ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/12/2019 07:15

Dëshmia e kolonel Hados: Intrigat e Enverit me “tezat e zeza” konfliktuan Mehmetin me Ballukun që në ’66-ën

Dëshmia e kolonel Hados: Intrigat e Enverit me “tezat e zeza” konfliktuan Mehmetin me Ballukun që në ’66-ën
Memorie.al publikon dëshminë e panjohur të kolonelit Elami Hado, i cili pasi u diplomua me medalje ari në Akademinë Ushtarake “Frunze” të Bashkimit Sovjetik, shërbeu më pas si atashe ushtarak në Kinë dhe konsiderohej si ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 18:33
Memorie.al publikon dëshminë e panjohur të kolonelit Elami Hado, i cili pasi u diplomua me medalje ari në Akademinë Ushtarake “Frunze” të Bashkimit Sovjetik, shërbeu më pas si atashe ushtarak në Kinë dhe konsiderohej si ...

Raporti sekret për Komitetin Qëndror: Ja kuadrot e Sigurimit të Shtetit që janë të implikuar në akte imoraliteti dhe veprimtari armiqësore
Memorie.al publikon një dokument arkivor të sigluar “Tepër sekret” që i përket datës 27 tetor të vitit 1982, ku sekretarja e parë e Komitetit të Partisë së rrethit të Beratit, Mine Guri, informon Komitetin Qëndror të ...
GazetaTema | 18-Nov-2019 09:25
Memorie.al publikon një dokument arkivor të sigluar “Tepër sekret” që i përket datës 27 tetor të vitit 1982, ku sekretarja e parë e Komitetit të Partisë së rrethit të Beratit, Mine Guri, informon Komitetin Qëndror të ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved