ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/01/2020 16:14

Thaçi takohet me Ramën në Tiranë, ja për çfarë biseduan

Thaçi takohet me Ramën në Tiranë, ja për çfarë biseduan
Kryeministri, Edi Rama është takuar ditën e sotme me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Lajmin e ka bërë të ditur vetë presidenti Thaçi i cili shprehet se në takimin me Ramën u diskutua për avancimin e bashkëpunimit ...
GazetaTema | 18-Nov-2019 16:05
Kryeministri, Edi Rama është takuar ditën e sotme me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Lajmin e ka bërë të ditur vetë presidenti Thaçi i cili shprehet se në takimin me Ramën u diskutua për avancimin e bashkëpunimit ...

Thaçi takon Ramën në Tiranë
Presidenti i vendit Hashim Thaçi sot është takuar më kryeministrin shqiptar Edi Rama.
Top Channel | 18-Nov-2019 15:28
Presidenti i vendit Hashim Thaçi sot është takuar më kryeministrin shqiptar Edi Rama.

Presidenti Meta: “Mos lejoni që Shqipëria të vuajë dimrin demografik të Europës”
Nga Ilir Meeta Është fakt që terrorizmi dhe ekstremizmi fetar lindin kryesisht nga varfëria, kushtet e vështira të jetesës, emigracioni i detyruar ekonomik, mungesa e mundësive, dhe kur shpresa për të ardhmen shuhet nga ...
Telegraf | 18-Nov-2019 16:09
Nga Ilir Meeta Është fakt që terrorizmi dhe ekstremizmi fetar lindin kryesisht nga varfëria, kushtet e vështira të jetesës, emigracioni i detyruar ekonomik, mungesa e mundësive, dhe kur shpresa për të ardhmen shuhet nga ...

Meta për gratë dhe fëmijët në Siri: Urgjent qendra rehabilitimi për të kthyerit
Në Tiranë, Presidenca në bashkëpunim me Departamentin Amerikan të Shtetit po zhvillojnë një konference me teme "Feja si një instrument për paqen". Në fjalën e tij presidenti Ilir Meta është ndalur edhe në çështjen e ...
Top Channel | 18-Nov-2019 13:17
Në Tiranë, Presidenca në bashkëpunim me Departamentin Amerikan të Shtetit po zhvillojnë një konference me teme "Feja si një instrument për paqen". Në fjalën e tij presidenti Ilir Meta është ndalur edhe në çështjen e ...

Thaçi takon Ramën, flasin për bashkëpunimin dhe koordinimin e hapave në zhvillimet e reja ndërkombëtare
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar me kryeministrin Edi Rama, sot gjatë qëndrimit në Tiranë. Thaçi në një postim në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar se me Ramën kanë biseduar për avancimin e ...
Telegrafi | 18-Nov-2019 15:49
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar me kryeministrin Edi Rama, sot gjatë qëndrimit në Tiranë. Thaçi në një postim në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar se me Ramën kanë biseduar për avancimin e ...

Politikës shqiptare i dërgohen mesazhe në shqip dhe gjuhë të huaj: Dialogoni!
Stabiliteti politik është i rëndësishëm që të mos depërtojë terrorizmi dhe ekstremizmi fetar. Ky mesazh u dha në Konferencën me temë “Feja si instrument për paqen”, ku morën pjesë përfaqësues të lartë vendeve të rajonit ...
ABCNews | 18-Nov-2019 16:17
Stabiliteti politik është i rëndësishëm që të mos depërtojë terrorizmi dhe ekstremizmi fetar. Ky mesazh u dha në Konferencën me temë “Feja si instrument për paqen”, ku morën pjesë përfaqësues të lartë vendeve të rajonit ...

Presidenti Meta në konferencën ndërkombëtare “Feja si një instrument për paqen”: Liria fetare është thelbësore për paqen dhe stabilitetin brenda dhe midis kombeve.
Në bashkërendim me Departamentin e Shtetit të SHBA-ve, Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta organizoi sot në Tiranë konferencën ndërkombëtare “Feja si një instrument për paqen”. Në këtë konferencë morën pjesë i ...
Telegraf | 18-Nov-2019 13:50
Në bashkërendim me Departamentin e Shtetit të SHBA-ve, Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta organizoi sot në Tiranë konferencën ndërkombëtare “Feja si një instrument për paqen”. Në këtë konferencë morën pjesë i ...

Thaçi në Tiranë, Kosova shembull i tolerancës fetare (VIDEO)
Nuk dihet nëse dialogu Kosovë-Serbi u bë temë, por Presidenti kosovar, Hashim Thaçi u takua sot në Tiranë, me Kryeministrin, Edi Rama. E në njoftimin zyrtar thuhet se u diskutua për avancimin e bashkëpunimit dhe ...
Klan Kosova | 18-Nov-2019 20:19
Nuk dihet nëse dialogu Kosovë-Serbi u bë temë, por Presidenti kosovar, Hashim Thaçi u takua sot në Tiranë, me Kryeministrin, Edi Rama. E në njoftimin zyrtar thuhet se u diskutua për avancimin e bashkëpunimit dhe ...

Prijësit e feve mblidhen për një konferencë paqësore
Prijësit fetar të shumë feve po marrinë pjesë në një konferencë që ka të bëjë me paqen. Konferenca ndërkombëtare quhet “Feja si një instrument për Paqen”, ndërsa aty po marrin pjesë edhe burrshtetas shqiptarë.
Gazeta Monitor | 18-Nov-2019 19:48
Prijësit fetar të shumë feve po marrinë pjesë në një konferencë që ka të bëjë me paqen. Konferenca ndërkombëtare quhet “Feja si një instrument për Paqen”, ndërsa aty po marrin pjesë edhe burrshtetas shqiptarë.

Xhaferi: Paqja është vlerë esenciale, universale dhe e drejtë e nevojshme e tërë njerëzimit
Paqja është vlerë thelbësore, e drejtë universale dhe e domosdoshme për gjithë njerëzimin, pa dallim feje, përkatësie etnike, race, gjinie, kulture, shtrese sociale, ekonomike dhe çfarëdo kategorizimi tjetër. Mbi të ...
TetovaSot | 18-Nov-2019 19:02
Paqja është vlerë thelbësore, e drejtë universale dhe e domosdoshme për gjithë njerëzimin, pa dallim feje, përkatësie etnike, race, gjinie, kulture, shtrese sociale, ekonomike dhe çfarëdo kategorizimi tjetër. Mbi të ...

Kryetari i Bashkësisë Hebreje në Kosovë po merr pjesë në kofenrencën “Feja si një instrument për Paqen”
Kryetari i Bashkësisë Hebreje Bet Israel Kosova, Ruzhdi Shkodra me ftesë të Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta është duke marrë pjesë në konferencën” Feja si një instrument për Paqen” . Në këtë konferencë ishte i ...
Indeks Online | 18-Nov-2019 18:33
Kryetari i Bashkësisë Hebreje Bet Israel Kosova, Ruzhdi Shkodra me ftesë të Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta është duke marrë pjesë në konferencën” Feja si një instrument për Paqen” . Në këtë konferencë ishte i ...

?Thaçi takon Ramën në Tiranë
Lajmi është bërë i ditur nga vetë kreu i shtetit, përmes një postimi në Facebook. Në këtë takim, Thaçi tha se me Ramën kanë biseduar për avancimin e bashkëpunimit për të mbrojtur dhe promovuar sa më mirë interesat e ...
AlbInfo | 18-Nov-2019 17:28
Lajmi është bërë i ditur nga vetë kreu i shtetit, përmes një postimi në Facebook. Në këtë takim, Thaçi tha se me Ramën kanë biseduar për avancimin e bashkëpunimit për të mbrojtur dhe promovuar sa më mirë interesat e ...

Thaçi takohet me Ramën në Tiranë, bisedojnë për thellimin e bashkëpunimit
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi sot është takuar më kryeministrin Edi Rama. Lajmi është bërë i ditur nga vet Thaçi përmes një postimi në “Facebook”. Në këtë takim, Thaçi tha se me Ramën kanë biseduar për avancimin e ...
Gazeta Dita | 18-Nov-2019 17:16
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi sot është takuar më kryeministrin Edi Rama. Lajmi është bërë i ditur nga vet Thaçi përmes një postimi në “Facebook”. Në këtë takim, Thaçi tha se me Ramën kanë biseduar për avancimin e ...

Thaçi dhe Rama biseduan se si të promovojnë dhe mbrojnë interesat e shteteve tona
Presidenti i vendit Hashim Thaçi sot është takuar më kryeministrin shqiptar, Edi Rama. Lajmi është bërë i ditur nga vet kreu i shtetit përmes një postimi në Facebook. Në këtë takim, Thaçi tha se me Ramën kanë biseduar ...
PortaliOnline | 18-Nov-2019 17:06
Presidenti i vendit Hashim Thaçi sot është takuar më kryeministrin shqiptar, Edi Rama. Lajmi është bërë i ditur nga vet kreu i shtetit përmes një postimi në Facebook. Në këtë takim, Thaçi tha se me Ramën kanë biseduar ...

SHBA nxit politikanët e Ballkanit të bashkëpunojnë me klerikët në dobi të paqes
Tiranë, 18 nëntor 2019 – Ambasadori amerikan për Liritë Fetare Ndërkombëtare, Sam Brownback, u bëri sot thirrje politikanëve të rajonit të Ballkanit që të ndërtojnë një marrëdhënie të fortë diskutimesh me drejtuesit ...
Illyriapress | 18-Nov-2019 17:06
Tiranë, 18 nëntor 2019 – Ambasadori amerikan për Liritë Fetare Ndërkombëtare, Sam Brownback, u bëri sot thirrje politikanëve të rajonit të Ballkanit që të ndërtojnë një marrëdhënie të fortë diskutimesh me drejtuesit ...

Konferenca në Tiranë/ Thaçi: Në luftën e Kosovës nuk u implikua feja
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në konferencën “Feja si instrument i paqes”, të organizuar nga Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në bashkëpunim me Departamentin e Shtetit ...
Top Channel | 18-Nov-2019 11:50
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në konferencën “Feja si instrument i paqes”, të organizuar nga Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në bashkëpunim me Departamentin e Shtetit ...

Kosova dhe Shqipëria zotohen për luftimin e ekstremizmit dhe terrorizmit
Tiranë, 18 nëntor 2019 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Shqipërisë, Ilir Meta janë zotuar për vazhdimin e kthimit të qytetarëve të të dyja vendeve nga kampet e Sirisë dhe angazhimin për risocializimin e ...
Illyriapress | 18-Nov-2019 16:24
Tiranë, 18 nëntor 2019 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Shqipërisë, Ilir Meta janë zotuar për vazhdimin e kthimit të qytetarëve të të dyja vendeve nga kampet e Sirisë dhe angazhimin për risocializimin e ...

Thaçi takohet me Ramën në Tiranë: Biseduam për hapat në zhvillimet e reja ndërkombëtare
Kryeministri, Edi Rama është takuar ditën e sotme me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Lajmin e ka bërë të ditur vetë presidenti Thaçi i cili shkruan me anë të një postimi në rrjetet sociale se në takimin me Ramën u ...
Lexo | 18-Nov-2019 16:18
Kryeministri, Edi Rama është takuar ditën e sotme me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Lajmin e ka bërë të ditur vetë presidenti Thaçi i cili shkruan me anë të një postimi në rrjetet sociale se në takimin me Ramën u ...

Thaçi në Tiranë: Toleranca është vlera pa të cilën s’mund të ndërtojmë shoqëri në paqe me veten dhe Zotin
Presidenti Thaçi dhe presidenti Meta, bashkë me kryeparlamentarët Talat Xhaferi dhe Gramoz Ruçi, si përfaqësuesin e DASH-it, Sam Brownback, sot në konferencën “Feja si instrument i paqes” në Tiranë, kanë folur për ...
Top Channel | 18-Nov-2019 11:50
Presidenti Thaçi dhe presidenti Meta, bashkë me kryeparlamentarët Talat Xhaferi dhe Gramoz Ruçi, si përfaqësuesin e DASH-it, Sam Brownback, sot në konferencën “Feja si instrument i paqes” në Tiranë, kanë folur për ...

Kryeministri Rama takon presidentin, zbardhet detajet çfarë kanë diskutuar
Postuar: 18/11/2019 - 16:03 Kryeministri Rama është takuar ditën e sotme me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.Lajmin e ka bërë të ditur vetë presidenti Thaçi i cili shkruan me anë të një postimi në rrjetet sociale se ...
Sot.Al | 18-Nov-2019 16:05
Postuar: 18/11/2019 - 16:03 Kryeministri Rama është takuar ditën e sotme me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.Lajmin e ka bërë të ditur vetë presidenti Thaçi i cili shkruan me anë të një postimi në rrjetet sociale se ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved