ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/02/2020 04:02

Gjatë këtij viti 1.600 emigrantë kanë hyrë në territorin e Kosovës

Gjatë këtij viti 1.600 emigrantë kanë hyrë në territorin e Kosovës
Në Shkup është mbajtur “Forumi i ministrave për drejtësi dhe punë të brendshme të Bashkimi Evropian – Ballkani Perëndimor”, në kuadër të kryesimit të Finlandës me Këshillin e BE-së.
Top Channel | 19-Nov-2019 16:01
Në Shkup është mbajtur “Forumi i ministrave për drejtësi dhe punë të brendshme të Bashkimi Evropian – Ballkani Perëndimor”, në kuadër të kryesimit të Finlandës me Këshillin e BE-së.

Lleshaj në Forumin Ministerial BE-Ballkani Perëndimor: Rritje të migrantëve të parregullt që përdorin Shqipërinë si vend tranzit
Ministri Lleshaj mori pjesë në Forumin Ministerial BE-Ballkani Perëndimor, “Për Drejtësinë dhe Çështjet e Brendshme”, në të cilin u diskutuan tema të rëndësishme, si lufta kundër krimit të organizuar, flukset migratore, ...
Top Channel | 19-Nov-2019 14:59
Ministri Lleshaj mori pjesë në Forumin Ministerial BE-Ballkani Perëndimor, “Për Drejtësinë dhe Çështjet e Brendshme”, në të cilin u diskutuan tema të rëndësishme, si lufta kundër krimit të organizuar, flukset migratore, ...

Jurova: Nuk duhet të ketë amnisti apo falje të krimit
Ne dëshirojmë një Ligj shumë të mirë të Prokurorisë Publike dhe një sistem shumë të mirë që do të funksionojë në interes të qytetarëve, që do të thotë, kur dikush kryen një krim, ai duhet të ndëshkohet. Kjo është ...
Telegrafi | 19-Nov-2019 17:13
Ne dëshirojmë një Ligj shumë të mirë të Prokurorisë Publike dhe një sistem shumë të mirë që do të funksionojë në interes të qytetarëve, që do të thotë, kur dikush kryen një krim, ai duhet të ndëshkohet. Kjo është ...

Mustafa pjesë e Forumit të ministrave për drejtësi dhe punë të brendshme të BE- Ballkani Perëndimor
Në Shkup është mbajtur “Forumi i ministrave për drejtësi dhe punë të brendshme të Bashkimi Evropian – Ballkani Perëndimor”, në kuadër të kryesimit të Finlandës me Këshillin e BE-së. Në këtë Forum, ministri i Punëve të ...
Telegrafi | 19-Nov-2019 16:01
Në Shkup është mbajtur “Forumi i ministrave për drejtësi dhe punë të brendshme të Bashkimi Evropian – Ballkani Perëndimor”, në kuadër të kryesimit të Finlandës me Këshillin e BE-së. Në këtë Forum, ministri i Punëve të ...

Lleshaj merr pjesë në Forumin Ministerial BE-Ballkani Perëndimor
Ministri Lleshaj mori pjesë në Forumin Ministerial BE-Ballkani Perëndimor, “Për Drejtësinë dhe Çështjet e Brendshme”, në të cilin u diskutuan tema të rëndësishme, si lufta kundër krimit të organizuar, flukset migratore, ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 14:07
Ministri Lleshaj mori pjesë në Forumin Ministerial BE-Ballkani Perëndimor, “Për Drejtësinë dhe Çështjet e Brendshme”, në të cilin u diskutuan tema të rëndësishme, si lufta kundër krimit të organizuar, flukset migratore, ...

Avramopoulos: Maqedonia e Veriut nuk ka kërkuar ndihmë financiare për emigrantët
Maqedonia e Veriut nuk e ka kërkuar nga Bashkimi Evropian ndihmë financiare për ndërtimin e kampeve të emigrantëve dhe refugjatëve, tha sot Komisioneri i BE-së për Punë të Brendshme, Dimitris Avramopoulos, në Forumin ...
Telegrafi | 19-Nov-2019 15:30
Maqedonia e Veriut nuk e ka kërkuar nga Bashkimi Evropian ndihmë financiare për ndërtimin e kampeve të emigrantëve dhe refugjatëve, tha sot Komisioneri i BE-së për Punë të Brendshme, Dimitris Avramopoulos, në Forumin ...

Avramopoulos: Vendet e Ballkanit Perëndimor e kanë të ardhmen në BE
Në forumin e ministrave të Punëve të Brendshme të Ballkanit Perëndimor dhe të Bashkimit Evropian, u tha se Maqedonia e Veriut mbetet “në kursin e integrimeve evropiane”, teksa zyrtarët diskutuan për tema të ndryshme siç ...
Radio Evropa e Lire | 19-Nov-2019 17:57
Në forumin e ministrave të Punëve të Brendshme të Ballkanit Perëndimor dhe të Bashkimit Evropian, u tha se Maqedonia e Veriut mbetet “në kursin e integrimeve evropiane”, teksa zyrtarët diskutuan për tema të ndryshme siç ...

Bashkëpunim mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor për përballje efikase me emigracionin ilegal, radikalizmin dhe krimin e organizuar
Shkup, 19 nëntor 2019 (MEDIAL) – Emigracioni ilegal, siguria e kufijve, radikalizimi i dhunshëm dhe krimi i organizuar janë sfera ku të gjithë duhet të punojnë së bashku, është konkludimi nga Takimi ministror BE – ...
Medial | 19-Nov-2019 17:20
Shkup, 19 nëntor 2019 (MEDIAL) – Emigracioni ilegal, siguria e kufijve, radikalizimi i dhunshëm dhe krimi i organizuar janë sfera ku të gjithë duhet të punojnë së bashku, është konkludimi nga Takimi ministror BE – ...

300% më shumë migrantë këtë vit në Kosovë
Fluksi i migrantëve ka prekur të gjithë Ballkanin Perëndimor e poashtu edhe vendin tonë, vetëm gjatë këtij viti në Kosovë kanë hyrë afro 1 mijë e 600 persona si migrantë. Krahasuar me vitet paraprake numri i ...
Zeri | 19-Nov-2019 17:06
Fluksi i migrantëve ka prekur të gjithë Ballkanin Perëndimor e poashtu edhe vendin tonë, vetëm gjatë këtij viti në Kosovë kanë hyrë afro 1 mijë e 600 persona si migrantë. Krahasuar me vitet paraprake numri i ...

(VIDEO) Qeveria nuk e ka në plan të ndërtojë kampe për refugjatët
Qeveria nuk planifikon të ndërtojë kampe të reja për strehimin e migrantëve në lindje të vendit, ndërsa mjaftojnë dy qendrat tranzite në jug dhe në veri të vendit, ka thënë ministri i Punëve të Brendshme, Oliver ...
Shenja | 19-Nov-2019 16:43
Qeveria nuk planifikon të ndërtojë kampe të reja për strehimin e migrantëve në lindje të vendit, ndërsa mjaftojnë dy qendrat tranzite në jug dhe në veri të vendit, ka thënë ministri i Punëve të Brendshme, Oliver ...

Komisioneri europian bën paralajmërimin e fortë për shtetet anëtare: Duhet të frikësohen nga... (Thirrja që Shqipëria dhe Maqedonia të pranohen në BE)?
Postuar: 19/11/2019 - 16:15 Komisioneri Avramopulos i BE, deklaroi gjatë takimit në Shkup se ata që janë hezitues apo kanë frikë nga procesi (i zgjerimit), duhet të frikësohen më shumë nga e kundërta dhe të hedhin ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 16:18
Postuar: 19/11/2019 - 16:15 Komisioneri Avramopulos i BE, deklaroi gjatë takimit në Shkup se ata që janë hezitues apo kanë frikë nga procesi (i zgjerimit), duhet të frikësohen më shumë nga e kundërta dhe të hedhin ...

?Gjatë këtij viti 1.600 migrantë kanë hyrë në territorin e Kosovës
Në Shkup është mbajtur “Forumi i ministrave për drejtësi dhe punë të brendshme të Bashkimi Evropian – Ballkani Perëndimor”, në kuadër të kryesimit të Finlandës me Këshillin e BE-së. Në këtë Forum, ministri i Punëve të ...
Gazeta Express | 19-Nov-2019 16:18
Në Shkup është mbajtur “Forumi i ministrave për drejtësi dhe punë të brendshme të Bashkimi Evropian – Ballkani Perëndimor”, në kuadër të kryesimit të Finlandës me Këshillin e BE-së. Në këtë Forum, ministri i Punëve të ...

Olisalo: RMV dhe Shqipëria me progress konstruktiv, reformat duhet thelluar më tej
Vendet e Ballkanit Perëndimore duhet të tregojnë më shumë progres në sundimin e ligjit, lirinë e mediave dhe luftën kundër korrupsionit. Bashkëpunimi mes shteteve të rajonit dhe jo vetëm është mekanizmi më i mirë për ...
Aktuale.MK | 19-Nov-2019 16:17
Vendet e Ballkanit Perëndimore duhet të tregojnë më shumë progres në sundimin e ligjit, lirinë e mediave dhe luftën kundër korrupsionit. Bashkëpunimi mes shteteve të rajonit dhe jo vetëm është mekanizmi më i mirë për ...

Gjatë këtij viti 1.600 migrantë kanë hyrë në territorin e Kosovës
Në Shkup është mbajtur “Forumi i ministrave për drejtësi dhe punë të brendshme të Bashkimi Evropian – Ballkani Perëndimor”, në kuadër të kryesimit të Finlandës me Këshillin e BE-së. Në këtë......
Zeri | 19-Nov-2019 16:17
Në Shkup është mbajtur “Forumi i ministrave për drejtësi dhe punë të brendshme të Bashkimi Evropian – Ballkani Perëndimor”, në kuadër të kryesimit të Finlandës me Këshillin e BE-së. Në këtë......

1.600 migrantë kanë hyrë në territorin e Kosovës gjatë këtij viti
Në Shkup është mbajtur “Forumi i ministrave për drejtësi dhe punë të brendshme të Bashkimi Evropian – Ballkani Perëndimor”, në kuadër të kryesimit të Finlandës me Këshillin e BE-së. Në këtë Forum, ministri i Punëve të ...
Gazeta Observer | 19-Nov-2019 16:11
Në Shkup është mbajtur “Forumi i ministrave për drejtësi dhe punë të brendshme të Bashkimi Evropian – Ballkani Perëndimor”, në kuadër të kryesimit të Finlandës me Këshillin e BE-së. Në këtë Forum, ministri i Punëve të ...

Ministrja e Brendshme e Finlandës: Ballkani, rëndësi strategjike për BE-në! Lleshaj: Shqipëria përdoret si vend tranzit
Ministri i Brendshëm Lleshaj mori pjesë në Forumin Ministerial BE-Ballkani Perëndimor, “Për Drejtësinë dhe Çështjet e Brendshme”, të organizuar në Shkup, në të cilin u diskutuan tema të rëndësishme, si lufta kundër ...
Lexo | 19-Nov-2019 16:09
Ministri i Brendshëm Lleshaj mori pjesë në Forumin Ministerial BE-Ballkani Perëndimor, “Për Drejtësinë dhe Çështjet e Brendshme”, të organizuar në Shkup, në të cilin u diskutuan tema të rëndësishme, si lufta kundër ...

1 mijë e 600 migrantë hynë këtë vit në territorin e Kosovës
Në këtë Forum, ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa para të pranishmëve ka biseduar për temat si: migracioni, terrorizmi dhe krimi i organizuar. Me këtë rast, ministri Mustafa tha se menaxhimi i flukseve të ...
Lajminet | 19-Nov-2019 16:02
Në këtë Forum, ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa para të pranishmëve ka biseduar për temat si: migracioni, terrorizmi dhe krimi i organizuar. Me këtë rast, ministri Mustafa tha se menaxhimi i flukseve të ...

Gjatë këtij viti 1.600 migrantë kanë hyrë në territorin e Kosovës
Në Shkup është mbajtur “Forumi i ministrave për drejtësi dhe punë të brendshme të Bashkimi Evropian – Ballkani Perëndimor”, në kuadër të kryesimit të Finlandës me Këshillin e BE-së.
Kosova Press | 19-Nov-2019 15:53
Në Shkup është mbajtur “Forumi i ministrave për drejtësi dhe punë të brendshme të Bashkimi Evropian – Ballkani Perëndimor”, në kuadër të kryesimit të Finlandës me Këshillin e BE-së.

Gjatë këtij viti 1.600 migrantë kanë hyrë në territorin e Kosovës
Në Shkup është mbajtur “Forumi i ministrave për drejtësi dhe punë të brendshme të Bashkimi Evropian – Ballkani Perëndimor”, në kuadër të kryesimit të Finlandës me Këshillin e BE-së. Në këtë Forum, ministri i Punëve të ...
Indeks Online | 19-Nov-2019 15:53
Në Shkup është mbajtur “Forumi i ministrave për drejtësi dhe punë të brendshme të Bashkimi Evropian – Ballkani Perëndimor”, në kuadër të kryesimit të Finlandës me Këshillin e BE-së. Në këtë Forum, ministri i Punëve të ...

Avramopoulos: Maqedonia e Veriut nuk ka kërkuar ndihmë financiare për emigrantët
Maqedonia e Veriut nuk e ka kërkuar nga Bashkimi Evropian ndihmë financiare për ndërtimin e kampeve të emigrantëve dhe refugjatëve, tha sot Komisioneri i BE-së për Punë të Brendshme, Dimitris Avramopoulos, në Forumin ...
Arbresh | 19-Nov-2019 15:47
Maqedonia e Veriut nuk e ka kërkuar nga Bashkimi Evropian ndihmë financiare për ndërtimin e kampeve të emigrantëve dhe refugjatëve, tha sot Komisioneri i BE-së për Punë të Brendshme, Dimitris Avramopoulos, në Forumin ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved