ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/12/2019 23:21

FOTO/ Përfundon takimi Basha-Soreca, ambasadori i BE-së 60 minuta në PD

FOTO/ Përfundon takimi Basha-Soreca, ambasadori i BE-së 60 minuta në PD
TIRANË Pas takimit të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe aleatëve të tij me Presidentin e Republikës, Ilir Meta, në selinë e PD-së mbërriti për një tajkim pune ambasadori i Bashkimit Europian në ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 13:12
TIRANË Pas takimit të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe aleatëve të tij me Presidentin e Republikës, Ilir Meta, në selinë e PD-së mbërriti për një tajkim pune ambasadori i Bashkimit Europian në ...

Nisin lëvizjet! Pas Metës, kreu i PD-së do takohet edhe me ambasadorin e Bashkimit Europian
TIRANË Pas takimit të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe aleatëve të tij me Presidentin e Republikës, Ilir Meta, pritet që në selinë e PD-së të shkojë pas pak minutash për një takim edhe ambasadori i ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 11:59
TIRANË Pas takimit të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe aleatëve të tij me Presidentin e Republikës, Ilir Meta, pritet që në selinë e PD-së të shkojë pas pak minutash për një takim edhe ambasadori i ...

Përfundon takimi Basha-Soreca, ambasadori i BE-së 60 minuta në PD
Pas takimit të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe aleatëve të tij me Presidentin e Republikës, Ilir Meta, në selinë e PD-së mbërriti për një tajkim pune ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, ...
Lapsi | 19-Nov-2019 13:27
Pas takimit të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe aleatëve të tij me Presidentin e Republikës, Ilir Meta, në selinë e PD-së mbërriti për një tajkim pune ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, ...

30 minuta “kokë më kokë”: Çfarë diskutoi Basha me ambasadorin Soreca
Ka përfunduar takimi i kreut të PD, Lulzim Basha me ambasadorin e BE Luigi Soreca. Takimi u zhvillua në sëlinë blu, ndërsa ambasadori nuk ka preferuar të japë prononcime për gazetarët. Gazetari Juxhin Mustafaraj bën me ...
ABCNews | 19-Nov-2019 12:49
Ka përfunduar takimi i kreut të PD, Lulzim Basha me ambasadorin e BE Luigi Soreca. Takimi u zhvillua në sëlinë blu, ndërsa ambasadori nuk ka preferuar të japë prononcime për gazetarët. Gazetari Juxhin Mustafaraj bën me ...

30 minuta “kokë më kokë: Çfarë diskutoi Basha me ambasadorin Soreca
Ka përfunduar takimi i kreut të PD, Lulzi Basha me ambasadorin e BE Luigi Soreca. Takimi u zhvillua në sëlinë blu, ndërsa ambasadori nuk preferuar të japë prononcime për gazetarët. Gazetari Juxhin Mustafarj bën me dije ...
ABCNews | 19-Nov-2019 12:44
Ka përfunduar takimi i kreut të PD, Lulzi Basha me ambasadorin e BE Luigi Soreca. Takimi u zhvillua në sëlinë blu, ndërsa ambasadori nuk preferuar të japë prononcime për gazetarët. Gazetari Juxhin Mustafarj bën me dije ...

Pas Metës, Basha do takohet edhe me ambasadorin e Bashkimit Europian
Pas takimit të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe aleatëve të tij me Presidentin e Republikës, Ilir Meta, pritet që në selinë e PD-së të shkojë pas pak minutash për një takim edhe ambasadori i Bashkimit ...
Gazeta Express | 19-Nov-2019 13:11
Pas takimit të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe aleatëve të tij me Presidentin e Republikës, Ilir Meta, pritet që në selinë e PD-së të shkojë pas pak minutash për një takim edhe ambasadori i Bashkimit ...

Pas Metës, Basha do takohet edhe me ambasadorin e BE
Pas takimit të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe aleatëve të tij me Presidentin e Republikës, Ilir Meta, pritet që në selinë e PD-së të shkojë pas pak minutash për një takim edhe ambasadori i Bashkimit ...
Lapsi | 19-Nov-2019 12:25
Pas takimit të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe aleatëve të tij me Presidentin e Republikës, Ilir Meta, pritet që në selinë e PD-së të shkojë pas pak minutash për një takim edhe ambasadori i Bashkimit ...

Kreu i PD-së pret ambasadorin e Bashkimit Evropian
Pas takimit të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe aleatëve të tij me Presidentin e Republikës, Ilir Meta, në selinë e PD-së ka shkuar për një takim edhe ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri, ...
RTSH | 19-Nov-2019 12:58
Pas takimit të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe aleatëve të tij me Presidentin e Republikës, Ilir Meta, në selinë e PD-së ka shkuar për një takim edhe ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri, ...

Pas Metës, Basha takim me ambasadorin e BE
Pas takimit me Presidentin Ilir Meta, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të presë në seli ambasadorin e Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca-n. Ende nuk dihet se për çfarë do të diskutojnë, por ...
Dritare | 19-Nov-2019 12:49
Pas takimit me Presidentin Ilir Meta, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të presë në seli ambasadorin e Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca-n. Ende nuk dihet se për çfarë do të diskutojnë, por ...

Soreca: Institucionet të lënë mënjanë debatet për Kushtetuesen
Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca u ka bërë apel palëve politike për dialog dhe që të lënë mënjanë debatet e krijuara për Gjykatën Kushtetuese. I pranishëm në hapjen e “Shkollës së Integrimit ...
VizionPlus | 18-Nov-2019 13:26
Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca u ka bërë apel palëve politike për dialog dhe që të lënë mënjanë debatet e krijuara për Gjykatën Kushtetuese. I pranishëm në hapjen e “Shkollës së Integrimit ...

Pas Metes, Basha do takohet edhe me ambasadorin e BE-se
TIRANË Pas takimit të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe aleatëve të tij me Presidentin e Republikës, Ilir Meta, pritet që në selinë e PD-së të shkojë pas pak minutash për një takim edhe ambasadori i ...
Lajmi i Fundit | 19-Nov-2019 12:05
TIRANË Pas takimit të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe aleatëve të tij me Presidentin e Republikës, Ilir Meta, pritet që në selinë e PD-së të shkojë pas pak minutash për një takim edhe ambasadori i ...

Kriza politike, SHBA-BE apel politikës: Lërini përplasjet dhe dialogoni, të mbyllet sa më shpejt reforma zgjedhore
Postuar: 19/11/2019 - 08:07 Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Europian u kanë bërë dje një tjetër thirrje palëve politike që t’u japin fund përplasjeve dhe të nisin dialogun. Ambasadori Soreca gjatë fjalës së ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 08:10
Postuar: 19/11/2019 - 08:07 Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Europian u kanë bërë dje një tjetër thirrje palëve politike që t’u japin fund përplasjeve dhe të nisin dialogun. Ambasadori Soreca gjatë fjalës së ...

Ngërçi në Kushtetuese, BE: zgjidheni vetë!
BE vendos t’i rrijë larg debatit për ngërçin e emërimeve në Kushtetuese, duke zgjedhur vetëm të apelojë për dialog. Ka qenë ambasadori Soreca që si përfaqësues i Brukselit në Tiranë, shpalli distancën nga debati i ...
Tesheshi | 18-Nov-2019 15:22
BE vendos t’i rrijë larg debatit për ngërçin e emërimeve në Kushtetuese, duke zgjedhur vetëm të apelojë për dialog. Ka qenë ambasadori Soreca që si përfaqësues i Brukselit në Tiranë, shpalli distancën nga debati i ...

Ambasadori i BE-së në Tiranë thërret të lihen debatet e të ngrihet Kushtetuesja
Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca, deklaroi sot se dialogu politik është i rëndësishëm për të ardhmen e vendit dhe se duhen lënë mënjanë debatet sa i përket Gjykatës Kushtetuese dhe të ngrihet ...
Koha.net | 18-Nov-2019 15:21
Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca, deklaroi sot se dialogu politik është i rëndësishëm për të ardhmen e vendit dhe se duhen lënë mënjanë debatet sa i përket Gjykatës Kushtetuese dhe të ngrihet ...

Soreca: Institucionet të lënë mënjanë debatet për Kushtetuesen
Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca u ka bërë apel palëve politike për dialog dhe që të lënë mënjanë debatet e krijuara për Gjykatën Kushtetuese. I pranishëm në hapjen e “Shkollës së Integrimit ...
Medial | 18-Nov-2019 13:25
Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca u ka bërë apel palëve politike për dialog dhe që të lënë mënjanë debatet e krijuara për Gjykatën Kushtetuese. I pranishëm në hapjen e “Shkollës së Integrimit ...

Ngërçi në Kushtetuese! Ambasadori i BE: Lërini debatet, ngrini gjykatën!
Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca kërkoi nga palët politike që të lënë debatet për Gjykatën Kushtetuese dhe të punojnë për të ngritur një institucion të besueshëm. Gjithashtu ai kërkoi nga palët që të arrijnë ...
Gazeta Express | 18-Nov-2019 13:09
Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca kërkoi nga palët politike që të lënë debatet për Gjykatën Kushtetuese dhe të punojnë për të ngritur një institucion të besueshëm. Gjithashtu ai kërkoi nga palët që të arrijnë ...

Ngërçi për Gjykatën Kushtetuese, Soreca apel politikës: Lini mënjanë debatet dhe ngrini një institucion të besueshëm
Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ka apeluar klasën politike shqiptare që të lënë mënjanë debatet dhe të dialogojnë lidhur me ngërçin e krijuar për emërimin e gjyqtarëve të rinj të Gjykatës Kushtetuese. I ...
Politiko | 18-Nov-2019 12:52
Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ka apeluar klasën politike shqiptare që të lënë mënjanë debatet dhe të dialogojnë lidhur me ngërçin e krijuar për emërimin e gjyqtarëve të rinj të Gjykatës Kushtetuese. I ...

Soreca kërkoi sqarim për Gjykatën Kushtetuese, Balla: Të reflektojë Meta
Taulant Balla në Këshillin Kombëtar të Integrimit aty ku po organizohet hapja e Shkollës së Integrimit i është përgjigjur ambasadorit Luigi Soreca. Ambasadori i BE gjatë fjalës së tij kërkoi sqarim për çështjen e ...
ABCNews | 18-Nov-2019 12:29
Taulant Balla në Këshillin Kombëtar të Integrimit aty ku po organizohet hapja e Shkollës së Integrimit i është përgjigjur ambasadorit Luigi Soreca. Ambasadori i BE gjatë fjalës së tij kërkoi sqarim për çështjen e ...

“Kushtetuesja”, ambasadori i BE apel palëve: Lërini debatet, ngrini gjykatën. Dialogu është i rëndësishëm për të ardhmen e vendit
Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca u bëri thirrje palëve që të lënë konfliktet për Gjykatën Kushtetuese dhe të punojnë për të ngritur një institucione të besueshëm. Teksa mori pjesë në ceremoninë ...
GazetaTema | 18-Nov-2019 12:21
Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca u bëri thirrje palëve që të lënë konfliktet për Gjykatën Kushtetuese dhe të punojnë për të ngritur një institucione të besueshëm. Teksa mori pjesë në ceremoninë ...

Ambasadori i BE, Soreca: Lërini debatet, ngrini gjykatën! Konsensus sa më shpejt për ‘Zgjedhoren’
Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca kërkoi nga palët politike që të lënë debatet për Gjykatën Kushtetuese dhe të punojnë për të ngritur një institucion të besueshëm. Gjithashtu ai kërkoi nga palët që të arrijnë ...
Lexo | 18-Nov-2019 12:31
Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca kërkoi nga palët politike që të lënë debatet për Gjykatën Kushtetuese dhe të punojnë për të ngritur një institucion të besueshëm. Gjithashtu ai kërkoi nga palët që të arrijnë ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved