ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/12/2019 12:50

Hulumtim i OEK: Bizneset e Kosovës duan marrëveshje paqësore me Serbinë

Hulumtim i OEK: Bizneset e Kosovës duan marrëveshje paqësore me Serbinë
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Berat Rukiqi, në një konferencë për media ka prezantuar hulumtimet rreth opinionit të bizneseve për marrëveshjen Kosovë-Serbi. Sipas këtij hulumtimi, 41 për qind e ...
Monitor | 19-Nov-2019 14:07
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Berat Rukiqi, në një konferencë për media ka prezantuar hulumtimet rreth opinionit të bizneseve për marrëveshjen Kosovë-Serbi. Sipas këtij hulumtimi, 41 për qind e ...

Vonesa e krijimit të qeverisë – imazh i keq për investimet e huaja
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës Berat Rukiqi, vlerësoi se moskrijimi i institucioneve të Kosovës po krijon problem tek bizneset e Kosovës. “Nuk është kjo vetëm periudhë që krijon probleme tek bizneset e Kosovës, ...
Aktuale.MK | 19-Nov-2019 12:49
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës Berat Rukiqi, vlerësoi se moskrijimi i institucioneve të Kosovës po krijon problem tek bizneset e Kosovës. “Nuk është kjo vetëm periudhë që krijon probleme tek bizneset e Kosovës, ...

Vonesa e krijimit të qeverisë – imazh i keq për investimet e huaja
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës Berat Rukiqi, vlerësoi se moskrijimi i institucioneve të Kosovës po krijon problem tek bizneset e Kosovës. “Nuk është kjo vetëm periudhë që krijon probleme tek bizneset e Kosovës, ...
Gazeta Observer | 19-Nov-2019 10:26
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës Berat Rukiqi, vlerësoi se moskrijimi i institucioneve të Kosovës po krijon problem tek bizneset e Kosovës. “Nuk është kjo vetëm periudhë që krijon probleme tek bizneset e Kosovës, ...

Vonesa e krijimit të qeverisë – imazh i keq për investimet e huaja
“Nuk është kjo vetëm periudhë që krijon probleme tek bizneset e Kosovës, por edhe para 6 tetorit”, tha ai në një intervistë për RTK. Sipas tij vonesat krijon pa parashikueshmëri. “Aq më pa parashikueshëm është ambienti ...
Lajminet | 19-Nov-2019 10:05
“Nuk është kjo vetëm periudhë që krijon probleme tek bizneset e Kosovës, por edhe para 6 tetorit”, tha ai në një intervistë për RTK. Sipas tij vonesat krijon pa parashikueshmëri. “Aq më pa parashikueshëm është ambienti ...

Oda Ekonomike prezanton hulumtimin rreth opinionit të bizneseve për marrëveshjen Kosovë-Serbi
Oda Ekonomike e Kosovës do të mbajë një konferencë për media në të cilën do të prezentojë hulumtimin rreth opinionit të bizneseve për marrëveshjen Kosovë-Serbi. Konferenca zhvillohet në objektin e Odoës Ekonomike me ...
Indeks Online | 19-Nov-2019 09:28
Oda Ekonomike e Kosovës do të mbajë një konferencë për media në të cilën do të prezentojë hulumtimin rreth opinionit të bizneseve për marrëveshjen Kosovë-Serbi. Konferenca zhvillohet në objektin e Odoës Ekonomike me ...

OEK: Marrëveshja Kosovë – Serbi, do të rriste investimet
Një studim i Odës Ekonomike të Kosovës vë në pah se një pjesë e madhe e bizneseve në vend besojnë se një marrëveshje paqësore ndërmjet Kosovës e Serbisë do të ndikonte në rritjen e investimeve të huaja dhe eksporteve ...
Alsat-M | 19-Nov-2019 09:08
Një studim i Odës Ekonomike të Kosovës vë në pah se një pjesë e madhe e bizneseve në vend besojnë se një marrëveshje paqësore ndërmjet Kosovës e Serbisë do të ndikonte në rritjen e investimeve të huaja dhe eksporteve ...

“Terrohet” RTK derisa po flitej për ekonominë
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, është i ftuar në emisionit Debat në televizionin publik në RTK. Aty, përballë tij, ku po diskutohet për ekonominë janë edhe dy gazetërët e analistët, Zekirja Shabani ...
InFokusi | 18-Nov-2019 23:10
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, është i ftuar në emisionit Debat në televizionin publik në RTK. Aty, përballë tij, ku po diskutohet për ekonominë janë edhe dy gazetërët e analistët, Zekirja Shabani ...

Shabani: Qytetaret e bizneset nuk presin shume nga Qeveria e ardhshme
Si nga analistët ashtu edhe nga shefi i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, po vlerësohet se zvarritja e krijimit të qeverisë së re po ndikon negativisht në bizneset e ekonominë vendore. Madje, në emisionin Debat ...
InFokusi | 18-Nov-2019 22:50
Si nga analistët ashtu edhe nga shefi i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, po vlerësohet se zvarritja e krijimit të qeverisë së re po ndikon negativisht në bizneset e ekonominë vendore. Madje, në emisionin Debat ...

Zekirja Shabani: As këtë vit nuk do të kemi qeveri
Analisti dhe gazetari Zekirja Shabani, i ftuar në emisionin Debat në RTK, ka folur për krijimin e qeverisë së re dhe ndikimin që zvarritja e kësaj pune por edhe qeveria e re, do t’i ketë në ekonominë e bizneset vendore. ...
InFokusi | 18-Nov-2019 22:33
Analisti dhe gazetari Zekirja Shabani, i ftuar në emisionin Debat në RTK, ka folur për krijimin e qeverisë së re dhe ndikimin që zvarritja e kësaj pune por edhe qeveria e re, do t’i ketë në ekonominë e bizneset vendore. ...

Berat Rukiqi thotë që zvarritja e proceseve për krijimin e qeverisë po dëmton bizneset
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka folur për krijimi ne qeverisë së re, e formimit të qeverisë. Sipas tij, zvarritja e krejt këtyre proceseve, ku vendi tanimë nuk ka legjislativ, po dëmton bizneset, ...
InFokusi | 18-Nov-2019 22:21
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka folur për krijimi ne qeverisë së re, e formimit të qeverisë. Sipas tij, zvarritja e krejt këtyre proceseve, ku vendi tanimë nuk ka legjislativ, po dëmton bizneset, ...

Rukiqi: 75 për qind e bizneseve mendojnë se Serbia ka ndikuar negativisht në zhvillimin e bizneseve kosovare
Bizneset kosovare e mirëpresin arritja e marrëveshjes paqësore me Serbinë duke besuar që kjo do ndikojnë në rritjen e investimeve direkte të huaja në Kosovë, rritjen e eksportit, si dhe shtimin e fokusit të politikës ...
Telegrafi | 18-Nov-2019 11:08
Bizneset kosovare e mirëpresin arritja e marrëveshjes paqësore me Serbinë duke besuar që kjo do ndikojnë në rritjen e investimeve direkte të huaja në Kosovë, rritjen e eksportit, si dhe shtimin e fokusit të politikës ...

OEK: Marrëveshja Kosovë - Serbi, do të rriste investimet
Një studim i Odës Ekonomike të Kosovës vë në pah se një pjesë e madhe e bizneseve në vend besojnë se një marrëveshje paqësore ndërmjet Kosovës e Serbisë do të ndikonte në rritjen e investimeve të huaja dhe eksporteve ...
Zeri Amerikes | 18-Nov-2019 18:44
Një studim i Odës Ekonomike të Kosovës vë në pah se një pjesë e madhe e bizneseve në vend besojnë se një marrëveshje paqësore ndërmjet Kosovës e Serbisë do të ndikonte në rritjen e investimeve të huaja dhe eksporteve ...

Rukiqi: Bizneset kosovare po i dëmton Serbia
Bizneset kosovare e mirëpresin arritja e marrëveshjes paqësore me Serbinë duke besuar që kjo do ndikojnë në rritjen e investimeve direkte të huaja në Kosovë, rritjen e eksportit, si dhe shtimin e fokusit të politikës ...
InFokusi | 18-Nov-2019 12:52
Bizneset kosovare e mirëpresin arritja e marrëveshjes paqësore me Serbinë duke besuar që kjo do ndikojnë në rritjen e investimeve direkte të huaja në Kosovë, rritjen e eksportit, si dhe shtimin e fokusit të politikës ...

Rukiqi: 41 % e ndërmarrjeve thonë se arritja e marrëveshjes Kosovë-Serbi ndikon në rritjen e eksportit
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Berat Rukiqi, në një konferencë për medie ka prezantuar hulumtimet rreth opinionit të bizneseve për marrëveshjen Kosovë-Serbi. rukiSipas këtij hulumtimi, Rukiqi ka thënë se 41 ...
Portalb | 18-Nov-2019 11:01
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Berat Rukiqi, në një konferencë për medie ka prezantuar hulumtimet rreth opinionit të bizneseve për marrëveshjen Kosovë-Serbi. rukiSipas këtij hulumtimi, Rukiqi ka thënë se 41 ...

75 % e ndërmarrjeve: Serbia ka ndikuar negativisht në zhvillimin e bizneseve kosovare
Bizneset kosovare e mirëpresin arritja e marrëveshjes paqësore me Serbinë duke besuar që kjo do ndikojnë në rritjen e investimeve direkte të huaja në Kosovë, rritjen e eksportit, si dhe shtimin e fokusit të politikës ...
Kosova Press | 18-Nov-2019 11:00
Bizneset kosovare e mirëpresin arritja e marrëveshjes paqësore me Serbinë duke besuar që kjo do ndikojnë në rritjen e investimeve direkte të huaja në Kosovë, rritjen e eksportit, si dhe shtimin e fokusit të politikës ...

41% e ndërmarrjeve thonë se arritja e marrëveshjes Kosovë-Serbi ndikon në rritjen e eksportit
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Berat Rukiqi, në një konferencë për medie ka prezantuar hulumtimet rreth opinionit të bizneseve për marrëveshjen Kosovë-Serbi, raporton Ekonomia Online. Sipas këtij hulumtimi, ...
Zeri | 18-Nov-2019 10:38
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Berat Rukiqi, në një konferencë për medie ka prezantuar hulumtimet rreth opinionit të bizneseve për marrëveshjen Kosovë-Serbi, raporton Ekonomia Online. Sipas këtij hulumtimi, ...

41% e ndërmarrjeve thonë se arritja e marrëveshjes Kosovë-Serbi ndikon në rritjen e eksportit
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Berat Rukiqi, në një konferencë për medie ka prezantuar hulumtimet rreth opinionit të bizneseve për marrëveshjen Kosovë-Serbi. Sipas këtij hulumtimi, Rukiqi ka thënë se 41 për ...
Gazeta Express | 18-Nov-2019 10:20
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Berat Rukiqi, në një konferencë për medie ka prezantuar hulumtimet rreth opinionit të bizneseve për marrëveshjen Kosovë-Serbi. Sipas këtij hulumtimi, Rukiqi ka thënë se 41 për ...

41 % e ndërmarrjeve thonë se arritja e marrëveshjes Kosovë-Serbi ndikon në rritjen e eksportit
Sipas këtij hulumtimi, Rukiqi ka thënë se 41 për qind e ndërmarrjeve të Kosovës konsiderojnë se në rast të arritjes së marrëveshjes Kosovë-Serbi do të rriten eksportet. “Në pyetjen se sa ka ndikuar Serbia në zhvillimin ...
Lajminet | 18-Nov-2019 10:14
Sipas këtij hulumtimi, Rukiqi ka thënë se 41 për qind e ndërmarrjeve të Kosovës konsiderojnë se në rast të arritjes së marrëveshjes Kosovë-Serbi do të rriten eksportet. “Në pyetjen se sa ka ndikuar Serbia në zhvillimin ...

41% e ndërmarrjeve, arritja e marrëveshjes Kosovë-Serbi ndikon në rritjen e eksportit
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, në një konferencë për medie ka prezantuar hulumtimet rreth opinionit të bizneseve për marrëveshjen Kosovë-Serbi. Sipas këtij hulumtimi, Rukiqi ka thënë se 41 për qind ...
Klan Kosova | 18-Nov-2019 10:00
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, në një konferencë për medie ka prezantuar hulumtimet rreth opinionit të bizneseve për marrëveshjen Kosovë-Serbi. Sipas këtij hulumtimi, Rukiqi ka thënë se 41 për qind ...

Rukiqi: 41 % e ndërmarrjeve thonë se arritja e marrëveshjes Kosovë-Serbi ndikon në rritjen e eksportit
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Berat Rukiqi, në një konferencë për medie ka prezantuar hulumtimet rreth opinionit të bizneseve për marrëveshjen Kosovë-Serbi. Sipas këtij hulumtimi, Rukiqi ka thënë se 41 për ...
Koha.net | 18-Nov-2019 09:44
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Berat Rukiqi, në një konferencë për medie ka prezantuar hulumtimet rreth opinionit të bizneseve për marrëveshjen Kosovë-Serbi. Sipas këtij hulumtimi, Rukiqi ka thënë se 41 për ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved