ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2019 04:10

“Electrum”, monedha e parë në botë

“Electrum”, monedha e parë në botë
Banka e Shqiperise ben te ditur se, monedha “Electrum” peshonte 4,71 grame, me diameter 13 mm dhe trashesi 4 mm. Ajo mbante ne njeren ane figuren e nje luani, si simbol i fuqise se pallatit mbreteror, dhe nga ana tjeter ...
ikub.al | 18-Nov-2019 21:03
Banka e Shqiperise ben te ditur se, monedha “Electrum” peshonte 4,71 grame, me diameter 13 mm dhe trashesi 4 mm. Ajo mbante ne njeren ane figuren e nje luani, si simbol i fuqise se pallatit mbreteror, dhe nga ana tjeter ...

“Electrum”, monedha e parë në botë
Monedha e parë në botë është monedha “Electrum”, një aliazh prej ari dhe argjendi, e prerë në mbretërinë e Lidisë, e cila ka qenë e vendosur në pjesën jugperëndimore të Azisë së Vogël (në Turqinë e sotme), rreth shek. ...
Koha.net | 19-Nov-2019 09:33
Monedha e parë në botë është monedha “Electrum”, një aliazh prej ari dhe argjendi, e prerë në mbretërinë e Lidisë, e cila ka qenë e vendosur në pjesën jugperëndimore të Azisë së Vogël (në Turqinë e sotme), rreth shek. ...

Electrum – monedha e parë në botë
Monedha e parë në botë është monedha “Electrum”. Kjo monedhë është një aliazh prej ari dhe argjendi, e prerë në mbretërinë e Lidisë, e cila ka qenë e vendosur në pjesën jugperëndimore të Azisë së Vogël apo Turqia e ...
Telegrafi | 18-Nov-2019 10:49
Monedha e parë në botë është monedha “Electrum”. Kjo monedhë është një aliazh prej ari dhe argjendi, e prerë në mbretërinë e Lidisë, e cila ka qenë e vendosur në pjesën jugperëndimore të Azisë së Vogël apo Turqia e ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved