ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/12/2019 17:50

FAKTET: Pse Ilir Meta bën “trimin” me Borchard dhe jo me Palmer p.sh, dhe pse u kujtua tani ta shpallë “non grata”

FAKTET: Pse Ilir Meta bën “trimin” me Borchard dhe jo me Palmer p.sh, dhe pse u kujtua tani ta shpallë “non grata”
Kur erdhi në 2016 si ambasador i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt nuk vinte si diplomat i paprovuar me politikën shqiptare. Nga 2007 deri në 2010, ai kishte mbajtur postin e ambasadorit të Gjermanisë në Shqipëri, ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 17:57
Kur erdhi në 2016 si ambasador i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt nuk vinte si diplomat i paprovuar me politikën shqiptare. Nga 2007 deri në 2010, ai kishte mbajtur postin e ambasadorit të Gjermanisë në Shqipëri, ...

Borchardt “non grata”/ Reagon OSBE në Vienë për Top-Channel
Pas shpalljes së ambasadorit Bernd Borchardt si i pa dëshiruar në zyrën e presidentit Ilir Meta vjen reagimi i parë nga zyra qendrore e OSBE në Vienë.
Top Channel | 19-Nov-2019 16:31
Pas shpalljes së ambasadorit Bernd Borchardt si i pa dëshiruar në zyrën e presidentit Ilir Meta vjen reagimi i parë nga zyra qendrore e OSBE në Vienë.

Borchardt “non grata” për Metën, reagon OSBE në Vienë: Qëndrojmë partnerë të Shqipërisë, notë verbale e presidentit
Pas shpalljes së ambasadorit Bernd Borchardt si i pa dëshiruar në zyrën e presidentit Ilir Meta vjen reagimi i parë nga zyra qendrore e OSBE në Vienë. Gazetari Top-Channel, Muhamed Veliu përmes postës elektronike i ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 17:41
Pas shpalljes së ambasadorit Bernd Borchardt si i pa dëshiruar në zyrën e presidentit Ilir Meta vjen reagimi i parë nga zyra qendrore e OSBE në Vienë. Gazetari Top-Channel, Muhamed Veliu përmes postës elektronike i ...

Udhëheqja e OSBE nga Shqipëria/ Presidenti Tsereteli: Palët politike të bëjnë më të mirën
Presidenti i PA i OSBE-së George Tsereteli dhe Sekretari i Përgjithshëm Roberto Montella kanë përfunduar një vizitë zyrtare në Shqipëri, pasi vendi ynë përgatitet të marrë kryesinë e OSBE-së në vitin 2020.
Top Channel | 19-Nov-2019 16:20
Presidenti i PA i OSBE-së George Tsereteli dhe Sekretari i Përgjithshëm Roberto Montella kanë përfunduar një vizitë zyrtare në Shqipëri, pasi vendi ynë përgatitet të marrë kryesinë e OSBE-së në vitin 2020.

Neritan Ceka: Këtë katundarin Borchard duhej ta kishin larguar me kohë, ambasadorët e huaj janë legena
“Katundar që duhet të ik nga Shqipëria”. Kështu e ka etiketuar ambasadorin e OSBE-së, Bernard Borchard, ish ambasadori dhe historiani Neritan Ceka, teksa ka komentuat shpalljen e tij “non grata” nga presidenti Ilir ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 09:33
“Katundar që duhet të ik nga Shqipëria”. Kështu e ka etiketuar ambasadorin e OSBE-së, Bernard Borchard, ish ambasadori dhe historiani Neritan Ceka, teksa ka komentuat shpalljen e tij “non grata” nga presidenti Ilir ...

Borschardt ‘non grata’ për presidentin/ Nesho: Veprimi i presidentit tregon se jemi në krizë
Diplomati i njohur Agim Nesho ka komentuar vendimin e presidentit të Republikës Ilir Meta për të shpallur “non grata” ambasadorin e OSBE në Tiranë, Berndt Borschardt. Sipas tij, veprimi i kreut të shtetit tregon se ...
Telegraf | 19-Nov-2019 16:31
Diplomati i njohur Agim Nesho ka komentuar vendimin e presidentit të Republikës Ilir Meta për të shpallur “non grata” ambasadorin e OSBE në Tiranë, Berndt Borschardt. Sipas tij, veprimi i kreut të shtetit tregon se ...

Borchardt non grata në Presidencë, gazetari ‘zbërthen’ mesazhin e Metës: Është alfa politike e opozitës
Gazetari Alfred Lela është përfshirë sot në debatin në lidhje me vendimin e presidentit Ilir Meta për të shpallur ‘non-grata’ ambasadorin e OSBE në Tiranë, Bernd Borchardt. Teksa është bërë pjesë e emisionit ‘Real ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 21:53
Gazetari Alfred Lela është përfshirë sot në debatin në lidhje me vendimin e presidentit Ilir Meta për të shpallur ‘non-grata’ ambasadorin e OSBE në Tiranë, Bernd Borchardt. Teksa është bërë pjesë e emisionit ‘Real ...

Non grata për Borchardt/ Zaloshnja: Veprimi i Metës kundërsulm ndaj ambasadorit, mesazhi që iu jep mbështetësve
Analisti Eduard Zaloshnja i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se presidenti Meta e ka shpallur non grata ambasadorin Borchardt si një kundër-përgjigje, si dhe për t’iu dhënë mesazh mbështetësve të tij se ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 21:42
Analisti Eduard Zaloshnja i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se presidenti Meta e ka shpallur non grata ambasadorin Borchardt si një kundër-përgjigje, si dhe për t’iu dhënë mesazh mbështetësve të tij se ...

“Ka ambasadorë që sillen si lakenj”, Gjekmarkaj për shpalljen non grata të Borchardt: Ka qenë i njëanshëm
Analisti Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se ambasadori Borchardt ndoshta e ka merituar të shpallet i padëshiruar nga presidenti Ilir Meta. Gjekmarkaj tha se jo gjithmonë ambasadori ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 21:28
Analisti Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se ambasadori Borchardt ndoshta e ka merituar të shpallet i padëshiruar nga presidenti Ilir Meta. Gjekmarkaj tha se jo gjithmonë ambasadori ...

Pse i shpalli Ilir Meta ‘non grata’ ndërkombëtarët dhe shqiptarët?
Nga Flogert Muça Ilir Meta ka vazhduar ditën e sotme luftën e tij me të gjithë ata që mendojnë ndryshe për ‘lajthitjet’ e tij politike dhe institucionale. Sot ai ka shpallur “non grata” ambasadorin e OSBE në Tiranë ...
GazetaTema | 18-Nov-2019 21:58
Nga Flogert Muça Ilir Meta ka vazhduar ditën e sotme luftën e tij me të gjithë ata që mendojnë ndryshe për ‘lajthitjet’ e tij politike dhe institucionale. Sot ai ka shpallur “non grata” ambasadorin e OSBE në Tiranë ...

Ftesa e Metës për krizën/ Lulzim Basha me aleatët i shkojnë sot në orën 09:00 në Presidencë
Pas ftesës së presidentit Ilir Meta, ditën e sotme në orën 09:00 kryetari i PD-së Lulzim Basha së bashku me partitë e tjera që janë jashtë parlamentit do të zhvillojë një takim me kreun e shtetit në Presidencë. Mësohet ...
Telegraf | 19-Nov-2019 08:50
Pas ftesës së presidentit Ilir Meta, ditën e sotme në orën 09:00 kryetari i PD-së Lulzim Basha së bashku me partitë e tjera që janë jashtë parlamentit do të zhvillojë një takim me kreun e shtetit në Presidencë. Mësohet ...

Publicisti Ylli Dylgjeri: Pse rri ende Borchardt në Shqipëri?
Nga Ylli Dylgjeri – Pyetja ngrihet pasi Ambasadori i OSBE në Tirane kreu vepra të turpshme ne publik duke i ngritur gishtin e seksit shqiptarëve! Më tej vijojnë protesta popullore në derën e Zyrës së Tij në Tiranë, për ...
Telegraf | 18-Nov-2019 22:50
Nga Ylli Dylgjeri – Pyetja ngrihet pasi Ambasadori i OSBE në Tirane kreu vepra të turpshme ne publik duke i ngritur gishtin e seksit shqiptarëve! Më tej vijojnë protesta popullore në derën e Zyrës së Tij në Tiranë, për ...

Ilir Meta “harron” videoskandalin e Dvoranit: Është duke përgatitur dosjen erotike të një ambasadori
Ilir Meta kishte paralajmëruar se të hënën do të dorëzonte një padi penale ndaj kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. Gjithashtu ai deklaroi se do të publikonte edhe një videoskandal të Dvoranit. ...
GazetaTema | 18-Nov-2019 20:48
Ilir Meta kishte paralajmëruar se të hënën do të dorëzonte një padi penale ndaj kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. Gjithashtu ai deklaroi se do të publikonte edhe një videoskandal të Dvoranit. ...

Jari bën listën e ambasadorëve “non grata” që do shpall Meta në vazhdim
Pas deklaratës së Metës se ka shpallur non Grata ambasadorin e OSBE në Shqipëri, duke e dënuar të mos shkel në zyrën e tij, Jari vendosi të bëj publike listën e amabsadorëve dhe të huajve që Meta ka ndërmend të shpall ...
GazetaTema | 18-Nov-2019 20:09
Pas deklaratës së Metës se ka shpallur non Grata ambasadorin e OSBE në Shqipëri, duke e dënuar të mos shkel në zyrën e tij, Jari vendosi të bëj publike listën e amabsadorëve dhe të huajve që Meta ka ndërmend të shpall ...

“Non grata” nga Meta, Boshardt: OSBE është për dialog
Pas takimit që delegacioni OSBE-s pati në selinë e PD, gazetari i Top Channel Muhamed Veliu e pyeti ambasadori e OSBE Boshard, se si ishte për të dita e parë i të qenurit "non grata" në presidencë.
Top Channel | 18-Nov-2019 19:38
Pas takimit që delegacioni OSBE-s pati në selinë e PD, gazetari i Top Channel Muhamed Veliu e pyeti ambasadori e OSBE Boshard, se si ishte për të dita e parë i të qenurit "non grata" në presidencë.

Basha zbardh bisedën e zhvilluar në Presidencë
Në një prononcim për mediat kreu i PD tha se në takimin e zhvilluar në Presidencë me Kreun e shtetit, u fol për krizën politike në vend dhe tentaivat e kryeministrit Rama për kapjen e institucioneve të drejtësisë dhe jo ...
ABCNews | 19-Nov-2019 12:02
Në një prononcim për mediat kreu i PD tha se në takimin e zhvilluar në Presidencë me Kreun e shtetit, u fol për krizën politike në vend dhe tentaivat e kryeministrit Rama për kapjen e institucioneve të drejtësisë dhe jo ...

“Më lini të qetë”, Borchardt flet pas vendimit të Metës: OSBE, organizatë…
Pas vendimit të presidentit Ilir Meta, i cili i dërgoi një letër Zyrës së Asamblesë Parlamentare të OSBE në Kopenhagen, asaj në Tiranë dhe Drejtorisë së Protokollit të Shtetit pranë MEPJ në Tiranë në të cilën thuhej se ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 19:35
Pas vendimit të presidentit Ilir Meta, i cili i dërgoi një letër Zyrës së Asamblesë Parlamentare të OSBE në Kopenhagen, asaj në Tiranë dhe Drejtorisë së Protokollit të Shtetit pranë MEPJ në Tiranë në të cilën thuhej se ...

Pas takimit me opozitën/ Borschardt: OSBE organizatë legjitime në Shqipëri, më lini të qetë
Pas takimit me partitë e opozitës ambasadori i OSBE, pyetet për vendimin e Metës: OSBE organizatë legjitime në Shqipëri, më lini të qetë.
Top Channel | 18-Nov-2019 19:34
Pas takimit me partitë e opozitës ambasadori i OSBE, pyetet për vendimin e Metës: OSBE organizatë legjitime në Shqipëri, më lini të qetë.

Presidenti Meta: Kënaqësi të zhvilloja sot një takim të frytshëm me delegatët e OSBE-së
Me anë të një postimi në Facebook, Presidenti Meta ka reaguar pas takimit me me Presidentin e Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, z.George Tsereteli, dhe Sekretarin e Përgjithshëm, z. Roberto Montella. I falenderova për ...
Telegraf | 18-Nov-2019 20:14
Me anë të një postimi në Facebook, Presidenti Meta ka reaguar pas takimit me me Presidentin e Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, z.George Tsereteli, dhe Sekretarin e Përgjithshëm, z. Roberto Montella. I falenderova për ...

FAKTET: Pse Ilir Meta bën “trimin” me Borchard dhe jo me Palmer p.sh, dhe pse u kujtua tani ta shpallë “non grata”
Kur erdhi në 2016 si ambasador i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt nuk vinte si diplomat i paprovuar me politikën shqiptare. Nga 2007 deri në 2010, ai kishte mbajtur postin e ambasadorit të Gjermanisë në Shqipëri, ...
Lexo | 19-Nov-2019 18:21
Kur erdhi në 2016 si ambasador i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt nuk vinte si diplomat i paprovuar me politikën shqiptare. Nga 2007 deri në 2010, ai kishte mbajtur postin e ambasadorit të Gjermanisë në Shqipëri, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved