ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 13/12/2019 06:50

Ademi dhe Challandes në Shkup për ta ndjekur nga afër Maqedoninë e Veriut – kundërshtarin në Ligën e Kombeve

Ademi dhe Challandes në Shkup për ta ndjekur nga afër Maqedoninë e Veriut – kundërshtarin në Ligën e Kombeve
Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, në shoqëri të përzgjedhësit Bernard Challandes, sekretarit të përgjithshëm, Eroll Salihu, ndihmëstrajnerit Muharrem Sahiti dhe menaxherit, Bajram Shala, po qëndrojnë në Shkup, ku do të ...
Telegrafi | 19-Nov-2019 18:20
Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, në shoqëri të përzgjedhësit Bernard Challandes, sekretarit të përgjithshëm, Eroll Salihu, ndihmëstrajnerit Muharrem Sahiti dhe menaxherit, Bajram Shala, po qëndrojnë në Shkup, ku do të ...

Grupi i mundshëm i Kosovës në rast se kualifikohet nga Liga e Kombeve
Kosova nuk arriti të kualifikohej përmes Euro 2020 nga Grupi A, por do të ketë shansin që të luajë në Kampionatin Evropian nga Liga e Kombeve. Përfaqësuesja jonë në mars do të përballet me Maqedoninë e Veriut dhe në ...
Telegrafi | 19-Nov-2019 15:06
Kosova nuk arriti të kualifikohej përmes Euro 2020 nga Grupi A, por do të ketë shansin që të luajë në Kampionatin Evropian nga Liga e Kombeve. Përfaqësuesja jonë në mars do të përballet me Maqedoninë e Veriut dhe në ...

Challandes ka zgjidhje edhe për problemin me bileta
Kualifikimet për EURO 2020 përfunduan për Kosovën mbrëmë me një paraqitje të mirë por me rezultat zhgënjyes. Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, është mysafir në Info Magazinë të Klan Kosovës. Challandes gjithashtu ...
Telegrafi | 18-Nov-2019 20:53
Kualifikimet për EURO 2020 përfunduan për Kosovën mbrëmë me një paraqitje të mirë por me rezultat zhgënjyes. Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, është mysafir në Info Magazinë të Klan Kosovës. Challandes gjithashtu ...

Challandes me stafin e tij ndodhen sonte në Maqedoninë Veriore, kjo është arsyeja
Trajneri i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes së bashku me stafin e tij dhe me zyrtarë të FFK-së do të jenë sonte të pranishëm në Shkup për ta ndjekur ndeshjen Maqedoni e Veriut – Izrael, shkruan zeri.info ...
Zeri | 19-Nov-2019 18:42
Trajneri i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes së bashku me stafin e tij dhe me zyrtarë të FFK-së do të jenë sonte të pranishëm në Shkup për ta ndjekur ndeshjen Maqedoni e Veriut – Izrael, shkruan zeri.info ...

18:36 Challandes me staf e përcjellin nga afër kundërshtarin e radhës të Kosovës, Maqedoninë Veriore Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes...
Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes bashkë me stafin e tij, kanë udhëtuar drejt Shkupit për ta përcjellë nga afër dhe për ta studiuar kundërshtarin e ardhshëm të Kosovës, Maqedoninë e Veriut, sonte në një ndeshje ...
Kosova Sot | 19-Nov-2019 18:40
Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes bashkë me stafin e tij, kanë udhëtuar drejt Shkupit për ta përcjellë nga afër dhe për ta studiuar kundërshtarin e ardhshëm të Kosovës, Maqedoninë e Veriut, sonte në një ndeshje ...

Challandes me staf e përcjellin nga afër kundërshtarin e radhës të Kosovës, Maqedoninë Veriore
Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes bashkë me stafin e tij, kanë udhëtuar drejt Shkupit për ta përcjellë nga afër dhe për ta studiuar kundërshtarin e ardhshëm të Kosovës, Maqedoninë e Veriut, sonte në një ndeshje ...
Gazeta Express | 19-Nov-2019 18:30
Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes bashkë me stafin e tij, kanë udhëtuar drejt Shkupit për ta përcjellë nga afër dhe për ta studiuar kundërshtarin e ardhshëm të Kosovës, Maqedoninë e Veriut, sonte në një ndeshje ...

Micah Richards zbulon gjobat marramendëse të Balotellit në Manchester City
Presidenti i FFK-së, Agim Ademi në shoqëri të përzgjedhësit Bernard Challandes, sekretarit të përgjithshëm, Eroll Salihu, ndihmëstrajnerit Muharrem Sahiti dhe menaxherit, Bajram Shala po qëndrojnë në Shkup, ku do të ...
GazetaBlic | 19-Nov-2019 18:27
Presidenti i FFK-së, Agim Ademi në shoqëri të përzgjedhësit Bernard Challandes, sekretarit të përgjithshëm, Eroll Salihu, ndihmëstrajnerit Muharrem Sahiti dhe menaxherit, Bajram Shala po qëndrojnë në Shkup, ku do të ...

Challandes: E kam në kokë kualifikimin e Kosovës në Euro 2020
Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Bernard Challandes, ka folur rreth gjasave për tu kualifikuar në Kampionatin Europian Euro2020, ndërsa shtoi se deri sot nuk e kishte menduar aspak Maqedoninë Veriore. ”Më ...
Telegrafi | 18-Nov-2019 20:30
Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Bernard Challandes, ka folur rreth gjasave për tu kualifikuar në Kampionatin Europian Euro2020, ndërsa shtoi se deri sot nuk e kishte menduar aspak Maqedoninë Veriore. ”Më ...

Zvicra U21 starton me tre “Dardanë” kundër Francës
Zvicra U21 sonte luan me Francën në ndeshjet kualifikuese për Euro 2020. Për të rinjtë e helvetikëve në formacionin startues janë tre futbollist nga Kosova. Andi Zeqiri, Bastian Toma dhe Toni Domgjoni janë tre kosovarët ...
Indeks Online | 19-Nov-2019 18:09
Zvicra U21 sonte luan me Francën në ndeshjet kualifikuese për Euro 2020. Për të rinjtë e helvetikëve në formacionin startues janë tre futbollist nga Kosova. Andi Zeqiri, Bastian Toma dhe Toni Domgjoni janë tre kosovarët ...

Challandes: Anglezët në fushë nuk i kemi pasur miq
Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, ka thënë se kur e ka marrë drejtimin e Përfaqësueses nuk ka menduar se do të kishte përkrahje kaq të madhe sa ka dhe se do të mund të arrinte në nivelin e tanishëm. “Kanë qenë ...
Telegrafi | 18-Nov-2019 20:19
Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, ka thënë se kur e ka marrë drejtimin e Përfaqësueses nuk ka menduar se do të kishte përkrahje kaq të madhe sa ka dhe se do të mund të arrinte në nivelin e tanishëm. “Kanë qenë ...

Challandes përcjell nga afër rivalin e Kosovës në Ligën e Kombeve
Përzgjedhësi i Kosovës në futboll, Bernard Challandes, ka nisur të përcjellë nga afër Maqedoninë e Veriut, rivalin e Kosovës në fazën e play-offit në Ligën e Kombeve. Sipas një njoftimi nga Federata e Futbollit e ...
Koha.net | 19-Nov-2019 18:09
Përzgjedhësi i Kosovës në futboll, Bernard Challandes, ka nisur të përcjellë nga afër Maqedoninë e Veriut, rivalin e Kosovës në fazën e play-offit në Ligën e Kombeve. Sipas një njoftimi nga Federata e Futbollit e ...

Challandes: Çmendem kur Kosova luan keq
Kosova i ka mbyllur me humbje kualifikimet për Euro 2020, duke përfunduar e treta në Grupin A me 11 pikë të grumbulluara. ‘Dardanët’ u mposhtën 0-4 nga Anglia në sfidën e fundit në ‘Fadil Vokrri’. Trajneri i Kombëtares ...
Telegrafi | 18-Nov-2019 20:14
Kosova i ka mbyllur me humbje kualifikimet për Euro 2020, duke përfunduar e treta në Grupin A me 11 pikë të grumbulluara. ‘Dardanët’ u mposhtën 0-4 nga Anglia në sfidën e fundit në ‘Fadil Vokrri’. Trajneri i Kombëtares ...

Ademi e Challandes në Shkup, e ndjekin ndeshjen Maqedonia e Veriut – Izraeli
Presidenti i FFK-së, Agim Ademi në shoqëri të përzgjedhësit Bernard Challandes, sekretarit të përgjithshëm, Eroll Salihu, ndihmëstrajnerit Muharrem Sahiti dhe menaxherit, Bajram Shala po qëndrojnë në Shkup, ku do të ...
InFokusi | 19-Nov-2019 17:46
Presidenti i FFK-së, Agim Ademi në shoqëri të përzgjedhësit Bernard Challandes, sekretarit të përgjithshëm, Eroll Salihu, ndihmëstrajnerit Muharrem Sahiti dhe menaxherit, Bajram Shala po qëndrojnë në Shkup, ku do të ...

Ademi e Challandes në Shkup, gati për misionin ”anti-Maqedoni e Veriut”
Duke pasur parasysh që Kosova nuk arriti të kualifikohet direkt në Evropian nëpërmjet ciklit të rregullt kualifikues, tashmë e gjithë vëmendja dhe puna do të përqendrohet në përballjen gjysmëfinale kundër Maqedonisë së ...
Lajminet | 19-Nov-2019 17:34
Duke pasur parasysh që Kosova nuk arriti të kualifikohet direkt në Evropian nëpërmjet ciklit të rregullt kualifikues, tashmë e gjithë vëmendja dhe puna do të përqendrohet në përballjen gjysmëfinale kundër Maqedonisë së ...

I kishin 600 bileta, por numri i tifozëve anglezë që erdhën në Kosovë ishte disafish më i madh
Për një javë rresht hotelet e kryeqytetit ishin të mbushura plot mysafirë. Shumica e tyre nga Anglia. Mbi 2 mijë tifozë nga ky shtet fluturuan drejt Kosovës për ndeshjen përmbyllëse për të dy ekipet kombëtare në ...
Gazeta Express | 19-Nov-2019 16:42
Për një javë rresht hotelet e kryeqytetit ishin të mbushura plot mysafirë. Shumica e tyre nga Anglia. Mbi 2 mijë tifozë nga ky shtet fluturuan drejt Kosovës për ndeshjen përmbyllëse për të dy ekipet kombëtare në ...

Ky futbollist e mbanë epitetin e golashënuesit më të mirë të Kosovës gjatë fazës kualifikuese “EURO 2020”
Kombëtarja e Kosovës e ka mbyllur fazën kualifikuese për “EURO 2020” në pozitën e tretë me 11 pikë, duke mos arritur kualifikimin për në Kampionatin Evropian, shkruan Gazeta inFokus. Dardanët ishin në grupin A se bashku ...
InFokusi | 19-Nov-2019 16:08
Kombëtarja e Kosovës e ka mbyllur fazën kualifikuese për “EURO 2020” në pozitën e tretë me 11 pikë, duke mos arritur kualifikimin për në Kampionatin Evropian, shkruan Gazeta inFokus. Dardanët ishin në grupin A se bashku ...

Kosovë – Uells, përfundon takimi me këtë rezultat
19 nga 24 kombëtaret e mundshme tashmë kanë siguruar pjesëmarrjen në Euro 2020. Sonte (e martë) do të mësohet edhe emri i kombëtares së 20-të, ndërsa në muajin mars do të kemi edhe katër kombëtare tjera që do t’u ...
GazetaBlic | 19-Nov-2019 16:08
19 nga 24 kombëtaret e mundshme tashmë kanë siguruar pjesëmarrjen në Euro 2020. Sonte (e martë) do të mësohet edhe emri i kombëtares së 20-të, ndërsa në muajin mars do të kemi edhe katër kombëtare tjera që do t’u ...

Grupi i mundshëm i Kosovës në rast se kualifikohet nga Liga e Kombeve
Kosova nuk arriti të kualifikohej përmes Euro 2020 nga Grupi A, por do të ketë shansin që të luajë në Kampionatin Evropian nga Liga e Kombeve. Përfaqësuesja jonë në mars do të përballet me Maqedoninë e Veriut dhe në ...
EkonomiaOnline | 19-Nov-2019 15:21
Kosova nuk arriti të kualifikohej përmes Euro 2020 nga Grupi A, por do të ketë shansin që të luajë në Kampionatin Evropian nga Liga e Kombeve. Përfaqësuesja jonë në mars do të përballet me Maqedoninë e Veriut dhe në ...

Imagjinoni një ndeshje Kosovë – Zvicrës, mediumi zviceran shkruan për këtë mundësi
Deri më tani 19 Kombëtare e kanë siguruar pjesëmarrjen në Kampionatin Evropian ‘Euro 2020’. Pas fitores së Zvicrës në Gjibraltar, helvetikët do të renditen në vazon numër dy, kështu që skuadra e Vladimir Petkoviç ...
Zeri | 19-Nov-2019 14:56
Deri më tani 19 Kombëtare e kanë siguruar pjesëmarrjen në Kampionatin Evropian ‘Euro 2020’. Pas fitores së Zvicrës në Gjibraltar, helvetikët do të renditen në vazon numër dy, kështu që skuadra e Vladimir Petkoviç ...

Challandesi dhe Ademi shkojnë në Shkup, do ta ndjekin nga afër Maqedoninë e Veriut
Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes dhe presidenti i Federatës së Futbollit, Agim Ademi janë nisur drejt Shkupit, për të përcjellur ndeshjen Maqedoni e Veriut – Izrael, që zhvillohet sonte. Pikërisht, Maqedonia e ...
Indeks Online | 19-Nov-2019 14:31
Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes dhe presidenti i Federatës së Futbollit, Agim Ademi janë nisur drejt Shkupit, për të përcjellur ndeshjen Maqedoni e Veriut – Izrael, që zhvillohet sonte. Pikërisht, Maqedonia e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved