ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/12/2019 03:17

PROFILI: Kush është “kokëforti”i BE, që do të integrojë Shqipërinë!

PROFILI: Kush është “kokëforti”i BE, që do të integrojë Shqipërinë!
Hungarezi Olivér Várhelyi do të jetë njeriu që do cojë përpara kauzën e anëtarësimit të Shqipërisë dhe Ballkanit Perëndimor përgjatë 5 viteve të ardhshmne. Ai është zgjedhur zyrtarisht si komisioneri i ardhshëm për ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 09:33
Hungarezi Olivér Várhelyi do të jetë njeriu që do cojë përpara kauzën e anëtarësimit të Shqipërisë dhe Ballkanit Perëndimor përgjatë 5 viteve të ardhshmne. Ai është zgjedhur zyrtarisht si komisioneri i ardhshëm për ...

Tytti Turpurainen: Presim që KE të fillojë punën për hapjen e negociatave
“Propozimi francez është shumë i gjerë. Eshtë mirë që shtetet anëtare kanë propozimet e tyre, por duhet të presim që ekipi i ri i Komisionit Europian të fillojë punën, në mënyrë që të arrijmë unanimitetin për hapjen e ...
ABCNews | 19-Nov-2019 10:16
“Propozimi francez është shumë i gjerë. Eshtë mirë që shtetet anëtare kanë propozimet e tyre, por duhet të presim që ekipi i ri i Komisionit Europian të fillojë punën, në mënyrë që të arrijmë unanimitetin për hapjen e ...

Largohet Hahn, Bashkimi Europian zgjedh komisionerin i ri të zgjerimit
Postuar: 18/11/2019 - 20:42 Parlamenti Evropian ka miratuar Oliver Varhelyin për Komisioner të Zgjerimit të Bashkimit Evropian.Varhelyi, kandidat nga Hungaria, ka qenë në seancë dëgjimore javën e kaluar, por nuk ka ...
Sot.Al | 18-Nov-2019 20:48
Postuar: 18/11/2019 - 20:42 Parlamenti Evropian ka miratuar Oliver Varhelyin për Komisioner të Zgjerimit të Bashkimit Evropian.Varhelyi, kandidat nga Hungaria, ka qenë në seancë dëgjimore javën e kaluar, por nuk ka ...

Parlamenti Evropian miraton komisionerin e ri për zgjerimin: Prioritet negociatat me Tiranën dhe Shkupin
Në total, Parlamenti ka refuzuar tre kandidatë nga Hungaria, Rumania dhe Franca. Kjo ka qenë edhe arsyeja përse Komisioni i ri Europian nuk e ka nisur punën në 1 nëntor, ashtu siç ka qenë e planifikuar fillimisht. Tre ...
Medial | 18-Nov-2019 20:01
Në total, Parlamenti ka refuzuar tre kandidatë nga Hungaria, Rumania dhe Franca. Kjo ka qenë edhe arsyeja përse Komisioni i ri Europian nuk e ka nisur punën në 1 nëntor, ashtu siç ka qenë e planifikuar fillimisht. Tre ...

Parlamenti Evropian miraton komisionerin e ri për zgjerimin: Prioritet negociatat me Tiranën dhe Shkupin
Parlamenti Evropian e miratoi Olivér Várhelyin, si Komisioner të Zgjerimit të BE-së. Varhelyi, kandidat nga Hungaria, ishte në seancë dëgjimore javën e kaluar, por nuk arriti në atë rast ti bindte plotësisht ligjvënësit ...
RTSH | 18-Nov-2019 19:58
Parlamenti Evropian e miratoi Olivér Várhelyin, si Komisioner të Zgjerimit të BE-së. Varhelyi, kandidat nga Hungaria, ishte në seancë dëgjimore javën e kaluar, por nuk arriti në atë rast ti bindte plotësisht ligjvënësit ...

Zgjidhet komisioneri i ri i zgjerimit: Prioritet drita jeshile për Shqipërinë
Parlamenti Europian e miratoi Oliver Varhelyin për Komisionar të Zgjerimit të Bashkimit Evropian. Varhelyi, kandidat nga Hungaria ka qenë në seancë dëgjimore javën e kaluar, por nuk ka arritur t’i bindë plotësisht ...
Gazeta Dita | 18-Nov-2019 19:48
Parlamenti Europian e miratoi Oliver Varhelyin për Komisionar të Zgjerimit të Bashkimit Evropian. Varhelyi, kandidat nga Hungaria ka qenë në seancë dëgjimore javën e kaluar, por nuk ka arritur t’i bindë plotësisht ...

Varhejli mori dritë të gjelbër për komisar për Zgjerim dhe Politikë Fqinjësore
Bruksel, 18 nëntor – Kandidati për eurokomisar për Zgjerim dhe Politikë Fqinjësore nga Hungaria, Oliver Varhejli, mori dritë të gjelbër nga grupet politike në Parlamentin Evropian, transmeton gazeta KOHA. Komisioni i ...
Koha.mk | 18-Nov-2019 19:31
Bruksel, 18 nëntor – Kandidati për eurokomisar për Zgjerim dhe Politikë Fqinjësore nga Hungaria, Oliver Varhejli, mori dritë të gjelbër nga grupet politike në Parlamentin Evropian, transmeton gazeta KOHA. Komisioni i ...

PE hap dritën jeshile për Varhelvi në postin e Komisionerit për zgjerimin
Komisioni i punëve të jashtme të Parlamentit Europian i dha dritën e gjelbër Olivér Varhelyi për në postin e komisionerit për zgjerimin dhe politikës së fqinjësisë, pasi shqyrtoi përgjigjet e tij me shkrim. Olivér ...
ABCNews | 18-Nov-2019 18:31
Komisioni i punëve të jashtme të Parlamentit Europian i dha dritën e gjelbër Olivér Varhelyi për në postin e komisionerit për zgjerimin dhe politikës së fqinjësisë, pasi shqyrtoi përgjigjet e tij me shkrim. Olivér ...

Oliver Varhely, gati të zëvëndësojë Johannes Hahn
Komiteti i Punëve të Jashtme i Parlamentit Evropian përshëndeti të hënën përgjigjet me shkrim të kandidatit hungarez për Komisionerin e Zgjerimit Oliver Varhely, duke konfirmuar se Komisioni i ri Evropian do të marrë ...
Tesheshi | 18-Nov-2019 19:19
Komiteti i Punëve të Jashtme i Parlamentit Evropian përshëndeti të hënën përgjigjet me shkrim të kandidatit hungarez për Komisionerin e Zgjerimit Oliver Varhely, duke konfirmuar se Komisioni i ri Evropian do të marrë ...

Hungarezi Oliver Varhelyi, Komisionar i Zgjerimit të BE-së
Deputetët e Parlamentit Evropian e pranuan kandidatin hungarez Oliver Varhelyi në postin e komisionarit të ri të Zgjerimit të BE-së, duke hequr kështu edhe pengesën kyçe në inaugurimin e Komisionit të ri më 1 dhjetor, ...
Koha.net | 18-Nov-2019 18:44
Deputetët e Parlamentit Evropian e pranuan kandidatin hungarez Oliver Varhelyi në postin e komisionarit të ri të Zgjerimit të BE-së, duke hequr kështu edhe pengesën kyçe në inaugurimin e Komisionit të ri më 1 dhjetor, ...

Oliver Varhelyi zgjidhet Komisionar i Zgjerimit të BE-së
Parlamenti Evropian e miratoi Oliver Varhelyin për Komisionar të Zgjerimit të Bashkimit Evropian. Varhelyi, kandidat nga Hungaria, ka qenë në seancë dëgjimore javën e kaluar, por nuk ka arritur t’i bindë plotësisht ...
Shenja | 18-Nov-2019 18:37
Parlamenti Evropian e miratoi Oliver Varhelyin për Komisionar të Zgjerimit të Bashkimit Evropian. Varhelyi, kandidat nga Hungaria, ka qenë në seancë dëgjimore javën e kaluar, por nuk ka arritur t’i bindë plotësisht ...

Oliver Varhelyi zgjidhet Komisionar i Zgjerimit të BE-së
Parlamenti Evropian e miratoi Oliver Varhelyin për Komisionar të Zgjerimit të Bashkimit Evropian. Varhelyi, kandidat nga Hungaria, ka qenë në seancë dëgjimore javën e kaluar, por nuk ka arritur t’i bindë plotësisht ...
Alsat-M | 18-Nov-2019 17:16
Parlamenti Evropian e miratoi Oliver Varhelyin për Komisionar të Zgjerimit të Bashkimit Evropian. Varhelyi, kandidat nga Hungaria, ka qenë në seancë dëgjimore javën e kaluar, por nuk ka arritur t’i bindë plotësisht ...

Oliver Varhelyi zgjidhet Komisionar i Zgjerimit të BE-së
Bruksel, 18 nëntor 2019 – Parlamenti Evropian e miratoi Oliver Varhelyin për Komisionar të Zgjerimit të Bashkimit Evropian. Varhelyi, kandidat nga Hungaria, ka qenë në seancë dëgjimore javën e kaluar, por nuk ka arritur ...
Illyriapress | 18-Nov-2019 17:11
Bruksel, 18 nëntor 2019 – Parlamenti Evropian e miratoi Oliver Varhelyin për Komisionar të Zgjerimit të Bashkimit Evropian. Varhelyi, kandidat nga Hungaria, ka qenë në seancë dëgjimore javën e kaluar, por nuk ka arritur ...

Oliver Varhelyi zgjidhet Komisionar i Zgjerimit të BE-së
Varhelyi, kandidat nga Hungaria, ka qenë në seancë dëgjimore javën e kaluar, por nuk ka arritur t’i bindë plotësisht ligjvënësit e Parlamentit Evropian se është i gatshëm për postin. Atij i është dashur të përgjigjet ...
Lajminet | 18-Nov-2019 16:35
Varhelyi, kandidat nga Hungaria, ka qenë në seancë dëgjimore javën e kaluar, por nuk ka arritur t’i bindë plotësisht ligjvënësit e Parlamentit Evropian se është i gatshëm për postin. Atij i është dashur të përgjigjet ...

Eurodeputetët e votojnë hungarezin Varhleyi Komisionier për Zgjerim
Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, është në rrugën e duhur për ta marrë detyrën më 1 dhjetor pasi të dy grupet më të mëdha politike në Parlamentin Europian kanë thënë se do ta mbështesin ...
EkonomiaOnline | 18-Nov-2019 16:34
Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, është në rrugën e duhur për ta marrë detyrën më 1 dhjetor pasi të dy grupet më të mëdha politike në Parlamentin Europian kanë thënë se do ta mbështesin ...

Eurodeputetët e votojnë hungarezin Varhleyi Komisionier për Zgjerim
Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, është në rrugën e duhur për ta marrë detyrën më 1 dhjetor pasi të dy grupet më të mëdha politike në Parlamentin Europian kanë thënë se do ta mbështesin ...
Arbresh | 18-Nov-2019 16:34
Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, është në rrugën e duhur për ta marrë detyrën më 1 dhjetor pasi të dy grupet më të mëdha politike në Parlamentin Europian kanë thënë se do ta mbështesin ...

Oliver Varhelyi u zgjodh komisionar i Zgjerimit të BE-së
Parlamenti Evropian e miratoi Oliver Varhelyin për Komisionar të Zgjerimit të Bashkimit Evropian. Varhelyi, kandidat nga Hungaria, ka qenë në seancë dëgjimore javën e kaluar, por nuk ka arritur t’i bindë plotësisht ...
Portalb | 18-Nov-2019 16:28
Parlamenti Evropian e miratoi Oliver Varhelyin për Komisionar të Zgjerimit të Bashkimit Evropian. Varhelyi, kandidat nga Hungaria, ka qenë në seancë dëgjimore javën e kaluar, por nuk ka arritur t’i bindë plotësisht ...

Oliver Varhelyi zgjidhet Komisionar i Zgjerimit të BE-së
Parlamenti Evropian e miratoi Oliver Varhelyin për Komisionar të Zgjerimit të Bashkimit Evropian. Varhelyi, kandidat nga Hungaria, ka qenë në seancë dëgjimore javën e kaluar, por nuk ka arritur t'i bindë plotësisht ...
Radio Evropa e Lire | 18-Nov-2019 16:24
Parlamenti Evropian e miratoi Oliver Varhelyin për Komisionar të Zgjerimit të Bashkimit Evropian. Varhelyi, kandidat nga Hungaria, ka qenë në seancë dëgjimore javën e kaluar, por nuk ka arritur t'i bindë plotësisht ...

Olivér Várhelyi merr dritën e gjelbër nga Komiteti për Punë të Jashtme i Parlamentit Evropian
Komisioneri i caktuar i Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi i Hungarisë merr pjesë në një seancë dëgjimore përpara Parlamentit Evropian. Oliver Varhelyi mori dritën e gjelbër nga Komiteti për ...
Telegrafi | 18-Nov-2019 16:24
Komisioneri i caktuar i Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi i Hungarisë merr pjesë në një seancë dëgjimore përpara Parlamentit Evropian. Oliver Varhelyi mori dritën e gjelbër nga Komiteti për ...

Eurodeputetët e votojnë hungarezin Varhleyi Komisionier për Zgjerim
Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, është në rrugën e duhur për ta marrë detyrën më 1 dhjetor pasi të dy grupet më të mëdha politike në Parlamentin Europian kanë thënë se do ta mbështesin ...
Gazeta Express | 18-Nov-2019 16:24
Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, është në rrugën e duhur për ta marrë detyrën më 1 dhjetor pasi të dy grupet më të mëdha politike në Parlamentin Europian kanë thënë se do ta mbështesin ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved