ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/01/2020 19:09

Dardan Gashi i Nismës: Sjelljet e Vetëvendosjes nuk lënë hapësirë për partneritet në qeveri

Dardan Gashi i Nismës: Sjelljet e Vetëvendosjes nuk lënë hapësirë për partneritet në qeveri
Zëvendëskryeministri dhe Ministri në detyrë i Diasporës dhe Investimeve Strategjike, kandidati për deputet i Nismës Socialdemokrate, Dardan Gashi ka deklaruar se sjelljet e VV-së e kanë dëmtuar mundësinë për një ...
Telegrafi | 17-Nov-2019 11:11
Zëvendëskryeministri dhe Ministri në detyrë i Diasporës dhe Investimeve Strategjike, kandidati për deputet i Nismës Socialdemokrate, Dardan Gashi ka deklaruar se sjelljet e VV-së e kanë dëmtuar mundësinë për një ...

Një mosmarrëveshje dhe një marrëveshje që do ta ndryshojnë Kosovën
Kur më 2017 Vetëvendosje kishte fituar 32 deputetë e LDK 29, këto dy parti së bashku kishin shumicën e duhur prej 61 deputetëve për ta formuar qeverinë. Por, përkundër përpjekjeve të Behxhet Pacollit për t’i takuar ...
Shenja | 17-Nov-2019 16:49
Kur më 2017 Vetëvendosje kishte fituar 32 deputetë e LDK 29, këto dy parti së bashku kishin shumicën e duhur prej 61 deputetëve për ta formuar qeverinë. Por, përkundër përpjekjeve të Behxhet Pacollit për t’i takuar ...

AKR-ja nuk e përjashtoi mundësinë e një koalicioni me VV-në
Ndonëse ende nuk është certifikuar rezultati i zgjedhjeve, AKR-ja, e cila ishte në koalicion me Nismën Socialdemokrate dhe me PD-në dhe të cilët, me përjashtimin e votave të ardhura nga Serbia e kanë kaluar pragun, nuk ...
Portalb | 17-Nov-2019 16:03
Ndonëse ende nuk është certifikuar rezultati i zgjedhjeve, AKR-ja, e cila ishte në koalicion me Nismën Socialdemokrate dhe me PD-në dhe të cilët, me përjashtimin e votave të ardhura nga Serbia e kanë kaluar pragun, nuk ...

Pika e nxehtë e negociatave LVV – LDK
Marrëveshja eventuale për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, pritet të përfshijë edhe çështjen e presidentit të ardhshëm të Kosovës, i cili sipas mandatit ...
Lexo | 17-Nov-2019 15:32
Marrëveshja eventuale për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, pritet të përfshijë edhe çështjen e presidentit të ardhshëm të Kosovës, i cili sipas mandatit ...

AKR-ja nuk e përjashton mundësinë e një koalicioni me VV-në
Ndonëse ende nuk është certifikuar rezultati i zgjedhjeve, AKR-ja, e cila ishte në koalicion me Nismën Socialdemokrate dhe me PD-në dhe të cilët, me përjashtimin e votave të ardhura nga Serbia e kanë kaluar pragun, nuk ...
EkonomiaOnline | 17-Nov-2019 15:27
Ndonëse ende nuk është certifikuar rezultati i zgjedhjeve, AKR-ja, e cila ishte në koalicion me Nismën Socialdemokrate dhe me PD-në dhe të cilët, me përjashtimin e votave të ardhura nga Serbia e kanë kaluar pragun, nuk ...

AKR-ja nuk e përjashton mundësinë e një koalicioni me VV-në
Ndonëse ende nuk është certifikuar rezultati i zgjedhjeve, AKR-ja, e cila ishte në koalicion me Nismën Socialdemokrate dhe me PD-në dhe të cilët, me përjashtimin e votave të ardhura nga Serbia e kanë kaluar pragun, nuk ...
Koha.net | 17-Nov-2019 15:22
Ndonëse ende nuk është certifikuar rezultati i zgjedhjeve, AKR-ja, e cila ishte në koalicion me Nismën Socialdemokrate dhe me PD-në dhe të cilët, me përjashtimin e votave të ardhura nga Serbia e kanë kaluar pragun, nuk ...

Deklarohen nga AKR, tregojnë a do të hyjnë në koalicion me VV-në
Sekretari i Përgjithshëm i AKR-së Vesel Makolli në një prononcim për “Gazeta Blic” ka folur rreth mundësive për një koalicion LVV-AKR. Makolli ka theksuar se deri tani nuk ka asnjë bisedim të tillë si dhe ka theksuar se ...
TetovaSot | 17-Nov-2019 13:49
Sekretari i Përgjithshëm i AKR-së Vesel Makolli në një prononcim për “Gazeta Blic” ka folur rreth mundësive për një koalicion LVV-AKR. Makolli ka theksuar se deri tani nuk ka asnjë bisedim të tillë si dhe ka theksuar se ...

Nënkryetarja e AAK-së: Për interesa personale VV-së po i konvenojnë votat e Listës Serbe
Nënkryetarja e AAK-së Teuta Haxhiu, njëherësh deputete për disa mandate në Kuvendin e Kosovës në një prononcim për “Gazeta Blic” ka folur mbi situatën aktuale politike në vend dhe procesin e çertifikimit të rezulatit ...
TetovaSot | 17-Nov-2019 13:39
Nënkryetarja e AAK-së Teuta Haxhiu, njëherësh deputete për disa mandate në Kuvendin e Kosovës në një prononcim për “Gazeta Blic” ka folur mbi situatën aktuale politike në vend dhe procesin e çertifikimit të rezulatit ...

Lëvizja Vetëvendosje i kundërpërgjigjet ashpër NISMA-së
Zyrtari i Nisma Socielademokrate Dardan Gashi pak më parë ka deklaruan se sjelljet e VV-së e kanë dëmtuar mundësinë për një partneritet në qeverinë e ardhshme. Ai ka thënë se sjelljet e fundit të VV-së janë të ...
InFokusi | 17-Nov-2019 13:38
Zyrtari i Nisma Socielademokrate Dardan Gashi pak më parë ka deklaruan se sjelljet e VV-së e kanë dëmtuar mundësinë për një partneritet në qeverinë e ardhshme. Ai ka thënë se sjelljet e fundit të VV-së janë të ...

Zyrtari i Nismës: S’ka koalicion me grabitësit, kemi pasur takime me LDK-në
Anëtari i Nismës Socialdemokrate, Dardan Gashi ka deklaruar se sjelljet e VV-së e kanë dëmtuar mundësinë për një partneritet në qeverinë e ardhshme. Gashi nuk e ka përjashtuar mundësinë që AKR-ja e Behgjet Pacollit të ...
TetovaSot | 17-Nov-2019 13:31
Anëtari i Nismës Socialdemokrate, Dardan Gashi ka deklaruar se sjelljet e VV-së e kanë dëmtuar mundësinë për një partneritet në qeverinë e ardhshme. Gashi nuk e ka përjashtuar mundësinë që AKR-ja e Behgjet Pacollit të ...

A do të jetë pjesë e Qeverisë së Ardhshme AKR? –Flasin nga partia e Pacollit
Duke e parë që pas anulimit të votave nga Serbia, koalicioni Nisma-AKR-PD me shumë gjasa do ta kaloj pragun zgjedhor prej 5%. Nëse ky koalicion e kalon pragun atëherë do të thotë që LVV dhe LDK nuk mund ta formojnë ...
Indeks Online | 17-Nov-2019 13:31
Duke e parë që pas anulimit të votave nga Serbia, koalicioni Nisma-AKR-PD me shumë gjasa do ta kaloj pragun zgjedhor prej 5%. Nëse ky koalicion e kalon pragun atëherë do të thotë që LVV dhe LDK nuk mund ta formojnë ...

Lëvizja Vetëvendosje i kundërpërgjigjet ashpër Dardan Gashit
Zyrtari i Nisma Socielademokrate Dardan Gashi pak më parë ka deklaruan se sjelljet e VV-së e kanë dëmtuar mundësinë për një partneritet në qeverinë e ardhshme. Ai ka thënë se sjelljet e fundit të VV-së janë të......
Zeri | 17-Nov-2019 13:04
Zyrtari i Nisma Socielademokrate Dardan Gashi pak më parë ka deklaruan se sjelljet e VV-së e kanë dëmtuar mundësinë për një partneritet në qeverinë e ardhshme. Ai ka thënë se sjelljet e fundit të VV-së janë të......

Lëvizja Vetëvendosje i kundërpërgjigjet Dardan Gashit: Nuk do të jetë më sekser i koalicioneve
Zyrtari i Nisma Socielademokrate Dardan Gashi ka deklaruar se sjelljet e VV-së e kanë dëmtuar mundësinë për një partneritet në qeverinë e ardhshme. Në një prononcim për Express. Gashi ka deklaruar se sjelljet e VV-së e ...
Gazeta Express | 17-Nov-2019 12:54
Zyrtari i Nisma Socielademokrate Dardan Gashi ka deklaruar se sjelljet e VV-së e kanë dëmtuar mundësinë për një partneritet në qeverinë e ardhshme. Në një prononcim për Express. Gashi ka deklaruar se sjelljet e VV-së e ...

“Presidenti 2021”, pika e nxehtë e negociatave LVV – LDK
Marrëveshja eventuale për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, pritet të përfshijë edhe çështjen e presidentit të ardhshëm të Kosovës, i cili sipas mandatit ...
Top Channel | 16-Nov-2019 17:37
Marrëveshja eventuale për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, pritet të përfshijë edhe çështjen e presidentit të ardhshëm të Kosovës, i cili sipas mandatit ...

Nënkryetarja e AAK-së: Për interesa personale VV-së po i konvenojnë votat e Listës Serbe
Nënkryetarja e AAK-së Teuta Haxhiu, njëherësh deputete për disa mandate në Kuvendin e Kosovës në një prononcim për “Gazeta Blic” ka folur mbi situatën aktuale politike në vend dhe procesin e çertifikimit të rezulatit ...
Gazeta Observer | 17-Nov-2019 12:22
Nënkryetarja e AAK-së Teuta Haxhiu, njëherësh deputete për disa mandate në Kuvendin e Kosovës në një prononcim për “Gazeta Blic” ka folur mbi situatën aktuale politike në vend dhe procesin e çertifikimit të rezulatit ...

“Presidenti 2021”, pika e nxehtë e negociatave LVV-LDK
Marrëveshja eventuale për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, pritet të përfshijë edhe çështjen e presidentit të ardhshëm të Kosovës, i cili sipas mandatit ...
GazetaTema | 16-Nov-2019 17:41
Marrëveshja eventuale për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, pritet të përfshijë edhe çështjen e presidentit të ardhshëm të Kosovës, i cili sipas mandatit ...

Zyrtari i Nismës: S’ka koalicion me grabitësit, kemi pasur takime me LDK-në
Anëtari i Nismës Socialdemokrate, Dardan Gashi ka deklaruar se sjelljet e VV-së e kanë dëmtuar mundësinë për një partneritet në qeverinë e ardhshme. Gashi nuk e ka përjashtuar mundësinë që AKR-ja e Behgjet Pacollit të ...
Gazeta Observer | 17-Nov-2019 12:16
Anëtari i Nismës Socialdemokrate, Dardan Gashi ka deklaruar se sjelljet e VV-së e kanë dëmtuar mundësinë për një partneritet në qeverinë e ardhshme. Gashi nuk e ka përjashtuar mundësinë që AKR-ja e Behgjet Pacollit të ...

Deklarohen nga AKR: Tregojnë a do të hyjnë në koalicion me VV-në
Sekretari i Përgjithshëm i AKR-së Vesel Makolli në një prononcim për “Gazeta Blic” ka folur rreth mundësive për një koalicion LVV-AKR. Makolli ka theksuar se deri tani nuk ka asnjë bisedim të tillë si dhe ka theksuar se ...
Zeri | 17-Nov-2019 12:06
Sekretari i Përgjithshëm i AKR-së Vesel Makolli në një prononcim për “Gazeta Blic” ka folur rreth mundësive për një koalicion LVV-AKR. Makolli ka theksuar se deri tani nuk ka asnjë bisedim të tillë si dhe ka theksuar se ...

Deklarohen nga AKR, tregojnë a do të hyjnë në koalicion me VV-në
Sekretari i Përgjithshëm i AKR-së Vesel Makolli në një prononcim për “Gazeta Blic” ka folur rreth mundësive për një koalicion LVV-AKR. Makolli ka theksuar se deri tani nuk ka asnjë bisedim të tillë si dhe ka theksuar se ...
Gazeta Observer | 17-Nov-2019 12:06
Sekretari i Përgjithshëm i AKR-së Vesel Makolli në një prononcim për “Gazeta Blic” ka folur rreth mundësive për një koalicion LVV-AKR. Makolli ka theksuar se deri tani nuk ka asnjë bisedim të tillë si dhe ka theksuar se ...

Zyrtari i NISMA-s: S’ka koalicion me grabitësit, kemi pasur takime me LDK-në
Anëtari i Nismës Socialdemokrate, Dardan Gashi ka deklaruar se sjelljet e VV-së e kanë dëmtuar mundësinë për një partneritet në qeverinë e ardhshme. Gashi nuk e ka përjashtuar mundësinë që AKR-ja e Behgjet Pacollit të ...
Albportali | 17-Nov-2019 11:35
Anëtari i Nismës Socialdemokrate, Dardan Gashi ka deklaruar se sjelljet e VV-së e kanë dëmtuar mundësinë për një partneritet në qeverinë e ardhshme. Gashi nuk e ka përjashtuar mundësinë që AKR-ja e Behgjet Pacollit të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved