ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/12/2019 17:20

Procesi hetimor ndaj Trump, nëntë zyrtarë të lartë dëshmojnë sot në Kongres

Procesi hetimor ndaj Trump, nëntë zyrtarë të lartë dëshmojnë sot në Kongres
Komisioni i Zbulimit i Dhomës së Përfaqësuesve pritet të dëgjojë sot dëshmitë hetimore të disa zyrtarëve të lartë të sigurisë kombëtare, të cilët ishin dëshmitarë të telefonatës së korrikut mes Presidentit Donald Trump ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 15:36
Komisioni i Zbulimit i Dhomës së Përfaqësuesve pritet të dëgjojë sot dëshmitë hetimore të disa zyrtarëve të lartë të sigurisë kombëtare, të cilët ishin dëshmitarë të telefonatës së korrikut mes Presidentit Donald Trump ...

Procesi hetimor ndaj presidentit, nëntë zyrtarë të lartë dëshmojnë sot në Kongres
Komisioni i Zbulimit i Dhomës së Përfaqësuesve pritet të dëgjojë sot dëshmitë hetimore të disa zyrtarëve të lartë të sigurisë kombëtare, të cilët ishin dëshmitarë të telefonatës së korrikut mes Presidentit Donald Trump ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 14:37
Komisioni i Zbulimit i Dhomës së Përfaqësuesve pritet të dëgjojë sot dëshmitë hetimore të disa zyrtarëve të lartë të sigurisë kombëtare, të cilët ishin dëshmitarë të telefonatës së korrikut mes Presidentit Donald Trump ...

Donald Trump mund të dëshmojë në hetimet kundër tij
Presidenti Donald Trump la të kuptohet se mund të jetë i gatshëm të ofrojë dëshmi për Dhomën e Përfaqësuesve, e cila po heton nëse ai i ka bërë presion presidentit të Ukrainës në një telefonatë të 25 korrikut. Në ...
GazetaTema | 18-Nov-2019 20:40
Presidenti Donald Trump la të kuptohet se mund të jetë i gatshëm të ofrojë dëshmi për Dhomën e Përfaqësuesve, e cila po heton nëse ai i ka bërë presion presidentit të Ukrainës në një telefonatë të 25 korrikut. Në ...

Trump mund të dëshmojë në hetimet kundër tij
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, është shprehur se nuk i pëlqen “ideja” e dëshmisë në kuadër të hetimeve që po bëhen për shkarkimin e tij. Trump përmes një postimi në Twitter shkruan se do ta shqyrtojë ...
VizionPlus | 18-Nov-2019 19:38
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, është shprehur se nuk i pëlqen “ideja” e dëshmisë në kuadër të hetimeve që po bëhen për shkarkimin e tij. Trump përmes një postimi në Twitter shkruan se do ta shqyrtojë ...

Procesi hetimor, nëntë zyrtarë të lartë dëshmojnë sot në Kongres
Komisioni i Zbulimit i Dhomës së Përfaqësuesve pritet të dëgjojë sot dëshmitë hetimore të disa zyrtarëve të lartë të sigurisë kombëtare, të cilët ishin dëshmitarë të telefonatës së korrikut mes Presidentit Donald Trump ...
Zeri Amerikes | 19-Nov-2019 13:19
Komisioni i Zbulimit i Dhomës së Përfaqësuesve pritet të dëgjojë sot dëshmitë hetimore të disa zyrtarëve të lartë të sigurisë kombëtare, të cilët ishin dëshmitarë të telefonatës së korrikut mes Presidentit Donald Trump ...

Rinisin seancat televizive për shkarkimin e Trump
Tetë dëshmitarë të tjerë pritet të pyeten në komisionin hetimor që po shqyrton shkarkimin e presidentit amerikan Donald Trump. Seancat televizive nisin të martën me ndihmësen e zëvendëspresidentit Mike Pence,Jennifer ...
RTSH | 19-Nov-2019 10:41
Tetë dëshmitarë të tjerë pritet të pyeten në komisionin hetimor që po shqyrton shkarkimin e presidentit amerikan Donald Trump. Seancat televizive nisin të martën me ndihmësen e zëvendëspresidentit Mike Pence,Jennifer ...

Presidenti Ukrainës emëron një avokat amerikan si këshilltar të tij
Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, emëroi këshilltar të tij një avokat amerikan. Mandati i Andrew Mac, i cili udhëheq një zyrë të avokatisë në Uashington, u tha se do të jetë krijimi i marrëdhënieve me ...
RTSH | 19-Nov-2019 10:17
Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, emëroi këshilltar të tij një avokat amerikan. Mandati i Andrew Mac, i cili udhëheq një zyrë të avokatisë në Uashington, u tha se do të jetë krijimi i marrëdhënieve me ...

Trump do ta shqyrtojë dhënien e dëshmisë në hetimet kundër tij
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se i pëlqen “ideja” e dëshmisë në kuadër të hetimeve që po bëhen për shkarkimin e tij. Në një postim në Twitter, Trump tha se “do ta shqyrtojë fuqishëm” këtë veprim, ...
TetovaSot | 18-Nov-2019 21:42
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se i pëlqen “ideja” e dëshmisë në kuadër të hetimeve që po bëhen për shkarkimin e tij. Në një postim në Twitter, Trump tha se “do ta shqyrtojë fuqishëm” këtë veprim, ...

Tramp: Ndoshta mund të jem i gatshëm të dëshmoj në hetimin për impiçment
Uashington, 18 nëntor – Presidenti amerikan, Donald Tramp sot deklaroi se ndoshta do të ishte i gatshëm të dëshmojë në hetimin për impiçment, megjithëse, siç tha, nuk bëri asgjë të keqe, ndërsa demokratët qe e udhëheqin ...
Koha.mk | 18-Nov-2019 19:07
Uashington, 18 nëntor – Presidenti amerikan, Donald Tramp sot deklaroi se ndoshta do të ishte i gatshëm të dëshmojë në hetimin për impiçment, megjithëse, siç tha, nuk bëri asgjë të keqe, ndërsa demokratët qe e udhëheqin ...

Zelensky emëron një avokat amerikan si këshilltar të tij
Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, emëroi këshilltar të tij një avokat amerikan. Mandati i Andrew Mac, i cili udhëheq një zyrë të avokatisë në Uashington, u tha se do të jetë krijimi i marrëdhënieve me ...
Alsat-M | 18-Nov-2019 18:57
Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, emëroi këshilltar të tij një avokat amerikan. Mandati i Andrew Mac, i cili udhëheq një zyrë të avokatisë në Uashington, u tha se do të jetë krijimi i marrëdhënieve me ...

Zelensky emëron një avokat amerikan si këshilltar të tij
Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, emëroi këshilltar të tij një avokat amerikan. Mandati i Andrew Mac, i cili udhëheq një zyrë të avokatisë në Uashington, u tha se do të jetë krijimi i marrëdhënieve me ...
Radio Evropa e Lire | 18-Nov-2019 18:52
Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, emëroi këshilltar të tij një avokat amerikan. Mandati i Andrew Mac, i cili udhëheq një zyrë të avokatisë në Uashington, u tha se do të jetë krijimi i marrëdhënieve me ...

Hetimi ndaj Presidentit Trump, një javë me dëshmi të rëndësishme publike
Ligjvënësit demokratë mbyllën javën e parë të seancave publike të hetimeve ndaj Presidentit Donald Trump, me një dëshmi të Marie Yovanovitch. Ish-ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Ukrainë u tha ligjvënësve se ishte ...
Zeri Amerikes | 18-Nov-2019 18:19
Ligjvënësit demokratë mbyllën javën e parë të seancave publike të hetimeve ndaj Presidentit Donald Trump, me një dëshmi të Marie Yovanovitch. Ish-ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Ukrainë u tha ligjvënësve se ishte ...

Trump mund të dëshmojë në hetimet kundër tij
Presidenti Donald Trump la të kuptohet se mund të jetë i gatshëm të ofrojë dëshmi për Dhomën e Përfaqësuesve, e cila po heton nëse ai i ka bërë presion presidentit të Ukrainës në një telefonatë të 25 ...
Zeri Amerikes | 18-Nov-2019 18:19
Presidenti Donald Trump la të kuptohet se mund të jetë i gatshëm të ofrojë dëshmi për Dhomën e Përfaqësuesve, e cila po heton nëse ai i ka bërë presion presidentit të Ukrainës në një telefonatë të 25 ...

Trump i gatshëm të dëshmojë në hetimin për tërheqje
Presidenti i SHBA-së Donald Trump tha sot se ai mund të jetë i gatshëm të dëshmojë në hetimin e tërheqjes, megjithëse shtoi se nuk ka bërë asgjë të keqe dhe se demokratët që po kryejnë hetimin në Dhomën e Përfaqësuesve ...
IliriaNews | 18-Nov-2019 18:18
Presidenti i SHBA-së Donald Trump tha sot se ai mund të jetë i gatshëm të dëshmojë në hetimin e tërheqjes, megjithëse shtoi se nuk ka bërë asgjë të keqe dhe se demokratët që po kryejnë hetimin në Dhomën e Përfaqësuesve ...

Trump i gatshëm të dëshmojë në hetimin për tërheqje
Presidenti i SHBA-së Donald Trump tha sot se ai mund të jetë i gatshëm të dëshmojë në hetimin e tërheqjes, megjithëse shtoi se nuk ka bërë asgjë të keqe dhe se demokratët që po kryejnë hetimin në Dhomën e Përfaqësuesve ...
Aktuale.MK | 18-Nov-2019 18:06
Presidenti i SHBA-së Donald Trump tha sot se ai mund të jetë i gatshëm të dëshmojë në hetimin e tërheqjes, megjithëse shtoi se nuk ka bërë asgjë të keqe dhe se demokratët që po kryejnë hetimin në Dhomën e Përfaqësuesve ...

Trump do ta shqyrtojë dhënien e dëshmisë në hetimet kundër tij
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se i pëlqen “ideja” e dëshmisë në kuadër të hetimeve që po bëhen për shkarkimin e tij. Në një postim në Twitter, Trump tha se “do ta shqyrtojë fuqishëm” këtë veprim, ...
Indeks Online | 18-Nov-2019 17:49
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se i pëlqen “ideja” e dëshmisë në kuadër të hetimeve që po bëhen për shkarkimin e tij. Në një postim në Twitter, Trump tha se “do ta shqyrtojë fuqishëm” këtë veprim, ...

Trump do ta shqyrtojë dhënien e dëshmisë në hetimet kundër tij
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se i pëlqen “ideja” e dëshmisë në kuadër të hetimeve që po bëhen për shkarkimin e tij. Në një postim në Twitter, Trump tha se “do ta shqyrtojë fuqishëm” këtë veprim, ...
Gazeta Express | 18-Nov-2019 17:43
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se i pëlqen “ideja” e dëshmisë në kuadër të hetimeve që po bëhen për shkarkimin e tij. Në një postim në Twitter, Trump tha se “do ta shqyrtojë fuqishëm” këtë veprim, ...

Trump i gatshëm të dëshmojë në hetimin për tërheqje
Presidenti i SHBA-së Donald Trump tha sot se ai mund të jetë i gatshëm të dëshmojë në hetimin e tërheqjes, megjithëse shtoi se nuk ka bërë asgjë të keqe dhe se demokratët që po kryejnë hetimin në Dhomën e Përfaqësuesve ...
Alsat-M | 18-Nov-2019 17:11
Presidenti i SHBA-së Donald Trump tha sot se ai mund të jetë i gatshëm të dëshmojë në hetimin e tërheqjes, megjithëse shtoi se nuk ka bërë asgjë të keqe dhe se demokratët që po kryejnë hetimin në Dhomën e Përfaqësuesve ...

Trump do ta shqyrtojë dhënien e dëshmisë në hetimet kundër tij
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se i pëlqen "ideja" e dëshmisë në kuadër të hetimeve që po bëhen për shkarkimin e tij. Në një postim në Twitter, Trump tha se "do ta shqyrtojë fuqishëm" këtë veprim, ...
Radio Evropa e Lire | 18-Nov-2019 17:09
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se i pëlqen "ideja" e dëshmisë në kuadër të hetimeve që po bëhen për shkarkimin e tij. Në një postim në Twitter, Trump tha se "do ta shqyrtojë fuqishëm" këtë veprim, ...

Deklarata e papritur e Trump: Do të dëshmoj në Kongres për hetimet “Ukrainagate”
Lexime: 2 Pasi e ka quajtur të çmendur dhe nevrike, kryetaren e Kongresit Amerikan Nensi Pelozi, presidenti amerikan Donald Tramp u shpreh se mund të dëshmonte dhe ai në Kongres, në kuadër të hetimeve për skandalin ...
Medial | 18-Nov-2019 17:01
Lexime: 2 Pasi e ka quajtur të çmendur dhe nevrike, kryetaren e Kongresit Amerikan Nensi Pelozi, presidenti amerikan Donald Tramp u shpreh se mund të dëshmonte dhe ai në Kongres, në kuadër të hetimeve për skandalin ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved