ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2019 12:23

Për një gjyqësor të përgjegjshëm! Lufta kundër korrupsionit, Ambasada Amerikane dërgoi 8 gazetarë shqiptarë në SHBA

Për një gjyqësor të përgjegjshëm! Lufta kundër korrupsionit, Ambasada Amerikane dërgoi 8 gazetarë shqiptarë në SHBA
“Si mund të ndihmojë media në një gjyqësor të përgjegjshëm?”- kështu nis një video e shpërndarë pak më parë nga Ambasada Amerikane, ku tregohet se si në tetor, Zyra e Marrëdhënieve me Publikun e Ambasadës së SHBA dërgoi ...
Top Channel | 19-Nov-2019 17:35
“Si mund të ndihmojë media në një gjyqësor të përgjegjshëm?”- kështu nis një video e shpërndarë pak më parë nga Ambasada Amerikane, ku tregohet se si në tetor, Zyra e Marrëdhënieve me Publikun e Ambasadës së SHBA dërgoi ...

SHBA: Shqipëria të largohet nga rrjetet jo të besueshme teknologjike
E ngarkuara me punë Leyla Moses-Ones gjatë një mëngjesi pune mbi sfidat në siguri, mbajtur në nder të gjeneralit James Jones, këshilltari i 22-të për Sigurinë Kombëtare të Shteteve të Bashkuara, ish- komandant i Forcave ...
GazetaTema | 18-Nov-2019 18:31
E ngarkuara me punë Leyla Moses-Ones gjatë një mëngjesi pune mbi sfidat në siguri, mbajtur në nder të gjeneralit James Jones, këshilltari i 22-të për Sigurinë Kombëtare të Shteteve të Bashkuara, ish- komandant i Forcave ...

5G-ja/ Ambasada amerikane: Shqipëria të largohet nga ofrues dhe rrjete furnizmi jo të besueshme
Ambasada amerikane me anë të një postimi në facebook, ka reaguar në lidhje me rrjetin 5G dhe ardhjen e tij në vendin tonë.
Top Channel | 18-Nov-2019 18:21
Ambasada amerikane me anë të një postimi në facebook, ka reaguar në lidhje me rrjetin 5G dhe ardhjen e tij në vendin tonë.

Leyla Moses-Ones për rrjetin 5G: Siguria nuk mund të shitet
Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar sërish në lidhje me rrejtin 5G. Engarkuara me punë e ambasadës amerikane, Leyla Moses-Ones është shprehur se siguria nuk mund të shitet, duke nënvizuar se Shtetet e Bashkuara, ...
VizionPlus | 18-Nov-2019 18:21
Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar sërish në lidhje me rrejtin 5G. Engarkuara me punë e ambasadës amerikane, Leyla Moses-Ones është shprehur se siguria nuk mund të shitet, duke nënvizuar se Shtetet e Bashkuara, ...

Tetë gazetarë në SHBA për të mësuar mbi rolin e medias amerikane në shtetin ligjor
Kur u kthyen, gazetarët biseduan me zyrtarë të ambasadës për të ndarë përvojën e tyre në Shtetet e Bashkuara. # ShqiperiaLuftonKorrupsionin # NdalKorrupsionit Media dhe Sundimi i Ligjit Posted by U.S. Embassy-Tirana on ...
Illyriapress | 19-Nov-2019 16:59
Kur u kthyen, gazetarët biseduan me zyrtarë të ambasadës për të ndarë përvojën e tyre në Shtetet e Bashkuara. # ShqiperiaLuftonKorrupsionin # NdalKorrupsionit Media dhe Sundimi i Ligjit Posted by U.S. Embassy-Tirana on ...

SHBA kërkon haptas nga Shqipëria të mos përdorë teknologjinë 5G kineze
SHBA po kërkon hapur nga Shqipëria që të mos përdoret teknologjia 5G kineze. Arsyet ata i lidhin me sigurinë dhe kanë të drejtë Konferenca e mbajtur në Tiranë me temë “Sfidat e sigurisë së NATO-s përballë teknologjisë”, ...
Lexo | 19-Nov-2019 16:18
SHBA po kërkon hapur nga Shqipëria që të mos përdoret teknologjia 5G kineze. Arsyet ata i lidhin me sigurinë dhe kanë të drejtë Konferenca e mbajtur në Tiranë me temë “Sfidat e sigurisë së NATO-s përballë teknologjisë”, ...

Gjen.amerikan Xhons: Shqipëria të jetë vigjilente përpara ofrimit të teknologjisë 5G nga Kina
Në Tiranë u mbajt konferenca me temë “Sfidat e sigurisë së NATO-s përballë teknologjisë” Denion Ndrenika Shtetet e Bashkuara të Amerikës i bënë thirrje Shqipërisë të vendosë se kujt do t’i besojë për rrjetin “5G”, ...
Illyriapress | 19-Nov-2019 15:03
Në Tiranë u mbajt konferenca me temë “Sfidat e sigurisë së NATO-s përballë teknologjisë” Denion Ndrenika Shtetet e Bashkuara të Amerikës i bënë thirrje Shqipërisë të vendosë se kujt do t’i besojë për rrjetin “5G”, ...

NATO në alarm për 5G/ SHBA porosit Shqipërinë të ketë kujdes me Kinën…
Nga Fatmir Mediu SHBA kërkon nga Shqipëria që të ketë kujdes në dhënien e së drejtës për azhornimin e rrjetit 5G. Gjenerali, James Jomes, dhe e ngarkuara me punë e SHBA në Tiranë, evidentojnë faktin se lënia në dorë e ...
Standard | 19-Nov-2019 11:28
Nga Fatmir Mediu SHBA kërkon nga Shqipëria që të ketë kujdes në dhënien e së drejtës për azhornimin e rrjetit 5G. Gjenerali, James Jomes, dhe e ngarkuara me punë e SHBA në Tiranë, evidentojnë faktin se lënia në dorë e ...

Rrjeti 5G, ambasada amerikane tjetër paralajmërim për qeverinë shqiptare: Siguria s’mund të shitet
Përmes një postimi në faqen zyrtare në ‘Facebook’, Ambasada Amerikane në Tiranë, ka publikuar një tjetër reagim për rrjetin 5G. E ngarkuara me punë e ambasadës amerikane në Tiranë, Leyla Moses-Ones thotë se siguria nuk ...
Lapsi | 18-Nov-2019 20:53
Përmes një postimi në faqen zyrtare në ‘Facebook’, Ambasada Amerikane në Tiranë, ka publikuar një tjetër reagim për rrjetin 5G. E ngarkuara me punë e ambasadës amerikane në Tiranë, Leyla Moses-Ones thotë se siguria nuk ...

ShBA-ja kërkon nga Shqipëria të mos përdorë teknologjinë 5G kineze
SHBA po kërkon hapur nga Shqipëria që të mos përdoret teknologjia 5G kineze. Arsyet ata i lidhin me sigurinë dhe kanë të drejtë Konferenca e mbajtur në Tiranë me temë “Sfidat e sigurisë së NATO-s përballë teknologjisë”, ...
EkonomiaOnline | 19-Nov-2019 11:08
SHBA po kërkon hapur nga Shqipëria që të mos përdoret teknologjia 5G kineze. Arsyet ata i lidhin me sigurinë dhe kanë të drejtë Konferenca e mbajtur në Tiranë me temë “Sfidat e sigurisë së NATO-s përballë teknologjisë”, ...

SHBA kërkon haptas nga Shqipëria të mos përdorë teknologjinë 5G kineze
SHBA po kërkon hapur nga Shqipëria që të mos përdoret teknologjia 5G kineze. Arsyet ata i lidhin me sigurinë dhe kanë të drejtë Konferenca e mbajtur në Tiranë me temë “Sfidat e sigurisë së NATO-s përballë teknologjisë”, ...
Koha.net | 19-Nov-2019 10:54
SHBA po kërkon hapur nga Shqipëria që të mos përdoret teknologjia 5G kineze. Arsyet ata i lidhin me sigurinë dhe kanë të drejtë Konferenca e mbajtur në Tiranë me temë “Sfidat e sigurisë së NATO-s përballë teknologjisë”, ...

Ambasada Amerikane, Shqipëria të distancohet nga prodhuesit e dyshimtë të teknologjisë 5G
Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri përmes një postimi në rrjetin social Facebook bëri thirrje që kompanitë të cilat operojnë në fushën e telekomunikacionit të tregojnë kujdes me pajisjet që implementojnë në ...
TetovaSot | 19-Nov-2019 10:22
Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri përmes një postimi në rrjetin social Facebook bëri thirrje që kompanitë të cilat operojnë në fushën e telekomunikacionit të tregojnë kujdes me pajisjet që implementojnë në ...

SHBA: Jo 5G kinez në Shqipëri
Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhanë sërish një mesazh për shqipërnë që të mos e përdorë rrjetin 5 G kinez. E ngarkuara me punë e SHBA, Leyla Mosses Ones, çmoi pozicionin qe po mban Shqiperia edhe ne kete rast. ...
VizionPlus | 18-Nov-2019 15:36
Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhanë sërish një mesazh për shqipërnë që të mos e përdorë rrjetin 5 G kinez. E ngarkuara me punë e SHBA, Leyla Mosses Ones, çmoi pozicionin qe po mban Shqiperia edhe ne kete rast. ...

Ambasada Amerikane, Shqipëria të distancohet nga prodhuesit e dyshimtë të teknologjisë 5G
Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri përmes një postimi në rrjetin social Facebook bëri thirrje që kompanitë të cilat operojnë në fushën e telekomunikacionit të tregojnë kujdes me pajisjet që implementojnë në ...
Medial | 19-Nov-2019 10:09
Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri përmes një postimi në rrjetin social Facebook bëri thirrje që kompanitë të cilat operojnë në fushën e telekomunikacionit të tregojnë kujdes me pajisjet që implementojnë në ...

Ambasada Amerikane, Shqipëria të distancohet nga prodhuesit e dyshimtë të teknologjisë 5G
Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri përmes një postimi në rrjetin social Facebook bëri thirrje që kompanitë të cilat operojnë në fushën e telekomunikacionit të tregojnë kujdes me pajisjet që implementojnë në ...
PC World | 19-Nov-2019 10:04
Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri përmes një postimi në rrjetin social Facebook bëri thirrje që kompanitë të cilat operojnë në fushën e telekomunikacionit të tregojnë kujdes me pajisjet që implementojnë në ...

Uashingtoni tjetër paralajmërim Shqipërisë: Rusia shqetësim serioz, Kina po tenton të ndikojë përmes rrjetit 5G, siguria nuk mund të shitet
Postuar: 19/11/2019 - 08:12 Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë lëshuar dje një tjetër paralajmërim sa i takon rrezikut rus dhe atij kinez. Ish-këshilltari për Sigurinë Kombëtare i Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 08:15
Postuar: 19/11/2019 - 08:12 Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë lëshuar dje një tjetër paralajmërim sa i takon rrezikut rus dhe atij kinez. Ish-këshilltari për Sigurinë Kombëtare i Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe ...

Ruçi kritikon BE-në
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi është shprehur kritik ndaj qëndrimit të BE-së sa i përket zgjerimit me vendet e Ballkanit Perëndimor. Gjatë konferencës “Sfidat e sigurisë së NATO-s përballë teknologjisë”, kyetari i ...
RTSH | 18-Nov-2019 19:58
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi është shprehur kritik ndaj qëndrimit të BE-së sa i përket zgjerimit me vendet e Ballkanit Perëndimor. Gjatë konferencës “Sfidat e sigurisë së NATO-s përballë teknologjisë”, kyetari i ...

Gjenerali amerikan: Shqipëria, 5G me ata që ka vendosur NATO
mapo.al Konferenca e mbajtur në Tiranë me temë “Sfidat e sigurisë së NATO-s përballë teknologjisë” kishte në qendër të vëmendjes ndërtimin e rrjetit 5G. Gjenerali amerikan, James Jones, në fjalën e tij përçoi një mesazh ...
Mapo | 18-Nov-2019 09:55
mapo.al Konferenca e mbajtur në Tiranë me temë “Sfidat e sigurisë së NATO-s përballë teknologjisë” kishte në qendër të vëmendjes ndërtimin e rrjetit 5G. Gjenerali amerikan, James Jones, në fjalën e tij përçoi një mesazh ...

Leyla Moses-Ones për rrjetin 5G: Siguria nuk mund të shitet
Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar sërish në lidhje me rrejtin 5G. Engarkuara me punë e ambasadës amerikane, Leyla Moses-Ones është shprehur se siguria nuk mund të shitet, duke nënvizuar se Shtetet e Bashkuara, ...
Medial | 18-Nov-2019 18:21
Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar sërish në lidhje me rrejtin 5G. Engarkuara me punë e ambasadës amerikane, Leyla Moses-Ones është shprehur se siguria nuk mund të shitet, duke nënvizuar se Shtetet e Bashkuara, ...

Rreziku nga avancimi i teknologjisë, Jones: Liderët shqiptarë duhet të vendosin kujt t’i besojnë
Rreziqet që vijnë nga mungesa e kontrollit ndaj rrjetit 5G ishte në fokus të diskutimeve në tryezën që u mbajt në Tiranë për sfidat e sigurisë së NATO-s. Mesazhet e personaliteteve amerikane ishin që autoritetet ...
ABCNews | 18-Nov-2019 12:29
Rreziqet që vijnë nga mungesa e kontrollit ndaj rrjetit 5G ishte në fokus të diskutimeve në tryezën që u mbajt në Tiranë për sfidat e sigurisë së NATO-s. Mesazhet e personaliteteve amerikane ishin që autoritetet ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved