ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 10/12/2019 00:32

Ndotja e ajrit në Kosovë po kërcënon shëndetin e qytetarëve

Ndotja e ajrit në Kosovë po kërcënon shëndetin e qytetarëve
Kryeqyteti i Kosovës, Prishtina dhe disa qytete të tjera si Obiliqi, Mitrovica, Gjilani dhe Drenasi janë qytetet të cilat më së shumti përballen me nivel të lartë të ndotjes së ajrit. Instituti Kombëtar i Shëndetit ...
Lajminet | 19-Nov-2019 18:40
Kryeqyteti i Kosovës, Prishtina dhe disa qytete të tjera si Obiliqi, Mitrovica, Gjilani dhe Drenasi janë qytetet të cilat më së shumti përballen me nivel të lartë të ndotjes së ajrit. Instituti Kombëtar i Shëndetit ...

Ndotja e ajrit në Kosovë po kërcënon shëndetin e qytetarëve
Ndotja e ajrit në disa qytete të Kosovës ka arritur në nivele të rrezikshme për shëndetin e qytetarëve. Sipas të dhënave të autoriteteve në Kosovë, gjatë dy ditëve të fundit, vlerat e PM 2.5 ishin mbi vlerat e lejuara. ...
Radio Evropa e Lire | 19-Nov-2019 18:40
Ndotja e ajrit në disa qytete të Kosovës ka arritur në nivele të rrezikshme për shëndetin e qytetarëve. Sipas të dhënave të autoriteteve në Kosovë, gjatë dy ditëve të fundit, vlerat e PM 2.5 ishin mbi vlerat e lejuara. ...

Ndotja e ajrit në Kosovë po kërcënon shëndetin e qytetarëve
Ndotja e ajrit në disa qytete të Kosovës ka arritur në nivele të rrezikshme për shëndetin e qytetarëve. Sipas të dhënave të autoriteteve në Kosovë, gjatë dy ditëve të fundit, vlerat e PM 2.5 ishin mbi vlerat e lejuara. ...
Indeks Online | 19-Nov-2019 18:33
Ndotja e ajrit në disa qytete të Kosovës ka arritur në nivele të rrezikshme për shëndetin e qytetarëve. Sipas të dhënave të autoriteteve në Kosovë, gjatë dy ditëve të fundit, vlerat e PM 2.5 ishin mbi vlerat e lejuara. ...

Qindra vdekje të parakohshme, a do të merret dikush me alarmin që u dha për ndotjen e ajrit?
Dje organizatat që mbrojnë të drejtat e fëmijëve kanë alarmuar se për shkak të ndotjes së ajrit në Kosovë shkaktohen 852 vdekje të parakohshme. Pas kësaj edhe Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka ngritur alarmin ...
Gazeta Express | 19-Nov-2019 16:20
Dje organizatat që mbrojnë të drejtat e fëmijëve kanë alarmuar se për shkak të ndotjes së ajrit në Kosovë shkaktohen 852 vdekje të parakohshme. Pas kësaj edhe Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka ngritur alarmin ...

Ndotja e ajrit dhe pirja e duhanit, shkaqet më të shpeshta për sëmundje kronike obstruktive të mushkërive
Shkup, 19 nëntor 2019 (MEDIAL) – Vlerësohet se pesë për qind e popullatës në vend, përkatësisht 147.000 njerëz mund të sëmuren nga sëmundja kronike obstruktive e mushkërive (HOBB). Shkaqe më të shpeshta për sëmundjen ...
Medial | 19-Nov-2019 14:57
Shkup, 19 nëntor 2019 (MEDIAL) – Vlerësohet se pesë për qind e popullatës në vend, përkatësisht 147.000 njerëz mund të sëmuren nga sëmundja kronike obstruktive e mushkërive (HOBB). Shkaqe më të shpeshta për sëmundjen ...

Të merren masa urgjente, IKSHP: Ndotja e ajrit po kërcënon shëndetin e qytetarëve
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Prishtinë, ka njoftuar se vlerat e ndotjes PM 2.5 gjatë dimrit pritet të jenë disa herë mbi vlerat normale. Në njoftimin e bërë për media nga IKSHP thuhet se në qytetin e ...
ABCNews | 18-Nov-2019 21:57
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Prishtinë, ka njoftuar se vlerat e ndotjes PM 2.5 gjatë dimrit pritet të jenë disa herë mbi vlerat normale. Në njoftimin e bërë për media nga IKSHP thuhet se në qytetin e ...

IKSHP-ja propozon masa urgjente mbrojtëse ndaj ajrit të ndotur
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka propozuar disa masa urgjente mbrojtëse para se të nisë sezoni i ditëve të ftohta, që sipas këtij instituti, do të rikthejnë ajrin e ndotur në vend. IKSHP-ja ka ...
Koha.net | 18-Nov-2019 22:33
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka propozuar disa masa urgjente mbrojtëse para se të nisë sezoni i ditëve të ftohta, që sipas këtij instituti, do të rikthejnë ajrin e ndotur në vend. IKSHP-ja ka ...

Alarmuese: Ndotja e ajrit po kërcënon shëndetin e popullatës
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se vlerat e PM 2.5 gjatë dimrit, pritet të jenë disa herë mbi vlerat normale. “Efektet afatshkurta të aerondotjes nga partikulat sipas shumë të dhënave na çojnë ...
Gazeta Express | 18-Nov-2019 21:52
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se vlerat e PM 2.5 gjatë dimrit, pritet të jenë disa herë mbi vlerat normale. “Efektet afatshkurta të aerondotjes nga partikulat sipas shumë të dhënave na çojnë ...

IKSHP: Ndotja e ajrit po kërcënon shëndetin e popullatës
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se ndotja e ajrit po kërcënon shëndetin e popullatës. Në këtë njoftim ata tregojnë shkaqet e ndotjes së ajrit të cilat po kërcënojnë shëndetin. Ndotja e ajrit sipas ...
InFokusi | 18-Nov-2019 21:37
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se ndotja e ajrit po kërcënon shëndetin e popullatës. Në këtë njoftim ata tregojnë shkaqet e ndotjes së ajrit të cilat po kërcënojnë shëndetin. Ndotja e ajrit sipas ...

IKSHP: Ndotja e ajrit po kërcënon shëndetin e popullatës
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHP), ka njoftuar se në sezonin e dimrit, qyteti i Prishtinës po zhytet në smog, që paraqet ndotje të kombinuar të ajrit me gazra dhe aerosole, që sipas IKSHP-së po vërehet ...
Zeri | 18-Nov-2019 21:37
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHP), ka njoftuar se në sezonin e dimrit, qyteti i Prishtinës po zhytet në smog, që paraqet ndotje të kombinuar të ajrit me gazra dhe aerosole, që sipas IKSHP-së po vërehet ...

IKSHP: Ndotja e ajrit po kërcënon shëndetin e popullatës
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se vlerat e PM 2.5 gjatë dimrit, pritet të jenë disa herë mbi vlerat normale. “Efektet afatshkurta të aerondotjes nga partikulat sipas shumë të dhënave na çojnë ...
Indeks Online | 18-Nov-2019 21:33
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se vlerat e PM 2.5 gjatë dimrit, pritet të jenë disa herë mbi vlerat normale. “Efektet afatshkurta të aerondotjes nga partikulat sipas shumë të dhënave na çojnë ...

Ndotja e ajrit po kërcënon shëndetin e popullatës
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se vlerat e PM 2.5 gjatë dimrit, pritet të jenë disa herë mbi vlerat normale. “Efektet afatshkurta të aerondotjes nga partikulat sipas shumë të dhënave na çojnë ...
Gazeta Observer | 18-Nov-2019 21:32
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se vlerat e PM 2.5 gjatë dimrit, pritet të jenë disa herë mbi vlerat normale. “Efektet afatshkurta të aerondotjes nga partikulat sipas shumë të dhënave na çojnë ...

IKSHP: Ndotja e ajrit po kërcënon shëndetin e popullatës
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHP), ka njoftuar se në sezonin e dimrit, qyteti i Prishtinës po zhytet në smog, që paraqet ndotje të kombinuar të ajrit me gazra dhe aerosole, që sipas IKSHP-së po vërehet ...
Telegrafi | 18-Nov-2019 21:27
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHP), ka njoftuar se në sezonin e dimrit, qyteti i Prishtinës po zhytet në smog, që paraqet ndotje të kombinuar të ajrit me gazra dhe aerosole, që sipas IKSHP-së po vërehet ...

Ndotja e ajrit po kërcënon shëndetin e popullatës
“Efektet afatshkurta të aerondotjes nga partikulat sipas shumë të dhënave na çojnë drejt rritjes së numrit të sëmurëve me astmës bronkiale, bronkitet kronike, sëmundje kronike obstruktive të mushkërive tek moshat e ...
Lajminet | 18-Nov-2019 21:23
“Efektet afatshkurta të aerondotjes nga partikulat sipas shumë të dhënave na çojnë drejt rritjes së numrit të sëmurëve me astmës bronkiale, bronkitet kronike, sëmundje kronike obstruktive të mushkërive tek moshat e ...

IKSHP: Ndotja e ajrit po kërcënon shëndetin e popullatës
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Kombëtare të Kosovës, nëpërmjet një komunikate për media ka theksuar se ndotja e ajrit po e rrezikon shëndetin e popullatës. Sipas IKSHP-së stina e dimrit shënon vlerat më të larta të ...
Klan Kosova | 23-Sep-2019 15:28
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Kombëtare të Kosovës, nëpërmjet një komunikate për media ka theksuar se ndotja e ajrit po e rrezikon shëndetin e popullatës. Sipas IKSHP-së stina e dimrit shënon vlerat më të larta të ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved