ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/12/2019 02:21

SHBA zbut qëndrimin për vendbanimet izraelite, zemërohen palestinezët

SHBA zbut qëndrimin për vendbanimet izraelite, zemërohen palestinezët
Shtetet e Bashkuara ndryshuan pozicionin e tyre ndaj vendbanimeve hebraike që ka ndërtuar Izraeli në Bregun Perëndimor, duke mos i parë më ato si shkelje e ligjit ndërkombëtar. Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 15:09
Shtetet e Bashkuara ndryshuan pozicionin e tyre ndaj vendbanimeve hebraike që ka ndërtuar Izraeli në Bregun Perëndimor, duke mos i parë më ato si shkelje e ligjit ndërkombëtar. Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ...

Rusia: SHBA po hedh hapa për të prishur Lindjen e Mesme
Rusia ka reaguar ndaj njoftimit të bërë nga administrata amerikane se tashmë nuk i sheh si të paligjshme vendbanimet hebreje në Bregun Perëndimor nën okupim, transmeton AA. Ministria e Jashtme ruse nëpërmjet një ...
Shenja | 19-Nov-2019 18:16
Rusia ka reaguar ndaj njoftimit të bërë nga administrata amerikane se tashmë nuk i sheh si të paligjshme vendbanimet hebreje në Bregun Perëndimor nën okupim, transmeton AA. Ministria e Jashtme ruse nëpërmjet një ...

SHBA ndryshon qëndrim: Vendbanimet izraelite nuk janë më të paligjshme
Shtetet e Bashkuara e ndryshuan pozicionin e tyre ndaj vendbanimeve hebraike që ka ndërtuar Izraeli në Bregun e pushtuar Perëndimor, duke mos i parë më ato si shkelje e ligjit ndërkombëtar. Sekretari amerikan i Shtetit, ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 11:55
Shtetet e Bashkuara e ndryshuan pozicionin e tyre ndaj vendbanimeve hebraike që ka ndërtuar Izraeli në Bregun e pushtuar Perëndimor, duke mos i parë më ato si shkelje e ligjit ndërkombëtar. Sekretari amerikan i Shtetit, ...

BE: Njësitë e vendbanimeve izraelite janë të paligjshme
Bashkimi Evropian (BE) ka bërë të ditur se politika e saj rreth aktiviteteve të vendbanimeve izraelite nuk ka ndryshuar dhe se të gjitha njësitë e vendbanimeve janë të paligjshme, transmeton AA. Përfaqësuesja e Lartë e ...
Shenja | 19-Nov-2019 18:13
Bashkimi Evropian (BE) ka bërë të ditur se politika e saj rreth aktiviteteve të vendbanimeve izraelite nuk ka ndryshuar dhe se të gjitha njësitë e vendbanimeve janë të paligjshme, transmeton AA. Përfaqësuesja e Lartë e ...

OKB: Vendbanimet hebreje në territoret palestineze, shkelje e ligjit ndërkombëtar
Komisioneri i Lartë i Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut (OHCHR) ka njoftuar se nuk ka ndonjë ndryshim në qëndrimin që OKB-ja ka prej një kohe të gjatë se venbanimet hebreje në territoret palestineze nën ...
Shenja | 19-Nov-2019 16:54
Komisioneri i Lartë i Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut (OHCHR) ka njoftuar se nuk ka ndonjë ndryshim në qëndrimin që OKB-ja ka prej një kohe të gjatë se venbanimet hebreje në territoret palestineze nën ...

SHBA “ndez” Lindjen e Mesme mbi vendbanimet izraelite, pas 40 vitesh nuk i cilëson më si të paligjshme
Një vendim i ri i administratës Trump mbi linjat diplomatike të Uashingtonit në politikën ndërkombëtare mund t’i vejë ende më shumë flakën Lindjes së Mesme, dhe në veçanti marrëdhënies së tensionuar midis Izraelit dhe ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 09:19
Një vendim i ri i administratës Trump mbi linjat diplomatike të Uashingtonit në politikën ndërkombëtare mund t’i vejë ende më shumë flakën Lindjes së Mesme, dhe në veçanti marrëdhënies së tensionuar midis Izraelit dhe ...

Rusia: SHBA po hedh hapa për të prishur Lindjen e Mesme
Rusia ka reaguar ndaj njoftimit të bërë nga administrata amerikane se tashmë nuk i sheh si të paligjshme vendbanimet hebreje në Bregun Perëndimor nën okupim, transmeton Anadolu Agency (AA). Ministria e Jashtme ruse ...
Arbresh | 19-Nov-2019 16:28
Rusia ka reaguar ndaj njoftimit të bërë nga administrata amerikane se tashmë nuk i sheh si të paligjshme vendbanimet hebreje në Bregun Perëndimor nën okupim, transmeton Anadolu Agency (AA). Ministria e Jashtme ruse ...

Çavusoglu: Asnjë shtet nuk është mbi të drejtën ndërkombëtare
Ministri Punëve të Jashtme i Turqisë, Mevlüt Çavusoglu, në lidhje me vendimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) për njësitë e vendbanimeve të jashtëligjshme hebreje, tha se asnjë shtet nuk është mbi të drejtën ...
Shenja | 19-Nov-2019 14:46
Ministri Punëve të Jashtme i Turqisë, Mevlüt Çavusoglu, në lidhje me vendimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) për njësitë e vendbanimeve të jashtëligjshme hebreje, tha se asnjë shtet nuk është mbi të drejtën ...

“Vendimi i SHBA-ve për vendbanimet e paligjshme hebreje është antiligjor”
Ministria e Jashtme e Turqisë në një deklaratë me shkrim tha se vendimi i SHBA-ve për vendbanimet e paligjshme hebreje është një shembull i ri i qëndrimit antiligjor dhe të pamatur për legjitimimin e veprimeve të ...
Medial | 19-Nov-2019 14:31
Ministria e Jashtme e Turqisë në një deklaratë me shkrim tha se vendimi i SHBA-ve për vendbanimet e paligjshme hebreje është një shembull i ri i qëndrimit antiligjor dhe të pamatur për legjitimimin e veprimeve të ...

Vendbanimet izraelite, BE-ja kritikon SHBA-në: Pushtimi i Palestinës – i paligjshëm
Bashkimi Europian kritikon vendimin e administratës amerikane, që i cilësoi të ligjshme, vendbanimet izraelite në territorin e Palestinës. Përfaqësuesja e lartë për politikë të Jashtme, Federica Mogherini publikoi një ...
Indeks Online | 19-Nov-2019 13:58
Bashkimi Europian kritikon vendimin e administratës amerikane, që i cilësoi të ligjshme, vendbanimet izraelite në territorin e Palestinës. Përfaqësuesja e lartë për politikë të Jashtme, Federica Mogherini publikoi një ...

SHBA i zemëron palestinezët me qëndrimin ndaj vendbanimeve izraelite
Administrata e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se nuk i konsideron më vendbanimet izraelite në Bregun e pushtuar Perëndimor si shkelje të ligjit ndërkombëtar. Vendimi i tillë shihet si përmbysje ...
Radio Evropa e Lire | 19-Nov-2019 11:15
Administrata e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se nuk i konsideron më vendbanimet izraelite në Bregun e pushtuar Perëndimor si shkelje të ligjit ndërkombëtar. Vendimi i tillë shihet si përmbysje ...

SHBA rrëzon politikën e Obamës: kolonitë izraelite nuk shkelin ligjin ndërkombëtar
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo konfirmoi një përmbysje të politikës amerikane lidhur me vendbanimet izraelite në Bregun Perëndimor, duke argumentuar se ato “nuk janë në kundërshtim me ligjin ndërkombëtar”. ...
Tesheshi | 19-Nov-2019 09:20
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo konfirmoi një përmbysje të politikës amerikane lidhur me vendbanimet izraelite në Bregun Perëndimor, duke argumentuar se ato “nuk janë në kundërshtim me ligjin ndërkombëtar”. ...

SHBA ndryshon qëndrim: Vendbanimet izraelite nuk janë më të paligjshme
Shtetet e Bashkuara e ndryshuan pozicionin e tyre ndaj vendbanimeve hebraike që ka ndërtuar Izraeli në Bregun e pushtuar Perëndimor, duke mos i parë më ato si shkelje e ligjit ndërkombëtar. Sekretari amerikan i Shtetit, ...
TetovaSot | 19-Nov-2019 08:59
Shtetet e Bashkuara e ndryshuan pozicionin e tyre ndaj vendbanimeve hebraike që ka ndërtuar Izraeli në Bregun e pushtuar Perëndimor, duke mos i parë më ato si shkelje e ligjit ndërkombëtar. Sekretari amerikan i Shtetit, ...

SHBA ndryshon qëndrim: Vendbanimet izraelite nuk janë më të paligjshme
Shtetet e Bashkuara e ndryshuan pozicionin e tyre ndaj vendbanimeve hebraike që ka ndërtuar Izraeli në Bregun e pushtuar Perëndimor, duke mos i parë më ato si shkelje e ligjit ndërkombëtar. Sekretari amerikan i Shtetit, ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 22:56
Shtetet e Bashkuara e ndryshuan pozicionin e tyre ndaj vendbanimeve hebraike që ka ndërtuar Izraeli në Bregun e pushtuar Perëndimor, duke mos i parë më ato si shkelje e ligjit ndërkombëtar. Sekretari amerikan i Shtetit, ...

SHBA ndryshon qëndrim: Vendbanimet izraelite nuk janë më të paligjshme
Shtetet e Bashkuara e ndryshuan pozicionin e tyre ndaj vendbanimeve hebraike që ka ndërtuar Izraeli në Bregun e pushtuar Perëndimor, duke mos i parë më ato si shkelje e ligjit ndërkombëtar. Sekretari amerikan i Shtetit, ...
Alsat-M | 19-Nov-2019 08:37
Shtetet e Bashkuara e ndryshuan pozicionin e tyre ndaj vendbanimeve hebraike që ka ndërtuar Izraeli në Bregun e pushtuar Perëndimor, duke mos i parë më ato si shkelje e ligjit ndërkombëtar. Sekretari amerikan i Shtetit, ...

SHBA ndryshon mendim mbi vendbanimet izraelite, pas 40 vitesh nuk i cilëson më si të paligjshme
Shtetet e Bashkuara e ndryshuan pozicionin e tyre ndaj vendbanimeve hebraike që ka ndërtuar Izraeli në Bregun e pushtuar Perëndimor, duke mos i parë më ato si shkelje e ligjit ndërkombëtar. Në një konferencë për shtyp ...
RTSH | 19-Nov-2019 08:01
Shtetet e Bashkuara e ndryshuan pozicionin e tyre ndaj vendbanimeve hebraike që ka ndërtuar Izraeli në Bregun e pushtuar Perëndimor, duke mos i parë më ato si shkelje e ligjit ndërkombëtar. Në një konferencë për shtyp ...

SHBA ndryshon qëndrim: Vendbanimet izraelite nuk janë më të paligjshme
Shtetet e Bashkuara e ndryshuan pozicionin e tyre ndaj vendbanimeve hebraike që ka ndërtuar Izraeli në Bregun e pushtuar Perëndimor, duke mos i parë më ato si shkelje e ligjit ndërkombëtar. Sekretari amerikan i Shtetit, ...
Gazeta Express | 19-Nov-2019 07:42
Shtetet e Bashkuara e ndryshuan pozicionin e tyre ndaj vendbanimeve hebraike që ka ndërtuar Izraeli në Bregun e pushtuar Perëndimor, duke mos i parë më ato si shkelje e ligjit ndërkombëtar. Sekretari amerikan i Shtetit, ...

SHBA ndryshon qëndrim: Vendbanimet izraelite nuk janë më të paligjshme
Shtetet e Bashkuara e ndryshuan pozicionin e tyre ndaj vendbanimeve hebraike që ka ndërtuar Izraeli në Bregun e pushtuar Perëndimor, duke mos i parë më ato si shkelje e ligjit ndërkombëtar. Sekretari amerikan i Shtetit, ...
Ina-Online | 19-Nov-2019 00:30
Shtetet e Bashkuara e ndryshuan pozicionin e tyre ndaj vendbanimeve hebraike që ka ndërtuar Izraeli në Bregun e pushtuar Perëndimor, duke mos i parë më ato si shkelje e ligjit ndërkombëtar. Sekretari amerikan i Shtetit, ...

Pompeo: SHBA zbutin qëndrimin për vendbanimet hebraike
Sekretari i Shtetit Mike Pompeo njoftoi të hënën se SHBA po e zbutin qëndrimin e tyre për vendbanimet izraelite në Bregun Perëndimor të pushtuar, një tjetër hap i administratës Trump që dobëson pretendimin palestinez ...
Zeri Amerikes | 18-Nov-2019 22:16
Sekretari i Shtetit Mike Pompeo njoftoi të hënën se SHBA po e zbutin qëndrimin e tyre për vendbanimet izraelite në Bregun Perëndimor të pushtuar, një tjetër hap i administratës Trump që dobëson pretendimin palestinez ...

SHBA ndryshon qëndrim: Vendbanimet izraelite nuk janë më të paligjshme
Shtetet e Bashkuara e ndryshuan pozicionin e tyre ndaj vendbanimeve hebraike që ka ndërtuar Izraeli në Bregun e pushtuar Perëndimor, duke mos i parë më ato si shkelje e ligjit ndërkombëtar. Sekretari amerikan i Shtetit, ...
Shenja | 18-Nov-2019 21:33
Shtetet e Bashkuara e ndryshuan pozicionin e tyre ndaj vendbanimeve hebraike që ka ndërtuar Izraeli në Bregun e pushtuar Perëndimor, duke mos i parë më ato si shkelje e ligjit ndërkombëtar. Sekretari amerikan i Shtetit, ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved