ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/12/2019 22:55

Parashikimi motit për sot, 19 Nëntor, 2019

Parashikimi motit për sot, 19 Nëntor, 2019
Gjate dites se sotme mbi vendin tone do te vijoje te mbizoteroje fusha me presion atmosferik te ulet dhe alternime te shkurtra kthjellimesh. Pas dite priten reshje shiu te cilat do te shtrihen mbi te gjithe territorin. ...
ikub.al | 19-Nov-2019 09:24
Gjate dites se sotme mbi vendin tone do te vijoje te mbizoteroje fusha me presion atmosferik te ulet dhe alternime te shkurtra kthjellimesh. Pas dite priten reshje shiu te cilat do te shtrihen mbi te gjithe territorin. ...

Si do jetë moti sot në Shqipëri
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash që do të sjellin reshje shiu në të territorin. Reshjet janë në intensitet mesatar. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të ...
Telegraf | 19-Nov-2019 08:44
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash që do të sjellin reshje shiu në të territorin. Reshjet janë në intensitet mesatar. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të ...

Reshje në të gjithë vendin dhe temperatura që ulen/ Ja çfarë rezervon moti për sot
E martë, 19 nëntor 2019. Parashikimi i Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit – IGJEUM RESHJET Sot (e martë, dt.19) priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet dhe lokalisht deri mesatare priten të ...
Lexo | 19-Nov-2019 14:47
E martë, 19 nëntor 2019. Parashikimi i Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit – IGJEUM RESHJET Sot (e martë, dt.19) priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet dhe lokalisht deri mesatare priten të ...

Nga nesër shi, bubullima dhe erë të fortë
Shkup, 19 nëntor 2019 (MEDIAL) – DPHM për nesër njofton që do të ketë shi, stuhi lokale, bubullima dhe erë të fortë me shpejtësi mbi 60 kilometra në orë. Reshjet e shiut pritet të jenë më të rënda në pjesët juglindore ...
Medial | 19-Nov-2019 12:45
Shkup, 19 nëntor 2019 (MEDIAL) – DPHM për nesër njofton që do të ketë shi, stuhi lokale, bubullima dhe erë të fortë me shpejtësi mbi 60 kilometra në orë. Reshjet e shiut pritet të jenë më të rënda në pjesët juglindore ...

Nisin reshjet e dëborës/ Ja moti për 5 ditët e ardhshme…
Java nis me reshje shiu, madje në disa zona edhe me rrebeshe dhe dëborë. ‘Të hënën, reshjet e shiut do të nisin prej orëve të para të 24 orëshit, me kohëzgjatje deri në mesditë. Në jugperëndim, do të marrin karakter ...
Standard | 19-Nov-2019 11:28
Java nis me reshje shiu, madje në disa zona edhe me rrebeshe dhe dëborë. ‘Të hënën, reshjet e shiut do të nisin prej orëve të para të 24 orëshit, me kohëzgjatje deri në mesditë. Në jugperëndim, do të marrin karakter ...

Moti sot, e martë, 19 nëntor 2019
19 nëntor 2019 moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura dhe rreshje shiu të herpashershme . Era do të jetë me me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 ...
Standard | 19-Nov-2019 11:27
19 nëntor 2019 moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura dhe rreshje shiu të herpashershme . Era do të jetë me me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 ...

Ja kur pritet të reshë bora e parë, në Kosovë?
As java e tretë e muajit nëntor nuk parashihet të ketë temperatura minus apo të ketë reshje bore. Kështu tha Besim Aliu, parashikues i Motit në Institutin Hidrometeorologjik të Kosovës. Sipas Aliut, gjatë kësaj jave do ...
Indeks Online | 19-Nov-2019 11:04
As java e tretë e muajit nëntor nuk parashihet të ketë temperatura minus apo të ketë reshje bore. Kështu tha Besim Aliu, parashikues i Motit në Institutin Hidrometeorologjik të Kosovës. Sipas Aliut, gjatë kësaj jave do ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira. Nëpër luginat e vendit do të ketë mjegulla. Gjatë natës së sotme do të ketë kushte për reshje të shiut. Nga pjesa jugore e vendit do të fryjë një erë e lehtë. Temperaturat e ...
Republika | 19-Nov-2019 10:40
Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira. Nëpër luginat e vendit do të ketë mjegulla. Gjatë natës së sotme do të ketë kushte për reshje të shiut. Nga pjesa jugore e vendit do të fryjë një erë e lehtë. Temperaturat e ...

Ja kur priten reshjet e para të borës
As java e tretë e muajit nëntor nuk parashihet të ketë temperatura minus apo të ketë reshje bore. Kështu tha Besim Aliu, parashikues i Motit në Institutin Hidrometeorologjik të Kosovës. Sipas Aliut, gjatë kësaj jave do ...
Gazeta Observer | 19-Nov-2019 10:21
As java e tretë e muajit nëntor nuk parashihet të ketë temperatura minus apo të ketë reshje bore. Kështu tha Besim Aliu, parashikues i Motit në Institutin Hidrometeorologjik të Kosovës. Sipas Aliut, gjatë kësaj jave do ...

Reshje shiu dhe rritje temperaturash, ja parashikimi i motit per sot
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash që do të sjellin reshje shiu në të territorin. Reshjet janë në intensitet mesatar. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të ...
Lajmi i Fundit | 19-Nov-2019 10:16
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash që do të sjellin reshje shiu në të territorin. Reshjet janë në intensitet mesatar. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira. Nëpër luginat e vendit do të ketë mjegulla. Gjatë natës së sotme do të ketë kushte për reshje të shiut. Nga pjesa jugore e vendit do të fryjë një erë e lehtë. Temperaturat e ...
Telegrafi | 19-Nov-2019 08:15
Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira. Nëpër luginat e vendit do të ketë mjegulla. Gjatë natës së sotme do të ketë kushte për reshje të shiut. Nga pjesa jugore e vendit do të fryjë një erë e lehtë. Temperaturat e ...

Diell dhe vranësira, gjatë natës do të ketë reshje të shiut
Moti në vend në mëngjes do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, ndërsa nëpër lugina me mjegull. Pasdite dhe gjatë natës do ketë reshje të shiut, të cilat herë pas here do të kenë karakter më të rrëmbyeshëm. Do të ...
Gazeta Express | 19-Nov-2019 10:16
Moti në vend në mëngjes do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, ndërsa nëpër lugina me mjegull. Pasdite dhe gjatë natës do ketë reshje të shiut, të cilat herë pas here do të kenë karakter më të rrëmbyeshëm. Do të ...

IHMK tregon kur priten reshjet e para të borës në Kosovë
Kështu tha Besim Aliu, parashikues i Motit në Institutin Hidrometeorologjik të Kosovës. Sipas Aliut gjatë kësaj javë do të kemi mot konstant, përveç ditës së mërkurë ku do të ketë ndryshime të motit. Po ashtu, sipas ...
Lajminet | 19-Nov-2019 10:05
Kështu tha Besim Aliu, parashikues i Motit në Institutin Hidrometeorologjik të Kosovës. Sipas Aliut gjatë kësaj javë do të kemi mot konstant, përveç ditës së mërkurë ku do të ketë ndryshime të motit. Po ashtu, sipas ...

Moti sot
Moti në mëngjes do të jetë i ftohtë, e në ultësira mundësi për mjegull. Ditën do të vazhdojë mot i butë dhe kryesisht me vranësira. Vonë në mbrëmje priten reshje të dobëta shiu. Era do të jetë mesatare juglindore ...
IliriaNews | 19-Nov-2019 09:59
Moti në mëngjes do të jetë i ftohtë, e në ultësira mundësi për mjegull. Ditën do të vazhdojë mot i butë dhe kryesisht me vranësira. Vonë në mbrëmje priten reshje të dobëta shiu. Era do të jetë mesatare juglindore ...

Kur priten reshjet e para të brës, tregon IHMK
As java e tretë e muajit nëntor nuk parashihet të ketë temperatura minus apo të ketë reshje bore. Kështu tha Besim Aliu, parashikues i Motit në Institutin Hidrometeorologjik të Kosovës. Sipas Aliut gjatë kësaj javë do ...
Zeri | 19-Nov-2019 09:54
As java e tretë e muajit nëntor nuk parashihet të ketë temperatura minus apo të ketë reshje bore. Kështu tha Besim Aliu, parashikues i Motit në Institutin Hidrometeorologjik të Kosovës. Sipas Aliut gjatë kësaj javë do ...

Moti e martë, 19 Nëntor 2019!
Sipas MeteoAlb: Edhe nesër mbetemi në ndikimin e presionit të ulët atmosferik duke diktuar në territorin shqiptar alternime kthjellimesh dhe vranësira deri në pasdite kur parashikohet zhvillim i vranësirave në territor, ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 06:29
Sipas MeteoAlb: Edhe nesër mbetemi në ndikimin e presionit të ulët atmosferik duke diktuar në territorin shqiptar alternime kthjellimesh dhe vranësira deri në pasdite kur parashikohet zhvillim i vranësirave në territor, ...

Kur priten reshjet e para të borës, tregon IHMK
As java e tretë e muajit nëntor nuk parashihet të ketë temperatura minus apo të ketë reshje bore. Kështu tha Besim Aliu, parashikues i Motit në Institutin Hidrometeorologjik të Kosovës. Sipas Aliut gjatë kësaj javë do ...
Gazeta Express | 19-Nov-2019 09:54
As java e tretë e muajit nëntor nuk parashihet të ketë temperatura minus apo të ketë reshje bore. Kështu tha Besim Aliu, parashikues i Motit në Institutin Hidrometeorologjik të Kosovës. Sipas Aliut gjatë kësaj javë do ...

Reshje shiu dhe mjegull/ Ky është parashikimi i motit për sot
Moti sot parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash, të cilat prej orëve të mesditës vijnë në dendësim në të gjithë territorin. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu me ...
Lexo | 19-Nov-2019 09:25
Moti sot parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash, të cilat prej orëve të mesditës vijnë në dendësim në të gjithë territorin. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu me ...

Moti sot
Shkup, 19 nëntor – Moti në vend në mëngjes do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, ndërsa nëpër lugina me mjegull. Pasdite dhe gjatë natës do ketë reshje të shiut, të cilat herë pas here do të kenë karakter më të ...
Koha.mk | 19-Nov-2019 08:53
Shkup, 19 nëntor – Moti në vend në mëngjes do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, ndërsa nëpër lugina me mjegull. Pasdite dhe gjatë natës do ketë reshje të shiut, të cilat herë pas here do të kenë karakter më të ...

Në mëngjes ftohtë, pasdite priten reshje shiu
Fusha të presionit të ulët që po depërtojnë mbi Mesdhe dhe pjesë të rajonit vazhdojnë të diktojnë mot të ndryshueshëm. Në mëngjes ftohtë, e në ultësira mundësi për mjegull. Ditën mot i butë dhe kryesisht me vranësira. ...
Telegrafi | 19-Nov-2019 07:42
Fusha të presionit të ulët që po depërtojnë mbi Mesdhe dhe pjesë të rajonit vazhdojnë të diktojnë mot të ndryshueshëm. Në mëngjes ftohtë, e në ultësira mundësi për mjegull. Ditën mot i butë dhe kryesisht me vranësira. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved