ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/12/2019 23:32

Rusia i kthen Ukrainës anijet e konfiskuara një vit më parë pranë Krimesë

Rusia i kthen Ukrainës anijet e konfiskuara një vit më parë pranë Krimesë
Rusia i riktheu Ukrainës tri anije të marinës, pothuajse një vit pasi i konfiskoi ato pranë gadishullit ukrainas të Krimesë që Moska e aneksoi në mënyrë të paligjshme në vitin 2014. Ministria e Jashtme ruse tha të hënën ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 22:59
Rusia i riktheu Ukrainës tri anije të marinës, pothuajse një vit pasi i konfiskoi ato pranë gadishullit ukrainas të Krimesë që Moska e aneksoi në mënyrë të paligjshme në vitin 2014. Ministria e Jashtme ruse tha të hënën ...

Ministri i Jashtëm gjerman anulon vizitën në lindje të Ukrainës
Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas, e anuloi udhëtimin në zonën e konfliktit në lindje të Ukrainës, për shkak të kushteve të pafavorshme të motit, njoftoi Deutsche Welle. Udhëtimi ishte i planifikuar për të ...
Alsat-M | 19-Nov-2019 10:16
Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas, e anuloi udhëtimin në zonën e konfliktit në lindje të Ukrainës, për shkak të kushteve të pafavorshme të motit, njoftoi Deutsche Welle. Udhëtimi ishte i planifikuar për të ...

Ministri i Jashtëm gjerman anulon vizitën në lindje të Ukrainës
Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas, e anuloi udhëtimin në zonën e konfliktit në lindje të Ukrainës, për shkak të kushteve të pafavorshme të motit, njoftoi transmetuesi gjerman Deutsche Welle. Udhëtimi ishte i ...
EkonomiaOnline | 19-Nov-2019 09:19
Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas, e anuloi udhëtimin në zonën e konfliktit në lindje të Ukrainës, për shkak të kushteve të pafavorshme të motit, njoftoi transmetuesi gjerman Deutsche Welle. Udhëtimi ishte i ...

Ministri i Jashtëm gjerman anulon vizitën në lindje të Ukrainës
Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas, e anuloi udhëtimin në zonën e konfliktit në lindje të Ukrainës, për shkak të kushteve të pafavorshme të motit, njoftoi transmetuesi gjerman Deutsche Welle. Udhëtimi ishte i ...
Radio Evropa e Lire | 19-Nov-2019 09:16
Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas, e anuloi udhëtimin në zonën e konfliktit në lindje të Ukrainës, për shkak të kushteve të pafavorshme të motit, njoftoi transmetuesi gjerman Deutsche Welle. Udhëtimi ishte i ...

Moska kthen në Kiev anijet luftarake të konfiskuara tre vjet më parë pranë Krimesë
Ndërkombëtarët po përpiqen të ndikojnë në përmirësimin e marrëdhënieve mes Rusisë dhe Ukrainës. Për këtë qëllim në 9 dhjetor në Paris do të organizohet një Samit me praninë e Francës dhe Gjermanisë për të nxitur palët ...
RTSH | 19-Nov-2019 08:15
Ndërkombëtarët po përpiqen të ndikojnë në përmirësimin e marrëdhënieve mes Rusisë dhe Ukrainës. Për këtë qëllim në 9 dhjetor në Paris do të organizohet një Samit me praninë e Francës dhe Gjermanisë për të nxitur palët ...

Rusia i kthen Ukrainës anijet e konfiskuara një vit më parë pranë Krimesë
Rusia i riktheu Ukrainës tri anije të marinës, pothuajse një vit pasi i konfiskoi ato pranë gadishullit ukrainas të Krimesë që Moska e aneksoi në mënyrë të paligjshme në vitin 2014. Ministria e Jashtme ruse tha të hënën ...
Arbresh | 18-Nov-2019 23:54
Rusia i riktheu Ukrainës tri anije të marinës, pothuajse një vit pasi i konfiskoi ato pranë gadishullit ukrainas të Krimesë që Moska e aneksoi në mënyrë të paligjshme në vitin 2014. Ministria e Jashtme ruse tha të hënën ...

Rusia i kthen Ukrainës anijet e konfiskuara
Rusia i riktheu Ukrainës tri anije të marinës, pothuajse një vit pasi i konfiskoi ato pranë gadishullit ukrainas të Krimesë që Moska e aneksoi në mënyrë të paligjshme në vitin 2014. Ministria e Jashtme ruse tha të hënën ...
Zeri Amerikes | 18-Nov-2019 21:42
Rusia i riktheu Ukrainës tri anije të marinës, pothuajse një vit pasi i konfiskoi ato pranë gadishullit ukrainas të Krimesë që Moska e aneksoi në mënyrë të paligjshme në vitin 2014. Ministria e Jashtme ruse tha të hënën ...

Rusia ia kthen tre anijet Ukrainës
Rusia ia ktheu tri anije Ukrainës – gati një vit pasi i konfiskoi ato në gadishullin ukrainas të Krimesë, të cilin Moska e ka aneksuar ilegalisht në vitin 2014. Ministria e Jashtme ruse tha se anijet janë kthyer pasi ...
VizionPlus | 18-Nov-2019 16:17
Rusia ia ktheu tri anije Ukrainës – gati një vit pasi i konfiskoi ato në gadishullin ukrainas të Krimesë, të cilin Moska e ka aneksuar ilegalisht në vitin 2014. Ministria e Jashtme ruse tha se anijet janë kthyer pasi ...

Rusia i dorëzon Ukrainës anijet e konfiskuara në Ngushticën Kerch
Rusia i dorëzoi Ukrainës anijet luftarake që i kishte konfiskuar në vitin 2018 në afërsi të Ngushticës Kerch në Detin e Zi, transmeton AA. Dorëzimi i 3 anijeve luftarake që Rusia konfiskoi në nëntor 2018 në Ngushticën ...
Shenja | 18-Nov-2019 21:33
Rusia i dorëzoi Ukrainës anijet luftarake që i kishte konfiskuar në vitin 2018 në afërsi të Ngushticës Kerch në Detin e Zi, transmeton AA. Dorëzimi i 3 anijeve luftarake që Rusia konfiskoi në nëntor 2018 në Ngushticën ...

Putin dhe Macron bisedojnë për Ukrainën dhe Sirinë
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin në një bisedë telefonike me homologun francez Emmanuel Macron kanë biseduar për Ukrainën dhe Sirinë, transmeton AA. Siç njoftoi Kremlini, në bisedën mes Putin dhe Macron, janë ...
Shenja | 18-Nov-2019 18:34
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin në një bisedë telefonike me homologun francez Emmanuel Macron kanë biseduar për Ukrainën dhe Sirinë, transmeton AA. Siç njoftoi Kremlini, në bisedën mes Putin dhe Macron, janë ...

Rusia ia kthen tri anijet Ukrainës
Rusia ia ktheu tri anije Ukrainës – gati një vit pasi i konfiskoi ato në gadishullin ukrainas të Krimesë, të cilin Moska e ka aneksuar ilegalisht në vitin 2014. Ministria e Jashtme ruse tha se anijet janë kthyer pasi ...
EkonomiaOnline | 18-Nov-2019 16:24
Rusia ia ktheu tri anije Ukrainës – gati një vit pasi i konfiskoi ato në gadishullin ukrainas të Krimesë, të cilin Moska e ka aneksuar ilegalisht në vitin 2014. Ministria e Jashtme ruse tha se anijet janë kthyer pasi ...

Rusia ia kthen tri anijet Ukrainës
Ministria e Jashtme ruse tha se anijet janë kthyer pasi “hetuesit i studiuan plotësisht ato” për “kalim të paligjshëm të kufirit” dhe shtoi se “prania e tyre e mëtejshme në Rusi është e panevojshme”. Ministria e ...
Lajminet | 18-Nov-2019 15:25
Ministria e Jashtme ruse tha se anijet janë kthyer pasi “hetuesit i studiuan plotësisht ato” për “kalim të paligjshëm të kufirit” dhe shtoi se “prania e tyre e mëtejshme në Rusi është e panevojshme”. Ministria e ...

Rusia ia ktheu tri anijet Ukrainës
Rusia ia ktheu tri anije Ukrainës – gati një vit pasi i konfiskoi ato në gadishullin ukrainas të Krimesë, të cilin Moska e ka aneksuar ilegalisht në vitin 2014, njofton REL Ministria e Jashtme ruse tha se anijet janë ...
Portalb | 18-Nov-2019 15:22
Rusia ia ktheu tri anije Ukrainës – gati një vit pasi i konfiskoi ato në gadishullin ukrainas të Krimesë, të cilin Moska e ka aneksuar ilegalisht në vitin 2014, njofton REL Ministria e Jashtme ruse tha se anijet janë ...

Rusia ia kthen tri anijet Ukrainës
Rusia ia ktheu tri anije Ukrainës - gati një vit pasi i konfiskoi ato në gadishullin ukrainas të Krimesë, të cilin Moska e ka aneksuar ilegalisht në vitin 2014. Ministria e Jashtme ruse tha se anijet janë kthyer pasi ...
Radio Evropa e Lire | 18-Nov-2019 14:34
Rusia ia ktheu tri anije Ukrainës - gati një vit pasi i konfiskoi ato në gadishullin ukrainas të Krimesë, të cilin Moska e ka aneksuar ilegalisht në vitin 2014. Ministria e Jashtme ruse tha se anijet janë kthyer pasi ...

Moska ia kthen Kievit anijet luftarake
Rusia do të kthejë në Ukrainë tre anijet luftarake të kapura tre vjet më parë, ndërsa ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas do të udhëtojë në Kiev në përpjekjen e tij të fundit diplomatike për të nxitur palët në ...
Koha.net | 18-Nov-2019 13:35
Rusia do të kthejë në Ukrainë tre anijet luftarake të kapura tre vjet më parë, ndërsa ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas do të udhëtojë në Kiev në përpjekjen e tij të fundit diplomatike për të nxitur palët në ...

Pacolli: Ndeshja e Shqipërisë kundër Francës është historike
Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka uruar kuqezinjët e Shqipërisë. Përmës një postimi në llogarin e tij në Facebook ka shkruar se ndeshja e sotme kundër Francës është historike, transmeton Postimi i tij i ...
Arbresh | 17-Nov-2019 20:31
Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka uruar kuqezinjët e Shqipërisë. Përmës një postimi në llogarin e tij në Facebook ka shkruar se ndeshja e sotme kundër Francës është historike, transmeton Postimi i tij i ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved