ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/12/2019 07:56

Meta konsultohet me opozitën/ Basha pas takimit: Rama të pranojë zgjedhjet e parakohshme

Meta konsultohet me opozitën/ Basha pas takimit: Rama të pranojë zgjedhjet e parakohshme
Kërcënimi i Ilir Metës si president se Parlamenti mund të shpërndahet edhe me një dekret, u përforcua edhe më shumë këtë të martë, kur ai përshëndeti për herë të parë kërkesën e opozitës jashtëparlamentare për zgjedhje ...
Top Channel | 19-Nov-2019 16:20
Kërcënimi i Ilir Metës si president se Parlamenti mund të shpërndahet edhe me një dekret, u përforcua edhe më shumë këtë të martë, kur ai përshëndeti për herë të parë kërkesën e opozitës jashtëparlamentare për zgjedhje ...

“Nuk do marrim pushkët për revolucion”, Dashamir Shehi e thotë qartë: Qeveria do largohet me….
Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi, i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News24” duke skanuar zhvillimet e fundit politike në vend, tregoi detaje në takimin e sotëm të opozitës me presidentin e Republikës, Ilir Meta. Ai u ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 14:51
Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi, i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News24” duke skanuar zhvillimet e fundit politike në vend, tregoi detaje në takimin e sotëm të opozitës me presidentin e Republikës, Ilir Meta. Ai u ...

Dashamir Shehi: Meta mendon se dy palë zgjedhje në një ditë s’bëhen, kërkoi që opozita të tërhiqet nga disa kushte
Kreu i LZHK Dashamir Shehi ka zbardhur detaje nga takimi me dyer të mbyllura që u zhvillua mëngjesin e sotëm në Presidencë me kreun e shtetit, mes krerëve të partive të vogla opozitare dhe kreut të PD Lulzim Basha e ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 14:50
Kreu i LZHK Dashamir Shehi ka zbardhur detaje nga takimi me dyer të mbyllura që u zhvillua mëngjesin e sotëm në Presidencë me kreun e shtetit, mes krerëve të partive të vogla opozitare dhe kreut të PD Lulzim Basha e ...

Meta takon Bashën dhe aleatët, 90 minuta në Presidencë për situatën politike
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua me krerët e partive opozitare jashtë parlamentare për të diskutuar për situatën dramatike, sipas tij, me pasoja të paparashikueshme në të cilën ndodhet vendi.
Top Channel | 19-Nov-2019 12:49
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua me krerët e partive opozitare jashtë parlamentare për të diskutuar për situatën dramatike, sipas tij, me pasoja të paparashikueshme në të cilën ndodhet vendi.

Basha: Asnjë alibi për të vonuar zgjedhjet e parakohshme
Në përfundim të takimit me ministren e Jashtme të Suedisë, kryeopozitari shqiptar, Lulzim Basha u përqëndrua në deklaratë në takimin e parë që zhvilloi ditën e sotme, atë me presidentin Ilir Meta.
Top Channel | 19-Nov-2019 12:39
Në përfundim të takimit me ministren e Jashtme të Suedisë, kryeopozitari shqiptar, Lulzim Basha u përqëndrua në deklaratë në takimin e parë që zhvilloi ditën e sotme, atë me presidentin Ilir Meta.

Zbardhet takimi/ Meta: Përshëndes qëndrimin e opozitës për zgjedhje të parakohshme
Është zbardhur takimi i zhvilluar mëngjesin e sotëm në Presidencë midis Ilir Metës dhe opozitës jashtëparlamentare të udhëhequr nga Lulzim Basha.
Top Channel | 19-Nov-2019 12:39
Është zbardhur takimi i zhvilluar mëngjesin e sotëm në Presidencë midis Ilir Metës dhe opozitës jashtëparlamentare të udhëhequr nga Lulzim Basha.

Përfundon takimi, Soreca 60 minuta në zyrën e Bashës
Kreu demokrat Lulzim Basha është takuar mesditën e kësaj të marte me ambasadorin e BE në Shqipëri, Luigi Soreca. Takimi u zhvillua në selinë e PD dhe zgjati rreth 60 minuta ndërkohë që nuk dihet tematika e tij. Më herët ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 14:21
Kreu demokrat Lulzim Basha është takuar mesditën e kësaj të marte me ambasadorin e BE në Shqipëri, Luigi Soreca. Takimi u zhvillua në selinë e PD dhe zgjati rreth 60 minuta ndërkohë që nuk dihet tematika e tij. Më herët ...

Basha pas takimit me Metën: E vetmja zgjidhje janë zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe vendore në të njëjtën ditë
Lulzim Basha në një deklaratë për mediat ka zbuluar detaje nga takimi me presidentin Ilir Meta. Ai tha se e vetmja zgjidhje krizën është mbajtja e zgjedhje parlamentare dhe vendore në të njëjtën ditë. Ndërsa shtoi se do ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 12:15
Lulzim Basha në një deklaratë për mediat ka zbuluar detaje nga takimi me presidentin Ilir Meta. Ai tha se e vetmja zgjidhje krizën është mbajtja e zgjedhje parlamentare dhe vendore në të njëjtën ditë. Ndërsa shtoi se do ...

Ilir Meta në rolin e kryeopozitarit: I kërkon Bashës e gruas (Vasilit) të kërkojnë urgjentisht zgjedhje të parakohshme
Ilir Meta ka lëshuar një deklaratë për shtyp, pasi priti në zyrë krerët e opozitës. Ai ka përshëndetur kërkesën e opozitë jashtëparlamentare, për zgjedhje të menjëhershme të parakohshme. Deklarata e Presidencës ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 11:58
Ilir Meta ka lëshuar një deklaratë për shtyp, pasi priti në zyrë krerët e opozitës. Ai ka përshëndetur kërkesën e opozitë jashtëparlamentare, për zgjedhje të menjëhershme të parakohshme. Deklarata e Presidencës ...

“Drejtësia e pavarur mbetet iluzion me këtë qeveri”, Basha: Opozita nuk ka asnjë alibi për të vonuar zgjedhjet e parakohshme dhe ato vendore
TIRANE Për opozitën e bashkuar zgjedhjet e parakohshme parlamentare në një ditë me ato vendore, mbeten e vetmja zgjidhje për krizën politike. Deklarata vjen nga kryedemokrati Lulzim Basha, në një prononcim për mediat, ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 11:55
TIRANE Për opozitën e bashkuar zgjedhjet e parakohshme parlamentare në një ditë me ato vendore, mbeten e vetmja zgjidhje për krizën politike. Deklarata vjen nga kryedemokrati Lulzim Basha, në një prononcim për mediat, ...

Zbardhet takimi me Bashën dhe Kryemadhin, Meta: I informova për manipulimin e procesit të Gjykatës Kushtetuese. I sigurova se unë nuk do lejoj këtë puç kushtetues
Presidenca ka zbardhur konkluzionet e takimit me krerët e partive politike, të cilët braktisën Parlamentin. Institucioni i kreut të shtetit bën me dije se i ka njohur krerët e partive të opozitës për situatën dramatike ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 11:55
Presidenca ka zbardhur konkluzionet e takimit me krerët e partive politike, të cilët braktisën Parlamentin. Institucioni i kreut të shtetit bën me dije se i ka njohur krerët e partive të opozitës për situatën dramatike ...

Meta mbështet opozitën: Puç Kushtetues! Duhen zgjedhje të parakohshme
mapo.al Presidenti Ilir Meta e përshëndet qëndrimin e partive opozitare për zhvillim të menjëhershëm të zgjedhjeve të parakohshme. Gjatë takimit të sotëm me kryetarët e partive opozitare, drejtuar nga Lulzim Basha, Meta ...
Mapo | 19-Nov-2019 11:55
mapo.al Presidenti Ilir Meta e përshëndet qëndrimin e partive opozitare për zhvillim të menjëhershëm të zgjedhjeve të parakohshme. Gjatë takimit të sotëm me kryetarët e partive opozitare, drejtuar nga Lulzim Basha, Meta ...

Presidenca hap zyrën për opozitën
Lulzim Basha preferoi të përdorte hyrjen kryesore të Presidencës, ndërkohë që përfaqësuesit e tjerë të opozitës mbërritën njëri pas tjetrit nga porta anësore e kreut të Shtetit. Në takimin me dyer të mbyllura që zgjati ...
ABCNews | 19-Nov-2019 15:53
Lulzim Basha preferoi të përdorte hyrjen kryesore të Presidencës, ndërkohë që përfaqësuesit e tjerë të opozitës mbërritën njëri pas tjetrit nga porta anësore e kreut të Shtetit. Në takimin me dyer të mbyllura që zgjati ...

Zbardhet takimi, Meta pro zgjedhjeve të parakohshme: Do ndërmarr çdo veprim për të ndaluar këtë puç kushtetues!
Zbardhet takimi i Presidentit Ilir Meta me Lulzim Bashën dhe krerët e opozitës së bashkuar. Në një deklaratë për media, Presidenca thekson se në një ndër temat “e nxehta” të diskutuara në takim ka qenë përplasja ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 11:42
Zbardhet takimi i Presidentit Ilir Meta me Lulzim Bashën dhe krerët e opozitës së bashkuar. Në një deklaratë për media, Presidenca thekson se në një ndër temat “e nxehta” të diskutuara në takim ka qenë përplasja ...

Basha: Jemi pranë grushtit kushtetues, Rama s’do dialog
Kreu demokrat Lulzim Basha ka ripërsëritur edhe njëherë qëndrimin e opozitës se zgjidhja e vetme për të dalë nga kriza mbeten zgjedhjet e parakohshme. Në një deklaratë për mediat, pas takimit të zhvilluar me kreun e ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 11:59
Kreu demokrat Lulzim Basha ka ripërsëritur edhe njëherë qëndrimin e opozitës se zgjidhja e vetme për të dalë nga kriza mbeten zgjedhjet e parakohshme. Në një deklaratë për mediat, pas takimit të zhvilluar me kreun e ...

Basha i prerë: Zgjedhjet e parakohshme e vetmja rrugë për të dalë nga kriza
Kreu i PD, Lulzim Basha ka vënë sot sërish theksin tek zgjedhjet e parakohshme. Gjatë një prononcimi për gazetarët pas takimit me Presidentin Ilir Meta dhe aleatët Basha tha se e vetmja zgjidhje për daljen nga kiza ...
ABCNews | 19-Nov-2019 12:58
Kreu i PD, Lulzim Basha ka vënë sot sërish theksin tek zgjedhjet e parakohshme. Gjatë një prononcimi për gazetarët pas takimit me Presidentin Ilir Meta dhe aleatët Basha tha se e vetmja zgjidhje për daljen nga kiza ...

“Zgjedhje të parakohshme”, zbulohet kërkesa e opozitës në takimin me Metën: Brenda javës drafti për …
“BalkanWeb” ka zbardhur detaje të reja nga takimi 90-minutësh i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, me krerët e opozitës së bashkuar jashtëparlamentare, kryesuar nga Lulzim Basha. Burime nga mbledhja i thanë gazetarit ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 11:28
“BalkanWeb” ka zbardhur detaje të reja nga takimi 90-minutësh i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, me krerët e opozitës së bashkuar jashtëparlamentare, kryesuar nga Lulzim Basha. Burime nga mbledhja i thanë gazetarit ...

Meta mbështet Bashën: Menjëherë zgjedhje të parakohshme
Presidenca lëshoi një njoftim për shtyp në lidhje me takimin e zhvilluar me kryetarët e partive jo parlamentare këtë të martë në zyrën e tij. Meta thotë se i njohu të gjithë pjesëmarrësit në takim me situatën dramatike ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 11:50
Presidenca lëshoi një njoftim për shtyp në lidhje me takimin e zhvilluar me kryetarët e partive jo parlamentare këtë të martë në zyrën e tij. Meta thotë se i njohu të gjithë pjesëmarrësit në takim me situatën dramatike ...

Mesila Doda nxjerr detajet pas tryezës me presidentin: Mes Metës dhe Ramës ka ...
Postuar: 19/11/2019 - 16:55 Presidenti Ilir Meta priti sot drejtuesit e opozitës së bashkuar për të diskutuar rreth asaj që ai e konsideron si një “situatë të rëndë në vend”. E ftuar në emisionin “Top Talk” Mesila Doda, ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 16:59
Postuar: 19/11/2019 - 16:55 Presidenti Ilir Meta priti sot drejtuesit e opozitës së bashkuar për të diskutuar rreth asaj që ai e konsideron si një “situatë të rëndë në vend”. E ftuar në emisionin “Top Talk” Mesila Doda, ...

Presidenti Meta pret në takim kryetarët e partive të Opozitës së Bashkuar
Presidenti i Republikës Sh.T.Z. Ilir Meta zhvilloi sot një takim me kryetarët e partive të Opozitës së Bashkuar, drejtuar nga Kryetari i Partisë Demokratike, z. Lulzim Basha. Presidenti Meta i njohu të gjithë ...
Telegraf | 19-Nov-2019 11:50
Presidenti i Republikës Sh.T.Z. Ilir Meta zhvilloi sot një takim me kryetarët e partive të Opozitës së Bashkuar, drejtuar nga Kryetari i Partisë Demokratike, z. Lulzim Basha. Presidenti Meta i njohu të gjithë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved