ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/01/2020 05:18

Pas përplasjeve në distancë, Trump bën vetëkorrigjim: Jam fans i madh i Erdoganit

Pas përplasjeve në distancë, Trump bën vetëkorrigjim: Jam fans i madh i Erdoganit
Presidenti amerikan Donald Trump i ka thurur lëvdata presidentit turk Recep Tayyip Erdogan gjatë një vizite të këtij të fundit në Shtëpinë e Bardhë. Një vlerësim i tillë, sipas mediave amerikane, përcjell Telegrafi ka ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 07:22
Presidenti amerikan Donald Trump i ka thurur lëvdata presidentit turk Recep Tayyip Erdogan gjatë një vizite të këtij të fundit në Shtëpinë e Bardhë. Një vlerësim i tillë, sipas mediave amerikane, përcjell Telegrafi ka ...

SHBA, Presidenti Donald Trump: Me Erdogan-in jemi miq të mirë
Presidenti amerikan Donald Trump, deklaroi se marrëdhëniet e tij me presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan, janë të mira dhe në veri të Sirisë po mbahet armëpushim midis Ankarasë dhe forcave të drejtuara nga kurdët. ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 02:36
Presidenti amerikan Donald Trump, deklaroi se marrëdhëniet e tij me presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan, janë të mira dhe në veri të Sirisë po mbahet armëpushim midis Ankarasë dhe forcave të drejtuara nga kurdët. ...

Tensionet SHBA-Turqi, Donald Trump vlerëson marrëdhënien me homologun Erdogan
Presidenti amerikan Donald Trump vlerësoi marrëdhënien e Shteteve të Bashkuara me presidentin turk Rexhep Taip Erdogan, ndërsa dy udhëheqësit fillonin një takim për të kapërcyer mosmarrëveshjet mes dy aleatëve të ...
GazetaTema | 13-Nov-2019 22:38
Presidenti amerikan Donald Trump vlerësoi marrëdhënien e Shteteve të Bashkuara me presidentin turk Rexhep Taip Erdogan, ndërsa dy udhëheqësit fillonin një takim për të kapërcyer mosmarrëveshjet mes dy aleatëve të ...

Trump përshëndet marrëdhëniet e SHBA-së me Erdoganin
Presidenti amerikan, Donald Trump ka përshëndetur marrëdhëniet e Shteteve të Bashkuara me presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, teksa të dy liderët kanë nisur takimin për të tejkaluar dallimet në mes të të dyja ...
VizionPlus | 13-Nov-2019 22:18
Presidenti amerikan, Donald Trump ka përshëndetur marrëdhëniet e Shteteve të Bashkuara me presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, teksa të dy liderët kanë nisur takimin për të tejkaluar dallimet në mes të të dyja ...

Trump takohet me Erdogan: Kemi qenë miq të mirë, jam tifoz i tij
Ofensiva e fundit e Turqisë kundër një aleati të rëndësishëm amerikan në Siri nuk e ka ndaluar presidentin Donald Trump të nderojë Presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan me një vizitë në Shtëpinë e Bardhë dhe konferencë ...
ABCNews | 13-Nov-2019 23:59
Ofensiva e fundit e Turqisë kundër një aleati të rëndësishëm amerikan në Siri nuk e ka ndaluar presidentin Donald Trump të nderojë Presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan me një vizitë në Shtëpinë e Bardhë dhe konferencë ...

Trumpi priti Erdoganin në Shtëpinë e Bardhë, tha se janë “miq të mirë”
Ofensiva e fundit e Turqisë kundër aleatit kryesor amerikan në Siri nuk e ka ndaluar presidentin amerikan, Donald Trump, që të nderojë presidentin turk Recep Tayyip Erdogan me një vizitë në Shtëpinë e Bardhë dhe me një ...
Koha.mk | 14-Nov-2019 08:39
Ofensiva e fundit e Turqisë kundër aleatit kryesor amerikan në Siri nuk e ka ndaluar presidentin amerikan, Donald Trump, që të nderojë presidentin turk Recep Tayyip Erdogan me një vizitë në Shtëpinë e Bardhë dhe me një ...

Befason Donald Trump, thotë se është “fans i madh” i Erdoganit
Presidenti amerikan Donald Trump i ka thurur lëvdata presidentit turk Recep Tayyip Erdogan gjatë një vizite të këtij të fundit në Shtëpinë e Bardhë. Një vlerësim i tillë, sipas mediave amerikane, ka ndodhur pavarësisht ...
Arbresh | 14-Nov-2019 07:27
Presidenti amerikan Donald Trump i ka thurur lëvdata presidentit turk Recep Tayyip Erdogan gjatë një vizite të këtij të fundit në Shtëpinë e Bardhë. Një vlerësim i tillë, sipas mediave amerikane, ka ndodhur pavarësisht ...

Befason Donald Trump, thotë se është “fans i madh” i Erdoganit
Presidenti amerikan Donald Trump i ka thurur lëvdata presidentit turk Recep Tayyip Erdogan gjatë një vizite të këtij të fundit në Shtëpinë e Bardhë. Një vlerësim i tillë, sipas mediave amerikane, ka ndodhur pavarësisht ...
Gazeta Express | 14-Nov-2019 07:11
Presidenti amerikan Donald Trump i ka thurur lëvdata presidentit turk Recep Tayyip Erdogan gjatë një vizite të këtij të fundit në Shtëpinë e Bardhë. Një vlerësim i tillë, sipas mediave amerikane, ka ndodhur pavarësisht ...

Trump i nxjerr bllof të gjithë. Kongresi ka miratuar sanksionet, presidenti i ofron 100 mld $ Erdoganit
Donald Trump ka nxjerrë sërish bllof mediat dhe bashkëpunëtorët e tij. Ndërkohë që prej javësh Shtëpia e Bardhë kërcënon me sanksione, sot njoftohet se presidenti amerikan ka bërë të kundërtën: përmes një letre ai i ka ...
Respublica | 14-Nov-2019 00:54
Donald Trump ka nxjerrë sërish bllof mediat dhe bashkëpunëtorët e tij. Ndërkohë që prej javësh Shtëpia e Bardhë kërcënon me sanksione, sot njoftohet se presidenti amerikan ka bërë të kundërtën: përmes një letre ai i ka ...

Trump takohet me Erdogan: Kemi qenë miq të mirë, jam tifoz i tij
Lexime: 2 Ofensiva e fundit e Turqisë kundër një aleati të rëndësishëm amerikan në Siri nuk e ka ndaluar presidentin Donald Trump të nderojë Presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan me një vizitë në Shtëpinë e Bardhë dhe ...
Medial | 14-Nov-2019 00:04
Lexime: 2 Ofensiva e fundit e Turqisë kundër një aleati të rëndësishëm amerikan në Siri nuk e ka ndaluar presidentin Donald Trump të nderojë Presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan me një vizitë në Shtëpinë e Bardhë dhe ...

Trump, trysni presidentit Erdogan për sistemin rus të raketave
Presidenti Donald Trump tha në një konferencë shtypi në Uashington me Presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan se blerja e sistemit të mbrojtjes ajrore ruse nga Turqia krijon ”sfida serioze”, por shtoi se shpreson që ...
Klan Kosova | 13-Nov-2019 23:44
Presidenti Donald Trump tha në një konferencë shtypi në Uashington me Presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan se blerja e sistemit të mbrojtjes ajrore ruse nga Turqia krijon ”sfida serioze”, por shtoi se shpreson që ...

Sot takimi Trump – Erdogan: Në axhendë Siria dhe raketat ruse
Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan viziton sot Shtëpinë e Bardhë për bisedime me Presidentin e Shteteve të Bashkuara Donald Trump. Dy udhëheqësit pritet të diskutojnë ndërhyrjen ushtarake turke në Sirinë veriore dhe ...
GazetaTema | 13-Nov-2019 16:52
Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan viziton sot Shtëpinë e Bardhë për bisedime me Presidentin e Shteteve të Bashkuara Donald Trump. Dy udhëheqësit pritet të diskutojnë ndërhyrjen ushtarake turke në Sirinë veriore dhe ...

Trump, trysni presidentit Erdogan për sistemin rus të raketave
Presidenti Donald Trump tha në një konferencë shtypi në Uashington me Presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan se blerja e sistemit të mbrojtjes ajrore ruse nga Turqia krijon ''sfida serioze”, por shtoi se shpreson që ...
Zeri Amerikes | 13-Nov-2019 23:25
Presidenti Donald Trump tha në një konferencë shtypi në Uashington me Presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan se blerja e sistemit të mbrojtjes ajrore ruse nga Turqia krijon ''sfida serioze”, por shtoi se shpreson që ...

Erdogan: Jemi të vendosur për të hapur faqe të re në raportet me SHBA-në
Presidenti Erdogan tha se gjatë “këtij udhëtimi” në SHBA, kanë dorëzuar shumë dokumente për ekstradimin e kreut të FETO-s. Erdogan: Ende i vlefshëm propozimi ynë për palën armene për formimin e një komisioni të ...
Shenja | 13-Nov-2019 22:57
Presidenti Erdogan tha se gjatë “këtij udhëtimi” në SHBA, kanë dorëzuar shumë dokumente për ekstradimin e kreut të FETO-s. Erdogan: Ende i vlefshëm propozimi ynë për palën armene për formimin e një komisioni të ...

Trumpi priti Erdoganin në Shtëpinë e Bardhë, tha se janë “miq të mirë”
Ofensiva e fundit e Turqisë kundër aleatit kryesor amerikan në Siri nuk e ka ndaluar presidentin amerikan, Donald Trump, që të nderojë presidentin turk Recep Tayyip Erdogan me një vizitë në Shtëpinë e Bardhë dhe me një ...
Koha.net | 13-Nov-2019 22:40
Ofensiva e fundit e Turqisë kundër aleatit kryesor amerikan në Siri nuk e ka ndaluar presidentin amerikan, Donald Trump, që të nderojë presidentin turk Recep Tayyip Erdogan me një vizitë në Shtëpinë e Bardhë dhe me një ...

Trump pret Erdogan, diskutojnë për marrëveshje tregtare me vlerë 100 miliardë $
Presidenti i SHBA-së Donald Trump takoi homologun e tij turk Rexhep Taip Erdogan në Uashington, ndërsa qëllimi i takimit mes të dyve ishte sheshimi i përplasjeve të fundit. Kreu i shteti amerikan ka qenë kundër ...
Politiko | 13-Nov-2019 22:03
Presidenti i SHBA-së Donald Trump takoi homologun e tij turk Rexhep Taip Erdogan në Uashington, ndërsa qëllimi i takimit mes të dyve ishte sheshimi i përplasjeve të fundit. Kreu i shteti amerikan ka qenë kundër ...

Trump e pret Erdoganin në Shtëpinë e Bardhë, mësohet se çka u tha në takim
Presidenti amerikan, Donald Trump, vlerësoi marrëdhënien e Shteteve të Bashkuara me Turqinë e presidentit Recep Tayyip Erdogan, ndërsa dy udhëheqësit fillonin një takim për të kapërcyer mosmarrëveshjet mes dy aleatëve ...
Gazeta Express | 13-Nov-2019 21:13
Presidenti amerikan, Donald Trump, vlerësoi marrëdhënien e Shteteve të Bashkuara me Turqinë e presidentit Recep Tayyip Erdogan, ndërsa dy udhëheqësit fillonin një takim për të kapërcyer mosmarrëveshjet mes dy aleatëve ...

Trump vlerëson marrëdhënien me homologun e Turqisë
Presidenti amerikan Donald Trump vlerësoi marrëdhënien e Shteteve të Bashkuara me presidentin turk Rexhep Taip Erdogan, ndërsa dy udhëheqësit fillonin një takim për të kapërcyer mosmarrëveshjet mes dy aleatëve të ...
Arbresh | 13-Nov-2019 20:56
Presidenti amerikan Donald Trump vlerësoi marrëdhënien e Shteteve të Bashkuara me presidentin turk Rexhep Taip Erdogan, ndërsa dy udhëheqësit fillonin një takim për të kapërcyer mosmarrëveshjet mes dy aleatëve të ...

Trump-Erdoganit: Ne e ruajmë naftën nga Siria
Gjatë takimit të sotëm me homologun tij turk Recep Tayyip Erdogan në Shtëpinë e Bardhë, presidenti amerikan Donald Trump tha se ai kishte tërhequr një pjesë të ushtrisë amerikane nga Siria veriore, por gjithashtu kishte ...
Flaka | 13-Nov-2019 20:28
Gjatë takimit të sotëm me homologun tij turk Recep Tayyip Erdogan në Shtëpinë e Bardhë, presidenti amerikan Donald Trump tha se ai kishte tërhequr një pjesë të ushtrisë amerikane nga Siria veriore, por gjithashtu kishte ...

Trump-Erdoganit: Ne e ruajmë naftën nga Siria
“Ne e tërhoqëm pjesën më të madhe të trupave tona, pasi nuk donim të shqetësoheshim për kufirin e huaj. Ne kemi punë të mjaftueshme për të bërë në lidhje me kufirin tonë, “tha Trump. Ai theksoi se një kontingjent më i ...
Lajminet | 13-Nov-2019 19:59
“Ne e tërhoqëm pjesën më të madhe të trupave tona, pasi nuk donim të shqetësoheshim për kufirin e huaj. Ne kemi punë të mjaftueshme për të bërë në lidhje me kufirin tonë, “tha Trump. Ai theksoi se një kontingjent më i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved