ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2019 04:00

Drejt ngritjes “Byroja e Kredisë” – Bankat kërkojnë akses në të dhënat e institucioneve publike

Drejt ngritjes “Byroja e Kredisë” – Bankat kërkojnë akses në të dhënat e institucioneve publike
Bankat mund të marrin akses në informacionin që entet publike disponojnë rreth kompanive apo bizneseve, të cilat aplikojnë për kredi. Platforma për nxitjen e kreditimit, e përgatitur nga Banka e Shqipërisë dhe Shoqata ...
ScanTv | 19-Nov-2019 14:14
Bankat mund të marrin akses në informacionin që entet publike disponojnë rreth kompanive apo bizneseve, të cilat aplikojnë për kredi. Platforma për nxitjen e kreditimit, e përgatitur nga Banka e Shqipërisë dhe Shoqata ...

Platformë për rigjallërimin e kreditimit në Shqipëri
Banka e Shqipërisë, në bashkëpunim me bankat tregtare ka hartuar një platformë që synon rritjen e kreditimit në ekonomi dhe uljen e rrezikut të saj. Kjo platformë prek politikat e kreditimit të bankave, sistemet e ...
Monitor | 18-Nov-2019 16:17
Banka e Shqipërisë, në bashkëpunim me bankat tregtare ka hartuar një platformë që synon rritjen e kreditimit në ekonomi dhe uljen e rrezikut të saj. Kjo platformë prek politikat e kreditimit të bankave, sistemet e ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved