ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/12/2019 08:06

Gryka e Rugovës bëhet me urën me të gjatë në Ballkan

Gryka e Rugovës bëhet me urën me të gjatë në Ballkan
Në Grykën e Rugovës sot është bërë inaugurimi i Urës Tibetiane, e cila është ura më e gjatë në Gadishullin Ballkanik me gjatësi 41 metra dhe lartësi 60 metra. Kryetari i komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri dhe ...
Telegrafi | 19-Nov-2019 16:01
Në Grykën e Rugovës sot është bërë inaugurimi i Urës Tibetiane, e cila është ura më e gjatë në Gadishullin Ballkanik me gjatësi 41 metra dhe lartësi 60 metra. Kryetari i komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri dhe ...

Hapet “Ura Tibetiane” në Rugovë
Grykës së Rugovës i është shtuar një nga urat më të veçanta në Ballkan. Nga sot vizitorët do të kenë edhe një arsye më shumë për t’i parë atraksionet në këto vende. “Ura Tibetiane” e cila është e gjatë 41 metra është e ...
EkonomiaOnline | 19-Nov-2019 15:55
Grykës së Rugovës i është shtuar një nga urat më të veçanta në Ballkan. Nga sot vizitorët do të kenë edhe një arsye më shumë për t’i parë atraksionet në këto vende. “Ura Tibetiane” e cila është e gjatë 41 metra është e ...

Hapet “Ura Tibetiane” në Rugovë (FOTO)
Grykës së Rugovës i është shtuar një nga urat më të veçanta në Ballkan. Nga sot vizitorët do të kenë edhe një arsye më shumë për t’i parë atraksionet në këto vende. “Ura Tibetiane” e cila është e gjatë 41 metra është e ...
Medial | 19-Nov-2019 15:36
Grykës së Rugovës i është shtuar një nga urat më të veçanta në Ballkan. Nga sot vizitorët do të kenë edhe një arsye më shumë për t’i parë atraksionet në këto vende. “Ura Tibetiane” e cila është e gjatë 41 metra është e ...

Hapet “Ura Tibetiane” në Rugovë (FOTO)
Grykës së Rugovës i është shtuar një nga urat më të veçanta në Ballkan. Nga sot vizitorët do të kenë edhe një arsye më shumë për t’i parë atraksionet në këto vende. “Ura Tibetiane” e cila është e gjatë 41 metra është e ...
Klan Kosova | 19-Nov-2019 15:27
Grykës së Rugovës i është shtuar një nga urat më të veçanta në Ballkan. Nga sot vizitorët do të kenë edhe një arsye më shumë për t’i parë atraksionet në këto vende. “Ura Tibetiane” e cila është e gjatë 41 metra është e ...

Hapet zyrtarisht Ura Tibetiane në Rugovë
Gryka e Rugovës tashmë ka një nga urat më të veçanta që gjenden në Kosovë dhe jo vetëm. Ura Tibetiane është hapur zyrtarisht, së bashku me Via Ferrata “Marimangat”, në kilometrin e gjashtë të Grykës së Rugovës. Për ...
Medial | 19-Nov-2019 15:09
Gryka e Rugovës tashmë ka një nga urat më të veçanta që gjenden në Kosovë dhe jo vetëm. Ura Tibetiane është hapur zyrtarisht, së bashku me Via Ferrata “Marimangat”, në kilometrin e gjashtë të Grykës së Rugovës. Për ...

Hapet zyrtarisht Ura Tibetiane në Rugovë
Gryka e Rugovës tashmë ka një nga urat më të veçanta që gjenden në Kosovë dhe jo vetëm. Ura Tibetiane është hapur zyrtarisht, së bashku me Via Ferrata “Marimangat”, në kilometrin e gjashtë të Grykës së Rugovës. Për ...
Arbresh | 19-Nov-2019 15:09
Gryka e Rugovës tashmë ka një nga urat më të veçanta që gjenden në Kosovë dhe jo vetëm. Ura Tibetiane është hapur zyrtarisht, së bashku me Via Ferrata “Marimangat”, në kilometrin e gjashtë të Grykës së Rugovës. Për ...

Hapet zyrtarisht Ura Tibetiane në Rugovë
Gryka e Rugovës tashmë ka një nga urat më të veçanta që gjenden në Kosovë dhe jo vetëm. Ura Tibetiane është hapur zyrtarisht, së bashku me Via Ferrata “Marimangat”, në kilometrin e gjashtë të Grykës së Rugovës. Për ...
Gazeta Express | 19-Nov-2019 15:03
Gryka e Rugovës tashmë ka një nga urat më të veçanta që gjenden në Kosovë dhe jo vetëm. Ura Tibetiane është hapur zyrtarisht, së bashku me Via Ferrata “Marimangat”, në kilometrin e gjashtë të Grykës së Rugovës. Për ...

Presidenti Meta: “Mos lejoni që Shqipëria të vuajë dimrin demografik të Europës”
Nga Ilir Meeta Është fakt që terrorizmi dhe ekstremizmi fetar lindin kryesisht nga varfëria, kushtet e vështira të jetesës, emigracioni i detyruar ekonomik, mungesa e mundësive, dhe kur shpresa për të ardhmen shuhet nga ...
Telegraf | 18-Nov-2019 16:09
Nga Ilir Meeta Është fakt që terrorizmi dhe ekstremizmi fetar lindin kryesisht nga varfëria, kushtet e vështira të jetesës, emigracioni i detyruar ekonomik, mungesa e mundësive, dhe kur shpresa për të ardhmen shuhet nga ...

Ferrata “Panorama”, atraksioni më i ri në Prizren
Një atraksion i ri turistik i është shtuar listës së gjërave për të vizituar në Prizeren. Ferrata “Panorama” është një shteg ngjitjeje me gjatësi 500 metra ne Grykën e Lumbardhit (në jug të Kosovës) e cila do t’u ...
AlbInfo | 18-Nov-2019 22:21
Një atraksion i ri turistik i është shtuar listës së gjërave për të vizituar në Prizeren. Ferrata “Panorama” është një shteg ngjitjeje me gjatësi 500 metra ne Grykën e Lumbardhit (në jug të Kosovës) e cila do t’u ...

Gryka e Lumëbardhit në Prizren bëhet me Via Ferrata
Autoritetet komunale të Prizrenit në prani të komunitetit të bjeshkatarëve dhe donatorëve ndërkombëtarë, të hënën kanë përuruar shtegun e hekurt (Via Ferrata) "Panorama" në Grykën e Lumëbardhit të Prizrenit, në largësi ...
Koha.net | 18-Nov-2019 21:08
Autoritetet komunale të Prizrenit në prani të komunitetit të bjeshkatarëve dhe donatorëve ndërkombëtarë, të hënën kanë përuruar shtegun e hekurt (Via Ferrata) "Panorama" në Grykën e Lumëbardhit të Prizrenit, në largësi ...

Prizrenit i shtohet edhe një vend interesant për t’u vizituar nga turistët
Mytaher Haskuka, kryetari i Komunës së Prizrenit ka informuar se tashmë është gati shtegu “Via Ferrata”, një atraksion i ri i qytetit. Ky atraksion i njohur si “Via Ferrata” që mundëson ngjitjen malore është i gjatë 500 ...
Gazeta Observer | 18-Nov-2019 18:06
Mytaher Haskuka, kryetari i Komunës së Prizrenit ka informuar se tashmë është gati shtegu “Via Ferrata”, një atraksion i ri i qytetit. Ky atraksion i njohur si “Via Ferrata” që mundëson ngjitjen malore është i gjatë 500 ...

Prizrenit i shtohet edhe një vend interesant për t’u vizituar nga turistët
Mytaher Haskuka, kryetari i Komunës së Prizrenit ka informuar se tashmë është gati shtegu “Via Ferrata”, një atraksion i ri i qytetit. Ky atraksion i njohur si “Via Ferrata” që mundëson ngjitjen malore është i gjatë 500 ...
Portalb | 18-Nov-2019 17:44
Mytaher Haskuka, kryetari i Komunës së Prizrenit ka informuar se tashmë është gati shtegu “Via Ferrata”, një atraksion i ri i qytetit. Ky atraksion i njohur si “Via Ferrata” që mundëson ngjitjen malore është i gjatë 500 ...

Prizreni me atraksion të ri turistik, shtegu për ngjitje malore
Qytetit të Prizrenit ju është shtuar një atraksion i ri që do të ndikojë në zhvillimin e turizmit malor. Shtegu “Via Ferrata”, është shtegu i cili është një panoramë madhështore e grykës së Lumbardhit, shkruan gazeta ...
InFokusi | 18-Nov-2019 16:17
Qytetit të Prizrenit ju është shtuar një atraksion i ri që do të ndikojë në zhvillimin e turizmit malor. Shtegu “Via Ferrata”, është shtegu i cili është një panoramë madhështore e grykës së Lumbardhit, shkruan gazeta ...

Përurohet shtegu “Panorama” në Prizren
Komuna e Prizrenit sot përuron shtegun e ri Via Ferrata "Panorama" në Prizren, e cila gjendet në lokacionin e Grykës së Lumbardhit 4.5 km nga qendra e qytetit.
Top Channel | 18-Nov-2019 11:39
Komuna e Prizrenit sot përuron shtegun e ri Via Ferrata "Panorama" në Prizren, e cila gjendet në lokacionin e Grykës së Lumbardhit 4.5 km nga qendra e qytetit.

“Via Ferrata” shtegu i ri në Prizren për ngjitje malore (FOTO)
Qytetit të Prizrenit i është shtuar edhe një atraksion i ri që do të ndikojë në zhvillimin e turizmit malor. “Via Ferrata” është një shteg i gjatë 500 metra që mundëson ngjitjen malore. “Shtegu Via Ferrata me gjatësi ...
Medial | 18-Nov-2019 16:17
Qytetit të Prizrenit i është shtuar edhe një atraksion i ri që do të ndikojë në zhvillimin e turizmit malor. “Via Ferrata” është një shteg i gjatë 500 metra që mundëson ngjitjen malore. “Shtegu Via Ferrata me gjatësi ...

Pas Pejës edhe Prizreni me atraksione malore
Qytetit të Prizrenit sot i është shtuar edhe një atraksion i ri. Bëhet fjalë për shtegun Via Ferrata “Panorama” me gjatësi prej rreth gjysmë kilometri. Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka ka publikuar ...
EkonomiaOnline | 18-Nov-2019 16:10
Qytetit të Prizrenit sot i është shtuar edhe një atraksion i ri. Bëhet fjalë për shtegun Via Ferrata “Panorama” me gjatësi prej rreth gjysmë kilometri. Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka ka publikuar ...

Pas Pejës edhe Prizreni me atraksione malore
Qytetit të Prizrenit sot i është shtuar edhe një atraksion i ri. Bëhet fjalë për shtegun Via Ferrata “Panorama” me gjatësi prej rreth gjysmë kilometri, shkruan Express. Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka ...
Zeri | 18-Nov-2019 16:09
Qytetit të Prizrenit sot i është shtuar edhe një atraksion i ri. Bëhet fjalë për shtegun Via Ferrata “Panorama” me gjatësi prej rreth gjysmë kilometri, shkruan Express. Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka ...

“Via Ferrata” shtegu i ri në Prizren për ngjitje malore (FOTO)
Qytetit të Prizrenit i është shtuar edhe një atraksion i ri që do të ndikojë në zhvillimin e turizmit malor. “Via Ferrata” është një shteg i gjatë 500 metra që mundëson ngjitjen malore. “Shtegu Via Ferrata me gjatësi ...
Klan Kosova | 18-Nov-2019 16:02
Qytetit të Prizrenit i është shtuar edhe një atraksion i ri që do të ndikojë në zhvillimin e turizmit malor. “Via Ferrata” është një shteg i gjatë 500 metra që mundëson ngjitjen malore. “Shtegu Via Ferrata me gjatësi ...

Sikur në Zvicër, pas Pejës edhe Prizreni me atraksione malore
Qytetit të Prizrenit sot i është shtuar edhe një atraksion i ri. Bëhet fjalë për shtegun Via Ferrata “Panorama” me gjatësi prej rreth gjysmë kilometri, shkruan Express. Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka ...
Gazeta Express | 18-Nov-2019 16:02
Qytetit të Prizrenit sot i është shtuar edhe një atraksion i ri. Bëhet fjalë për shtegun Via Ferrata “Panorama” me gjatësi prej rreth gjysmë kilometri, shkruan Express. Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka ...

“Via Ferrata” shtegu i ri në Prizren për ngjitje malore
Qyteti i Prizrenit gjithmonë e më shumë po zhvillohet. Tani në sektorin e turizmit, është shtuar një atraksion i ri që do të ndikojë në zhvillimin e turizmit malor, shkruan Indeksonline. Lajmin e bëri të ditur Mytaher ...
Indeks Online | 18-Nov-2019 15:49
Qyteti i Prizrenit gjithmonë e më shumë po zhvillohet. Tani në sektorin e turizmit, është shtuar një atraksion i ri që do të ndikojë në zhvillimin e turizmit malor, shkruan Indeksonline. Lajmin e bëri të ditur Mytaher ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved