ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/12/2019 00:02

Akademia suedeze ia kthen letrën Krajës: E vlerësuam veprën e Handkes, jo personin e tij

Akademia suedeze ia kthen letrën Krajës: E vlerësuam veprën e Handkes, jo personin e tij
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kreut të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Krajës, lidhur me kërkesën e këtij të fundit që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter ...
Portalb | 19-Nov-2019 16:31
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kreut të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Krajës, lidhur me kërkesën e këtij të fundit që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter ...

Akademia suedeze ia kthen letrën Mehmet Krajës: Ne e vlerësuam veprën e Handkes, jo personalitetin e tij
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, Mehmet Kraja, lidhur me kërkesën që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter Handke. Në ...
Arbresh | 19-Nov-2019 15:27
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, Mehmet Kraja, lidhur me kërkesën që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter Handke. Në ...

Akademia Suedeze i përgjigjet kryeakademikut Kraja: E vlerësuam veprën e Handkes, jo atë
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kreut të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Krajës, lidhur me kërkesën e këtij të fundit që të anulohet çmimi Nobel, i dhënë për shkrimtarin austriak proserb, Peter ...
Koha.net | 19-Nov-2019 14:57
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kreut të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Krajës, lidhur me kërkesën e këtij të fundit që të anulohet çmimi Nobel, i dhënë për shkrimtarin austriak proserb, Peter ...

Akademia suedeze ia kthen letrën Mehmet Krajës: Ne e vlerësuam veprën e Handkes, jo personalitetin e tij
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, Mehmet Kraja, lidhur me kërkesën që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter Handke. Në ...
Indeks Online | 19-Nov-2019 14:20
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, Mehmet Kraja, lidhur me kërkesën që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter Handke. Në ...

Akademia suedeze ia kthen letrën Mehmet Krajës: E vlerësuam veprën e Handkes, jo personalitetin e tij
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, Mehmet Kraja, lidhur me kërkesën që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter Handke. ...
Zeri | 19-Nov-2019 13:22
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, Mehmet Kraja, lidhur me kërkesën që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter Handke. ...

Akademia suedeze ia kthen letrën Mehmet Krajës: E vlerësuam veprën e Handkes, jo personalitetin e tij
Në letrën e Akademisë suedeze drejtuar kreut të ASHAK-ut shkruan se çmimi Nobel për letërsi i është dhënë Peter Handkes për veprën që ka krijuar dhe jo për personalitetin e Handkes. Tutje në letër thuhet se ndarja e ...
Lajminet | 19-Nov-2019 13:17
Në letrën e Akademisë suedeze drejtuar kreut të ASHAK-ut shkruan se çmimi Nobel për letërsi i është dhënë Peter Handkes për veprën që ka krijuar dhe jo për personalitetin e Handkes. Tutje në letër thuhet se ndarja e ...

Akademia suedeze ia kthen letrën Krajës: E vlerësuam veprën e Handkes, jo personin e tij
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kreut të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Krajës, lidhur me kërkesën e këtij të fundit që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter ...
Albportali | 19-Nov-2019 13:16
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kreut të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Krajës, lidhur me kërkesën e këtij të fundit që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter ...

Akademia suedeze ia kthen letrën Mehmet Krajës: Ne e vlerësuam veprën e Handkes, jo personalitetin e tij
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, Mehmet Kraja, lidhur me kërkesën që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter Handke. Në ...
Medial | 19-Nov-2019 13:12
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, Mehmet Kraja, lidhur me kërkesën që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter Handke. Në ...

Akademia suedeze ia kthen letrën Mehmet Krajës: Ne e vlerësuam veprën e Handkes, jo personalitetin e tij
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, Mehmet Kraja, lidhur me kërkesën që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter Handke. Në ...
Klan Kosova | 19-Nov-2019 13:11
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, Mehmet Kraja, lidhur me kërkesën që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter Handke. Në ...

‘Nobeli’ ia kthen letrën kreut të Akademisë së Kosovës: Handken e vlerësuam si shkrimtar, jo individ
Akademia Suedeze i shkruan kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Krajës, pas letrës së tij që çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak Peter Handke të anulohet.. “Të zhgënjyer thellësisht ...
Politiko | 19-Nov-2019 13:06
Akademia Suedeze i shkruan kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Krajës, pas letrës së tij që çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak Peter Handke të anulohet.. “Të zhgënjyer thellësisht ...

Komiteti Nobel zemëron viktimat boshnjake të luftës
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Përfaqësues të viktimave të luftës protestuan jashtë ambasadës suedeze në Sarajevë pasi Komiteti Nobel e mbrojti vendimin e ...
Reporter | 19-Nov-2019 13:01
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Përfaqësues të viktimave të luftës protestuan jashtë ambasadës suedeze në Sarajevë pasi Komiteti Nobel e mbrojti vendimin e ...

Akademia suedeze i përgjigjet Mehmet Krajës: E vlerësuam veprën e Handkes, jo personin e tij
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kreut të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Krajës, lidhur me kërkesën e këtij të fundit që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter ...
Gazeta Observer | 19-Nov-2019 12:58
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kreut të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Krajës, lidhur me kërkesën e këtij të fundit që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter ...

Akademia suedeze ia kthen letrën Krajës: E vlerësuam veprën e Handkes, jo personin e tij
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kreut të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Krajës, lidhur me kërkesën e këtij të fundit që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter ...
Gazeta Express | 19-Nov-2019 12:50
Akademia Suedeze ia ka kthyer letrën kreut të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Krajës, lidhur me kërkesën e këtij të fundit që të anulohet çmimi Nobel i dhënë për shkrimtarin austriak pro-serb, Peter ...

Shkrimtari që refuzoi paratë e çmimit Nobel
Shkrimtari George Bernard Shaw më 18 nëntor të vitit 1926, refuzoi të pranojë paratë për Çmimin Nobel që kishte fituar. Ai kishte thënë: “Unë mund t’a fal Alfred Nobelin për shpikjen e dinamitit, por vetëm një djalli në ...
Medial | 18-Nov-2018 10:54
Shkrimtari George Bernard Shaw më 18 nëntor të vitit 1926, refuzoi të pranojë paratë për Çmimin Nobel që kishte fituar. Ai kishte thënë: “Unë mund t’a fal Alfred Nobelin për shpikjen e dinamitit, por vetëm një djalli në ...

Shkrimtari që refuzoi parat e çmimit Nobel
Shkrimtari George Bernard Shaw më 18 nëntor të vitit 1926, refuzoi të pranojë paratë për Çmimin Nobel që kishte fituar, transmeton Koha.net Ai kishte thënë: “Unë mund ta fal Alfred Nobelin për shpikjen e dinamitit, por ...
Portalb | 18-Nov-2019 21:42
Shkrimtari George Bernard Shaw më 18 nëntor të vitit 1926, refuzoi të pranojë paratë për Çmimin Nobel që kishte fituar, transmeton Koha.net Ai kishte thënë: “Unë mund ta fal Alfred Nobelin për shpikjen e dinamitit, por ...

(FOTO) Shkrimtari që refuzojë parat e çmimit Nobel
Shkrimtari George Bernard Shaw më 18 nëntor të vitit 1926, refuzoi të pranojë paratë për Çmimin Nobel që kishte fituar. Ai kishte thënë: “Unë mund t’a fal Alfred Nobelin për shpikjen e dinamitit, por vetëm një djalli në ...
Medial | 18-Nov-2019 10:13
Shkrimtari George Bernard Shaw më 18 nëntor të vitit 1926, refuzoi të pranojë paratë për Çmimin Nobel që kishte fituar. Ai kishte thënë: “Unë mund t’a fal Alfred Nobelin për shpikjen e dinamitit, por vetëm një djalli në ...

Shkrimtari që refuzoi parat e çmimit Nobel
Shkrimtari George Bernard Shaw më 18 nëntor të vitit 1926, refuzoi të pranojë paratë për Çmimin Nobel që kishte fituar. Ai kishte thënë: “Unë mund t’a fal Alfred Nobelin për shpikjen e dinamitit, por vetëm një djalli në ...
Ina-Online | 18-Nov-2019 09:44
Shkrimtari George Bernard Shaw më 18 nëntor të vitit 1926, refuzoi të pranojë paratë për Çmimin Nobel që kishte fituar. Ai kishte thënë: “Unë mund t’a fal Alfred Nobelin për shpikjen e dinamitit, por vetëm një djalli në ...

Shkrimtari që refuzoi parat e çmimit Nobel
Shkrimtari George Bernard Shaw më 18 nëntor të vitit 1926, refuzoi të pranojë paratë për Çmimin Nobel që kishte fituar. Ai kishte thënë: “Unë mund ta fal Alfred Nobelin për shpikjen e dinamitit, por vetëm një djalli në ...
Koha.net | 18-Nov-2019 09:03
Shkrimtari George Bernard Shaw më 18 nëntor të vitit 1926, refuzoi të pranojë paratë për Çmimin Nobel që kishte fituar. Ai kishte thënë: “Unë mund ta fal Alfred Nobelin për shpikjen e dinamitit, por vetëm një djalli në ...

Shkrimtari që refuzoi parat e çmimit Nobel
Ai kishte thënë: “Unë mund t’a fal Alfred Nobelin për shpikjen e dinamitit, por vetëm një djalli në formë njeriu mund t’i kishte shkuar në mendje për të shpikur Çmimin Nobel”. Çmimi Nobel u themelua në vitin 1895 nga ...
Lajminet | 18-Nov-2019 07:51
Ai kishte thënë: “Unë mund t’a fal Alfred Nobelin për shpikjen e dinamitit, por vetëm një djalli në formë njeriu mund t’i kishte shkuar në mendje për të shpikur Çmimin Nobel”. Çmimi Nobel u themelua në vitin 1895 nga ...

Shkrimtari që refuzojë parat e çmimit Nobel
Shkrimtari George Bernard Shaw më 18 nëntor të vitit 1926, refuzoi të pranojë paratë për Çmimin Nobel që kishte fituar. Ai kishte thënë: “Unë mund t’a fal Alfred Nobelin për shpikjen e dinamitit, por vetëm një djalli në ...
InFokusi | 18-Nov-2019 07:23
Shkrimtari George Bernard Shaw më 18 nëntor të vitit 1926, refuzoi të pranojë paratë për Çmimin Nobel që kishte fituar. Ai kishte thënë: “Unë mund t’a fal Alfred Nobelin për shpikjen e dinamitit, por vetëm një djalli në ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved