ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/01/2020 05:33

“Turizmi, i nënfinancuar” – Projekt buxheti 2020/Deputetët: Edhe mirëmbajtja e administratës ka 50% më shumë fonde

“Turizmi, i nënfinancuar” – Projekt buxheti 2020/Deputetët: Edhe mirëmbajtja e administratës ka 50% më shumë fonde
Deputetët e Komisionin parlamentar të Veprimtarive Prodhuese e konsideruan si të nën financuar sektorin e turizimit dhe mjedisit nga projektbuxheti i vitit 2020. Gjatë dëgjesës me ministrin Blendi Klosi , ata thanë se ...
ScanTv | 19-Nov-2019 16:36
Deputetët e Komisionin parlamentar të Veprimtarive Prodhuese e konsideruan si të nën financuar sektorin e turizimit dhe mjedisit nga projektbuxheti i vitit 2020. Gjatë dëgjesës me ministrin Blendi Klosi , ata thanë se ...

Balluku, ankesa për Denajn – “Po rrezikohet projekti i trenit Tiranë-Durrës, rikthehet Thumanë-Rrogozhinë”
Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka kritikuar ashpër projektbuxhetin e vitit 2020 për dikasterin që ajo përfaqëson, duke theksuar se Ministria e Financave po rrezikon projektin e hekurudhës ...
ScanTv | 19-Nov-2019 16:28
Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka kritikuar ashpër projektbuxhetin e vitit 2020 për dikasterin që ajo përfaqëson, duke theksuar se Ministria e Financave po rrezikon projektin e hekurudhës ...

PPP-të nuk përfshihen në borxh – Denaj: Edhe detyrimet e prapambetura llogariten të ndara
Kontratat e partneritetit publik privat dhe detyrimet e prapambetura që ka qeveria kundrejt palëve të treta, nuk përfshihen në shifrën e borxhit publik të targetuar për vitin e ardhshëm në 62.2 për qind, si dhe nuk janë ...
ScanTv | 19-Nov-2019 16:17
Kontratat e partneritetit publik privat dhe detyrimet e prapambetura që ka qeveria kundrejt palëve të treta, nuk përfshihen në shifrën e borxhit publik të targetuar për vitin e ardhshëm në 62.2 për qind, si dhe nuk janë ...

Shpërblimi i fundvitit, ende asnjë lajm për pensionistët
Pensionistët nuk e dinë ende nëse do të marrin shpërblim për Vitin e Ri nga qeveria apo jo. As ministrja e Financave, Anila Denaj nuk e di këtë gjë. Duke folur në Komisionin e Veprimtarive Prodhuese për Projekt Buxhetin ...
Lapsi | 18-Nov-2019 19:48
Pensionistët nuk e dinë ende nëse do të marrin shpërblim për Vitin e Ri nga qeveria apo jo. As ministrja e Financave, Anila Denaj nuk e di këtë gjë. Duke folur në Komisionin e Veprimtarive Prodhuese për Projekt Buxhetin ...

Qeveria ende në dilemë për shpërblimin e pensionistëve, Denaj: Do vendosim në fillim të dhjetorit, nevojiten 3 miliardë lekë
Postuar: 19/11/2019 - 07:27 Bonusi i fundviti për pensionistët dhe familjet në nevojë është një nga pikat më të diskutuara të projektbuxhetit 2020. Në këto ditë kjo çështje është kritikuar shumë nga opozita dhe ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 07:30
Postuar: 19/11/2019 - 07:27 Bonusi i fundviti për pensionistët dhe familjet në nevojë është një nga pikat më të diskutuara të projektbuxhetit 2020. Në këto ditë kjo çështje është kritikuar shumë nga opozita dhe ...

“Duhen 3 miliardë lekë për shpërblimin e pensionistëve, do shohim kursimet”
Prej vitesh, pensionistët në fundvit marrin një shpërblim prej 3-5 mijë lekësh e nisur kjo që nga koha e qeverisjes Berisha dhe e vijuar edhe gjatë mazhorancës aktuale. Por situata jo dhe aq optimiste me të ardhurat ...
Gazeta Dita | 18-Nov-2019 17:43
Prej vitesh, pensionistët në fundvit marrin një shpërblim prej 3-5 mijë lekësh e nisur kjo që nga koha e qeverisjes Berisha dhe e vijuar edhe gjatë mazhorancës aktuale. Por situata jo dhe aq optimiste me të ardhurat ...

Për pensionistët s’ka para/ Financat: Do shikojmë projektet me mosrealizim
Ministria e Financave po analizon situatën buxhetore për të parë se sa para mund të teprojnë nga projektet që nuk po finalizohen në 2019,për ti riakoluar si shpërblim fund viti për pensionistët dhe familjet në nevojë.
Top Channel | 18-Nov-2019 15:14
Ministria e Financave po analizon situatën buxhetore për të parë se sa para mund të teprojnë nga projektet që nuk po finalizohen në 2019,për ti riakoluar si shpërblim fund viti për pensionistët dhe familjet në nevojë.

Nuk ka shpërblim për pensionistët! Ministrja: Do shohim në dhjetor nëse na teprojnë parà
Ministria e Financave po analizon situatën buxhetore për të parë se sa para mund të teprojnë nga projektet që nuk po finalizohen në 2019,për ti riakoluar si shpërblim fund viti për pensionistët dhe familjet në nevojë. ...
Gazeta Express | 18-Nov-2019 17:38
Ministria e Financave po analizon situatën buxhetore për të parë se sa para mund të teprojnë nga projektet që nuk po finalizohen në 2019,për ti riakoluar si shpërblim fund viti për pensionistët dhe familjet në nevojë. ...

Fiskalizimi, pas qershorit të 2020-ës – Denaj: Kosto për bizneset 30 euro, 92% e territorit ka internet
Fiskalizimi do të ketë një kosto prej 30 euro për bizneset, të cilët do të duhet të përditësojnë sistemet e kasave fiskale. Gjatë diskutimit të projektbuxhetit 2020 në Komisionin Parlamentar të Veprimtarive Prodhuese, ...
ScanTv | 18-Nov-2019 15:54
Fiskalizimi do të ketë një kosto prej 30 euro për bizneset, të cilët do të duhet të përditësojnë sistemet e kasave fiskale. Gjatë diskutimit të projektbuxhetit 2020 në Komisionin Parlamentar të Veprimtarive Prodhuese, ...

Projektbuxheti 2020/ Ministrja Denaj: Synohet krijimi i 35 mijë vendeve të reja pune
Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, prezantoi në parim Projektbuxhetin 2020 në Komisionin Parlamentar të Veprimtarive Prodhuese, Tregtisë dhe Mjedisit. Përpara deputetëve të komisionit, Ministrja Denaj u ...
Lexo | 18-Nov-2019 15:42
Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, prezantoi në parim Projektbuxhetin 2020 në Komisionin Parlamentar të Veprimtarive Prodhuese, Tregtisë dhe Mjedisit. Përpara deputetëve të komisionit, Ministrja Denaj u ...

Shpërblimi për pensionistët, Denaj: Duhen 3 mld lekë, po shohim kursimet, do të vendosim në fillim të dhjetorit
TIRANE Pensionistët dhe familjet në nevojë duhet të presin muaji Dhjetor për të marr një përgjigje nëse do të kenë bonus për festat e fundvitit apo jo. Situata jo dhe aq optimiste me të ardhurat pavarësisht aksionit ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 14:52
TIRANE Pensionistët dhe familjet në nevojë duhet të presin muaji Dhjetor për të marr një përgjigje nëse do të kenë bonus për festat e fundvitit apo jo. Situata jo dhe aq optimiste me të ardhurat pavarësisht aksionit ...

Shpërblimi për pensionistët, Denaj: Duhen 3 mld lekë, po shohim kursimet, do të vendosim në fillim të dhjetorit
TIRANE Pensionistët dhe familjet në nevojë duhet të presin muaji Dhjetor për të marr një përgjigje nëse do të kenë bonus për festat e fundvitit apo jo. Situata jo dhe aq optimiste me të ardhurat pavarësisht aksionit ...
Medial | 18-Nov-2019 15:02
TIRANE Pensionistët dhe familjet në nevojë duhet të presin muaji Dhjetor për të marr një përgjigje nëse do të kenë bonus për festat e fundvitit apo jo. Situata jo dhe aq optimiste me të ardhurat pavarësisht aksionit ...

Shpërblimi për pensionistët i pasigurt, Denaj: Duhen 3 miliardë lekë, do shohim kursimet
Prej vitesh pensionistët në fundvit marrin një shpërblim prej 3-5 mijë lekësh e nisur kjo që nga koha e qeverisjes Berisha dhe e vijuar edhe gjatë mazhorancës aktuale. Por situata jo dhe aq optimiste me të ardhurat ...
Monitor | 18-Nov-2019 13:18
Prej vitesh pensionistët në fundvit marrin një shpërblim prej 3-5 mijë lekësh e nisur kjo që nga koha e qeverisjes Berisha dhe e vijuar edhe gjatë mazhorancës aktuale. Por situata jo dhe aq optimiste me të ardhurat ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved