ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/01/2020 11:38

E BUJSHME/ Edi Reja nuk bindet, largohet nga kombëtarja

E BUJSHME/ Edi Reja nuk bindet, largohet nga kombëtarja
mapo.al E ardhmja e Edi Rejës në krye të kombëtares shqiptare është vënë në pikëpyetje të madhe. Rezultatet e fundit në kualifikueset e Euro 2020, barazimi 2-2 ndaj Andorrës dhe humbja 2-0 kundër Francës ka lëkundur ...
Mapo | 19-Nov-2019 18:48
mapo.al E ardhmja e Edi Rejës në krye të kombëtares shqiptare është vënë në pikëpyetje të madhe. Rezultatet e fundit në kualifikueset e Euro 2020, barazimi 2-2 ndaj Andorrës dhe humbja 2-0 kundër Francës ka lëkundur ...

“Krizë politike e Kushtetuese”/ Meta konsultohet me Rexhep Meidanin
mapo.al Kreu i shtetit Ilir Meta vijon konsultimet për krizën politike dhe kushtetuese që po kalon vendi, sipas tij. Pas takimeve me krerët e partive të “Opozitës së Bashkuar”, Meta ka pritur këtë pasdite në zyrën e tij ...
Mapo | 19-Nov-2019 18:48
mapo.al Kreu i shtetit Ilir Meta vijon konsultimet për krizën politike dhe kushtetuese që po kalon vendi, sipas tij. Pas takimeve me krerët e partive të “Opozitës së Bashkuar”, Meta ka pritur këtë pasdite në zyrën e tij ...

Durrës/ Emërohet drejtori i ri i Kadastrës, zëvendëson Liridon Pulën
mapo.al Emërohet drejtori i ri i Kadastrës së Durrësit. Në vend të Liridon Pulës, i arrestuar fillimisht për shpërdorim detyre, po që u la i lirë pas vendimit të Gjykatës së Apelit, është emëruar Artur Çobani. Ai ka ...
Mapo | 19-Nov-2019 18:42
mapo.al Emërohet drejtori i ri i Kadastrës së Durrësit. Në vend të Liridon Pulës, i arrestuar fillimisht për shpërdorim detyre, po që u la i lirë pas vendimit të Gjykatës së Apelit, është emëruar Artur Çobani. Ai ka ...

Fushë-Krujë/ 21-vjeçari me furgon përplas për vdekje një 65-vjeçare
mapo.al Një 65-vjeçare ka humbur jetën pasditen e sotme në Fushë-Krujë, si pasojë e një aksidenti. E moshuara me inicialet S.B, këmbësore, është përplasur për vdekje nga një furgon. Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në ...
Mapo | 19-Nov-2019 18:25
mapo.al Një 65-vjeçare ka humbur jetën pasditen e sotme në Fushë-Krujë, si pasojë e një aksidenti. E moshuara me inicialet S.B, këmbësore, është përplasur për vdekje nga një furgon. Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në ...

Juventus e United ideojnë shkëmbimin e bujshëm
mapo.al Paul Pogba mund të jetë goditja e madhe në merkaton e Juventusit. Bardhezinjtë kërkojnë të jenë konkurues në UEFA Champions League dhe profili i francezit shihet si i duhuri për të përforcuar mesfushën. Por, ...
Mapo | 19-Nov-2019 18:12
mapo.al Paul Pogba mund të jetë goditja e madhe në merkaton e Juventusit. Bardhezinjtë kërkojnë të jenë konkurues në UEFA Champions League dhe profili i francezit shihet si i duhuri për të përforcuar mesfushën. Por, ...

Sekuestrohet 1 ton kanabis, policia arreston ish-sulmuesin spanjoll
mapo.al Pas një megaoperacioni të koduar “Maskoke” në Andaluzi, policia spanjolle ka arrestuar disa persona me akuzën për trafikim lëndësh narkotike. Policia ka sekuestruar 1 ton kanabis sativa, si dhe shumë armë dhe ...
Mapo | 19-Nov-2019 17:53
mapo.al Pas një megaoperacioni të koduar “Maskoke” në Andaluzi, policia spanjolle ka arrestuar disa persona me akuzën për trafikim lëndësh narkotike. Policia ka sekuestruar 1 ton kanabis sativa, si dhe shumë armë dhe ...

Rusia sjell ambasador në Shqipëri kreun e sigurisë së informacionit
Rusia ka emëruar si ambasadorin e saj në Shqipëri drejtuesin e sigurisë së informacionit. Mihail Yurevich Afanasjev do të zërë vendin e Aleksandër Karpushin. Tre ditë më parë Ilir Meta priti në një takim ambasadorin e ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 17:44
Rusia ka emëruar si ambasadorin e saj në Shqipëri drejtuesin e sigurisë së informacionit. Mihail Yurevich Afanasjev do të zërë vendin e Aleksandër Karpushin. Tre ditë më parë Ilir Meta priti në një takim ambasadorin e ...

Vetëvrasja e Jeffrey Epstein në burg, arrestohen dy gardianë
mapo.al Dy gardianët që duhet të ruanin Jeffrey Epstein në burg janë arrestuar. Sipas New York Times, punonjësit janë dërguar në paraburgim në Bureau. Akuzat e tyre lidhen me vdekjen e 66-vjeçarit, pasi ai u vetëvra në ...
Mapo | 19-Nov-2019 17:41
mapo.al Dy gardianët që duhet të ruanin Jeffrey Epstein në burg janë arrestuar. Sipas New York Times, punonjësit janë dërguar në paraburgim në Bureau. Akuzat e tyre lidhen me vdekjen e 66-vjeçarit, pasi ai u vetëvra në ...

Qëlloi me armë makinën e xhaxhait, arrestohet 20-vjeçari
mapo.al TIRANË – Kapet dhe ndalohet autori që qëlloi me armë zjarri në drejtim të automjetit të xhaxhait të tij, pas konfliktit për motive pronësie, më datë 15.11.2019, në fshatin Maknor, Pezë. Sekuestrohet arma me të ...
Mapo | 19-Nov-2019 17:38
mapo.al TIRANË – Kapet dhe ndalohet autori që qëlloi me armë zjarri në drejtim të automjetit të xhaxhait të tij, pas konfliktit për motive pronësie, më datë 15.11.2019, në fshatin Maknor, Pezë. Sekuestrohet arma me të ...

Bernd Borchardt “non grata” nga Meta, reagon OSBE
mapo.al Pas shpalljes së ambasadorit Bernd Borchardt si i pa dëshiruar në zyrën e presidentit Ilir Meta vjen reagimi i parë nga zyra qendrore e OSBE në Vienë. Përgjigja nuk është e drejtpërdrejtë, por thuhet se OSBE e ...
Mapo | 19-Nov-2019 17:38
mapo.al Pas shpalljes së ambasadorit Bernd Borchardt si i pa dëshiruar në zyrën e presidentit Ilir Meta vjen reagimi i parë nga zyra qendrore e OSBE në Vienë. Përgjigja nuk është e drejtpërdrejtë, por thuhet se OSBE e ...

Mbi 180 km/h në tunelin e Krrabës, policia heq 9 patenta për 8 orë
mapo.al Policia Rrugore e Tiranës ka forcuar kontrollet ndaj drejtuesve të mjeteve, ndërsa janë bllokuar disa patenta. Ditën e sotme policia u vendos në rrugën Tiranë-Elbasan, konkretisht pranë tunelit të Kërrabës, ku ...
Mapo | 19-Nov-2019 17:35
mapo.al Policia Rrugore e Tiranës ka forcuar kontrollet ndaj drejtuesve të mjeteve, ndërsa janë bllokuar disa patenta. Ditën e sotme policia u vendos në rrugën Tiranë-Elbasan, konkretisht pranë tunelit të Kërrabës, ku ...

Këto janë punët më stresuese në botë
mapo.al Çdo person i punësuar ndihet i stresuar herë pas here. Niveli i stresit që e përjetojmë varet nga ajo se çfarë profesioni dhe pozite kemi. Sipas një raporti të vitit 2017 nga Shoqata Amerikane Psikologjike, ...
Mapo | 19-Nov-2019 17:30
mapo.al Çdo person i punësuar ndihet i stresuar herë pas here. Niveli i stresit që e përjetojmë varet nga ajo se çfarë profesioni dhe pozite kemi. Sipas një raporti të vitit 2017 nga Shoqata Amerikane Psikologjike, ...

Tirana dy ditë pa drita, ja zonat dhe orari i stakimit të energjisë
mapo.al Disa zona në Tiranë do të kenë shkëputje të energjisë elektrike dy ditë në vijim, 20-21 nëntor. Sipas OSHEE stakimi i energjisë vjen për shkak të punimeve për rikonstruktimin e kabinave. Zonat dhe oraret kur do ...
Mapo | 19-Nov-2019 17:25
mapo.al Disa zona në Tiranë do të kenë shkëputje të energjisë elektrike dy ditë në vijim, 20-21 nëntor. Sipas OSHEE stakimi i energjisë vjen për shkak të punimeve për rikonstruktimin e kabinave. Zonat dhe oraret kur do ...

Aksident i rëndë në Vlorë, gruaja mbetet e shtrirë në rrugë (VIDEO)
mapo.al Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë pasdite në Vlorë. Sipas informacioneve paraprake, një automjet ka përplasur drejtuesen e një biçiklete dhe për pasojë ajo ka mbetur e plagosur rëndë. Siç shihet në pamjet më ...
Mapo | 19-Nov-2019 17:15
mapo.al Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë pasdite në Vlorë. Sipas informacioneve paraprake, një automjet ka përplasur drejtuesen e një biçiklete dhe për pasojë ajo ka mbetur e plagosur rëndë. Siç shihet në pamjet më ...

Kombëtarja U-19 për turp, përmbyset nga Islanda
mapo.al Kombëtarja U-19 vijon të humbasë. Kuqezinjtë e Nevil Dedës kanë pësuar disfatën e tretë në grupin 4 të kualifikueseve të Europianit për këtë grupmoshë. Edhe pse e panë veten në avantazh të dyfishtë, pas golave ...
Mapo | 19-Nov-2019 16:53
mapo.al Kombëtarja U-19 vijon të humbasë. Kuqezinjtë e Nevil Dedës kanë pësuar disfatën e tretë në grupin 4 të kualifikueseve të Europianit për këtë grupmoshë. Edhe pse e panë veten në avantazh të dyfishtë, pas golave ...

Patozi: Hallin më të madh e kemi me kryeministrin
mapo.al Kreu i BD, Astrit Patozi, përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, tha se Shqipëria ka nevojë “ulëritëse” për të prekur Kushtetutën, por jo duke kufizuar Presidentin e Republikës. Patozi shton se duhet ...
Mapo | 19-Nov-2019 16:47
mapo.al Kreu i BD, Astrit Patozi, përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, tha se Shqipëria ka nevojë “ulëritëse” për të prekur Kushtetutën, por jo duke kufizuar Presidentin e Republikës. Patozi shton se duhet ...

Katica Janeva lirohet nga paraburgimi
mapo.al Ish-prokurorja Speciale Katica Janeva, del nga burgu i Shutkës për të shkuar në arrest shtëpiak. Gjykata e Apelit konfirmoi se garancia prej tri faqesh është pranuar. Tani, pas pothuajse tre muajve Janeva ...
Mapo | 19-Nov-2019 16:42
mapo.al Ish-prokurorja Speciale Katica Janeva, del nga burgu i Shutkës për të shkuar në arrest shtëpiak. Gjykata e Apelit konfirmoi se garancia prej tri faqesh është pranuar. Tani, pas pothuajse tre muajve Janeva ...

Meta kallëzim penal për Dvoranin, PD: Akt i duhur! Gur themeli për besim në drejtësi
mapo.al Partia Demokratike e mbështet kallëzimin penal të presidentit Ilir Meta përkundrejt kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. Në një deklaratë për mediat, sekretari i përgjithshëm Gazment ...
Mapo | 19-Nov-2019 16:36
mapo.al Partia Demokratike e mbështet kallëzimin penal të presidentit Ilir Meta përkundrejt kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. Në një deklaratë për mediat, sekretari i përgjithshëm Gazment ...

Gara për kreun e AMA-s/ Vokshi: Përulje ndaj udhëheqjes, nga babai tek biri
mapo.al Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi e cilëson garën për kreun e Autoritetit të Mediave Audiovizive, të degjeneruar. Në një postim në rrjetin social “Facebook” Vokshi shprehet se kryetari është i ...
Mapo | 19-Nov-2019 16:25
mapo.al Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi e cilëson garën për kreun e Autoritetit të Mediave Audiovizive, të degjeneruar. Në një postim në rrjetin social “Facebook” Vokshi shprehet se kryetari është i ...

Shtyhet votimi për Kryeprokurorin, Arta Marku padit KLP-në
mapo.al Shtyhet sërish zgjedhja e Kryeprokurorit të Përgjithshëm të Shqipërisë. Shkak për këtë është bërë Kryeprokurorja aktuale, Arta Marku. Dy ditë para se KLP-ja të dërgonte emrat në Parlament, ajo ka ankimuar ...
Mapo | 19-Nov-2019 16:20
mapo.al Shtyhet sërish zgjedhja e Kryeprokurorit të Përgjithshëm të Shqipërisë. Shkak për këtë është bërë Kryeprokurorja aktuale, Arta Marku. Dy ditë para se KLP-ja të dërgonte emrat në Parlament, ajo ka ankimuar ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved