ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/12/2019 21:17

SHBA: Ballkanit i duhet bashkëpunimi mes politikës dhe fesë

SHBA: Ballkanit i duhet bashkëpunimi mes politikës dhe fesë
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta e ka quajtur lirinë fetare me rëndësi thelbësore për paqen dhe stabilitetin. Në këtë kuadër Shqipëria është shprehur pro nismës amerikane për Aleancën Ndërkombëtare të Lirisë Fetare.
Top Channel | 19-Nov-2019 17:30
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta e ka quajtur lirinë fetare me rëndësi thelbësore për paqen dhe stabilitetin. Në këtë kuadër Shqipëria është shprehur pro nismës amerikane për Aleancën Ndërkombëtare të Lirisë Fetare.

Shkodër/ Lutje e përbashkët dhe rrëfime, liderët fetarë takohen me delegacionin amerikan
Konferenca "Feja si instrument paqeje" e zhvilluar nga Departamenti Amerikan i Shtetit në bashkëpunim me Presidentin e Republikes, ka bashkuar në Shkodër, drejtuesit e komuniteteve fetare.
Top Channel | 19-Nov-2019 13:48
Konferenca "Feja si instrument paqeje" e zhvilluar nga Departamenti Amerikan i Shtetit në bashkëpunim me Presidentin e Republikes, ka bashkuar në Shkodër, drejtuesit e komuniteteve fetare.

“Feja si instrument për Paqen” në një konferencë ndërkombëtare në Tiranë
Në Tiranë, presidenca e Republikës së Shqipërisë dhe Departamenti i Shtetit amerikan kanë organizuar një takim me temë “Feja si një instrument për paqen”. Kisha Katolike përfaqësohet nga kardinali Ernest Simoni ...
Telegraf | 19-Nov-2019 20:56
Në Tiranë, presidenca e Republikës së Shqipërisë dhe Departamenti i Shtetit amerikan kanë organizuar një takim me temë “Feja si një instrument për paqen”. Kisha Katolike përfaqësohet nga kardinali Ernest Simoni ...

Shkodër, klerikët bashkohen për paqen
Pa dallim feje krerët e besimeve fetare, të kapur dore për dore, shfaqen duke u lutur për njerëzit dhe paqen në botë. Kardinal Ernes Troshani, Myftiu Muhamed Sytari dhe Monsinjor Angelo Massafra u bënë bashkë në Shkodër ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 17:28
Pa dallim feje krerët e besimeve fetare, të kapur dore për dore, shfaqen duke u lutur për njerëzit dhe paqen në botë. Kardinal Ernes Troshani, Myftiu Muhamed Sytari dhe Monsinjor Angelo Massafra u bënë bashkë në Shkodër ...

(VIDEO) Presidenti Meta: Krenarë për harmoninë tonë unike fetare
Me anë të një postimi në rrjetin social Twitter, Presidenti Ilir Meta ka publikuar një video nga Konferenca “Feja si Instrument për Paqen” të organizuar në qytetin e Shkodrës. Presidenti Meta shkruan se: Ndihet krenarë ...
Telegraf | 19-Nov-2019 16:59
Me anë të një postimi në rrjetin social Twitter, Presidenti Ilir Meta ka publikuar një video nga Konferenca “Feja si Instrument për Paqen” të organizuar në qytetin e Shkodrës. Presidenti Meta shkruan se: Ndihet krenarë ...

Thaçi takohet me Ramën në Tiranë, ja për çfarë biseduan
Kryeministri, Edi Rama është takuar ditën e sotme me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Lajmin e ka bërë të ditur vetë presidenti Thaçi i cili shprehet se në takimin me Ramën u diskutua për avancimin e bashkëpunimit ...
GazetaTema | 18-Nov-2019 16:05
Kryeministri, Edi Rama është takuar ditën e sotme me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Lajmin e ka bërë të ditur vetë presidenti Thaçi i cili shprehet se në takimin me Ramën u diskutua për avancimin e bashkëpunimit ...

Thaçi takon Ramën në Tiranë
Presidenti i vendit Hashim Thaçi sot është takuar më kryeministrin shqiptar Edi Rama.
Top Channel | 18-Nov-2019 15:28
Presidenti i vendit Hashim Thaçi sot është takuar më kryeministrin shqiptar Edi Rama.

Presidenti Meta: “Mos lejoni që Shqipëria të vuajë dimrin demografik të Europës”
Nga Ilir Meeta Është fakt që terrorizmi dhe ekstremizmi fetar lindin kryesisht nga varfëria, kushtet e vështira të jetesës, emigracioni i detyruar ekonomik, mungesa e mundësive, dhe kur shpresa për të ardhmen shuhet nga ...
Telegraf | 18-Nov-2019 16:09
Nga Ilir Meeta Është fakt që terrorizmi dhe ekstremizmi fetar lindin kryesisht nga varfëria, kushtet e vështira të jetesës, emigracioni i detyruar ekonomik, mungesa e mundësive, dhe kur shpresa për të ardhmen shuhet nga ...

Meta për gratë dhe fëmijët në Siri: Urgjent qendra rehabilitimi për të kthyerit
Në Tiranë, Presidenca në bashkëpunim me Departamentin Amerikan të Shtetit po zhvillojnë një konference me teme "Feja si një instrument për paqen". Në fjalën e tij presidenti Ilir Meta është ndalur edhe në çështjen e ...
Top Channel | 18-Nov-2019 13:17
Në Tiranë, Presidenca në bashkëpunim me Departamentin Amerikan të Shtetit po zhvillojnë një konference me teme "Feja si një instrument për paqen". Në fjalën e tij presidenti Ilir Meta është ndalur edhe në çështjen e ...

Vizitojnë Shkodrën pjesëmarrësit në konferencën ”Feja si një instrument për paqen”
Në ditën e dytë të Konferencës “Feja si një instrument për paqen”, organizuar nga Presidenti i Shqipërisë në bashkëpunim me Departamentin e Shtetit të SHBA, pjesëmarrësit nga Ballkani Perëndimor, Bashkimi Evropian dhe ...
Zeri Amerikes | 19-Nov-2019 19:36
Në ditën e dytë të Konferencës “Feja si një instrument për paqen”, organizuar nga Presidenti i Shqipërisë në bashkëpunim me Departamentin e Shtetit të SHBA, pjesëmarrësit nga Ballkani Perëndimor, Bashkimi Evropian dhe ...

Liderët fetarë shqiptarë takohen me delegacionin amerikan
Konferenca “Feja si instrument paqeje” e zhvilluar nga Departamenti Amerikan i Shtetit në bashkëpunim me Presidentin e Republikës Ilir Meta, ka bashkuar në Shkodër, drejtuesit e komuniteteve fetare. Në xhaminë “Ebu ...
RTSH | 19-Nov-2019 18:57
Konferenca “Feja si instrument paqeje” e zhvilluar nga Departamenti Amerikan i Shtetit në bashkëpunim me Presidentin e Republikës Ilir Meta, ka bashkuar në Shkodër, drejtuesit e komuniteteve fetare. Në xhaminë “Ebu ...

Udhëheqësit fetarë dhe delegacioni amerikan luten bashkarisht në Shkodër
Konferenca “Feja si instrument paqeje” e zhvilluar nga Departamenti Amerikan i Shtetit në bashkëpunim me Presidentin e Republikes, ka bashkuar në Shkodër, drejtuesit e komuniteteve fetare Ne diten e dyte te Simpoziumit ...
Illyriapress | 19-Nov-2019 17:38
Konferenca “Feja si instrument paqeje” e zhvilluar nga Departamenti Amerikan i Shtetit në bashkëpunim me Presidentin e Republikes, ka bashkuar në Shkodër, drejtuesit e komuniteteve fetare Ne diten e dyte te Simpoziumit ...

Shkodër, klerikët bashkohen për paqen
Pa dallim feje krerët e besimeve fetare, të kapur dore për dore, shfaqen duke u lutur për njerëzit dhe paqen në botë. Kardinal Ernes Troshani, Myftiu Muhamed Sytari dhe Monsinjor Angelo Massafra u bënë bashkë në Shkodër ...
Medial | 19-Nov-2019 17:30
Pa dallim feje krerët e besimeve fetare, të kapur dore për dore, shfaqen duke u lutur për njerëzit dhe paqen në botë. Kardinal Ernes Troshani, Myftiu Muhamed Sytari dhe Monsinjor Angelo Massafra u bënë bashkë në Shkodër ...

Thaçi takon Ramën, flasin për bashkëpunimin dhe koordinimin e hapave në zhvillimet e reja ndërkombëtare
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar me kryeministrin Edi Rama, sot gjatë qëndrimit në Tiranë. Thaçi në një postim në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar se me Ramën kanë biseduar për avancimin e ...
Telegrafi | 18-Nov-2019 15:49
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar me kryeministrin Edi Rama, sot gjatë qëndrimit në Tiranë. Thaçi në një postim në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar se me Ramën kanë biseduar për avancimin e ...

Politikës shqiptare i dërgohen mesazhe në shqip dhe gjuhë të huaj: Dialogoni!
Stabiliteti politik është i rëndësishëm që të mos depërtojë terrorizmi dhe ekstremizmi fetar. Ky mesazh u dha në Konferencën me temë “Feja si instrument për paqen”, ku morën pjesë përfaqësues të lartë vendeve të rajonit ...
ABCNews | 18-Nov-2019 16:17
Stabiliteti politik është i rëndësishëm që të mos depërtojë terrorizmi dhe ekstremizmi fetar. Ky mesazh u dha në Konferencën me temë “Feja si instrument për paqen”, ku morën pjesë përfaqësues të lartë vendeve të rajonit ...

SHBA: Ballkanit i duhet bashkëpunimi mes politikës dhe fesë
Në Tiranë po zhvillohet konferenca ndërkombëtare dyditore “Feja si instrument paqeje”, e organizuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) dhe Presidenca e Shqipërisë. Zhvillimi i saj në Tiranë nuk është rastësi: ...
Lajminet | 19-Nov-2019 17:12
Në Tiranë po zhvillohet konferenca ndërkombëtare dyditore “Feja si instrument paqeje”, e organizuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) dhe Presidenca e Shqipërisë. Zhvillimi i saj në Tiranë nuk është rastësi: ...

Drejtuesit e komuniteteve fetare në Shkodër, bëjnë lutje të përbashkët
Konferenca “Feja si instrument paqeje” e zhvilluar nga Departamenti Amerikan i Shtetit në bashkëpunim me Presidentin e Republikes, ka bashkuar në Shkodër. Në xhaminë “Ebu Beker”, në katedralen e “Shen Shtjefnit” dhe në ...
Indeks Online | 19-Nov-2019 16:31
Konferenca “Feja si instrument paqeje” e zhvilluar nga Departamenti Amerikan i Shtetit në bashkëpunim me Presidentin e Republikes, ka bashkuar në Shkodër. Në xhaminë “Ebu Beker”, në katedralen e “Shen Shtjefnit” dhe në ...

Meta dhe Thaçi: Ndëshkim terroristëve, ndihmë të penduarve, kthim të fëmijve dhe grave
Presidentët e Kosovës dhe të Shqipërisë, Hashim Thaçi dhe Ilir Meta bënë thirrje për qetësi dhe respekt njerëzor dhe fetar Denion Ndrenika Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi theksoi punën e lëvdueshme të Kosovës në ...
Illyriapress | 19-Nov-2019 15:17
Presidentët e Kosovës dhe të Shqipërisë, Hashim Thaçi dhe Ilir Meta bënë thirrje për qetësi dhe respekt njerëzor dhe fetar Denion Ndrenika Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi theksoi punën e lëvdueshme të Kosovës në ...

SHBA kërkon bashkëpunim në mes të politikës dhe fesë në Ballkan
Në Tiranë është duke u zhvilluar konferenca ndërkombëtare dyditore “Feja si instrument paqeje”, e organizuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) dhe Presidenca e Shqipërisë, raporton Deutsche Welle në gjuhën ...
AlbInfo | 19-Nov-2019 14:25
Në Tiranë është duke u zhvilluar konferenca ndërkombëtare dyditore “Feja si instrument paqeje”, e organizuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) dhe Presidenca e Shqipërisë, raporton Deutsche Welle në gjuhën ...

SHBA: Ballkanit i duhet bashkëpunimi mes politikës dhe fesë
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta e ka quajtur lirinë fetare me rëndësi thelbësore për paqen dhe stabilitetin. Në këtë kuadër Shqipëria është shprehur pro nismës amerikane për Aleancën Ndërkombëtare të Lirisë Fetare. ...
Alsat-M | 19-Nov-2019 13:06
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta e ka quajtur lirinë fetare me rëndësi thelbësore për paqen dhe stabilitetin. Në këtë kuadër Shqipëria është shprehur pro nismës amerikane për Aleancën Ndërkombëtare të Lirisë Fetare. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved