ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/02/2020 20:07

“Presidenti, komunikimi publik dhe mosnjohja e ligjit”

“Presidenti, komunikimi publik dhe mosnjohja e ligjit”
Nga Ben Andoni Të mjafton të dëgjosh debatin e munguar(lexo: retorikën politike), komunikimin publik dhe të kuptosh se palët që janë të përfshira nuk e kuptojnë ligjin. Retorika është fyese dhe me epitete që dalin nga ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 17:33
Nga Ben Andoni Të mjafton të dëgjosh debatin e munguar(lexo: retorikën politike), komunikimin publik dhe të kuptosh se palët që janë të përfshira nuk e kuptojnë ligjin. Retorika është fyese dhe me epitete që dalin nga ...

Dvorani: S’di nëse kallzmimi penal është bërë nga shtetasi Ilir Meta apo Presidenti
Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani ka reaguar pas dorëzimit të kallzimit penal në tre prokurori nga presidenti Ilir Meta. Dvorani në reagimin e tij thekson se do të tregohet i gatshëm për tu ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 16:47
Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani ka reaguar pas dorëzimit të kallzimit penal në tre prokurori nga presidenti Ilir Meta. Dvorani në reagimin e tij thekson se do të tregohet i gatshëm për tu ...

Kallëzimi penal. Ja për çfarë akuzohet Dvorani
Presidenca ka dorëzuar sot kallëzimin penal për kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED), Ardian Dvorani. Dokumenti i hartuar nga juristët e presidencës paraqet gjithë shkeljet ligjore që ka kryer kreu i ...
Telegraf | 19-Nov-2019 15:53
Presidenca ka dorëzuar sot kallëzimin penal për kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED), Ardian Dvorani. Dokumenti i hartuar nga juristët e presidencës paraqet gjithë shkeljet ligjore që ka kryer kreu i ...

“Sekuestroni audiot e dy mbledhjeve në KED që mos manipulohen”, zbardhet kallëzimi penal i Presidentit ndaj Ardian Dvoranit
Zbardhet kallëzimi që Kreu i Shtetit Ilir Meta, ka firmosur ndaj kreut të KED, Ardian Dvorani. Ndërsa liston shkeljet kushtetuese sipas tij në procesin e emërimeve të anëtarëve të gjykatës kushteutese, Meta kërkon nga ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 15:36
Zbardhet kallëzimi që Kreu i Shtetit Ilir Meta, ka firmosur ndaj kreut të KED, Ardian Dvorani. Ndërsa liston shkeljet kushtetuese sipas tij në procesin e emërimeve të anëtarëve të gjykatës kushteutese, Meta kërkon nga ...

Kallëzimi i plotë/ Meta thirrje Prokurorisë të sekuestrojë regjistrimet nga mbledhjet e KED: Mund të manipulohen!
Kreu i shtetit, Ilir Meta në kallëzimin penal ndaj kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani dorëzuar në tre prokurori, ka kërkuar që të sekuestrohen pa humbur kohë, kopje të regjistrimeve audio ...
Dritare | 19-Nov-2019 17:50
Kreu i shtetit, Ilir Meta në kallëzimin penal ndaj kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani dorëzuar në tre prokurori, ka kërkuar që të sekuestrohen pa humbur kohë, kopje të regjistrimeve audio ...

Meta kallëzon Dvoranin pas përplasjes për Gjykatën Kushtetuese
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Presidenti Ilir Meta njoftoi se kishte bërë kallëzim penal për “shpërdorim detyre” dhe “përvetësim i titullit” ndaj kreut të ...
Reporter | 19-Nov-2019 17:41
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Presidenti Ilir Meta njoftoi se kishte bërë kallëzim penal për “shpërdorim detyre” dhe “përvetësim i titullit” ndaj kreut të ...

Kallëzim penal në 3 prokurori, Dvorani: S’di nëse reagon Meta apo Presidenti
mapo.al Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani ka reaguar fill pasi Presidenti Ilir Meta firmosi kallëzimin penal që do të depozitohet ditën e sotme në Prokurorinë e Përgjithshme, Prokurorinë pranë ...
Mapo | 19-Nov-2019 15:17
mapo.al Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani ka reaguar fill pasi Presidenti Ilir Meta firmosi kallëzimin penal që do të depozitohet ditën e sotme në Prokurorinë e Përgjithshme, Prokurorinë pranë ...

Meta çon Dvoranin në Prokurori, “mafiozi” e mirëpret i qetë: asnjë shkelje Kushtetute
Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, i sulmuar ashpër nga presidenti Meta, deri me etiketimit “mafioz”, ka reaguar pas ditëve heshtjeje, e kjo ditën kur kreu i shtetit dorëzoi në Prokurori një padi ...
Tesheshi | 19-Nov-2019 17:19
Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, i sulmuar ashpër nga presidenti Meta, deri me etiketimit “mafioz”, ka reaguar pas ditëve heshtjeje, e kjo ditën kur kreu i shtetit dorëzoi në Prokurori një padi ...

Vjen reagimi i kreut të KED-së pas kallëzimit penal të Metës ndaj tij
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka bërë kallëzim penal ndaj kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED), Ardian Dvoranin për dy vepra penale: “shpërdorim i detyrës” dhe “përvetësim i titullit apo i detyrës ...
Koha.net | 19-Nov-2019 16:17
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka bërë kallëzim penal ndaj kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED), Ardian Dvoranin për dy vepra penale: “shpërdorim i detyrës” dhe “përvetësim i titullit apo i detyrës ...

“Do i bindem Kushtetutës” Ardian Dvorani reagon pas kallëzimit të Metës: E lajmëroi me tone kërcënuese. Do bëj transparent qëndrimin tim
Kreu i KED-së, Ardian Dvorani ka reaguar lidhur me kallëzimin penal që presidenti Ilir Meta firmosi ndaj tij, me akuzën e shpërdorimit të detyrës. Reagimi i Plotë: Gjatë gjithë këtyre ditëve, zoti Ilir Meta ka vijuar të ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 15:07
Kreu i KED-së, Ardian Dvorani ka reaguar lidhur me kallëzimin penal që presidenti Ilir Meta firmosi ndaj tij, me akuzën e shpërdorimit të detyrës. Reagimi i Plotë: Gjatë gjithë këtyre ditëve, zoti Ilir Meta ka vijuar të ...

“Sekuestroni audiot”, Zbardhet kallezimi penal i Presidentit ndaj Dvoranit
Zbardhet kallëzimi që Kreu i Shtetit Ilir Meta, ka firmosur ndaj kreut të KED, Ardian Dvorani. Ndërsa liston shkeljet kushtetuese sipas tij në procesin e emërimeve të anëtarëve të gjykatës kushteutese, Meta kërkon nga ...
Lajmi i Fundit | 19-Nov-2019 16:01
Zbardhet kallëzimi që Kreu i Shtetit Ilir Meta, ka firmosur ndaj kreut të KED, Ardian Dvorani. Ndërsa liston shkeljet kushtetuese sipas tij në procesin e emërimeve të anëtarëve të gjykatës kushteutese, Meta kërkon nga ...

Ja padia penale e presidentit ndaj kryetarit të KED-së, Ardian Dvorani
Presidenti Ilir Meta ka nënshkruar kallëzimin penal ndaj kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani Lajmi është bërë i ditur nga vetë Presidenti Meta, i cili publikon në “Facebook” foto duke nënshkruar ...
Illyriapress | 19-Nov-2019 15:47
Presidenti Ilir Meta ka nënshkruar kallëzimin penal ndaj kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani Lajmi është bërë i ditur nga vetë Presidenti Meta, i cili publikon në “Facebook” foto duke nënshkruar ...

Dvorani: Nuk kam shkelur Kushtetutën, por Meta e interpreton gabim atë!
Kreu i KED Adrian Dvorani ka reaguar sapo presidenti Meta ka bërë të ditur se ka hedhur firmën në kallzimin ndaj tij. “Nuk po kuptoj kush ka folur Meta apo Presidenti???? “Nuk kam shkelur Kushtetuten, por Meta e ...
Medial | 19-Nov-2019 15:45
Kreu i KED Adrian Dvorani ka reaguar sapo presidenti Meta ka bërë të ditur se ka hedhur firmën në kallzimin ndaj tij. “Nuk po kuptoj kush ka folur Meta apo Presidenti???? “Nuk kam shkelur Kushtetuten, por Meta e ...

REAGIMI: Ardian Dvorani i përgjigjet Ilir Metës, pas kallëzimit penal
Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani ka reaguar pas akuzave dhe kallëzimit penal që Ilir Meta bëri kundër tij. Reagimi i plotë i Dvoranit: Gjatë gjithë këtyre ditëve, zoti Ilir Meta ka vijuar të ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 14:59
Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani ka reaguar pas akuzave dhe kallëzimit penal që Ilir Meta bëri kundër tij. Reagimi i plotë i Dvoranit: Gjatë gjithë këtyre ditëve, zoti Ilir Meta ka vijuar të ...

Dvorani: Kallëzim penal, sikurse edhe të gjitha deklarimet e zhurmshme të Metës
Kryetari i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani ka reaguar pas firmosjes së kallëzimit penal ndaj tij nga kreu i shtetit, Ilir Meta”: “Ky kallëzim penal, sikurse edhe të gjitha deklarimet e zhurmshme të ...
Illyriapress | 19-Nov-2019 15:44
Kryetari i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani ka reaguar pas firmosjes së kallëzimit penal ndaj tij nga kreu i shtetit, Ilir Meta”: “Ky kallëzim penal, sikurse edhe të gjitha deklarimet e zhurmshme të ...

Dvorani reagon pas kallëzimit penal të Metës: Shtetarët tanë nuk ndjehen mirë kur Kushtetuta i heq autoritetin ekskluziv
Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani ka reaguar pas kallëzimit penal të Presidentit Meta. Përmes një deklarate për mediat Dvorani thekson se veprimet e tij nuk përbëjnë vepër penale apo shkelje ...
Politiko | 19-Nov-2019 15:36
Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani ka reaguar pas kallëzimit penal të Presidentit Meta. Përmes një deklarate për mediat Dvorani thekson se veprimet e tij nuk përbëjnë vepër penale apo shkelje ...

Dvorani: Nuk kam shkelur Kushtetuten, por Meta e interpreton gabim atë
Kreu i KED Adrian Dvorani ka reaguar sapo presidenti Meta ka bërë të ditur se ka hedhur firmën në kallzimin ndaj tij. “Nuk po kuptoj kush ka folur Meta apo Presidenti???? “Nuk kam shkelur Kushtetuten, por Meta e ...
TetovaSot | 19-Nov-2019 15:36
Kreu i KED Adrian Dvorani ka reaguar sapo presidenti Meta ka bërë të ditur se ka hedhur firmën në kallzimin ndaj tij. “Nuk po kuptoj kush ka folur Meta apo Presidenti???? “Nuk kam shkelur Kushtetuten, por Meta e ...

Dvorani: Nuk kam shkelur Kushtetuten, por Meta e interpreton gabim atë
Kreu i KED Adrian Dvorani ka reaguar sapo presidenti Meta ka bërë të ditur se ka hedhur firmën në kallzimin ndaj tij. “Nuk po kuptoj kush ka folur Meta apo Presidenti???? “Nuk kam shkelur Kushtetuten, por Meta e ...
Medial | 19-Nov-2019 15:31
Kreu i KED Adrian Dvorani ka reaguar sapo presidenti Meta ka bërë të ditur se ka hedhur firmën në kallzimin ndaj tij. “Nuk po kuptoj kush ka folur Meta apo Presidenti???? “Nuk kam shkelur Kushtetuten, por Meta e ...

Çfarë është Dhoma e Këshillimit në KED, për të cilën Avokati i Popullit paralajmëron padi
Në një reagim të gjatë të publikuar sot, Avokati i Popullit ka bërë publike disa gjetje paraprake mbi veprimtarinë e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, institucion që bën vlerësimin dhe renditjen e kandidatëve për në ...
Top Channel | 19-Nov-2019 10:16
Në një reagim të gjatë të publikuar sot, Avokati i Popullit ka bërë publike disa gjetje paraprake mbi veprimtarinë e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, institucion që bën vlerësimin dhe renditjen e kandidatëve për në ...

Dvorani: Nuk kam shkelur Kushtetutën, por Meta e interpreton gabim atë!
Kreu i KED Adrian Dvorani ka reaguar sapo presidenti Meta ka bërë të ditur se ka hedhur firmën në kallzimin ndaj tij. “Nuk po kuptoj kush ka folur Meta apo Presidenti???? “Nuk kam shkelur Kushtetuten, por Meta e ...
RTSH | 19-Nov-2019 15:25
Kreu i KED Adrian Dvorani ka reaguar sapo presidenti Meta ka bërë të ditur se ka hedhur firmën në kallzimin ndaj tij. “Nuk po kuptoj kush ka folur Meta apo Presidenti???? “Nuk kam shkelur Kushtetuten, por Meta e ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved