ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/12/2019 23:42

Protesta të dhunshme në Hong Kong, 200 fëmijë të arrestuar

Protesta të dhunshme në Hong Kong, 200 fëmijë të arrestuar
Vazhdojnë protestat në Hong Kong dhe çdo moment numri i njerëzve që i bashkohen protestës sa vjen e rritet. Kjo është protesta më masive e renditur në Hong Kong. Por ajo e cila bie në sy është rrëmuja dhe kaosi i cili ...
ABCNews | 19-Nov-2019 17:18
Vazhdojnë protestat në Hong Kong dhe çdo moment numri i njerëzve që i bashkohen protestës sa vjen e rritet. Kjo është protesta më masive e renditur në Hong Kong. Por ajo e cila bie në sy është rrëmuja dhe kaosi i cili ...

Mbi 100 studentë ende të mbyllur në universitet në Hong Kong, guvernatorja: Dorëzohuni në paqe
Guvernatorja e Hong Kong u shpreh shumë e shqetësuar për situatën e rrezikshme të universitetit Politeknik, të rrethuar nga policia, dhe theksoi se duhej një zgjidhje paqësore për situatën. Brenda në kampus ndodhen të ...
ABCNews | 19-Nov-2019 12:39
Guvernatorja e Hong Kong u shpreh shumë e shqetësuar për situatën e rrezikshme të universitetit Politeknik, të rrethuar nga policia, dhe theksoi se duhej një zgjidhje paqësore për situatën. Brenda në kampus ndodhen të ...

Protestuesit në universitetin e Hong Kongut nuk dorëzohen
Dhjetëra protestues në Hong Kong, të barrikaduar brenda një universiteti tash e tri ditë, i kundërshtuan thirrjet e policisë për t’u dorëzuar. Protestuesit brenda Universitetit Politeknik thuhet se kanë mbetur pa ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 08:37
Dhjetëra protestues në Hong Kong, të barrikaduar brenda një universiteti tash e tri ditë, i kundërshtuan thirrjet e policisë për t’u dorëzuar. Protestuesit brenda Universitetit Politeknik thuhet se kanë mbetur pa ...

Protestat në Hong Kong, ndër të arrestuarit 200 fëmijë
Ajo insiston që protestuesit brenda godinës të dorëzohen teksa deklaron se ditën e djeshme 600 persona u arrestuan. Ndër to ishin rreth 200 studentë nën moshën 18 vjeçare dhe nuk do të dënohen po rrezikojnë një të tillë ...
Lajminet | 19-Nov-2019 17:31
Ajo insiston që protestuesit brenda godinës të dorëzohen teksa deklaron se ditën e djeshme 600 persona u arrestuan. Ndër to ishin rreth 200 studentë nën moshën 18 vjeçare dhe nuk do të dënohen po rrezikojnë një të tillë ...

Protesta të dhunshme në Hong Kong, 200 fëmijë të arrestuar
Lexime: 5 Vazhdojnë protestat në Hong Kong dhe çdo moment numri i njerëzve që i bashkohen protestës sa vjen e rritet. Kjo është protesta më masive e renditur në Hong Kong. Por ajo e cila bie në sy është rrëmuja dhe ...
Medial | 19-Nov-2019 17:30
Lexime: 5 Vazhdojnë protestat në Hong Kong dhe çdo moment numri i njerëzve që i bashkohen protestës sa vjen e rritet. Kjo është protesta më masive e renditur në Hong Kong. Por ajo e cila bie në sy është rrëmuja dhe ...

Vazhdojnë përplasjet e dhunshme në Hong Kong, studentët përplasen me policinë
Dhjetëra studentë protestues në Hong Kong tentuan të dilnin nga mjediset e universitetit ku gjenden të rrethuar nga forca policore për të dytën ditë radhazi. Siç njofton nga Hong Kongu korrespondenti i Zërit të Amerikës ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 16:35
Dhjetëra studentë protestues në Hong Kong tentuan të dilnin nga mjediset e universitetit ku gjenden të rrethuar nga forca policore për të dytën ditë radhazi. Siç njofton nga Hong Kongu korrespondenti i Zërit të Amerikës ...

Vijojnë trazirat në Hong Kong: Studentët përpiqen të çajnë rrethimin policor
Dhjetëra studentë protestues në Hong Kong tentuan të dilnin nga mjediset e universitetit ku gjenden të rrethuar nga forca policore për të dytën ditë radhazi. Siç njofton nga Hong Kongu korrespondenti i Zërit të Amerikës ...
GazetaTema | 18-Nov-2019 17:06
Dhjetëra studentë protestues në Hong Kong tentuan të dilnin nga mjediset e universitetit ku gjenden të rrethuar nga forca policore për të dytën ditë radhazi. Siç njofton nga Hong Kongu korrespondenti i Zërit të Amerikës ...

Protestat në Hong Kong, ndër të arrestuarit 200 fëmijë
Teksa protestat në Hong Kong vazhdojnë, liderja e shtetit Carrie Lam deklaroi se brenda kampusit universitar ndodhen rreth 100 studentë. Ajo insiston që protestuesit brenda godinës të dorëzohen teksa deklaron se ditën e ...
Alsat-M | 19-Nov-2019 17:18
Teksa protestat në Hong Kong vazhdojnë, liderja e shtetit Carrie Lam deklaroi se brenda kampusit universitar ndodhen rreth 100 studentë. Ajo insiston që protestuesit brenda godinës të dorëzohen teksa deklaron se ditën e ...

Vazhdon situata kritke në Universitetin Politeknik të Hong Kongut
Më pak se 200 studentë ndodhen pas barrikadave në mjediset e Universitetit Politeknik në Hong Kong që mbetet i rrethuar nga forca policore që nga e diela. Gjatë 24 orëve të fundit studentët janë larguar gradualisht nga ...
Zeri Amerikes | 19-Nov-2019 14:15
Më pak se 200 studentë ndodhen pas barrikadave në mjediset e Universitetit Politeknik në Hong Kong që mbetet i rrethuar nga forca policore që nga e diela. Gjatë 24 orëve të fundit studentët janë larguar gradualisht nga ...

Mbi 100 studentë ende të mbyllur në universitet në Hong Kong, guvernatorja: Dorëzohuni në paqe
Lexime: 1 Guvernatorja e Hong Kong u shpreh shumë e shqetësuar për situatën e rrezikshme të universitetit Politeknik, të rrethuar nga policia, dhe theksoi se duhej një zgjidhje paqësore për situatën. Brenda në kampus ...
Medial | 19-Nov-2019 12:39
Lexime: 1 Guvernatorja e Hong Kong u shpreh shumë e shqetësuar për situatën e rrezikshme të universitetit Politeknik, të rrethuar nga policia, dhe theksoi se duhej një zgjidhje paqësore për situatën. Brenda në kampus ...

Prej dy ditësh të bllokuar brenda universitetit, studentët vrapojnë mes resë së gazit lotsjellës dhe shiut të plumbave
Dhjetëra studentë protestues në Hong Kong tentuan të dilnin nga mjediset e universitetit ku u gjenden të rrethuar nga forca policore për të dytën ditë radhazi. Siç njofton nga Hong Kongu korrespondenti i Zërit të ...
Standard | 19-Nov-2019 11:22
Dhjetëra studentë protestues në Hong Kong tentuan të dilnin nga mjediset e universitetit ku u gjenden të rrethuar nga forca policore për të dytën ditë radhazi. Siç njofton nga Hong Kongu korrespondenti i Zërit të ...

Protesta të dhunshme në Hong Kong, studentët përplasen me policinë
Qindra aktivistë mbeten të rrethuar brenda Universitetit Politeknik të Hong Kongut i cili u bë edhe vendi i përplasjeve më të mëdha mes protestuesve dhe policisë. Protestuesit të revoltuar kanë provuar të çajnë kordonët ...
RTSH | 19-Nov-2019 10:22
Qindra aktivistë mbeten të rrethuar brenda Universitetit Politeknik të Hong Kongut i cili u bë edhe vendi i përplasjeve më të mëdha mes protestuesve dhe policisë. Protestuesit të revoltuar kanë provuar të çajnë kordonët ...

Intensifikohet dhuna në Hong Kong, studentët të barriakaduar (VIDEO)
Rreth 100-200 protestues kanë mbetur të barrikaduar brenda një universiteti në Hong Kong të rrethuar nga policia. Kjo bllokadë po vazhdon për ditën e tretë. Protestuesit brenda Universitetit Politeknik thuhet se nuk ...
Medial | 19-Nov-2019 09:59
Rreth 100-200 protestues kanë mbetur të barrikaduar brenda një universiteti në Hong Kong të rrethuar nga policia. Kjo bllokadë po vazhdon për ditën e tretë. Protestuesit brenda Universitetit Politeknik thuhet se nuk ...

Intensifikohet dhuna në Hong Kong, studentët të barriakaduar (VIDEO)
Rreth 100-200 protestues kanë mbetur të barrikaduar brenda një universiteti në Hong Kong të rrethuar nga policia. Kjo bllokadë po vazhdon për ditën e tretë. Protestuesit brenda Universitetit Politeknik thuhet se nuk ...
Klan Kosova | 19-Nov-2019 09:54
Rreth 100-200 protestues kanë mbetur të barrikaduar brenda një universiteti në Hong Kong të rrethuar nga policia. Kjo bllokadë po vazhdon për ditën e tretë. Protestuesit brenda Universitetit Politeknik thuhet se nuk ...

Protestuesit në universitetin e Hong Kongut nuk dorëzohen
Dhjetëra protestues në Hong Kong, të barrikaduar brenda një universiteti tash e tri ditë, i kundërshtuan thirrjet e policisë për t’u dorëzuar. Protestuesit brenda Universitetit Politeknik thuhet se kanë mbetur pa ...
Portalb | 19-Nov-2019 08:51
Dhjetëra protestues në Hong Kong, të barrikaduar brenda një universiteti tash e tri ditë, i kundërshtuan thirrjet e policisë për t’u dorëzuar. Protestuesit brenda Universitetit Politeknik thuhet se kanë mbetur pa ...

Protestuesit në universitetin e Hong Kongut nuk dorëzohen
Dhjetëra protestues në Hong Kong, të barrikaduar brenda një universiteti tash e tri ditë, i kundërshtuan thirrjet e policisë për t’u dorëzuar. Protestuesit brenda Universitetit Politeknik thuhet se kanë mbetur pa ...
EkonomiaOnline | 19-Nov-2019 08:37
Dhjetëra protestues në Hong Kong, të barrikaduar brenda një universiteti tash e tri ditë, i kundërshtuan thirrjet e policisë për t’u dorëzuar. Protestuesit brenda Universitetit Politeknik thuhet se kanë mbetur pa ...

Qindra të arrestuar në Hong Kong, policia mban në rrethim 200 protestues
Në Hong Kong është ngjallur frika nga shtypja e dhunshme dhe përplasjet e përgjakshme pasi rrethimi i protestuesve nga policia në një kampus universitar ka hyrë në ditën e tretë. Besohet se brenda ndërtesës së ...
Gazeta Express | 19-Nov-2019 08:37
Në Hong Kong është ngjallur frika nga shtypja e dhunshme dhe përplasjet e përgjakshme pasi rrethimi i protestuesve nga policia në një kampus universitar ka hyrë në ditën e tretë. Besohet se brenda ndërtesës së ...

Protesta të dhunshme në Hong-Kong, studentët përplasen me policinë
Qindra aktivistë mbeten të rrethuar brenda Universitetit Politeknik të Hong Kongut i cili u bë edhe vendi i përplasjeve më të mëdha mes protestuesve dhe policisë. Protestuesit të revoltuar kanë provuar të çajnë kordonët ...
ABCNews | 18-Nov-2019 17:28
Qindra aktivistë mbeten të rrethuar brenda Universitetit Politeknik të Hong Kongut i cili u bë edhe vendi i përplasjeve më të mëdha mes protestuesve dhe policisë. Protestuesit të revoltuar kanë provuar të çajnë kordonët ...

Protestuesit në universitetin e Hong Kongut nuk dorëzohen
Dhjetëra protestues në Hong Kong, të barrikaduar brenda një universiteti tash e tri ditë, i kundërshtuan thirrjet e policisë për t'u dorëzuar. Protestuesit brenda Universitetit Politeknik thuhet se kanë mbetur pa ...
Radio Evropa e Lire | 19-Nov-2019 08:32
Dhjetëra protestues në Hong Kong, të barrikaduar brenda një universiteti tash e tri ditë, i kundërshtuan thirrjet e policisë për t'u dorëzuar. Protestuesit brenda Universitetit Politeknik thuhet se kanë mbetur pa ...

Kina paralajmëroi se do t’u përgjigjet trazirave “të pakontrolluara” në Hong-Kong
Pekin, 18 nëntor – Kina paralajmëroi se nuk do të shikojë qetë se si protestat në Hong-Kong po shndërrohen në “situatë e cila nuk mund të kontrollohet”, përderisa dhjetëra demonstrues të cilët ikën nga policia në ...
Koha.mk | 18-Nov-2019 20:06
Pekin, 18 nëntor – Kina paralajmëroi se nuk do të shikojë qetë se si protestat në Hong-Kong po shndërrohen në “situatë e cila nuk mund të kontrollohet”, përderisa dhjetëra demonstrues të cilët ikën nga policia në ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved