ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/12/2019 19:01

Furnizime me shkallë zero të TVSH-së/ DPT: Ja cilat janë transaksionet e transportit ndërkombëtar që përfshihen

Furnizime me shkallë zero të TVSH-së/ DPT: Ja cilat janë transaksionet e transportit ndërkombëtar që përfshihen
Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka publikuar sot informacionin lidhur me transportin ndërkombëtar dhe shërbimet e lidhura me të. Sipas njoftimit do të trajtohen si furnizime me shkallë zero të TVSH-së, transaksionet ...
ScanTv | 19-Nov-2019 13:19
Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka publikuar sot informacionin lidhur me transportin ndërkombëtar dhe shërbimet e lidhura me të. Sipas njoftimit do të trajtohen si furnizime me shkallë zero të TVSH-së, transaksionet ...

DPT: Ja cilat transaksione të transportit ndërkombëtar kanë zero TVSH
Në rubrikën “Tatimet Këshillojnë” u publikua informacioni: “Transporti ndërkombëtar dhe shërbimet e lidhura me të”. DPT njofton se, në zbatim të Ligjit Nr. 92/2014, datë 24.07.2014 “Për tatimin mbi vlerën e shtuar në ...
Lexo | 19-Nov-2019 13:07
Në rubrikën “Tatimet Këshillojnë” u publikua informacioni: “Transporti ndërkombëtar dhe shërbimet e lidhura me të”. DPT njofton se, në zbatim të Ligjit Nr. 92/2014, datë 24.07.2014 “Për tatimin mbi vlerën e shtuar në ...

DPT: Ja cilat transaksione të transportit ndërkombëtar kanë zero TVSH
Në rubrikën “Tatimet Këshillojnë” u publikua informacioni: “Transporti ndërkombëtar dhe shërbimet e lidhura me të”. DPT njofton se, në zbatim të Ligjit Nr. 92/2014, datë 24.07.2014 “Për tatimin mbi vlerën e shtuar në ...
Monitor | 19-Nov-2019 12:56
Në rubrikën “Tatimet Këshillojnë” u publikua informacioni: “Transporti ndërkombëtar dhe shërbimet e lidhura me të”. DPT njofton se, në zbatim të Ligjit Nr. 92/2014, datë 24.07.2014 “Për tatimin mbi vlerën e shtuar në ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved