ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/12/2019 02:46

Suedia: Duhet dialog për reformat, Cakaj: I përmbushëm detyrat

Suedia: Duhet dialog për reformat, Cakaj: I përmbushëm detyrat
Suedia mbështet reformat e kryera në Shqipëri, por kërkon që të gjitha palët politike të përfshihen në dialog. Deklarata erdhi nga ministrja e jashtme e Suedisë pas një takimi në tiranë me ministrin në detyrë për punët ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 17:19
Suedia mbështet reformat e kryera në Shqipëri, por kërkon që të gjitha palët politike të përfshihen në dialog. Deklarata erdhi nga ministrja e jashtme e Suedisë pas një takimi në tiranë me ministrin në detyrë për punët ...

Ministrja e jashtme e Suedisë: Mirëpresim Shqipërinë në BE por fillimisht plotësoni kushtet
Ndërkombetarët vijojnë të përsërisin kërkesën e tyre drejtuar palëve politike në Shqipëri me qëllim çuarjen përpara të reformës dhe rritjen e besimit të qytetarëve në sistemin e drejtësisë. Këtë herë thirrja vjen nga ...
ABCNews | 19-Nov-2019 14:31
Ndërkombetarët vijojnë të përsërisin kërkesën e tyre drejtuar palëve politike në Shqipëri me qëllim çuarjen përpara të reformës dhe rritjen e besimit të qytetarëve në sistemin e drejtësisë. Këtë herë thirrja vjen nga ...

Propozimi francez nuk është i pranueshëm për gjitha vendet anëtare të BE-së
Bruksel, 19 nëntor – Franca e ka thënë qëndrimin e vet për reformën në procesin negociues në takimin e sotëm ministror në Bruksel, por jo të gjithë vendet anëtare të BE-së janë të kënaqur me propozimin francez, ka ...
Koha.mk | 19-Nov-2019 18:39
Bruksel, 19 nëntor – Franca e ka thënë qëndrimin e vet për reformën në procesin negociues në takimin e sotëm ministror në Bruksel, por jo të gjithë vendet anëtare të BE-së janë të kënaqur me propozimin francez, ka ...

Nesër takim Dimitrov – Dendias në Bruksel
Athinë, 19 nëntor 2019 (MEDIAL) – Në margjina të samtit të ministrave të punëve të jashtme të vendeve anëtare të NATO-s, nesër do të mbahet takim Nikolla Dimitrov dhe Nikos Dendias, njofton korrespondentja e MEDIAL-s ...
Medial | 19-Nov-2019 18:12
Athinë, 19 nëntor 2019 (MEDIAL) – Në margjina të samtit të ministrave të punëve të jashtme të vendeve anëtare të NATO-s, nesër do të mbahet takim Nikolla Dimitrov dhe Nikos Dendias, njofton korrespondentja e MEDIAL-s ...

Ballkani Perëndimor i rëndësishëm për Suedinë, ministrja e Jashtme viziton Tiranën
Ballkani Perëndimor është i rëndësishëm për Suedinë. Pas vetëm dy muajve nga marrja e detyrës, ministrja e re e Punëve të Jashtme të Suedisë, Ann Linde vizitoi Tiranën, ku zhvilloi takime të rëndësishme. Sot paradite, ...
Politiko | 19-Nov-2019 17:55
Ballkani Perëndimor është i rëndësishëm për Suedinë. Pas vetëm dy muajve nga marrja e detyrës, ministrja e re e Punëve të Jashtme të Suedisë, Ann Linde vizitoi Tiranën, ku zhvilloi takime të rëndësishme. Sot paradite, ...

Cakaj pret Linde në Tiranë: BE diskriminuese ndaj Kosovës
Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti sot në Tiranë Ministren e Punëve të Jashtme të Suedisë, Ann Linde.
Top Channel | 19-Nov-2019 10:54
Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti sot në Tiranë Ministren e Punëve të Jashtme të Suedisë, Ann Linde.

Suedia: Duhet dialog për reformat, Cakaj: I përmbushëm detyrat
Suedia mbështet reformat e kryera në Shqipëri, por kërkon që të gjitha palët politike të përfshihen në dialog. Deklarata erdhi nga ministrja e jashtme e Suedisë pas një takimi në tiranë me ministrin në detyrë për punët ...
Medial | 19-Nov-2019 17:23
Suedia mbështet reformat e kryera në Shqipëri, por kërkon që të gjitha palët politike të përfshihen në dialog. Deklarata erdhi nga ministrja e jashtme e Suedisë pas një takimi në tiranë me ministrin në detyrë për punët ...

Cakaj pret homologen suedeze: BE diskriminuese ndaj Kosovës
Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë Gent Cakaj, priti sot në Tiranë ministren e Punëve të Jashtme të Suedisë, Ann Linde. Gjatë takimit, u diskutua mbi dinamikën e shkëlqyer të marrëdhënieve dypalëshe, ...
Telegrafi | 19-Nov-2019 11:41
Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë Gent Cakaj, priti sot në Tiranë ministren e Punëve të Jashtme të Suedisë, Ann Linde. Gjatë takimit, u diskutua mbi dinamikën e shkëlqyer të marrëdhënieve dypalëshe, ...

Franca e konsideron interesant propozimin e shtatë vendeve evropiane për Shqipërinë
Franca ka mbështetjen e Holandës dhe Danimarkës, por pozicioni i disa shteteve anëtare, përfshirë Italinë, që ftuan Komisionin Evropian të paraqesë propozimet e tij për procesin e zgjerimit të BE-së, është interesant, ...
Kosova Press | 19-Nov-2019 15:30
Franca ka mbështetjen e Holandës dhe Danimarkës, por pozicioni i disa shteteve anëtare, përfshirë Italinë, që ftuan Komisionin Evropian të paraqesë propozimet e tij për procesin e zgjerimit të BE-së, është interesant, ...

Montchalin: Procesi i zgjerimit të BE-së siç është tani nuk funksionon
Ministrja franceze për Evropë, Amelie de Montchalin para fillimit të Këshillit për Çështje të Përgjithshme të BE-së mbron qëndrimin e Francës për reforma për procesin e negociatave dhe theksoi se ajo nuk funksionon ...
Telegrafi | 19-Nov-2019 11:41
Ministrja franceze për Evropë, Amelie de Montchalin para fillimit të Këshillit për Çështje të Përgjithshme të BE-së mbron qëndrimin e Francës për reforma për procesin e negociatave dhe theksoi se ajo nuk funksionon ...

Shqipëria fajëson rishtaz BE-në për mosliberalizimin e vizave për Kosovën
Gent Cakaj, Ushtrues i Detyrës si ministër i Jashtëm tha se Brukseli ka qasje të padrejtë ndaj qytetarëve të Kosovës duke mos ua liberalizuar vizat Denion Ndrenika I Ngarkuar me detyrën e ministrit të Jashtëm, Gent ...
Illyriapress | 19-Nov-2019 15:06
Gent Cakaj, Ushtrues i Detyrës si ministër i Jashtëm tha se Brukseli ka qasje të padrejtë ndaj qytetarëve të Kosovës duke mos ua liberalizuar vizat Denion Ndrenika I Ngarkuar me detyrën e ministrit të Jashtëm, Gent ...

Zaev-Jourova: Maqedonia e Veriut tregoi rezultate të mira në luftën kundër korrupsionit
Shkup, 19 nëntor – Kryeministri Zoran Zaev dhe eurokomisarja për Drejtësi, Vera Jourova sot në takim në Shkup kanë vlerësuar se shteti ka treguar rezultate të mira në luftën kundër korrupsionit, por se nevojitet ...
Koha.mk | 19-Nov-2019 13:48
Shkup, 19 nëntor – Kryeministri Zoran Zaev dhe eurokomisarja për Drejtësi, Vera Jourova sot në takim në Shkup kanë vlerësuar se shteti ka treguar rezultate të mira në luftën kundër korrupsionit, por se nevojitet ...

Caka: BE-ja, me qasje të padrejtë ndaj qytetarëve të Kosovës
Ministri në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti sot në Tiranë ministren e Punëve të Jashtme të Suedisë, Ann Linde. Gjatë takimit u diskutua mbi dinamikën e shkëlqyer të marrëdhënieve dypalëshe, ...
AlbInfo | 19-Nov-2019 12:58
Ministri në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti sot në Tiranë ministren e Punëve të Jashtme të Suedisë, Ann Linde. Gjatë takimit u diskutua mbi dinamikën e shkëlqyer të marrëdhënieve dypalëshe, ...

Cakaj pret homologen suedeze: BE diskriminuese ndaj Kosovës
Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë Gent Cakaj, priti sot në Tiranë ministren e Punëve të Jashtme të Suedisë, Ann Linde. Gjatë takimit, u diskutua mbi dinamikën e shkëlqyer të marrëdhënieve dypalëshe, ...
Gazeta Monitor | 19-Nov-2019 12:39
Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë Gent Cakaj, priti sot në Tiranë ministren e Punëve të Jashtme të Suedisë, Ann Linde. Gjatë takimit, u diskutua mbi dinamikën e shkëlqyer të marrëdhënieve dypalëshe, ...

Cakaj me homologen suedeze: BE diskriminuese ndaj Kosovës
Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti sot në Tiranë Ministren e Punëve të Jashtme të Suedisë, Ann Linde. Gjatë takimit, u diskutua mbi dinamikën e shkëlqyer të marrëdhënieve dypalëshe, avancimin e ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 11:03
Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti sot në Tiranë Ministren e Punëve të Jashtme të Suedisë, Ann Linde. Gjatë takimit, u diskutua mbi dinamikën e shkëlqyer të marrëdhënieve dypalëshe, avancimin e ...

Ministri Cakaj homologes suedeze: Integrimi procesi më themelor për Shqipërinë, BE diskriminuese ndaj Kosovës
Tiranë, 19 nëntor -Ministri në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti sot në Tiranë Ministren e Punëve të Jashtme të Suedisë, Ann Linde. Gjatë takimit, u diskutua mbi dinamikën e shkëlqyer të ...
Koha.net | 19-Nov-2019 12:05
Tiranë, 19 nëntor -Ministri në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti sot në Tiranë Ministren e Punëve të Jashtme të Suedisë, Ann Linde. Gjatë takimit, u diskutua mbi dinamikën e shkëlqyer të ...

Ministrja Franceze për Evropë: Modeli aktual i zgjerimit nuk po funksionon
Ministrja Franceze për Evropë, Ameli de Monshallen, para fillimit të Këshillit për punë të përgjithshme të BE-së, e ka mbrojtur qëndrimin e Parizit për reforma në procesin negociues dhe ka theksuar se ai siç është tani ...
Shenja | 19-Nov-2019 11:51
Ministrja Franceze për Evropë, Ameli de Monshallen, para fillimit të Këshillit për punë të përgjithshme të BE-së, e ka mbrojtur qëndrimin e Parizit për reforma në procesin negociues dhe ka theksuar se ai siç është tani ...

Cakaj pret në takim Ministren e re të Punëve të Jashtme të Suedisë, Ann Linde
Ministrja e re e Punëve të Jashtme të Suedisë, Ann Linde, po viziton sot Shqipërinë. Ajo u prit nga Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Çakaj. Të dy ministrat zhvilluan një takim dypalësh me delegacionet ...
Medial | 19-Nov-2019 11:46
Ministrja e re e Punëve të Jashtme të Suedisë, Ann Linde, po viziton sot Shqipërinë. Ajo u prit nga Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Çakaj. Të dy ministrat zhvilluan një takim dypalësh me delegacionet ...

Cakaj pret Linde në Tiranë: BE diskriminuese ndaj Kosovës
Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti sot në Tiranë Ministren e Punëve të Jashtme të Suedisë, Ann Linde. Gjatë takimit, u diskutua mbi dinamikën e shkëlqyer të marrëdhënieve dypalëshe, avancimin e ...
Alsat-M | 19-Nov-2019 11:46
Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti sot në Tiranë Ministren e Punëve të Jashtme të Suedisë, Ann Linde. Gjatë takimit, u diskutua mbi dinamikën e shkëlqyer të marrëdhënieve dypalëshe, avancimin e ...

Cakaj pret në takim Ministren e re të Punëve të Jashtme të Suedisë, Ann Linde
Ministrja e re e Punëve të Jashtme të Suedisë, Ann Linde, po viziton sot Shqipërinë. Ajo u prit nga Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Çakaj. Të dy ministrat zhvilluan një takim dypalësh me delegacionet ...
RTSH | 19-Nov-2019 11:46
Ministrja e re e Punëve të Jashtme të Suedisë, Ann Linde, po viziton sot Shqipërinë. Ajo u prit nga Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Çakaj. Të dy ministrat zhvilluan një takim dypalësh me delegacionet ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved