ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/12/2019 17:09

FAKTET: Pse Ilir Meta bën “trimin” me Borchard dhe jo me Palmer p.sh, dhe pse u kujtua tani ta shpallë “non grata”

FAKTET: Pse Ilir Meta bën “trimin” me Borchard dhe jo me Palmer p.sh, dhe pse u kujtua tani ta shpallë “non grata”
Kur erdhi në 2016 si ambasador i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt nuk vinte si diplomat i paprovuar me politikën shqiptare. Nga 2007 deri në 2010, ai kishte mbajtur postin e ambasadorit të Gjermanisë në Shqipëri, ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 17:57
Kur erdhi në 2016 si ambasador i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt nuk vinte si diplomat i paprovuar me politikën shqiptare. Nga 2007 deri në 2010, ai kishte mbajtur postin e ambasadorit të Gjermanisë në Shqipëri, ...

Borchardt “non grata” për Metën, reagon OSBE në Vienë: Qëndrojmë partnerë të Shqipërisë, notë verbale e presidentit
Pas shpalljes së ambasadorit Bernd Borchardt si i pa dëshiruar në zyrën e presidentit Ilir Meta vjen reagimi i parë nga zyra qendrore e OSBE në Vienë. Gazetari Top-Channel, Muhamed Veliu përmes postës elektronike i ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 17:41
Pas shpalljes së ambasadorit Bernd Borchardt si i pa dëshiruar në zyrën e presidentit Ilir Meta vjen reagimi i parë nga zyra qendrore e OSBE në Vienë. Gazetari Top-Channel, Muhamed Veliu përmes postës elektronike i ...

Borchardt “non grata”/ Reagon OSBE në Vienë për Top-Channel
Pas shpalljes së ambasadorit Bernd Borchardt si i pa dëshiruar në zyrën e presidentit Ilir Meta vjen reagimi i parë nga zyra qendrore e OSBE në Vienë.
Top Channel | 19-Nov-2019 16:31
Pas shpalljes së ambasadorit Bernd Borchardt si i pa dëshiruar në zyrën e presidentit Ilir Meta vjen reagimi i parë nga zyra qendrore e OSBE në Vienë.

Udhëheqja e OSBE nga Shqipëria/ Presidenti Tsereteli: Palët politike të bëjnë më të mirën
Presidenti i PA i OSBE-së George Tsereteli dhe Sekretari i Përgjithshëm Roberto Montella kanë përfunduar një vizitë zyrtare në Shqipëri, pasi vendi ynë përgatitet të marrë kryesinë e OSBE-së në vitin 2020.
Top Channel | 19-Nov-2019 16:20
Presidenti i PA i OSBE-së George Tsereteli dhe Sekretari i Përgjithshëm Roberto Montella kanë përfunduar një vizitë zyrtare në Shqipëri, pasi vendi ynë përgatitet të marrë kryesinë e OSBE-së në vitin 2020.

Neritan Ceka: Këtë katundarin Borchard duhej ta kishin larguar me kohë, ambasadorët e huaj janë legena
“Katundar që duhet të ik nga Shqipëria”. Kështu e ka etiketuar ambasadorin e OSBE-së, Bernard Borchard, ish ambasadori dhe historiani Neritan Ceka, teksa ka komentuat shpalljen e tij “non grata” nga presidenti Ilir ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 09:33
“Katundar që duhet të ik nga Shqipëria”. Kështu e ka etiketuar ambasadorin e OSBE-së, Bernard Borchard, ish ambasadori dhe historiani Neritan Ceka, teksa ka komentuat shpalljen e tij “non grata” nga presidenti Ilir ...

Borchardt non grata në Presidencë, gazetari ‘zbërthen’ mesazhin e Metës: Është alfa politike e opozitës
Gazetari Alfred Lela është përfshirë sot në debatin në lidhje me vendimin e presidentit Ilir Meta për të shpallur ‘non-grata’ ambasadorin e OSBE në Tiranë, Bernd Borchardt. Teksa është bërë pjesë e emisionit ‘Real ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 21:53
Gazetari Alfred Lela është përfshirë sot në debatin në lidhje me vendimin e presidentit Ilir Meta për të shpallur ‘non-grata’ ambasadorin e OSBE në Tiranë, Bernd Borchardt. Teksa është bërë pjesë e emisionit ‘Real ...

Borschardt ‘non grata’ për presidentin/ Nesho: Veprimi i presidentit tregon se jemi në krizë
Diplomati i njohur Agim Nesho ka komentuar vendimin e presidentit të Republikës Ilir Meta për të shpallur “non grata” ambasadorin e OSBE në Tiranë, Berndt Borschardt. Sipas tij, veprimi i kreut të shtetit tregon se ...
Telegraf | 19-Nov-2019 16:31
Diplomati i njohur Agim Nesho ka komentuar vendimin e presidentit të Republikës Ilir Meta për të shpallur “non grata” ambasadorin e OSBE në Tiranë, Berndt Borschardt. Sipas tij, veprimi i kreut të shtetit tregon se ...

Non grata për Borchardt/ Zaloshnja: Veprimi i Metës kundërsulm ndaj ambasadorit, mesazhi që iu jep mbështetësve
Analisti Eduard Zaloshnja i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se presidenti Meta e ka shpallur non grata ambasadorin Borchardt si një kundër-përgjigje, si dhe për t’iu dhënë mesazh mbështetësve të tij se ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 21:42
Analisti Eduard Zaloshnja i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se presidenti Meta e ka shpallur non grata ambasadorin Borchardt si një kundër-përgjigje, si dhe për t’iu dhënë mesazh mbështetësve të tij se ...

“Ka ambasadorë që sillen si lakenj”, Gjekmarkaj për shpalljen non grata të Borchardt: Ka qenë i njëanshëm
Analisti Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se ambasadori Borchardt ndoshta e ka merituar të shpallet i padëshiruar nga presidenti Ilir Meta. Gjekmarkaj tha se jo gjithmonë ambasadori ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 21:28
Analisti Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se ambasadori Borchardt ndoshta e ka merituar të shpallet i padëshiruar nga presidenti Ilir Meta. Gjekmarkaj tha se jo gjithmonë ambasadori ...

Pse i shpalli Ilir Meta ‘non grata’ ndërkombëtarët dhe shqiptarët?
Nga Flogert Muça Ilir Meta ka vazhduar ditën e sotme luftën e tij me të gjithë ata që mendojnë ndryshe për ‘lajthitjet’ e tij politike dhe institucionale. Sot ai ka shpallur “non grata” ambasadorin e OSBE në Tiranë ...
GazetaTema | 18-Nov-2019 21:58
Nga Flogert Muça Ilir Meta ka vazhduar ditën e sotme luftën e tij me të gjithë ata që mendojnë ndryshe për ‘lajthitjet’ e tij politike dhe institucionale. Sot ai ka shpallur “non grata” ambasadorin e OSBE në Tiranë ...

Publicisti Ylli Dylgjeri: Pse rri ende Borchardt në Shqipëri?
Nga Ylli Dylgjeri – Pyetja ngrihet pasi Ambasadori i OSBE në Tirane kreu vepra të turpshme ne publik duke i ngritur gishtin e seksit shqiptarëve! Më tej vijojnë protesta popullore në derën e Zyrës së Tij në Tiranë, për ...
Telegraf | 18-Nov-2019 22:50
Nga Ylli Dylgjeri – Pyetja ngrihet pasi Ambasadori i OSBE në Tirane kreu vepra të turpshme ne publik duke i ngritur gishtin e seksit shqiptarëve! Më tej vijojnë protesta popullore në derën e Zyrës së Tij në Tiranë, për ...

“Non grata” nga Meta, Boshardt: OSBE është për dialog
Pas takimit që delegacioni OSBE-s pati në selinë e PD, gazetari i Top Channel Muhamed Veliu e pyeti ambasadori e OSBE Boshard, se si ishte për të dita e parë i të qenurit "non grata" në presidencë.
Top Channel | 18-Nov-2019 19:38
Pas takimit që delegacioni OSBE-s pati në selinë e PD, gazetari i Top Channel Muhamed Veliu e pyeti ambasadori e OSBE Boshard, se si ishte për të dita e parë i të qenurit "non grata" në presidencë.

“Më lini të qetë”, Borchardt flet pas vendimit të Metës: OSBE, organizatë…
Pas vendimit të presidentit Ilir Meta, i cili i dërgoi një letër Zyrës së Asamblesë Parlamentare të OSBE në Kopenhagen, asaj në Tiranë dhe Drejtorisë së Protokollit të Shtetit pranë MEPJ në Tiranë në të cilën thuhej se ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 19:35
Pas vendimit të presidentit Ilir Meta, i cili i dërgoi një letër Zyrës së Asamblesë Parlamentare të OSBE në Kopenhagen, asaj në Tiranë dhe Drejtorisë së Protokollit të Shtetit pranë MEPJ në Tiranë në të cilën thuhej se ...

U shpall non grata” nga Ilir Meta, Borchardt iu përgjigjet gazetarëve: Më lini të qetë
Kryetari i prezencës së OSBE-së në Shqipëri ka reaguar pas shpalljes “non grata” nga presidenti Meta. I pyetur nga gazetarët, Borchardt tha: “Më lini të qetë”. Ndërsa shtoi se OSBE është një organizatë legjitime në ...
GazetaTema | 18-Nov-2019 19:38
Kryetari i prezencës së OSBE-së në Shqipëri ka reaguar pas shpalljes “non grata” nga presidenti Meta. I pyetur nga gazetarët, Borchardt tha: “Më lini të qetë”. Ndërsa shtoi se OSBE është një organizatë legjitime në ...

Borchardt “non grata” për Metën, reagon OSBE në Vienë: Qëndrojmë partnerë të Shqipërisë, notë verbale e presidentit
Pas shpalljes së ambasadorit Bernd Borchardt si i pa dëshiruar në zyrën e presidentit Ilir Meta vjen reagimi i parë nga zyra qendrore e OSBE në Vienë. Gazetari Top-Channel, Muhamed Veliu përmes postës elektronike i ...
Lexo | 19-Nov-2019 18:01
Pas shpalljes së ambasadorit Bernd Borchardt si i pa dëshiruar në zyrën e presidentit Ilir Meta vjen reagimi i parë nga zyra qendrore e OSBE në Vienë. Gazetari Top-Channel, Muhamed Veliu përmes postës elektronike i ...

Meta e shpalli non grata Boshardin, reagon OSBE: Po e mbajmë shënim këtë notë verbale të presidentit
Pas shpalljes së ambasadorit Bernd Borchardt si i pa dëshiruar në zyrën e presidentit Ilir Meta vjen reagimi i parë nga zyra qendrore e OSBE në Vienë. Përgjigja nuk është e drejtpërdrejtë, por thuhet se OSBE e mban ...
Dritare | 19-Nov-2019 17:50
Pas shpalljes së ambasadorit Bernd Borchardt si i pa dëshiruar në zyrën e presidentit Ilir Meta vjen reagimi i parë nga zyra qendrore e OSBE në Vienë. Përgjigja nuk është e drejtpërdrejtë, por thuhet se OSBE e mban ...

Presidenti Meta: Kënaqësi të zhvilloja sot një takim të frytshëm me delegatët e OSBE-së
Me anë të një postimi në Facebook, Presidenti Meta ka reaguar pas takimit me me Presidentin e Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, z.George Tsereteli, dhe Sekretarin e Përgjithshëm, z. Roberto Montella. I falenderova për ...
Telegraf | 18-Nov-2019 20:14
Me anë të një postimi në Facebook, Presidenti Meta ka reaguar pas takimit me me Presidentin e Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, z.George Tsereteli, dhe Sekretarin e Përgjithshëm, z. Roberto Montella. I falenderova për ...

Borchardt “i padëshiruar” në Presidencë/ OSBE në Vienë reagon pas letrës të Metës
Pas shpalljes së ambasadorit Bernd Borchardt si i pa dëshiruar në zyrën e presidentit Ilir Meta vjen reagimi i parë nga zyra qendrore e OSBE në Vienë. Top-Channel i ka kontaktuar përmes postës elektronike kësaj zyre në ...
Politiko | 19-Nov-2019 17:41
Pas shpalljes së ambasadorit Bernd Borchardt si i pa dëshiruar në zyrën e presidentit Ilir Meta vjen reagimi i parë nga zyra qendrore e OSBE në Vienë. Top-Channel i ka kontaktuar përmes postës elektronike kësaj zyre në ...

Borchardt ‘non grata’, selia qendrore e OSBE: E kemi mbajtur shënim notën e Presidentit Meta
Zyra qendrore e OSBE-së në Vienë ka dhënë një reagim në lidhje me vendimin e Presidentit Meta për të shpallur ‘non grata’ në Presidencë ambasadorin e OSBE-së në Tiranë Bernd Borchardt. Top Channel i ka dërguar kërkesë ...
Gazeta Express | 19-Nov-2019 17:35
Zyra qendrore e OSBE-së në Vienë ka dhënë një reagim në lidhje me vendimin e Presidentit Meta për të shpallur ‘non grata’ në Presidencë ambasadorin e OSBE-së në Tiranë Bernd Borchardt. Top Channel i ka dërguar kërkesë ...

Vendimi i Metës për Borchardt, reagon zyra qëndrore e OSBE-së
Pas shpalljes së ambasadorit Berndard Borchardt si i pa dëshiruar në zyrën e presidentit Ilir Meta, vjen reagimi i parë nga zyra qendrore e OSBE në Vjenë. Në përgjigjen e zëdhënëses Mersiha Cauševic Po??ic për media ...
Gazeta Dita | 19-Nov-2019 17:30
Pas shpalljes së ambasadorit Berndard Borchardt si i pa dëshiruar në zyrën e presidentit Ilir Meta, vjen reagimi i parë nga zyra qendrore e OSBE në Vjenë. Në përgjigjen e zëdhënëses Mersiha Cauševic Po??ic për media ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved