ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2019 08:58

SHBA zgjat përsëri licensën e Huawei: 90 ditë të tjera për të bërë biznes me firmat amerikane!

SHBA zgjat përsëri licensën e Huawei: 90 ditë të tjera për të bërë biznes me firmat amerikane!
Departamenti i Tregtisë në Shtetet e Bashkuara lajmëroi në nisje të javës se do të zgjasë me 90 ditë licensën e përkohshme që lejon biznesin me gjigantin kinez të teknologjisë Huawei. Kjo është hera e tretë që Qeveria e ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 14:59
Departamenti i Tregtisë në Shtetet e Bashkuara lajmëroi në nisje të javës se do të zgjasë me 90 ditë licensën e përkohshme që lejon biznesin me gjigantin kinez të teknologjisë Huawei. Kjo është hera e tretë që Qeveria e ...

SHBA, Qeveria i akordon kompanisë Huawei kohëzgjatje të licencës
Uashingtoni vendosi t’i akordojë një “armëpushim” të tretë tremujor gjigantit kinez të telekomit “Huawei” dhe disa prej klientëve të tij amerikanë, për t’i lejuar kompanitë amerikane që të vazhdojnë të shesin produkte ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 03:57
Uashingtoni vendosi t’i akordojë një “armëpushim” të tretë tremujor gjigantit kinez të telekomit “Huawei” dhe disa prej klientëve të tij amerikanë, për t’i lejuar kompanitë amerikane që të vazhdojnë të shesin produkte ...

SHBA-ja shtyn për herë të tretë vendosjen e kufizimeve tregtare ndaj Huaweit
Departamenti amerikan i Tregtisë bën të ditur që do të zgjatë sërish me 90 ditë lejet e përkohshme, që lehtësojnë kufizimet ndaj marrëdhënieve të biznesit me Huawein. Kjo është hera e tretë qeveria amerikane lejon ...
Telegrafi | 19-Nov-2019 08:37
Departamenti amerikan i Tregtisë bën të ditur që do të zgjatë sërish me 90 ditë lejet e përkohshme, që lehtësojnë kufizimet ndaj marrëdhënieve të biznesit me Huawein. Kjo është hera e tretë qeveria amerikane lejon ...

SHBA zgjat përsëri licensën e Huawei- 90 ditë të tjera për të bërë biznes me firmat amerikane!
Departamenti i Tregtisë në Shtetet e Bashkuara lajmëroi në nisje të javës se do të zgjasë me 90 ditë licensën e përkohshme që lejon biznesin me gjigantin kinez të teknologjisë Huawei. Kjo është hera e tretë që Qeveria e ...
ScanTv | 19-Nov-2019 14:14
Departamenti i Tregtisë në Shtetet e Bashkuara lajmëroi në nisje të javës se do të zgjasë me 90 ditë licensën e përkohshme që lejon biznesin me gjigantin kinez të teknologjisë Huawei. Kjo është hera e tretë që Qeveria e ...

ShBA-ja shtyn për herë të tretë vendosjen e kufizimeve tregtare ndaj Huaweit
Departamenti amerikan i Tregtisë bën të ditur që do të zgjatë sërish me 90 ditë lejet e përkohshme, që lehtësojnë kufizimet ndaj marrëdhënieve të biznesit me Huawein. Kjo është hera e tretë qeveria amerikane lejon ...
EkonomiaOnline | 19-Nov-2019 08:53
Departamenti amerikan i Tregtisë bën të ditur që do të zgjatë sërish me 90 ditë lejet e përkohshme, që lehtësojnë kufizimet ndaj marrëdhënieve të biznesit me Huawein. Kjo është hera e tretë qeveria amerikane lejon ...

Qeveria i akordon Huawei-t kohëzgjatje të licencës
Washingtoni vendosi t’i akordojë një “armëpushim” të tretë tremujor gjigantit kinez të telekomit “Huawei” dhe disa prej klientëve të tij amerikanë, për t’i lejuar kompanitë amerikane që të vazhdojnë të shesin produkte ...
Arbresh | 18-Nov-2019 21:41
Washingtoni vendosi t’i akordojë një “armëpushim” të tretë tremujor gjigantit kinez të telekomit “Huawei” dhe disa prej klientëve të tij amerikanë, për t’i lejuar kompanitë amerikane që të vazhdojnë të shesin produkte ...

Huawei shpërblen punonjësit që gjejnë produkte alternative nga ato amerikane
Kompania Huawei do të shpërblejë me 2 miliardë juanë ose rreth 260 milionë euro, punonjësit që ndihmojnë kompaninë të gjejë produkte alternative që do të ndihmojnë në kapërcimin e pengesës së vendosur nga presidenti ...
Top Channel | 18-Nov-2019 11:39
Kompania Huawei do të shpërblejë me 2 miliardë juanë ose rreth 260 milionë euro, punonjësit që ndihmojnë kompaninë të gjejë produkte alternative që do të ndihmojnë në kapërcimin e pengesës së vendosur nga presidenti ...

SHBA dhe gjiganti kinez i telekomit, Huawei
Shtetet e Bashkuara u dhanë 90 ditë të tjera afat kompanive të ndryshme që të ndërpresin marrëdhëniet e biznesit me gjigantin kinez të telekomit Huawei, duke thënë se kjo do t'i lejojë ofruesit e shërbimeve të vazhdojnë ...
Zeri Amerikes | 18-Nov-2019 19:28
Shtetet e Bashkuara u dhanë 90 ditë të tjera afat kompanive të ndryshme që të ndërpresin marrëdhëniet e biznesit me gjigantin kinez të telekomit Huawei, duke thënë se kjo do t'i lejojë ofruesit e shërbimeve të vazhdojnë ...

Huawei shpërblen punonjësit që gjejnë produkte alternative nga ato amerikane
Kompania Huawei do të shpërblejë me 2 miliardë juanë ose rreth 260 milionë euro, punonjësit që ndihmojnë kompaninë të gjejë produkte alternative që do të ndihmojnë në kapërcimin e pengesës së vendosur nga presidenti ...
Gazeta Observer | 18-Nov-2019 16:27
Kompania Huawei do të shpërblejë me 2 miliardë juanë ose rreth 260 milionë euro, punonjësit që ndihmojnë kompaninë të gjejë produkte alternative që do të ndihmojnë në kapërcimin e pengesës së vendosur nga presidenti ...

Huawei shpërblen punonjësit që gjejnë produkte alternative nga ato amerikane
Kompania Huawei do të shpërblejë me 2 miliardë juanë ose rreth 260 milionë euro, punonjësit që ndihmojnë kompaninë të gjejë produkte alternative që do të ndihmojnë në kapërcimin e pengesës së vendosur nga......
Zeri | 17-Nov-2019 20:21
Kompania Huawei do të shpërblejë me 2 miliardë juanë ose rreth 260 milionë euro, punonjësit që ndihmojnë kompaninë të gjejë produkte alternative që do të ndihmojnë në kapërcimin e pengesës së vendosur nga......

Huawei shpërblen punonjësit që gjejnë produkte alternative nga ato amerikane
Kompania Huawei do të shpërblejë me 2 miliardë juanë ose rreth 260 milionë euro, punonjësit që ndihmojnë kompaninë të gjejë produkte alternative që do të ndihmojnë në kapërcimin e pengesës së vendosur nga presidenti ...
TetovaSot | 17-Nov-2019 19:04
Kompania Huawei do të shpërblejë me 2 miliardë juanë ose rreth 260 milionë euro, punonjësit që ndihmojnë kompaninë të gjejë produkte alternative që do të ndihmojnë në kapërcimin e pengesës së vendosur nga presidenti ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved