ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2019 02:48

“Rrjedh në këngë e ligjërime”, koncert për figurën e kompozitorit Feim Ibrahimi

“Rrjedh në këngë e ligjërime”, koncert për figurën e kompozitorit Feim Ibrahimi
“Rrjedh në këngë e ligjërime”, një koncert kushtuar kompozitorit të shquar Feim Ibrahimi do të shfaqet këtë të enjte në kryeqytet. Opera-histori i është dedikuar kompozitorit që tronditi tabutë e realizmit socialist. ...
ABCNews | 19-Nov-2019 16:42
“Rrjedh në këngë e ligjërime”, një koncert kushtuar kompozitorit të shquar Feim Ibrahimi do të shfaqet këtë të enjte në kryeqytet. Opera-histori i është dedikuar kompozitorit që tronditi tabutë e realizmit socialist. ...

“Rrjedh në këngë e ligjërime”, një koncert për kompozitorin Feim Ibrahimi
Kënga hit e muzikës shqiptare, “Rrjedh në këngë e ligjërime”, do të titullojë gjithë koncertin që Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit i ka kushtuar kompozitorit të saj, një prej më të mëdhenjve të muzikës shqiptare në ...
RTSH | 19-Nov-2019 15:45
Kënga hit e muzikës shqiptare, “Rrjedh në këngë e ligjërime”, do të titullojë gjithë koncertin që Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit i ka kushtuar kompozitorit të saj, një prej më të mëdhenjve të muzikës shqiptare në ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved