ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/01/2020 08:31

Kushtetuesja/ Kuvendi sot në seancë të jashtëzakonshme, në pritje të një zgjidhjeje për “kaosin” e krijuar

Kushtetuesja/ Kuvendi sot në seancë të jashtëzakonshme, në pritje të një zgjidhjeje për “kaosin” e krijuar
TIRANË Parlamenti sot pritet të mblidhet në orën 10:00 në një seancë të jashtëzakonshme. Ky vendim u mor ditën e djeshme menjëherë pasi presidenti, Ilir Meta, dekretoi Marsida Xhaferllarin si anëtare të Gjykatës ...
BalkanWeb | 15-Nov-2019 07:44
TIRANË Parlamenti sot pritet të mblidhet në orën 10:00 në një seancë të jashtëzakonshme. Ky vendim u mor ditën e djeshme menjëherë pasi presidenti, Ilir Meta, dekretoi Marsida Xhaferllarin si anëtare të Gjykatës ...

Shpërthen Meta: Ndërkombëtarët sytë tek xhepi i tyre. Kuvendi bllokoi Gjykatën Kushtetuese
Presidenti Ilir Meta ka sulmuar mbrëmjen e sotme Kuvendin, ndërsa theksoi se ky institucion ka dhunuar Kushtetutën dhe qëllimisht e ka lënë Shqipërinë pa Gjykatë Kushtetuese. Në një intervistë për ‘Opinion’ kreu i ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 22:17
Presidenti Ilir Meta ka sulmuar mbrëmjen e sotme Kuvendin, ndërsa theksoi se ky institucion ka dhunuar Kushtetutën dhe qëllimisht e ka lënë Shqipërinë pa Gjykatë Kushtetuese. Në një intervistë për ‘Opinion’ kreu i ...

Xhaferllari apo Vorpsi, kush është anëtare e Kushtetueses? Meta i prerë: Ajo që ka dekretin e presidentit
Në një kohë kur sot i gjithë debati është përqendruar tek Gjykata Kushtetuese, ku nga një anë qëndron presidenti dhe në anën tjetër maxhoranca, Ilir Meta ka shprehur edhe njëherë qëndrimin e tij në lidhje me çështjen në ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 22:01
Në një kohë kur sot i gjithë debati është përqendruar tek Gjykata Kushtetuese, ku nga një anë qëndron presidenti dhe në anën tjetër maxhoranca, Ilir Meta ka shprehur edhe njëherë qëndrimin e tij në lidhje me çështjen në ...

Betimi te noteri i Arta Vorpsit, Doris Pack: Një absurditet drejtësie, BE duhet të veprojë
Eurodeputetja Doris Pack ka folur në lidhje me faktin se Arta Vorpsi u betua para noterit e jo para presidentit të Republikës. Pack deklaron se ajo që ka ndodhur është një absurditet drejtësie, kurse shton se BE duhet ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 21:45
Eurodeputetja Doris Pack ka folur në lidhje me faktin se Arta Vorpsi u betua para noterit e jo para presidentit të Republikës. Pack deklaron se ajo që ka ndodhur është një absurditet drejtësie, kurse shton se BE duhet ...

Meta i trembur: Një grupim kërkon të kapë dhe të më marrë Presidencën, kanë ca detyrime te ndërkombëtarët
Presidenti Ilir Meta thotë se “një grupim” në qeveri synon “të kapi gjithë shtetin” përfshi edhe Presidentin e Republikës. Në një intervistë në emisionin “Opinion”, Meta tha se presidenti i duhet maxhorancës për “nja ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 22:45
Presidenti Ilir Meta thotë se “një grupim” në qeveri synon “të kapi gjithë shtetin” përfshi edhe Presidentin e Republikës. Në një intervistë në emisionin “Opinion”, Meta tha se presidenti i duhet maxhorancës për “nja ...

Meta me tone të forta: Ndërkombëtarët me sytë tek xhepi i tyre
mapo.al Konferenca e kryetarëve vendosi të thërrasë të premten një seancë të posaçme parlamentare, në orën 10:00, pikërisht për atë që po ndodh me anëtarët e Gjykatës Kushtetuese. Në rezolutën e ndërtuar nga PS thuhet ...
Mapo | 14-Nov-2019 22:36
mapo.al Konferenca e kryetarëve vendosi të thërrasë të premten një seancë të posaçme parlamentare, në orën 10:00, pikërisht për atë që po ndodh me anëtarët e Gjykatës Kushtetuese. Në rezolutën e ndërtuar nga PS thuhet ...

Përplasjet për Gjykatën Kushtetuese, Meta: Zbatova Kushtetutën, kreu i KED bëri akte mafioze
Ngritja e Gjykatës Kushtetuese ka krijuar një tjetër kaos. Por presidenti Ilir Meta thotë se veprimet e tij janë në zbatim të Kushtetutës, ndërsa akuzon kreun e KED-së se ka vepruar në mënyrë mafioze. “Kushtetuta e ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 21:26
Ngritja e Gjykatës Kushtetuese ka krijuar një tjetër kaos. Por presidenti Ilir Meta thotë se veprimet e tij janë në zbatim të Kushtetutës, ndërsa akuzon kreun e KED-së se ka vepruar në mënyrë mafioze. “Kushtetuta e ...

Pasi iu dha ‘bekimin’ Meta në foto me anëtarët e Kushtetueses: I lumtur që pas dy vitesh fillon sot nga funksionimi
Tre anëtarë të Gjykatës Kushtetuese janë betuar sot para Presidentit të Republikës Ilir Meta duke plotësuar kështu të gjitha vendet vakante për rivënien në funksion të këtij institucioni të rëndësishëm. Meta ka ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 21:00
Tre anëtarë të Gjykatës Kushtetuese janë betuar sot para Presidentit të Republikës Ilir Meta duke plotësuar kështu të gjitha vendet vakante për rivënien në funksion të këtij institucioni të rëndësishëm. Meta ka ...

Kuvendi seancë të jashtëzakonshme, Meta: Më bëjnë nder me shkeljet që më ngarkojnë. Ndërkombëtarët kanë sytë tek xhepi i tyre
Konferenca e kryetarëve vendosi të thërrasë të premten një seancë të posaçme parlamentare, në orën 10:00, pikërisht për atë që po ndodh me anëtarët e Gjykatës Kushtetuese. Në një intervistë në “Opinion”, Presidenti Ilir ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 22:24
Konferenca e kryetarëve vendosi të thërrasë të premten një seancë të posaçme parlamentare, në orën 10:00, pikërisht për atë që po ndodh me anëtarët e Gjykatës Kushtetuese. Në një intervistë në “Opinion”, Presidenti Ilir ...

Presidenti në “rënie të lirë”, refuzon apelin e BE. Meta: Ata janë rrëmujë për vete, ca po ikin e ca po vijnë. Këtë Kushtetutë e kam bërë me duart e mija
Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta nuk i kërcet aspak nëse dekreti i tij për emërimin e Marsida Xhaferllarit anëtare të Gjykatës Kushtetuese (u betua sot) nuk do të botohet në Fletoren Zyrtare. Për kreun e shtetit ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 22:22
Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta nuk i kërcet aspak nëse dekreti i tij për emërimin e Marsida Xhaferllarit anëtare të Gjykatës Kushtetuese (u betua sot) nuk do të botohet në Fletoren Zyrtare. Për kreun e shtetit ...

Betohet edhe Fiona Papajorgji, Gjykata Kushtetuese me 4 anëtarë të rinj
Është betuar pak minuta më parë edhe Fiona Papajorgji, gjyqtare e re e Gjykatës Kushtetuese. Ceremonia u zhvillua në Presidencë.
Top Channel | 14-Nov-2019 20:41
Është betuar pak minuta më parë edhe Fiona Papajorgji, gjyqtare e re e Gjykatës Kushtetuese. Ceremonia u zhvillua në Presidencë.

Debati mbi dekretin/ Xhaferllari betohet para Metës si gjyqtare e ‘Kushtetueses’
Pavarësisht debatit institucional dhe politik që ka përfshirë ditët e fundit vendin, Marsida Xhaferllari është betuar mbrëmjen e sotme në Presidencë si gjyqtare e Gjykatës Kushtetuese.
Top Channel | 14-Nov-2019 20:41
Pavarësisht debatit institucional dhe politik që ka përfshirë ditët e fundit vendin, Marsida Xhaferllari është betuar mbrëmjen e sotme në Presidencë si gjyqtare e Gjykatës Kushtetuese.

Këshilltari i Metës: Në Kushtetuese shkojnë vetëm kandidaturat e betuara në Presidencë
Gjyqtarja Arta Vorpsi ditën e sotme me anë të një shkrese të noterizuar ka shpallur veten anëtare të Gjykatës Kushtetuese, për të folur për këtë në studion e Top Talk ka qenë i ftuar këshilltari i Presidentit, Ilir ...
Top Channel | 14-Nov-2019 20:41
Gjyqtarja Arta Vorpsi ditën e sotme me anë të një shkrese të noterizuar ka shpallur veten anëtare të Gjykatës Kushtetuese, për të folur për këtë në studion e Top Talk ka qenë i ftuar këshilltari i Presidentit, Ilir ...

Arta Vorpsi apo Marsida Xhaferllari? ‘Rrëshqet’ Ilir Meta: Kujt po i kërcet për fletoren e Dvoranit
Pas refuzimit të Presidentit Meta për ta pranuar në zyrë për të bërë betimin, gjyqtarja Arta Vorpsi u betua pranë një notereje si anëtare e re e Kushtetueses. Por për të njëjtin vend, Meta ka betuar sot gjyqtaren ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 21:45
Pas refuzimit të Presidentit Meta për ta pranuar në zyrë për të bërë betimin, gjyqtarja Arta Vorpsi u betua pranë një notereje si anëtare e re e Kushtetueses. Por për të njëjtin vend, Meta ka betuar sot gjyqtaren ...

Zëvendëson Bashkim Dedjan, betohet anëtarja e re e Gjykatës Kushtetuese Fiona Papajorgji
Betohet para Presidentit të Republikës anëtarja e re e Gjykatës Kushtetuese, znj.Fiona Papajorgji. Në Institucionin e Kreut të Shtetit u zhvillua sonte ceremonia e betimit përpara Presidentit të Republikës, Ilir Meta, ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 20:17
Betohet para Presidentit të Republikës anëtarja e re e Gjykatës Kushtetuese, znj.Fiona Papajorgji. Në Institucionin e Kreut të Shtetit u zhvillua sonte ceremonia e betimit përpara Presidentit të Republikës, Ilir Meta, ...

Gjykata Kushtetuese/ Dy emra për një post, betohet para Presidentit Marsida Xhaferllari
Betohet para Presidentit Marsida Xhaferllari, emri i së cilës nuk u pranua nga Kuvendi, që zgjodhi Arta Vorpsin si anëtare të Gjykatës Kushtetuese. Vorpsi u betua para një notereje sot si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 20:02
Betohet para Presidentit Marsida Xhaferllari, emri i së cilës nuk u pranua nga Kuvendi, që zgjodhi Arta Vorpsin si anëtare të Gjykatës Kushtetuese. Vorpsi u betua para një notereje sot si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, ...

‘Betohet’ te noteri, ironia e aktorit të humorit: Thashë të mbaroj punë tek noterja pa shqetësuar presidentin
Në një kohë kur betimi para noteres së Arta Vorpsit, anëtares së re të Gjykatës Kushtetuese është kryefjala e ditës, vjen një reagim plot ironi nga aktori i humorit Julian Deda. Në një mesazh në ‘Facebook’ Deda ka ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 19:36
Në një kohë kur betimi para noteres së Arta Vorpsit, anëtares së re të Gjykatës Kushtetuese është kryefjala e ditës, vjen një reagim plot ironi nga aktori i humorit Julian Deda. Në një mesazh në ‘Facebook’ Deda ka ...

Betohet Elsa Toska, gjyqtarja e dytë e Gjykatës Kushtetuese
Është betuar pak minuta më parë gjyqtarja e dytë e Gjykatës Kushtetuese. Ceremonia e betimit të Elsa Toskës u zhvillua përpara presidentit Ilir meta.
Top Channel | 14-Nov-2019 19:36
Është betuar pak minuta më parë gjyqtarja e dytë e Gjykatës Kushtetuese. Ceremonia e betimit të Elsa Toskës u zhvillua përpara presidentit Ilir meta.

Betohet para Presidentit të Republikës anëtarja e re e Gjykatës Kushtetuese, Elsa Toska
Në Institucionin e Kreut të Shtetit u zhvillua sonte ceremonia e betimit përpara Presidentit të Republikës, Ilir Meta, të anëtarës së re të Gjykatës Kushtetuese, znj. Elsa Toska. Ky është plotësimi i vakancës së parë të ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 19:36
Në Institucionin e Kreut të Shtetit u zhvillua sonte ceremonia e betimit përpara Presidentit të Republikës, Ilir Meta, të anëtarës së re të Gjykatës Kushtetuese, znj. Elsa Toska. Ky është plotësimi i vakancës së parë të ...

Shpërthen Meta: Ndërkombëtarët sytë tek xhepi i tyre. Kuvendi bllokoi Gjykatën Kushtetuese
Presidenti Ilir Meta ka sulmuar mbrëmjen e sotme Kuvendin, ndërsa theksoi se ky institucion ka dhunuar Kushtetutën dhe qëllimisht e ka lënë Shqipërinë pa Gjykatë Kushtetuese. Në një intervistë për ‘Opinion’ kreu i ...
Telegraf | 14-Nov-2019 22:30
Presidenti Ilir Meta ka sulmuar mbrëmjen e sotme Kuvendin, ndërsa theksoi se ky institucion ka dhunuar Kushtetutën dhe qëllimisht e ka lënë Shqipërinë pa Gjykatë Kushtetuese. Në një intervistë për ‘Opinion’ kreu i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved