ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/01/2020 05:33

Studentët maqedonas peticion kundër ezanit në Shkup

Studentët maqedonas peticion kundër ezanit në Shkup
Deri te qyteti i Shkupit është dërguar një peticion me të cilin do rregullohet siç thonë ato zhurma e cila vjen nga xhamitë të cilat janë afër amfiteatrit të Fakultetit të Shkencave Matematiko-Natyrore dhe kampusit të ...
Albportali | 19-Nov-2019 18:39
Deri te qyteti i Shkupit është dërguar një peticion me të cilin do rregullohet siç thonë ato zhurma e cila vjen nga xhamitë të cilat janë afër amfiteatrit të Fakultetit të Shkencave Matematiko-Natyrore dhe kampusit të ...

Ish-prokurorja Katica Janeva lirohet nga paraburgimi
Gjykata, vendimin e ka marrë pas një garancie materiale të dhënë nga Janeva, se nuk do të ikë nga proceset gjyqësore, por edhe për shkak të rekomandimit nga mjekët për gjendjen shëndetësore. Për rastin “Reket” akuzohen ...
Lajminet | 19-Nov-2019 18:06
Gjykata, vendimin e ka marrë pas një garancie materiale të dhënë nga Janeva, se nuk do të ikë nga proceset gjyqësore, por edhe për shkak të rekomandimit nga mjekët për gjendjen shëndetësore. Për rastin “Reket” akuzohen ...

FSHF i ofron kontratë 4-vjeçare, përgjigja e Reja befason të gjithë
Drejtues të FSHF-së dhe Edi Reja kanë pasur një takim ditën e sotme ku kanë biseduar në lidhje me kontratën e re, ku nga të dy palët ka pëlqim për të arritur marrëveshje dhe sa i përket termave financiar nuk ka asnjë ...
Albportali | 19-Nov-2019 18:00
Drejtues të FSHF-së dhe Edi Reja kanë pasur një takim ditën e sotme ku kanë biseduar në lidhje me kontratën e re, ku nga të dy palët ka pëlqim për të arritur marrëveshje dhe sa i përket termave financiar nuk ka asnjë ...

Demë Shehu pas katër viteve përqafon fëmijët e tij [Foto]
Demë Shehu nga Grupi i Kumanovës pas katër viteve në burgjet mawedonase ka parë fëmijët e tij. “Pas katër vite e gjysëm,sot,për herë të parë,Syla dhe Enesa e përqafuan e Babain e tyre!”, deklaroi Shehu. Gjykata ...
Albportali | 19-Nov-2019 17:57
Demë Shehu nga Grupi i Kumanovës pas katër viteve në burgjet mawedonase ka parë fëmijët e tij. “Pas katër vite e gjysëm,sot,për herë të parë,Syla dhe Enesa e përqafuan e Babain e tyre!”, deklaroi Shehu. Gjykata ...

Ish-prokurorja Katica Janeva lirohet nga paraburgimi
Gjykata e Apelit në Shkup e ka liruar nga paraburgimi, ish prokuroren speciale, Katica Janeva, e akuzuar për shpërdorim të detyrës në rastin e njohur si “Reket” – të zhvatjes së 1.5 milion euro nga biznesmeni, Orce ...
Albportali | 19-Nov-2019 17:53
Gjykata e Apelit në Shkup e ka liruar nga paraburgimi, ish prokuroren speciale, Katica Janeva, e akuzuar për shpërdorim të detyrës në rastin e njohur si “Reket” – të zhvatjes së 1.5 milion euro nga biznesmeni, Orce ...

Ish-prokurorja Katica Janeva lirohet nga paraburgimi
Gjykata e Apelit në Shkup e ka liruar nga paraburgimi, ish prokuroren speciale, Katica Janeva, e akuzuar për shpërdorim të detyrës në rastin e njohur si “Reket” - të zhvatjes së 1.5 milion euro nga biznesmeni, Orce ...
Radio Evropa e Lire | 19-Nov-2019 17:41
Gjykata e Apelit në Shkup e ka liruar nga paraburgimi, ish prokuroren speciale, Katica Janeva, e akuzuar për shpërdorim të detyrës në rastin e njohur si “Reket” - të zhvatjes së 1.5 milion euro nga biznesmeni, Orce ...

Zëvendësministri Nuhiu pjesëmarrës në Forumin ministror BE – Ballkani Perëndimor për drejtësi dhe punë të brendshme
“Privilegj dhe përgjegjesi të jemi nikoqir i Forumit ministror BE – Ballkani Perëndimor për drejtësi dhe punë të brendshme! I gjithë rajoni flet me një gjuhë për sfidat në fushën e sigurisë dhe për standardet ...
Albportali | 19-Nov-2019 14:59
“Privilegj dhe përgjegjesi të jemi nikoqir i Forumit ministror BE – Ballkani Perëndimor për drejtësi dhe punë të brendshme! I gjithë rajoni flet me një gjuhë për sfidat në fushën e sigurisë dhe për standardet ...

Rudi Vata më Dëshpërove !
Ish futbollisti kuq e zi , ish Kapiteni ynë ti po jep shembull të keq duke mos e drejtuar djalin tënd të Kombëtarja jonë e moshave po te Irlanda ! Rudi , si mund shesesh mend dhe moral nëpër studiot tona tëlevizive kur ...
Albportali | 19-Nov-2019 14:56
Ish futbollisti kuq e zi , ish Kapiteni ynë ti po jep shembull të keq duke mos e drejtuar djalin tënd të Kombëtarja jonë e moshave po te Irlanda ! Rudi , si mund shesesh mend dhe moral nëpër studiot tona tëlevizive kur ...

Flori sot publikon këngën e re
Flori Mumajesi ka njoftuar se gjatë ditës së sotme lëshon projektin e ri. Flori ka planifikuar një rikthim të fuqishëm në muzikë pas disa muajve mungesë në skenë, sot ai publikon këngën e tij të re, shkruan lajmi.net. ...
Albportali | 19-Nov-2019 13:11
Flori Mumajesi ka njoftuar se gjatë ditës së sotme lëshon projektin e ri. Flori ka planifikuar një rikthim të fuqishëm në muzikë pas disa muajve mungesë në skenë, sot ai publikon këngën e tij të re, shkruan lajmi.net. ...

Ja si mbushen gropat me asfalt në rrugët e Tetovës (video)
Një video amatoriale e mbërritur në redaksinë tonë tregon se si punëtorët mbushin gropat me asfalt në qytetin e Tetovës. Për më shumë shihni videon e mëposhtme: Burimi: Ja si mbushen gropat me asfalt në rrugët e Tetovës ...
Albportali | 19-Nov-2019 13:11
Një video amatoriale e mbërritur në redaksinë tonë tregon se si punëtorët mbushin gropat me asfalt në qytetin e Tetovës. Për më shumë shihni videon e mëposhtme: Burimi: Ja si mbushen gropat me asfalt në rrugët e Tetovës ...

Kosovari ia kthen kuletën e humbur me 600 euro tifozit anglez
Tifozët anglezë kanë mbetur të befasuar nga pritja që iu bë në Prishtinë për përballjen që Kosova e zhvilloi ndaj Anglisë në stadiumin “Fadil Vokrri”. Steve Bruce kishte një moment të hidhur në Prishtinë, pasi kishte ...
Albportali | 19-Nov-2019 13:06
Tifozët anglezë kanë mbetur të befasuar nga pritja që iu bë në Prishtinë për përballjen që Kosova e zhvilloi ndaj Anglisë në stadiumin “Fadil Vokrri”. Steve Bruce kishte një moment të hidhur në Prishtinë, pasi kishte ...

Ndërrimi i komandantit të KFOR’it, Kurti e Thaçi bashkë në ceremoni
Gjeneralmajor Michele Risi u emërua komandant i KFOR-it në Kosovë. Ndërrimi i komandës se KFOR-it ndërmjet komandantit të deritanishëm Lorenzo D’Addario te Michele Risi u bë me një ceremoni solemne. Të pranishëm në këtë ...
Albportali | 19-Nov-2019 11:58
Gjeneralmajor Michele Risi u emërua komandant i KFOR-it në Kosovë. Ndërrimi i komandës se KFOR-it ndërmjet komandantit të deritanishëm Lorenzo D’Addario te Michele Risi u bë me një ceremoni solemne. Të pranishëm në këtë ...

Messi, pasi Cavani i kërkon të rrihen: Kurdo që të duash
Për të dytën herë brenda vetëm disa ditëve, Lionel Messi e pati një zënkë në fushën e lojës me një kundërshtar. Por, ylli i Barcelonës ishte shumë afër të rrihej me Edinson Cavanin këtë herë. Të premten, trajneri i ...
Albportali | 19-Nov-2019 11:58
Për të dytën herë brenda vetëm disa ditëve, Lionel Messi e pati një zënkë në fushën e lojës me një kundërshtar. Por, ylli i Barcelonës ishte shumë afër të rrihej me Edinson Cavanin këtë herë. Të premten, trajneri i ...

Ministrja Franceze për Evropë: Modeli aktual i zgjerimit nuk po funksionon
Ministrja Franceze për Evropë, Ameli de Monshallen, para fillimit të Këshillit për punë të përgjithshme të BE-së, e ka mbrojtur qëndrimin e Parizit për reforma në procesin negociues dhe ka theksuar se ai siç është tani ...
Albportali | 19-Nov-2019 11:50
Ministrja Franceze për Evropë, Ameli de Monshallen, para fillimit të Këshillit për punë të përgjithshme të BE-së, e ka mbrojtur qëndrimin e Parizit për reforma në procesin negociues dhe ka theksuar se ai siç është tani ...

Të shtunën rivarrosen heronjtë e kombit, Afrim Zhitia, Fahri Fazliu, Bahri Fazliu e Agron Rrahmani
Katër Heronjtë e Kombit, Afrim Zhitia, Fahri Fazliu, Bahri Fazliu, Agron Rrahmani do të rivarrosën më datë 23 nëntor, ditë e shtune. Prej orës 10:00 deri ne ora 11:30 bëhen homazhe në hollin e Kuvendit të Kosovës. Prej ...
Albportali | 19-Nov-2019 11:46
Katër Heronjtë e Kombit, Afrim Zhitia, Fahri Fazliu, Bahri Fazliu, Agron Rrahmani do të rivarrosën më datë 23 nëntor, ditë e shtune. Prej orës 10:00 deri ne ora 11:30 bëhen homazhe në hollin e Kuvendit të Kosovës. Prej ...

Yll Limani, publikon baladën e re: “S’ki me m’pa”
Yll Limani ka publikuar projektin e ri muzikor. Balada e re e këngëtarit mban titullin: “S’ki me m’pa” dhe është publikuar në versionin audio . “Filloi si demo e punuar nga unë për dike tjetër, u shpërnda, u pëlqye dhe ...
Albportali | 19-Nov-2019 11:41
Yll Limani ka publikuar projektin e ri muzikor. Balada e re e këngëtarit mban titullin: “S’ki me m’pa” dhe është publikuar në versionin audio . “Filloi si demo e punuar nga unë për dike tjetër, u shpërnda, u pëlqye dhe ...

Përse meshkujt i ndërpresin marrëdhëniet me vajzat e bukura?
Meshkujt jo rrallë ndërpresin lidhjet, madje edhe kur e dinë që vajzën që e kanë pranë i ka të gjitha atributet e femrës së përsosur Bukuria dhe mirësia ndonjëherë nuk janë të mjaftueshme që bandilli të qëndrojë pranë ...
Albportali | 19-Nov-2019 11:36
Meshkujt jo rrallë ndërpresin lidhjet, madje edhe kur e dinë që vajzën që e kanë pranë i ka të gjitha atributet e femrës së përsosur Bukuria dhe mirësia ndonjëherë nuk janë të mjaftueshme që bandilli të qëndrojë pranë ...

Memedi thotë se të gjithë po e lusin RDK-në për koalicionim
Kryetari i RDK-së, Vesel Memedi ka thënë se të gjitha partitë politike kanë interesim të madh për të bashkëpunu dhe koalicionu me RDK-në. “Ne nuk kemi interesim për askend, ndërsa të gjitha partitë e tjera kanë ...
Albportali | 19-Nov-2019 11:31
Kryetari i RDK-së, Vesel Memedi ka thënë se të gjitha partitë politike kanë interesim të madh për të bashkëpunu dhe koalicionu me RDK-në. “Ne nuk kemi interesim për askend, ndërsa të gjitha partitë e tjera kanë ...

Kylie Jenner shet gjysmën e kompanisë së saj për shumën marramendëse
Kylie Jenner sapo ka shtuar edhe 600 milionë dollarë në pasurinë e saj miliardëshe. Bukuroshja Kylie Jenner ka arritur që për një kohë shumë të shkurtër ka arritur të ndërtojë një kompani që e ka bërë atë miliarderen më ...
Albportali | 19-Nov-2019 11:27
Kylie Jenner sapo ka shtuar edhe 600 milionë dollarë në pasurinë e saj miliardëshe. Bukuroshja Kylie Jenner ka arritur që për një kohë shumë të shkurtër ka arritur të ndërtojë një kompani që e ka bërë atë miliarderen më ...

Michele Risi, komandanti i ri i KFOR-it në Kosovë
KFOR-i në Kosovë e ka një komandant të ri. Sot është mbajtur ceremonia e ndërrimit të komandës në mes të Komandantit në largim të KFOR-it gjeneralmajor Lorenzo D’Addario dhe komandantit në ardhje të KFOR-it, ...
Albportali | 19-Nov-2019 11:15
KFOR-i në Kosovë e ka një komandant të ri. Sot është mbajtur ceremonia e ndërrimit të komandës në mes të Komandantit në largim të KFOR-it gjeneralmajor Lorenzo D’Addario dhe komandantit në ardhje të KFOR-it, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved