ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 11/12/2019 09:43

SHBA zbut qëndrimin për vendbanimet izraelite, zemërohen palestinezët

SHBA zbut qëndrimin për vendbanimet izraelite, zemërohen palestinezët
Shtetet e Bashkuara ndryshuan pozicionin e tyre ndaj vendbanimeve hebraike që ka ndërtuar Izraeli në Bregun Perëndimor, duke mos i parë më ato si shkelje e ligjit ndërkombëtar. Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 15:09
Shtetet e Bashkuara ndryshuan pozicionin e tyre ndaj vendbanimeve hebraike që ka ndërtuar Izraeli në Bregun Perëndimor, duke mos i parë më ato si shkelje e ligjit ndërkombëtar. Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ...

OKB: Vendbanimet hebreje në territoret palestineze, shkelje e ligjit ndërkombëtar
Komisioneri i Lartë i Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut (OHCHR) ka njoftuar se nuk ka ndonjë ndryshim në qëndrimin që OKB-ja ka prej një kohe të gjatë se vendbanimet hebreje në territoret palestineze nën ...
Arbresh | 19-Nov-2019 23:36
Komisioneri i Lartë i Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut (OHCHR) ka njoftuar se nuk ka ndonjë ndryshim në qëndrimin që OKB-ja ka prej një kohe të gjatë se vendbanimet hebreje në territoret palestineze nën ...

Turqia reagon pas vendimit të Amerikës për kolonitë izraelite në tokat palestineze
Kreu i diplomacisë turke, Mevlut Cavusoglu konfirmoi sot se Izraeli nuk ishte mbi të drejtën ndërkombëtare, në përgjigje të vendimit të SHBA-së për të mos e konsideruar më kolonizimin izraelit si të paligjshëm. “Asnjë ...
TetovaSot | 19-Nov-2019 21:50
Kreu i diplomacisë turke, Mevlut Cavusoglu konfirmoi sot se Izraeli nuk ishte mbi të drejtën ndërkombëtare, në përgjigje të vendimit të SHBA-së për të mos e konsideruar më kolonizimin izraelit si të paligjshëm. “Asnjë ...

Muajin e ardhshëm Erdogan do të takojë liderët e Francës, Gjermanisë dhe Britanisë
Zëdhënësi i presidencës turke, Ibrahim Kalin, ka bërë të ditur se presidenti Recep Tayyip Erdogan muajin e ardhshëm do të realizojë një takim katërpalësh me liderët e Francës, Gjermanisë dhe Britanisë, raporton Anadolu ...
Arbresh | 19-Nov-2019 20:56
Zëdhënësi i presidencës turke, Ibrahim Kalin, ka bërë të ditur se presidenti Recep Tayyip Erdogan muajin e ardhshëm do të realizojë një takim katërpalësh me liderët e Francës, Gjermanisë dhe Britanisë, raporton Anadolu ...

Pushtimi i Palestinës është i paligjshëm
Bashkimi Europian kritikon vendimin e administratës amerikane, që i cilësoi të ligjshme, vendbanimet izraelite në territorin e Palestinës. Përfaqësuesja e lartë për politikë të Jashtme, Federica Mogherini publikoi një ...
Flaka | 19-Nov-2019 20:05
Bashkimi Europian kritikon vendimin e administratës amerikane, që i cilësoi të ligjshme, vendbanimet izraelite në territorin e Palestinës. Përfaqësuesja e lartë për politikë të Jashtme, Federica Mogherini publikoi një ...

Akuza për shkak të ndryshimit të qëndrimit të SHBA për vendbanimet izraelite në Bregun Perëndimor
Gjenevë, 19 nëntor – Ndryshimi i qëndrimit të administratës së presidentit amerikan, Donald Tramp pas katër dekadash që lagjet izraelite nuk paraqesin shkelje të së drejtës ndërkombëtare ka shkaktuar reagime dhe akuza ...
Koha.mk | 19-Nov-2019 20:00
Gjenevë, 19 nëntor – Ndryshimi i qëndrimit të administratës së presidentit amerikan, Donald Tramp pas katër dekadash që lagjet izraelite nuk paraqesin shkelje të së drejtës ndërkombëtare ka shkaktuar reagime dhe akuza ...

Kryeministri palestinez dënon ndryshimin e politikës amerikane për vendbanimet
Kryeministri palestinez, Mohammad Shtayyeh dënoi njoftimin e sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, i cili tha se vendbanimet izraelite në Bregun Perëndimor vetvetiu nuk do të konsiderohen më si të paligjshme, ...
Shenja | 19-Nov-2019 19:58
Kryeministri palestinez, Mohammad Shtayyeh dënoi njoftimin e sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, i cili tha se vendbanimet izraelite në Bregun Perëndimor vetvetiu nuk do të konsiderohen më si të paligjshme, ...

Bashkimi Evropian: Pushtimi i Palestinës është i paligjshëm
Postuar: 19/11/2019 - 19:50 Bashkimi Europian kritikoi sot vendimin e administratës amerikane e cial tha se mund të konsiderohen të ligjshme kolonitë e reja izraelite në territoret e pushtuara të Palestinës. ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 19:52
Postuar: 19/11/2019 - 19:50 Bashkimi Europian kritikoi sot vendimin e administratës amerikane e cial tha se mund të konsiderohen të ligjshme kolonitë e reja izraelite në territoret e pushtuara të Palestinës. ...

Reagime të shumta pas vendimit të SHBA-së për vendbanimet ilegale izraelite
Palestinezët e kanë dënuar vendimin e SHBA-së për të ndryshuar pozicionin e saj katër-dekadësh ndaj vendbanimeve hebraike në Bregun e pushtuar Perëndimor. Ata thonë se ky vendim është në kundërshtim me të drejtën ...
Koha.net | 19-Nov-2019 19:45
Palestinezët e kanë dënuar vendimin e SHBA-së për të ndryshuar pozicionin e saj katër-dekadësh ndaj vendbanimeve hebraike në Bregun e pushtuar Perëndimor. Ata thonë se ky vendim është në kundërshtim me të drejtën ...

SHBA ndryshon qëndrimin për vendbanimet izraelite në Bregun Perëndimor
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo njoftoi të hënën se Shtetet e Bashkuara po ndryshojnë qëndrimin e tyre për vendbanimet izraelite në Bregun Perëndimor, duke hedhur poshtë mendimin juridik të Departamentit të ...
Zeri Amerikes | 19-Nov-2019 19:36
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo njoftoi të hënën se Shtetet e Bashkuara po ndryshojnë qëndrimin e tyre për vendbanimet izraelite në Bregun Perëndimor, duke hedhur poshtë mendimin juridik të Departamentit të ...

Turqia reagon pas vendimit të Amerikës për kolonitë izraelite në tokat palestineze
Kreu i diplomacisë turke, Mevlut Cavusoglu konfirmoi sot se Izraeli nuk ishte mbi të drejtën ndërkombëtare, në përgjigje të vendimit të SHBA-së për të mos e konsideruar më kolonizimin izraelit si të paligjshëm. “Asnjë ...
Gazeta Express | 19-Nov-2019 19:10
Kreu i diplomacisë turke, Mevlut Cavusoglu konfirmoi sot se Izraeli nuk ishte mbi të drejtën ndërkombëtare, në përgjigje të vendimit të SHBA-së për të mos e konsideruar më kolonizimin izraelit si të paligjshëm. “Asnjë ...

SHBA zbut qëndrimin për vendbanimet izraelite, zemërohen palestinezët
Shtetet e Bashkuara ndryshuan pozicionin e tyre ndaj vendbanimeve hebraike që ka ndërtuar Izraeli në Bregun Perëndimor, duke mos i parë më ato si shkelje e ligjit ndërkombëtar. Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ...
Lexo | 19-Nov-2019 18:43
Shtetet e Bashkuara ndryshuan pozicionin e tyre ndaj vendbanimeve hebraike që ka ndërtuar Izraeli në Bregun Perëndimor, duke mos i parë më ato si shkelje e ligjit ndërkombëtar. Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ...

Rusia: SHBA po hedh hapa për të prishur Lindjen e Mesme
Rusia ka reaguar ndaj njoftimit të bërë nga administrata amerikane se tashmë nuk i sheh si të paligjshme vendbanimet hebreje në Bregun Perëndimor nën okupim, transmeton AA. Ministria e Jashtme ruse nëpërmjet një ...
Shenja | 19-Nov-2019 18:16
Rusia ka reaguar ndaj njoftimit të bërë nga administrata amerikane se tashmë nuk i sheh si të paligjshme vendbanimet hebreje në Bregun Perëndimor nën okupim, transmeton AA. Ministria e Jashtme ruse nëpërmjet një ...

BE: Njësitë e vendbanimeve izraelite janë të paligjshme
Bashkimi Evropian (BE) ka bërë të ditur se politika e saj rreth aktiviteteve të vendbanimeve izraelite nuk ka ndryshuar dhe se të gjitha njësitë e vendbanimeve janë të paligjshme, transmeton AA. Përfaqësuesja e Lartë e ...
Shenja | 19-Nov-2019 18:13
Bashkimi Evropian (BE) ka bërë të ditur se politika e saj rreth aktiviteteve të vendbanimeve izraelite nuk ka ndryshuar dhe se të gjitha njësitë e vendbanimeve janë të paligjshme, transmeton AA. Përfaqësuesja e Lartë e ...

OKB: Vendbanimet hebreje në territoret palestineze, shkelje e ligjit ndërkombëtar
Komisioneri i Lartë i Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut (OHCHR) ka njoftuar se nuk ka ndonjë ndryshim në qëndrimin që OKB-ja ka prej një kohe të gjatë se venbanimet hebreje në territoret palestineze nën ...
Shenja | 19-Nov-2019 16:54
Komisioneri i Lartë i Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut (OHCHR) ka njoftuar se nuk ka ndonjë ndryshim në qëndrimin që OKB-ja ka prej një kohe të gjatë se venbanimet hebreje në territoret palestineze nën ...

SHBA ndryshon qëndrim: Vendbanimet izraelite nuk janë më të paligjshme
Shtetet e Bashkuara e ndryshuan pozicionin e tyre ndaj vendbanimeve hebraike që ka ndërtuar Izraeli në Bregun e pushtuar Perëndimor, duke mos i parë më ato si shkelje e ligjit ndërkombëtar. Sekretari amerikan i Shtetit, ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 11:55
Shtetet e Bashkuara e ndryshuan pozicionin e tyre ndaj vendbanimeve hebraike që ka ndërtuar Izraeli në Bregun e pushtuar Perëndimor, duke mos i parë më ato si shkelje e ligjit ndërkombëtar. Sekretari amerikan i Shtetit, ...

Rusia: SHBA po hedh hapa për të prishur Lindjen e Mesme
Rusia ka reaguar ndaj njoftimit të bërë nga administrata amerikane se tashmë nuk i sheh si të paligjshme vendbanimet hebreje në Bregun Perëndimor nën okupim, transmeton Anadolu Agency (AA). Ministria e Jashtme ruse ...
Arbresh | 19-Nov-2019 16:28
Rusia ka reaguar ndaj njoftimit të bërë nga administrata amerikane se tashmë nuk i sheh si të paligjshme vendbanimet hebreje në Bregun Perëndimor nën okupim, transmeton Anadolu Agency (AA). Ministria e Jashtme ruse ...

SHBA “ndez” Lindjen e Mesme mbi vendbanimet izraelite, pas 40 vitesh nuk i cilëson më si të paligjshme
Një vendim i ri i administratës Trump mbi linjat diplomatike të Uashingtonit në politikën ndërkombëtare mund t’i vejë ende më shumë flakën Lindjes së Mesme, dhe në veçanti marrëdhënies së tensionuar midis Izraelit dhe ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 09:19
Një vendim i ri i administratës Trump mbi linjat diplomatike të Uashingtonit në politikën ndërkombëtare mund t’i vejë ende më shumë flakën Lindjes së Mesme, dhe në veçanti marrëdhënies së tensionuar midis Izraelit dhe ...

SHBA kthesë për ndërtimet izraelite në Cisjordani
Washingtoni zyrtarisht nuk i konsideron më kolonitë izraelite në Cisjordani si të paligjshme. Një vendim që është mirëpritur nga Tel Avivi, por është dënuar nga Palestina. Brukseli zyrtar reagoi menjëherë duke thënë se ...
ABCNews | 19-Nov-2019 13:27
Washingtoni zyrtarisht nuk i konsideron më kolonitë izraelite në Cisjordani si të paligjshme. Një vendim që është mirëpritur nga Tel Avivi, por është dënuar nga Palestina. Brukseli zyrtar reagoi menjëherë duke thënë se ...

Çavusoglu: Asnjë shtet nuk është mbi të drejtën ndërkombëtare
Ministri Punëve të Jashtme i Turqisë, Mevlüt Çavusoglu, në lidhje me vendimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) për njësitë e vendbanimeve të jashtëligjshme hebreje, tha se asnjë shtet nuk është mbi të drejtën ...
Shenja | 19-Nov-2019 14:46
Ministri Punëve të Jashtme i Turqisë, Mevlüt Çavusoglu, në lidhje me vendimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) për njësitë e vendbanimeve të jashtëligjshme hebreje, tha se asnjë shtet nuk është mbi të drejtën ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved