Konventës për të Drejtat e Fëmijës, Zyra e UNICEF-it ka organizuar një aktivitet me fëmijët në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë.
Top Channel | 19-Nov-2019 17:11
Në kuadër të 30-vjetorit të Konventës për të Drejtat e Fëmijës, Zyra e UNICEF-it ka organizuar një aktivitet me fëmijët në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë.

UNICEF-i shpalos prioritetet për fëmijët e Kosovës në 5 vjetët e ardhshme
Në kuadër të 30-vjetorit të Konventës për të Drejtat e Fëmijës, Zyra e UNICEF-it ka organizuar një aktivitet me fëmijët në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë. Me këtë rast për fëmijët ishin përgatitur një varg ...
Koha.net | 19-Nov-2019 16:50
Në kuadër të 30-vjetorit të Konventës për të Drejtat e Fëmijës, Zyra e UNICEF-it ka organizuar një aktivitet me fëmijët në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë. Me këtë rast për fëmijët ishin përgatitur një varg ...

Qindra vdekje të parakohshme, a do të merret dikush me alarmin që u dha për ndotjen e ajrit?
Dje organizatat që mbrojnë të drejtat e fëmijëve kanë alarmuar se për shkak të ndotjes së ajrit në Kosovë shkaktohen 852 vdekje të parakohshme. Pas kësaj edhe Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka ngritur alarmin ...
Zeri | 19-Nov-2019 16:28
Dje organizatat që mbrojnë të drejtat e fëmijëve kanë alarmuar se për shkak të ndotjes së ajrit në Kosovë shkaktohen 852 vdekje të parakohshme. Pas kësaj edhe Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka ngritur alarmin ...

UNICEF shpalos prioritetet për fëmijët e Kosovës në 5 vjetët e ardhshëm
Me këtë rast për fëmijët ishin përgatitur një varg aktivitetesh me personazhe vizatimore, ku ata patën mundësi të luajnë dhe të vallëzojnë. Shefi i Zyrës së UNICEF në Kosovë, Murat Sahin, ka treguar për prioritetet e ...
Lajminet | 19-Nov-2019 16:26
Me këtë rast për fëmijët ishin përgatitur një varg aktivitetesh me personazhe vizatimore, ku ata patën mundësi të luajnë dhe të vallëzojnë. Shefi i Zyrës së UNICEF në Kosovë, Murat Sahin, ka treguar për prioritetet e ...

UNICEF shpalos prioritetet për fëmijët e Kosovës në 5 vjetët e ardhshëm
Në kuadër të 30-vjetorit të Konventës për të Drejtat e Fëmijës, Zyra e UNICEF-it ka organizuar një aktivitet me fëmijët në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë. Me këtë rast për fëmijët ishin përgatitur një varg ...
Indeks Online | 19-Nov-2019 16:25
Në kuadër të 30-vjetorit të Konventës për të Drejtat e Fëmijës, Zyra e UNICEF-it ka organizuar një aktivitet me fëmijët në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë. Me këtë rast për fëmijët ishin përgatitur një varg ...

Qindra vdekje të parakohshme, a do të merret dikush me alarmin që u dha për ndotjen e ajrit?
Dje organizatat që mbrojnë të drejtat e fëmijëve kanë alarmuar se për shkak të ndotjes së ajrit në Kosovë shkaktohen 852 vdekje të parakohshme. Pas kësaj edhe Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka ngritur alarmin ...
Gazeta Express | 19-Nov-2019 16:20
Dje organizatat që mbrojnë të drejtat e fëmijëve kanë alarmuar se për shkak të ndotjes së ajrit në Kosovë shkaktohen 852 vdekje të parakohshme. Pas kësaj edhe Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka ngritur alarmin ...

UNICEF shpalos prioritetet për fëmijët e Kosovës në 5 vjetët e ardhshëm
Në kuadër të 30-vjetorit të Konventës për të Drejtat e Fëmijës, Zyra e UNICEF-it ka organizuar një aktivitet me fëmijët në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë.
Kosova Press | 19-Nov-2019 16:20
Në kuadër të 30-vjetorit të Konventës për të Drejtat e Fëmijës, Zyra e UNICEF-it ka organizuar një aktivitet me fëmijët në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë.

Të merren masa urgjente, IKSHP: Ndotja e ajrit po kërcënon shëndetin e qytetarëve
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Prishtinë, ka njoftuar se vlerat e ndotjes PM 2.5 gjatë dimrit pritet të jenë disa herë mbi vlerat normale. Në njoftimin e bërë për media nga IKSHP thuhet se në qytetin e ...
ABCNews | 18-Nov-2019 21:57
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Prishtinë, ka njoftuar se vlerat e ndotjes PM 2.5 gjatë dimrit pritet të jenë disa herë mbi vlerat normale. Në njoftimin e bërë për media nga IKSHP thuhet se në qytetin e ...

KOMF hap dyert në shënimin e 30 vjetorit të Konventës për të Drejtat e Fëmijëve
Koalicioni i Organizatave Jo-Qeveritare në shënimin e 30-vjetorit të shënimit të Konventës për të Drejtat e Fëmijeve më 20 nëntor nga ora 08:00-16:00 hap dyert për fëmijët, prindërit dhe të gjithë qytetarët që ...
Medial | 19-Nov-2019 15:12
Koalicioni i Organizatave Jo-Qeveritare në shënimin e 30-vjetorit të shënimit të Konventës për të Drejtat e Fëmijeve më 20 nëntor nga ora 08:00-16:00 hap dyert për fëmijët, prindërit dhe të gjithë qytetarët që ...

KOMF hap dyert në shënimin e 30 vjetorit të Konventës për të Drejtat e Fëmijëve
Koalicioni i Organizatave Jo-Qeveritare në shënimin e 30-vjetorit të shënimit të Konventës për të Drejtat e Fëmijeve më 20 nëntor nga ora 08:00-16:00 hap dyert për fëmijët, prindërit dhe të gjithë qytetarët që ...
Klan Kosova | 19-Nov-2019 15:09
Koalicioni i Organizatave Jo-Qeveritare në shënimin e 30-vjetorit të shënimit të Konventës për të Drejtat e Fëmijeve më 20 nëntor nga ora 08:00-16:00 hap dyert për fëmijët, prindërit dhe të gjithë qytetarët që ...

Ndotja e ajrit dhe pirja e duhanit, shkaqet më të shpeshta për sëmundje kronike obstruktive të mushkërive
Shkup, 19 nëntor 2019 (MEDIAL) – Vlerësohet se pesë për qind e popullatës në vend, përkatësisht 147.000 njerëz mund të sëmuren nga sëmundja kronike obstruktive e mushkërive (HOBB). Shkaqe më të shpeshta për sëmundjen ...
Medial | 19-Nov-2019 14:57
Shkup, 19 nëntor 2019 (MEDIAL) – Vlerësohet se pesë për qind e popullatës në vend, përkatësisht 147.000 njerëz mund të sëmuren nga sëmundja kronike obstruktive e mushkërive (HOBB). Shkaqe më të shpeshta për sëmundjen ...

IKSHP-ja propozon masa urgjente mbrojtëse ndaj ajrit të ndotur
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka propozuar disa masa urgjente mbrojtëse para se të nisë sezoni i ditëve të ftohta, që sipas këtij instituti, do të rikthejnë ajrin e ndotur në vend. IKSHP-ja ka ...
Koha.net | 18-Nov-2019 22:33
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka propozuar disa masa urgjente mbrojtëse para se të nisë sezoni i ditëve të ftohta, që sipas këtij instituti, do të rikthejnë ajrin e ndotur në vend. IKSHP-ja ka ...

IKSHP: Ndotja e ajrit po kërcënon shëndetin e popullatës
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHP), ka njoftuar se në sezonin e dimrit, qyteti i Prishtinës po zhytet në smog, që paraqet ndotje të kombinuar të ajrit me gazra dhe aerosole, që sipas IKSHP-së po vërehet ...
Telegrafi | 18-Nov-2019 21:27
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHP), ka njoftuar se në sezonin e dimrit, qyteti i Prishtinës po zhytet në smog, që paraqet ndotje të kombinuar të ajrit me gazra dhe aerosole, që sipas IKSHP-së po vërehet ...

Alarmuese: Ndotja e ajrit po kërcënon shëndetin e popullatës
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se vlerat e PM 2.5 gjatë dimrit, pritet të jenë disa herë mbi vlerat normale. “Efektet afatshkurta të aerondotjes nga partikulat sipas shumë të dhënave na çojnë ...
Gazeta Express | 18-Nov-2019 21:52
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se vlerat e PM 2.5 gjatë dimrit, pritet të jenë disa herë mbi vlerat normale. “Efektet afatshkurta të aerondotjes nga partikulat sipas shumë të dhënave na çojnë ...

IKSHP: Ndotja e ajrit po kërcënon shëndetin e popullatës
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se ndotja e ajrit po kërcënon shëndetin e popullatës. Në këtë njoftim ata tregojnë shkaqet e ndotjes së ajrit të cilat po kërcënojnë shëndetin. Ndotja e ajrit sipas ...
InFokusi | 18-Nov-2019 21:37
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se ndotja e ajrit po kërcënon shëndetin e popullatës. Në këtë njoftim ata tregojnë shkaqet e ndotjes së ajrit të cilat po kërcënojnë shëndetin. Ndotja e ajrit sipas ...

Ndotja e ajrit shkakton 852 vdekje të parakohshme, fëmijët më të rrezikuarit
Me rastin e shënimit të 30-vjetorit të Konventës për të Drejtat e Fëmijës, Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve në Kosovë – KOMF mbajti konferencë për medie, ku u prezantua hulumtimi mbi pasojat e ndotjes së ...
Top Channel | 18-Nov-2019 13:17
Me rastin e shënimit të 30-vjetorit të Konventës për të Drejtat e Fëmijës, Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve në Kosovë – KOMF mbajti konferencë për medie, ku u prezantua hulumtimi mbi pasojat e ndotjes së ...

IKSHP: Ndotja e ajrit po kërcënon shëndetin e popullatës
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHP), ka njoftuar se në sezonin e dimrit, qyteti i Prishtinës po zhytet në smog, që paraqet ndotje të kombinuar të ajrit me gazra dhe aerosole, që sipas IKSHP-së po vërehet ...
Zeri | 18-Nov-2019 21:37
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHP), ka njoftuar se në sezonin e dimrit, qyteti i Prishtinës po zhytet në smog, që paraqet ndotje të kombinuar të ajrit me gazra dhe aerosole, që sipas IKSHP-së po vërehet ...

IKSHP: Ndotja e ajrit po kërcënon shëndetin e popullatës
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se vlerat e PM 2.5 gjatë dimrit, pritet të jenë disa herë mbi vlerat normale. “Efektet afatshkurta të aerondotjes nga partikulat sipas shumë të dhënave na çojnë ...
Indeks Online | 18-Nov-2019 21:33
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se vlerat e PM 2.5 gjatë dimrit, pritet të jenë disa herë mbi vlerat normale. “Efektet afatshkurta të aerondotjes nga partikulat sipas shumë të dhënave na çojnë ...

Ekspertët ngrenë alarmin, ndotja e ajrit me pasoja afatgjate te fëmijët
Me rastin e 30-vjetorit të Konventës për të Drejtat e Fëmijës, Grupi Tematik për Mbrojtjen e të Drejtave të Fëmijëve në Shëndetësi që është strukturë organizative brenda koalicionit të OJQ-ve për mbrojtjen e fëmijëve në ...
Top Channel | 18-Nov-2019 13:09
Me rastin e 30-vjetorit të Konventës për të Drejtat e Fëmijës, Grupi Tematik për Mbrojtjen e të Drejtave të Fëmijëve në Shëndetësi që është strukturë organizative brenda koalicionit të OJQ-ve për mbrojtjen e fëmijëve në ...

Ndotja e ajrit po kërcënon shëndetin e popullatës
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se vlerat e PM 2.5 gjatë dimrit, pritet të jenë disa herë mbi vlerat normale. “Efektet afatshkurta të aerondotjes nga partikulat sipas shumë të dhënave na çojnë ...
Gazeta Observer | 18-Nov-2019 21:32
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se vlerat e PM 2.5 gjatë dimrit, pritet të jenë disa herë mbi vlerat normale. “Efektet afatshkurta të aerondotjes nga partikulat sipas shumë të dhënave na çojnë ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved