ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 11/12/2019 08:41

Nobeli, Handke u çmua si shkrimtar (VIDEO)

Nobeli, Handke u çmua si shkrimtar (VIDEO)
Akademia suedeze nuk do të anulojë vendimin që çmimin Nobel për letërsi t’ia ndajë austriakut, Peter Handke. Për këtë e kanë informuar edhe Akademinë e Shkencave dhe Arteve të Kosovës. Ne letrën e suedezëve thuhet se ...
Klan Kosova | 19-Nov-2019 20:34
Akademia suedeze nuk do të anulojë vendimin që çmimin Nobel për letërsi t’ia ndajë austriakut, Peter Handke. Për këtë e kanë informuar edhe Akademinë e Shkencave dhe Arteve të Kosovës. Ne letrën e suedezëve thuhet se ...

Cili është testamenti “ëngjëllor” i Alfred Nobelit për të fituar çmimi Nobel në letërsi? A ka të drejtë Nobeli apo Mehmet Kraja?
Ilir Muharremi Çmimi Nobel për letërsi është çmimi më i lartë që i jepet një shkrimtari. Është çmim që duhet vlerësuar. Është diçka që e bën të ndjehet mirë shkrimtarin, por nuk mund ta bën të ndjehet fitues sepse ...
TetovaSot | 19-Nov-2019 20:11
Ilir Muharremi Çmimi Nobel për letërsi është çmimi më i lartë që i jepet një shkrimtari. Është çmim që duhet vlerësuar. Është diçka që e bën të ndjehet mirë shkrimtarin, por nuk mund ta bën të ndjehet fitues sepse ...

Akademia suedeze ia kthen letrën Krajës: E vlerësuam veprën e Handkes, jo personin e tij
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kreut të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Krajës, lidhur me kërkesën e këtij të fundit që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter ...
Portalb | 19-Nov-2019 16:31
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kreut të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Krajës, lidhur me kërkesën e këtij të fundit që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter ...

Akademia suedeze ia kthen letrën Mehmet Krajës: Ne e vlerësuam veprën e Handkes, jo personalitetin e tij
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, Mehmet Kraja, lidhur me kërkesën që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter Handke. Në ...
Arbresh | 19-Nov-2019 15:27
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, Mehmet Kraja, lidhur me kërkesën që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter Handke. Në ...

Akademia Suedeze i përgjigjet kryeakademikut Kraja: E vlerësuam veprën e Handkes, jo atë
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kreut të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Krajës, lidhur me kërkesën e këtij të fundit që të anulohet çmimi Nobel, i dhënë për shkrimtarin austriak proserb, Peter ...
Koha.net | 19-Nov-2019 14:57
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kreut të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Krajës, lidhur me kërkesën e këtij të fundit që të anulohet çmimi Nobel, i dhënë për shkrimtarin austriak proserb, Peter ...

Akademia suedeze ia kthen letrën Mehmet Krajës: Ne e vlerësuam veprën e Handkes, jo personalitetin e tij
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, Mehmet Kraja, lidhur me kërkesën që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter Handke. Në ...
Indeks Online | 19-Nov-2019 14:20
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, Mehmet Kraja, lidhur me kërkesën që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter Handke. Në ...

Akademia suedeze ia kthen letrën Mehmet Krajës: E vlerësuam veprën e Handkes, jo personalitetin e tij
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, Mehmet Kraja, lidhur me kërkesën që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter Handke. ...
Zeri | 19-Nov-2019 13:22
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, Mehmet Kraja, lidhur me kërkesën që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter Handke. ...

Akademia suedeze ia kthen letrën Mehmet Krajës: E vlerësuam veprën e Handkes, jo personalitetin e tij
Në letrën e Akademisë suedeze drejtuar kreut të ASHAK-ut shkruan se çmimi Nobel për letërsi i është dhënë Peter Handkes për veprën që ka krijuar dhe jo për personalitetin e Handkes. Tutje në letër thuhet se ndarja e ...
Lajminet | 19-Nov-2019 13:17
Në letrën e Akademisë suedeze drejtuar kreut të ASHAK-ut shkruan se çmimi Nobel për letërsi i është dhënë Peter Handkes për veprën që ka krijuar dhe jo për personalitetin e Handkes. Tutje në letër thuhet se ndarja e ...

Akademia suedeze ia kthen letrën Krajës: E vlerësuam veprën e Handkes, jo personin e tij
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kreut të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Krajës, lidhur me kërkesën e këtij të fundit që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter ...
Albportali | 19-Nov-2019 13:16
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kreut të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Krajës, lidhur me kërkesën e këtij të fundit që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter ...

Akademia suedeze ia kthen letrën Mehmet Krajës: Ne e vlerësuam veprën e Handkes, jo personalitetin e tij
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, Mehmet Kraja, lidhur me kërkesën që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter Handke. Në ...
Medial | 19-Nov-2019 13:12
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, Mehmet Kraja, lidhur me kërkesën që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter Handke. Në ...

Akademia suedeze ia kthen letrën Mehmet Krajës: Ne e vlerësuam veprën e Handkes, jo personalitetin e tij
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, Mehmet Kraja, lidhur me kërkesën që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter Handke. Në ...
Klan Kosova | 19-Nov-2019 13:11
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, Mehmet Kraja, lidhur me kërkesën që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter Handke. Në ...

‘Nobeli’ ia kthen letrën kreut të Akademisë së Kosovës: Handken e vlerësuam si shkrimtar, jo individ
Akademia Suedeze i shkruan kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Krajës, pas letrës së tij që çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak Peter Handke të anulohet.. “Të zhgënjyer thellësisht ...
Politiko | 19-Nov-2019 13:06
Akademia Suedeze i shkruan kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Krajës, pas letrës së tij që çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak Peter Handke të anulohet.. “Të zhgënjyer thellësisht ...

Komiteti Nobel zemëron viktimat boshnjake të luftës
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Përfaqësues të viktimave të luftës protestuan jashtë ambasadës suedeze në Sarajevë pasi Komiteti Nobel e mbrojti vendimin e ...
Reporter | 19-Nov-2019 13:01
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Përfaqësues të viktimave të luftës protestuan jashtë ambasadës suedeze në Sarajevë pasi Komiteti Nobel e mbrojti vendimin e ...

Akademia suedeze i përgjigjet Mehmet Krajës: E vlerësuam veprën e Handkes, jo personin e tij
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kreut të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Krajës, lidhur me kërkesën e këtij të fundit që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter ...
Gazeta Observer | 19-Nov-2019 12:58
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kreut të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Krajës, lidhur me kërkesën e këtij të fundit që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter ...

Akademia suedeze ia kthen letrën Krajës: E vlerësuam veprën e Handkes, jo personin e tij
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kreut të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Krajës, lidhur me kërkesën e këtij të fundit që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter ...
Gazeta Express | 19-Nov-2019 12:50
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kreut të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Krajës, lidhur me kërkesën e këtij të fundit që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter ...

Shkrimtari që refuzoi paratë e çmimit Nobel
Shkrimtari George Bernard Shaw më 18 nëntor të vitit 1926, refuzoi të pranojë paratë për Çmimin Nobel që kishte fituar. Ai kishte thënë: “Unë mund t’a fal Alfred Nobelin për shpikjen e dinamitit, por vetëm një djalli në ...
Medial | 18-Nov-2018 10:54
Shkrimtari George Bernard Shaw më 18 nëntor të vitit 1926, refuzoi të pranojë paratë për Çmimin Nobel që kishte fituar. Ai kishte thënë: “Unë mund t’a fal Alfred Nobelin për shpikjen e dinamitit, por vetëm një djalli në ...

Shkrimtari që refuzoi parat e çmimit Nobel
Shkrimtari George Bernard Shaw më 18 nëntor të vitit 1926, refuzoi të pranojë paratë për Çmimin Nobel që kishte fituar, transmeton Koha.net Ai kishte thënë: “Unë mund ta fal Alfred Nobelin për shpikjen e dinamitit, por ...
Portalb | 18-Nov-2019 21:42
Shkrimtari George Bernard Shaw më 18 nëntor të vitit 1926, refuzoi të pranojë paratë për Çmimin Nobel që kishte fituar, transmeton Koha.net Ai kishte thënë: “Unë mund ta fal Alfred Nobelin për shpikjen e dinamitit, por ...

Meta: T’u kthehen pronat komuniteteve fetare
Presidenti Ilir Meta ka shprehur shqetësimin lidhur me problemet me të cilat përballet komunitetet fetare në Shqipëri. Duke folur në konferencën “Feja si instrument për paqen” zoti Meta tha se këto komunitete hasin në ...
Medial | 18-Nov-2019 10:43
Presidenti Ilir Meta ka shprehur shqetësimin lidhur me problemet me të cilat përballet komunitetet fetare në Shqipëri. Duke folur në konferencën “Feja si instrument për paqen” zoti Meta tha se këto komunitete hasin në ...

Meta: T’u kthehen pronat komuniteteve fetare
Presidenti Ilir Meta ka shprehur shqetësimin lidhur me problemet me të cilat përballet komunitetet fetare në Shqipëri. Duke folur në konferencën “Feja si instrument për paqen” zoti Meta tha se këto komunitete hasin në ...
RTSH | 18-Nov-2019 10:38
Presidenti Ilir Meta ka shprehur shqetësimin lidhur me problemet me të cilat përballet komunitetet fetare në Shqipëri. Duke folur në konferencën “Feja si instrument për paqen” zoti Meta tha se këto komunitete hasin në ...

(FOTO) Shkrimtari që refuzojë parat e çmimit Nobel
Shkrimtari George Bernard Shaw më 18 nëntor të vitit 1926, refuzoi të pranojë paratë për Çmimin Nobel që kishte fituar. Ai kishte thënë: “Unë mund t’a fal Alfred Nobelin për shpikjen e dinamitit, por vetëm një djalli në ...
Medial | 18-Nov-2019 10:13
Shkrimtari George Bernard Shaw më 18 nëntor të vitit 1926, refuzoi të pranojë paratë për Çmimin Nobel që kishte fituar. Ai kishte thënë: “Unë mund t’a fal Alfred Nobelin për shpikjen e dinamitit, por vetëm një djalli në ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved