ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/01/2020 05:33

Fillon prodhimi i BMW i4, bateria ngarkohet për gjashtë minuta dhe përshkon 100 kilometra

Fillon prodhimi i BMW i4, bateria ngarkohet për gjashtë minuta dhe përshkon 100 kilometra
Tani erdhi koha. BMW edhe zyrtarisht njoftoi për prodhimin e makinës së saj elektrike i4. Disa të dhëna tashmë kishin dalë disa ditë më parë, por tani janë konfirmuar kryesisht, transmeton Telegrafi. Motori elektrik i ...
Telegrafi | 19-Nov-2019 16:31
Tani erdhi koha. BMW edhe zyrtarisht njoftoi për prodhimin e makinës së saj elektrike i4. Disa të dhëna tashmë kishin dalë disa ditë më parë, por tani janë konfirmuar kryesisht, transmeton Telegrafi. Motori elektrik i ...

Audi prezanton versionin S8 2020, kjo është shpejtësia maksimale e veturës
Audi ka lansuar modelin S8 për vitin 2020, i cili do bëjë debutimin publik javën e radhës në Auto Shouin e Los Anxhelosit. E pajisur me një motor 4.0-litërsh e versionit V8, vetura është e aftë të prodhojë 571 ...
Gazeta Observer | 18-Nov-2019 16:24
Audi ka lansuar modelin S8 për vitin 2020, i cili do bëjë debutimin publik javën e radhës në Auto Shouin e Los Anxhelosit. E pajisur me një motor 4.0-litërsh e versionit V8, vetura është e aftë të prodhojë 571 ...

Ferrari prezanton “Romën”/ Modeli i ri lëviz me shpejtësi 320 km/h
Modeli më i bukur i kohërave. I tillë është cilësuar Ferrari i ri “Roma” i prezantuar pak ditë më parë. Mekanikisht, bëhet fjalë për një rijetësim të traditës së kompanisë për të ndërtuar makina elegante dhe të ...
InFokusi | 18-Nov-2019 13:30
Modeli më i bukur i kohërave. I tillë është cilësuar Ferrari i ri “Roma” i prezantuar pak ditë më parë. Mekanikisht, bëhet fjalë për një rijetësim të traditës së kompanisë për të ndërtuar makina elegante dhe të ...

Ferrari prezanton “Romën”/ Modeli i ri lëviz me shpejtësi 320 km/h
Modeli më i bukur i kohërave. I tillë është cilësuar Ferrari i ri “Roma” i prezantuar pak ditë më parë. Mekanikisht, bëhet fjalë për një rijetësim të traditës së kompanisë për të ndërtuar makina elegante dhe të ...
Shenja | 18-Nov-2019 12:40
Modeli më i bukur i kohërave. I tillë është cilësuar Ferrari i ri “Roma” i prezantuar pak ditë më parë. Mekanikisht, bëhet fjalë për një rijetësim të traditës së kompanisë për të ndërtuar makina elegante dhe të ...

Bisha AUDI S8, 100 km/h për vetëm 3,8 sekonda
Prodhuesi gjerman “AUDI” ka prezantuar serinë e re të S8 që pritet të dal në vitin 2020. Kjo makinë ka një motor prej 4.0 V8 me 571 kuajfuqi, që i përngjanë një tanku të vërtetë. Këto përformanca e bëjnë këtë seri ndër ...
Gazeta Express | 18-Nov-2019 10:13
Prodhuesi gjerman “AUDI” ka prezantuar serinë e re të S8 që pritet të dal në vitin 2020. Kjo makinë ka një motor prej 4.0 V8 me 571 kuajfuqi, që i përngjanë një tanku të vërtetë. Këto përformanca e bëjnë këtë seri ndër ...

“Tanku” i quajtur AUDI S8, nga 0 deri në 100 km/h për vetëm 3,8 sekonda (VIDEO)
Prodhuesi gjerman “AUDI” ka prezantuar serinë e re të S8 që pritet të dal në vitin 2020. Kjo makinë ka një motor prej 4.0 V8 me 571 kuajfuqi, që i përngjanë një tanku të vërtetë. Këto përformanca e bëjnë këtë seri ndër ...
Klan Kosova | 18-Nov-2019 09:22
Prodhuesi gjerman “AUDI” ka prezantuar serinë e re të S8 që pritet të dal në vitin 2020. Kjo makinë ka një motor prej 4.0 V8 me 571 kuajfuqi, që i përngjanë një tanku të vërtetë. Këto përformanca e bëjnë këtë seri ndër ...

'Bufi' me motor elektrik që ecën me 400 km/h
Është një makinë me motor elektrik, por mban rekordin botëror për kohën më të shkurtër që i duhet të arrijë nga 0 në 100 km/h, vetëm 1,69 sekonda. Aspark Owl (Bufi) është prezantuar këtë javë në......
Zeri | 18-Nov-2019 08:58
Është një makinë me motor elektrik, por mban rekordin botëror për kohën më të shkurtër që i duhet të arrijë nga 0 në 100 km/h, vetëm 1,69 sekonda. Aspark Owl (Bufi) është prezantuar këtë javë në......

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved