ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/12/2019 13:00

Debate për buxhetin e institucioneve – Ironia e Finos: Presidenca do më shumë fonde. Me personat “non grata” ulen shpenzimet

Debate për buxhetin e institucioneve – Ironia e Finos: Presidenca do më shumë fonde. Me personat “non grata” ulen shpenzimet
Nga Presidenca, te ILDKPKI, te Komisioni Qendror i Zgjedhjeve apo DSIK, kanë qenë 9 institucione që kanë paraqitur të martën kërkesat për buxhetet e vitit të ardhshëm në Komisionin Parlamentar të Ligjeve. Ka qenë ...
ScanTv | 19-Nov-2019 16:42
Nga Presidenca, te ILDKPKI, te Komisioni Qendror i Zgjedhjeve apo DSIK, kanë qenë 9 institucione që kanë paraqitur të martën kërkesat për buxhetet e vitit të ardhshëm në Komisionin Parlamentar të Ligjeve. Ka qenë ...

Fino: Presidenca do shpenzoje me pak, nuk do vijne njerezit non grata
Shpallja non grata që Presidenti i bëri ambasadorit të OSBE ka marrë vëmendje edhe në Komisionin e Ligjeve gjatë diskutimeve për buxhetin 2020. Deputeti socialist Bashkim Fino tha se Presidenca do ketë më pak shpenzime ...
Lajmi i Fundit | 19-Nov-2019 15:03
Shpallja non grata që Presidenti i bëri ambasadorit të OSBE ka marrë vëmendje edhe në Komisionin e Ligjeve gjatë diskutimeve për buxhetin 2020. Deputeti socialist Bashkim Fino tha se Presidenca do ketë më pak shpenzime ...

Buxheti 2020 diskutohet në Komisionin e Ligjeve
Në vijim të diskutimeve në Komisionin e Ligjeve të buxhetit të vitit 2020, në seanca dëgjimore ishte institucioni i Presidentit i përfaqësuar nga këshilltari i presidentit, Petraq Milo. “Në përgjithësi janë plotësuar ...
RTSH | 19-Nov-2019 14:38
Në vijim të diskutimeve në Komisionin e Ligjeve të buxhetit të vitit 2020, në seanca dëgjimore ishte institucioni i Presidentit i përfaqësuar nga këshilltari i presidentit, Petraq Milo. “Në përgjithësi janë plotësuar ...

Buxheti 2020/ Këshilltari i Metës i pakënaqur nga fondet, Fino i kthehet dhe ia thotë ‘troç’ në sy të të gjithëve: Ju të Presidentit jeni të përkëdhelur (REPLIKAT)
Postuar: 19/11/2019 - 11:17 Në Komisionin e Ligjeve sot ka pasur debate të ashpra në lidhje me ankesat për buxhetin e 2020 për Presidencës. Këshilltari i kreut të shtetit Petraq Milo u shpreh se ka dy vite që ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 11:23
Postuar: 19/11/2019 - 11:17 Në Komisionin e Ligjeve sot ka pasur debate të ashpra në lidhje me ankesat për buxhetin e 2020 për Presidencës. Këshilltari i kreut të shtetit Petraq Milo u shpreh se ka dy vite që ...

“Më duhet një makinë”, Avokati i Popullit kundërshton ndarjen e buxhetit për vitin 2020: Kemi dhe 20-vjetorin e themelimit, ku do të bëjmë një aktivitet (KËRKESAT)
Postuar: 19/11/2019 - 11:06 Sot po zhvillohet mbledhja e Komisionit të Ligjeve për të trajtuar kërkesat e institucioneve të larta shtetërore në lidhje me ndarjen e fondeve të parashikuara sipas projekt-buxhetit për ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 11:08
Postuar: 19/11/2019 - 11:06 Sot po zhvillohet mbledhja e Komisionit të Ligjeve për të trajtuar kërkesat e institucioneve të larta shtetërore në lidhje me ndarjen e fondeve të parashikuara sipas projekt-buxhetit për ...

Këshilltari i Metes kerkon fond per dixhitalizimin, Fino: Ju te Presidences jeni te perkedhelur
TIRANE-Në komisionin e Ligjeve sot ka qenë radha e Presidencës dhe institucioneve të tjera për ankesat që kanë për buxhetin e vitit 2020. Këshilltari i kreut të shtetit Petraq Milo u shpreh se ka dy vite që Presidencës ...
Lajmi i Fundit | 19-Nov-2019 11:00
TIRANE-Në komisionin e Ligjeve sot ka qenë radha e Presidencës dhe institucioneve të tjera për ankesat që kanë për buxhetin e vitit 2020. Këshilltari i kreut të shtetit Petraq Milo u shpreh se ka dy vite që Presidencës ...

Reforma, vetingu rrezikon të futet në kolaps, 40% e stafit të KPA jep dorëheqjen, 60 anëtarë të Prokurorisë kalojnë tek SPAK
Postuar: 19/11/2019 - 08:02 Volumi i dosjeve për vetingun e gjyqtarëve dhe prokurorëve rrezikon të fusë në kolaps Kolegjin e Posaçëm të Apelimit dhe Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Ditën e djeshme Komisioni për ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 08:04
Postuar: 19/11/2019 - 08:02 Volumi i dosjeve për vetingun e gjyqtarëve dhe prokurorëve rrezikon të fusë në kolaps Kolegjin e Posaçëm të Apelimit dhe Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Ditën e djeshme Komisioni për ...

Debate në Kuvend për buxhetin e drejtësisë, PS refuzon rritjen e fondeve për Prokurorinë, KLP dhe Kushtetuesen, përplasje me Ibrahimin
Postuar: 19/11/2019 - 07:59 Buxhetin i vitit 2020 për institucionet e drejtësisë ka shkaktuar dje debate në Komisionin e Ligjeve. Seancën dëgjimore me institucionet e drejtësisë e hapi Prokuroria e Përgjithshme, ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 08:01
Postuar: 19/11/2019 - 07:59 Buxhetin i vitit 2020 për institucionet e drejtësisë ka shkaktuar dje debate në Komisionin e Ligjeve. Seancën dëgjimore me institucionet e drejtësisë e hapi Prokuroria e Përgjithshme, ...

Përplasja e Presidencës dhe mazhorancës për Kushtetuesen, analisti i njohur zbulon arsyen: Do merren 2 vendime shumë të rëndësishme që prekin të gjitha institucionet
Postuar: 18/11/2019 - 17:48 Analisti Afrim Krasniqi e ka quajtur përplasjen mes Presidencës dhe Mazhorancës një konflikt mes Presidentit dhe institucionit të Kryeministrit dhe jo më shumë se sa kaq sa i përket ...
Sot.Al | 18-Nov-2019 17:51
Postuar: 18/11/2019 - 17:48 Analisti Afrim Krasniqi e ka quajtur përplasjen mes Presidencës dhe Mazhorancës një konflikt mes Presidentit dhe institucionit të Kryeministrit dhe jo më shumë se sa kaq sa i përket ...

Drejtuesit e vettingut ankohen për pagat, ‘acarohet’ Fino: Duhet kontroll financiar për ju!
Institucionet e Vetingut prej 2 muajsh janë në vështirësi financiare, çka ka sjellë probleme me dhënien e pagave. Shqetësimi erdhi nga Kryetarja e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit dhe Komisionit të Pavarur të ...
Gazeta Express | 18-Nov-2019 17:16
Institucionet e Vetingut prej 2 muajsh janë në vështirësi financiare, çka ka sjellë probleme me dhënien e pagave. Shqetësimi erdhi nga Kryetarja e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit dhe Komisionit të Pavarur të ...

Prokuroria e Kushtetuesja ankohen për fonde – Kërkojnë më shumë buxhet për investime në vitin 2020
Prokuroria e Përgjithshme dhe Gjykata Kushtetuese janë të pakënaqura me buxhetin e akorduar për vitin 2020. Fillimisht kërkesat për shtesa në fonde janë parashtruar nga përfaqësues të Prokurorisë, përballë deputetëve të ...
ScanTv | 18-Nov-2019 15:28
Prokuroria e Përgjithshme dhe Gjykata Kushtetuese janë të pakënaqura me buxhetin e akorduar për vitin 2020. Fillimisht kërkesat për shtesa në fonde janë parashtruar nga përfaqësues të Prokurorisë, përballë deputetëve të ...

BATUTAT/ KLP kërkon shoferë për anëtarët! Fino: Absurde, po ulim nivelin e bisedës. Alimadhi: Zotëria është nga Gjirokastra
Kryetari i KLP-së Gent Ibrahimi kërkoi në komisionin e Ligjeve që në buxhetin për vitin 2020 të shtohen 6 shoferë, 4 sekretarë dhe specialistë IT-je, kërkesa që u rrëzua pas shumë debateve. “ Ka një dallim mes tavaneve ...
GazetaTema | 18-Nov-2019 13:37
Kryetari i KLP-së Gent Ibrahimi kërkoi në komisionin e Ligjeve që në buxhetin për vitin 2020 të shtohen 6 shoferë, 4 sekretarë dhe specialistë IT-je, kërkesa që u rrëzua pas shumë debateve. “ Ka një dallim mes tavaneve ...

Institucionet e drejtësisë të pakënaqura: Buxheti 2020 do të sjellë kaos
Institucionet e drejtësisë janë të pakënaqura me buxhetin që iu është akorduar për këtë vit. Prokuroria e Përgjithshme ngriti si shqetësim jo vetëm uljen e buxhetit, por edhe shkurtimin e 60 punonjësve. Sipas drejtorit ...
Gazeta Dita | 18-Nov-2019 14:52
Institucionet e drejtësisë janë të pakënaqura me buxhetin që iu është akorduar për këtë vit. Prokuroria e Përgjithshme ngriti si shqetësim jo vetëm uljen e buxhetit, por edhe shkurtimin e 60 punonjësve. Sipas drejtorit ...

Shqyrtohet buxheti i vitit 2020 për KLP dhe KLGJ
Në Komisionin e Ligjeve, Organet e Drejtësisë dhanë kërkesat dhe pretendimet e tyre për projektbuxhetin e vitit 2020. Drejtori i Drejtorisë së Financave të Prokurorisë së Përgjithshme, Luan Abazi u shpreh se nuk është ...
RTSH | 18-Nov-2019 14:34
Në Komisionin e Ligjeve, Organet e Drejtësisë dhanë kërkesat dhe pretendimet e tyre për projektbuxhetin e vitit 2020. Drejtori i Drejtorisë së Financave të Prokurorisë së Përgjithshme, Luan Abazi u shpreh se nuk është ...

KLP-ja kerkon shofere per anetaret! Fino i pergjigjet Ibrahimit: Po ulim nivelin e bisedes
Kryetari i KLP-së Gent Ibrahimi kërkoi në komisionin e Ligjeve që në buxhetin për vitin 2020 të shtohen 6 shoferë, 4 sekretarë dhe specialistë IT-je, kërkesa që u rrëzua pas shumë debateve. “Ka një dallim mes tavaneve ...
Lajmi i Fundit | 18-Nov-2019 14:00
Kryetari i KLP-së Gent Ibrahimi kërkoi në komisionin e Ligjeve që në buxhetin për vitin 2020 të shtohen 6 shoferë, 4 sekretarë dhe specialistë IT-je, kërkesa që u rrëzua pas shumë debateve. “Ka një dallim mes tavaneve ...

Largohen 60 punonjës nga Prokuroria e Përgjithshme, i bashkohen SPAK
Komisioni i Ligjeve po diskuton në mbledhjen e kësaj të hëne projektbuxhetin për vitin 2020 të disa institucioneve. Diskutimi ka nisur me buxhetin për Prokurorinë e Përgjithshme, ku drejtori i drejtorisë së financave, ...
Gazeta Dita | 18-Nov-2019 11:33
Komisioni i Ligjeve po diskuton në mbledhjen e kësaj të hëne projektbuxhetin për vitin 2020 të disa institucioneve. Diskutimi ka nisur me buxhetin për Prokurorinë e Përgjithshme, ku drejtori i drejtorisë së financave, ...

Debate ne Komisionin e Ligjeve, 60 largime per kijimin e SPAK
Komisioni i Ligjeve po diskuton në mbledhjen e kësaj të hëne projektbuxhetin për vitin 2020 të disa institucioneve. Diskutimi ka nisur me buxhetin për Prokurorinë e Përgjithshme, ku drejtori i drejtorisë së financave, ...
Lajmi i Fundit | 18-Nov-2019 11:00
Komisioni i Ligjeve po diskuton në mbledhjen e kësaj të hëne projektbuxhetin për vitin 2020 të disa institucioneve. Diskutimi ka nisur me buxhetin për Prokurorinë e Përgjithshme, ku drejtori i drejtorisë së financave, ...

“Raportoni çfarë keni bërë me lekët?”, Bashkim Fino vë para përgjegjësisë përfaqësuesin e Prokurorisë, Ulsi Manja i del kundër dhe bën deklaratën e papritur (REPLIKAT)
Postuar: 18/11/2019 - 10:51 Debate me tonë të larta kanë shoqëruar Komisionin e Ligjeve në seancën dëgjimore me përfaqësuesin e Prokurorisë së Përgjithshme, Luan Abazi, ku është diskutuar lidhur me projektbuxhetin e ...
Sot.Al | 18-Nov-2019 11:00
Postuar: 18/11/2019 - 10:51 Debate me tonë të larta kanë shoqëruar Komisionin e Ligjeve në seancën dëgjimore me përfaqësuesin e Prokurorisë së Përgjithshme, Luan Abazi, ku është diskutuar lidhur me projektbuxhetin e ...

“Ulje buxheti e shkurtime te Prokuroria e Përgjithshme”, debate te “Ligjet”, Fino-Abazit: 60 largime, për kijimin e SPAK
Komisioni i Ligjeve po diskuton në mbledhjen e kësaj të hëne projektbuxhetin për vitin 2020 të disa institucioneve. Diskutimi ka nisur me buxhetin për Prokurorinë e Përgjithshme, ku drejtori i drejtorisë së financave, ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 10:52
Komisioni i Ligjeve po diskuton në mbledhjen e kësaj të hëne projektbuxhetin për vitin 2020 të disa institucioneve. Diskutimi ka nisur me buxhetin për Prokurorinë e Përgjithshme, ku drejtori i drejtorisë së financave, ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved