ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2019 21:37

Lirohen tre talebanë; pritet edhe lirimi i pengjeve perëndimore

Lirohen tre talebanë; pritet edhe lirimi i pengjeve perëndimore
Tre të burgosur talibanë u liruan nga Qeveria afgane dhe fluturuan drejt Katarit, njoftuan burimet e militantëve talibanë. Lirimi i tyre vjen në kuadër të shkëmbimit me dy pengje perëndimore, të mbajtura nga talibanët. ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 15:03
Tre të burgosur talibanë u liruan nga Qeveria afgane dhe fluturuan drejt Katarit, njoftuan burimet e militantëve talibanë. Lirimi i tyre vjen në kuadër të shkëmbimit me dy pengje perëndimore, të mbajtura nga talibanët. ...

Talibanët lirojnë një amerikan dhe një australian në këmbim të tre militantëve
Talibanët i kanë liruar një qytetar amerikan dhe një australian, të cilët i kishin marrë peng para tre vjetësh, në këmbim të lirimit të tre anëtarëve të rëndësishëm të grupitë të tyre nga burgjet e Afganistanit. ...
Gazeta Express | 19-Nov-2019 15:30
Talibanët i kanë liruar një qytetar amerikan dhe një australian, të cilët i kishin marrë peng para tre vjetësh, në këmbim të lirimit të tre anëtarëve të rëndësishëm të grupitë të tyre nga burgjet e Afganistanit. ...

Talebanët lirojnë 2 profesorët e huaj, në këmbim të 3 komandantëve të burgosur
Talebanët afganë kanë liruar dy persona nga shtetet perëndimore, që i kishin marrë peng, në këmbim të tre talebanëve të burgosur të rangut të lartë, thanë burimet nga të dyja palët, sipas BBC. Amerikani Kevin King dhe ...
TetovaSot | 19-Nov-2019 14:10
Talebanët afganë kanë liruar dy persona nga shtetet perëndimore, që i kishin marrë peng, në këmbim të tre talebanëve të burgosur të rangut të lartë, thanë burimet nga të dyja palët, sipas BBC. Amerikani Kevin King dhe ...

Lirohen dy Profesorë perëndimorë të marrë peng në Kabul në këmbim të tre talebanëve
Tre të burgosur talibanë u liruan nga Qeveria afgane në këmbim të lirimit të dy pengjeve perendimore të kapur në Kabul që nga viti 2016. Profesorët e Universitetit të Kabuli, amerikani Keven King dhe australiani Timothy ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 11:08
Tre të burgosur talibanë u liruan nga Qeveria afgane në këmbim të lirimit të dy pengjeve perendimore të kapur në Kabul që nga viti 2016. Profesorët e Universitetit të Kabuli, amerikani Keven King dhe australiani Timothy ...

Talibanët shkëmbejnë pengjet amerikane në këmbim të komandantëve
Talibanët kanë liruar dy pengje në këmbim të tre militantëve të burgosur, thonë burimet talebane. Amerikani Kevin King dhe australiani Timothy Weeks, pedagogë në Universitetin Amerikan të Afganistanit, u lanë të lirë të ...
Tesheshi | 19-Nov-2019 13:22
Talibanët kanë liruar dy pengje në këmbim të tre militantëve të burgosur, thonë burimet talebane. Amerikani Kevin King dhe australiani Timothy Weeks, pedagogë në Universitetin Amerikan të Afganistanit, u lanë të lirë të ...

Talibanët lirojnë dy pengje perëndimore që mbaheshin nga viti 2016
Dy pengje perëndimore u liruan nga paraburgimi taliban, në këmbim të lirimit të tre të burgosurve talibanë nga Qeveria e Afganistanit. Amerikani Kevin King dhe australiani Timothy Weeks u liruan në qarkun Navbahar, të ...
Koha.net | 19-Nov-2019 12:25
Dy pengje perëndimore u liruan nga paraburgimi taliban, në këmbim të lirimit të tre të burgosurve talibanë nga Qeveria e Afganistanit. Amerikani Kevin King dhe australiani Timothy Weeks u liruan në qarkun Navbahar, të ...

Talibanët lirojnë dy pengje perëndimore që mbaheshin nga viti 2016
Dy pengje perëndimore u liruan nga paraburgimi taliban, në këmbim të lirimit të tre të burgosurve talibanë nga Qeveria e Afganistanit. Amerikani Keven King dhe australiani Timothy Weeks u liruan në qarkun Navbahar, të ...
Radio Evropa e Lire | 19-Nov-2019 11:36
Dy pengje perëndimore u liruan nga paraburgimi taliban, në këmbim të lirimit të tre të burgosurve talibanë nga Qeveria e Afganistanit. Amerikani Keven King dhe australiani Timothy Weeks u liruan në qarkun Navbahar, të ...

Lirohen tre talibanë, pritet edhe lirimi i pengjeve perëndimore
Tre të burgosur talibanë u liruan nga Qeveria afgane dhe fluturuan drejt Katarit, njoftuan burimet e militantëve talibanë. Lirimi i tyre vjen në kuadër të shkëmbimit me dy pengje perëndimore, të mbajtura nga talibanët. ...
EkonomiaOnline | 19-Nov-2019 11:03
Tre të burgosur talibanë u liruan nga Qeveria afgane dhe fluturuan drejt Katarit, njoftuan burimet e militantëve talibanë. Lirimi i tyre vjen në kuadër të shkëmbimit me dy pengje perëndimore, të mbajtura nga talibanët. ...

Lirohen tre talibanë; pritet edhe lirimi i pengjeve perëndimore
Tre të burgosur talibanë u liruan nga Qeveria afgane dhe fluturuan drejt Katarit, njoftuan burimet e militantëve talibanë. Lirimi i tyre vjen në kuadër të shkëmbimit me dy pengje perëndimore, të mbajtura nga talibanët. ...
Radio Evropa e Lire | 19-Nov-2019 10:43
Tre të burgosur talibanë u liruan nga Qeveria afgane dhe fluturuan drejt Katarit, njoftuan burimet e militantëve talibanë. Lirimi i tyre vjen në kuadër të shkëmbimit me dy pengje perëndimore, të mbajtura nga talibanët. ...

Afganistani liron dy pengje perëndimore në këmbim të tre talebanëve
Procesi i shkëmbimit të të burgosurve midis qeverisë afgane dhe talebanëve po vazhdon. Dy pengje perëndimore janë liruar nga talibanët në këmbim të tre rebelëve të profilit të lartë të arrestuar. Të hënën, tre ...
RTSH | 19-Nov-2019 10:32
Procesi i shkëmbimit të të burgosurve midis qeverisë afgane dhe talebanëve po vazhdon. Dy pengje perëndimore janë liruar nga talibanët në këmbim të tre rebelëve të profilit të lartë të arrestuar. Të hënën, tre ...

Tre talebanë për një amerikan dhe një australian – shkëmbehen të burgosurit në Afganistan
Procesi i shkëmbimit të të burgosurve midis qeverisë afgane dhe talebanëve po vazhdon. Dy pengje perëndimore janë liruar nga talibanët në këmbim të tre rebelëve të profilit të lartë të arrestuar. Të hënën, tre ...
Indeks Online | 19-Nov-2019 09:16
Procesi i shkëmbimit të të burgosurve midis qeverisë afgane dhe talebanëve po vazhdon. Dy pengje perëndimore janë liruar nga talibanët në këmbim të tre rebelëve të profilit të lartë të arrestuar. Të hënën, tre ...

Afganistani liron ??dy pengje perëndimore në këmbim të tre talebanëve
Lexime: 5 Profesori amerikan Kevin King dhe kolegu i tij Australian Timothy Weeks janë tashmë të lirë, pasi u rrëmbyen në gusht të 2016-ës në Kabul. Dy pengje perëndimore janë liruar nga talebanët, për të cilët ...
Medial | 18-Nov-2019 22:16
Lexime: 5 Profesori amerikan Kevin King dhe kolegu i tij Australian Timothy Weeks janë tashmë të lirë, pasi u rrëmbyen në gusht të 2016-ës në Kabul. Dy pengje perëndimore janë liruar nga talebanët, për të cilët ...

Afganistani liron ??dy pengje perëndimore në këmbim të tre talebanëve
Profesori amerikan Kevin King dhe kolegu i tij Australian Timothy Weeks janë tashmë të lirë, pasi u rrëmbyen në gusht të 2016-ës në Kabul. Dy pengje perëndimore janë liruar nga talebanët, për të cilët Presidenti ...
ABCNews | 18-Nov-2019 22:11
Profesori amerikan Kevin King dhe kolegu i tij Australian Timothy Weeks janë tashmë të lirë, pasi u rrëmbyen në gusht të 2016-ës në Kabul. Dy pengje perëndimore janë liruar nga talebanët, për të cilët Presidenti ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved