ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/01/2020 15:00

VIDEO/ Mini-shengeni ballkanik, reagon Bregu: Për ne, bashkëpunimi rajonal është i mirëpritur

VIDEO/ Mini-shengeni ballkanik, reagon Bregu: Për ne, bashkëpunimi rajonal është i mirëpritur
Tashmë në rolin e Sekretares të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ka reaguar në lidhje me mini-shengenin ballkanik dhe atë që po ndodh me politikën ballkanase. Bregu, me anë të një video të shpërndarë ...
BalkanWeb | 12-Nov-2019 17:58
Tashmë në rolin e Sekretares të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ka reaguar në lidhje me mini-shengenin ballkanik dhe atë që po ndodh me politikën ballkanase. Bregu, me anë të një video të shpërndarë ...

Mali i Zi refuzon propozimin për “mini Shengenin” e Ballkanit
Një ministre malazeze hodhi poshtë idenë për t’iu bashkuar një versioni ballkanik të zonës Shengen, e cila do të shihte heqjen e pengesave për tregtinë e lirë dhe udhëtimet midis Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut, ...
GazetaTema | 12-Nov-2019 19:05
Një ministre malazeze hodhi poshtë idenë për t’iu bashkuar një versioni ballkanik të zonës Shengen, e cila do të shihte heqjen e pengesave për tregtinë e lirë dhe udhëtimet midis Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut, ...

DW: Në Kosovë kundërshtohet ashpër “mini-Shengeni ballkanik”
Reagime të ashpra në Kosovë pas takimit të Ohrit. Politikat e mini-Shengenit i largojnë vendet e Ballkanit Perëndimor nga rruga e integrimeve e i çojnë në strofullën euroaziatike të dominuar nga Rusia, thotë Isa ...
BalkanWeb | 12-Nov-2019 14:19
Reagime të ashpra në Kosovë pas takimit të Ohrit. Politikat e mini-Shengenit i largojnë vendet e Ballkanit Perëndimor nga rruga e integrimeve e i çojnë në strofullën euroaziatike të dominuar nga Rusia, thotë Isa ...

Mero Baze: Si po digjet shansi historik për heqjen e kufirit Shqipëri-Kosovë. Rama nuk është “babai” i kombit
Samiti i Ohrit, apo i quajtur ndryshe mini “Schengeni Ballkanik”, ka mbledhur gjatë fundjavës treshen politike, kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, homologun e tij maqedonas Zoran Zaev dhe presidentin e Serbisë, ...
GazetaTema | 12-Nov-2019 12:06
Samiti i Ohrit, apo i quajtur ndryshe mini “Schengeni Ballkanik”, ka mbledhur gjatë fundjavës treshen politike, kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, homologun e tij maqedonas Zoran Zaev dhe presidentin e Serbisë, ...

“Shengeni Ballkanik”, Bregu: RCC e angazhuar për bashkëpunimin rajonal
Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit për Bashkëpunimin Rajonal, Majlinda Bregu ka mbwshtetur idenw e Shengenit Ballkanik. Duke komentuar takimin e Ohrit, Bregu ka deklaruar se RCC-ja është e angazhuar tërësisht për ...
VizionPlus | 12-Nov-2019 17:38
Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit për Bashkëpunimin Rajonal, Majlinda Bregu ka mbwshtetur idenw e Shengenit Ballkanik. Duke komentuar takimin e Ohrit, Bregu ka deklaruar se RCC-ja është e angazhuar tërësisht për ...

Pandeli Majko del hapur kundër Ramës për “Shengenin Ballkanik”
Ministri i kabinetit “Rama” dhe ish-kryeministri gjatë luftës së Kosovës, Pandeli Majko ka kundërshtuar idenë e “Mini Shengenit Ballkanik”, të propozuar nga Edi Rama dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiç. Në një takim ...
Telegraf | 12-Nov-2019 16:41
Ministri i kabinetit “Rama” dhe ish-kryeministri gjatë luftës së Kosovës, Pandeli Majko ka kundërshtuar idenë e “Mini Shengenit Ballkanik”, të propozuar nga Edi Rama dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiç. Në një takim ...

A duhet të tremben shqiptarët nga i ashtuquajturi “Minishengen”?
Nga Alma Lama Ka një proçes që po shkon përpara në Ballkanin Përendimor, ndonëse ngadalë dhe pa dinamizmin e dëshirueshëm. Ai është proçesi i Berlinit, i iniciuar nga Gjermania në gusht të vitit 2014 dhe mbështetur ...
GazetaTema | 12-Nov-2019 09:46
Nga Alma Lama Ka një proçes që po shkon përpara në Ballkanin Përendimor, ndonëse ngadalë dhe pa dinamizmin e dëshirueshëm. Ai është proçesi i Berlinit, i iniciuar nga Gjermania në gusht të vitit 2014 dhe mbështetur ...

Mediat serbe publikojnë hartën e “Mini-Shengenit”, Kosova brenda kufijve të Serbisë. Union me 16,5 mln banorë
Mediat serbe shkruajnë se deri në fund të këtij viti, shtetasit serbë do të mund të udhëtojnë në Shqipëri dhe Maqedoninë Veriore pa pasaportë, vetëm me letërnjoftim, dhe atje të punësohen me leje ekzistuese të punës, ...
BalkanWeb | 12-Nov-2019 07:58
Mediat serbe shkruajnë se deri në fund të këtij viti, shtetasit serbë do të mund të udhëtojnë në Shqipëri dhe Maqedoninë Veriore pa pasaportë, vetëm me letërnjoftim, dhe atje të punësohen me leje ekzistuese të punës, ...

Befason nënkryetari i Listës Serbe: Jam detyruar ta mbroj Kushtetutën e Kosovës nga partitë shqiptare
Nënkryetari i Listës Serbe Igor Simiq ka thënë se kjo parti është e regjistruar në Kosovë por sipas tij gazetarët duhet ta pyesin Vetëvendosjen nëse e njeh Kosovën. Simiq në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV ...
Telegrafi | 12-Nov-2019 20:49
Nënkryetari i Listës Serbe Igor Simiq ka thënë se kjo parti është e regjistruar në Kosovë por sipas tij gazetarët duhet ta pyesin Vetëvendosjen nëse e njeh Kosovën. Simiq në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV ...

Mali i Zi refuzon “mini Schengenin Ballkanik”, mesazhi i ministres
Mali i Zi refuzon nismën “mini Schengen” për vendet e Ballkanit të propozuar lidëri i Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë. Ministrja e ekonomisë së Malit të Zi, Dragica Sekulic ka thënë të hënën se kjo nismë ...
ABCNews | 12-Nov-2019 20:33
Mali i Zi refuzon nismën “mini Schengen” për vendet e Ballkanit të propozuar lidëri i Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë. Ministrja e ekonomisë së Malit të Zi, Dragica Sekulic ka thënë të hënën se kjo nismë ...

Vuçiq: “Mini Shengeni” ka mbështetjen e SHBA-së, përfituesi më i madh është Serbia
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq, duke folur për iniciativën e “Mini Shengenit”, ka thënë mbrëmë në Paris se iniciativa për të hequr barrierat e lëvizjes së lirë të mallrave, shërbimeve, kapitalit dhe njerëzve ndërmjet ...
Telegrafi | 12-Nov-2019 11:56
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq, duke folur për iniciativën e “Mini Shengenit”, ka thënë mbrëmë në Paris se iniciativa për të hequr barrierat e lëvizjes së lirë të mallrave, shërbimeve, kapitalit dhe njerëzve ndërmjet ...

Vuçiç: Për mua, më i rendësishëm qarkullimi i lirë i mallrave se sa njohjet e Kosovës
Për Presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç është më e rendësishme qarkullimi i lirë i mallrave dhe njerëzve se sa njohjet apo tërheqjet e njohjeve të Pavarësisë së Kosovës. I pyetur nëse kishte marrë mbështetje për ...
ABCNews | 12-Nov-2019 13:31
Për Presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç është më e rendësishme qarkullimi i lirë i mallrave dhe njerëzve se sa njohjet apo tërheqjet e njohjeve të Pavarësisë së Kosovës. I pyetur nëse kishte marrë mbështetje për ...

“Rama ia dha Kosovës goditjen më të madhe politike në pesë vitet e fundit”
Analisti politik, Dastid Pallaska, në televizionin “T7” në Prishtinë ka komentuar iniciativën dhe bashkëpunimin ndërmjet kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, dhe presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiç, për krijimin ...
Telegraf | 11-Nov-2019 22:47
Analisti politik, Dastid Pallaska, në televizionin “T7” në Prishtinë ka komentuar iniciativën dhe bashkëpunimin ndërmjet kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, dhe presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiç, për krijimin ...

Bizneset kosovare kundër “Mini Shengenit” ballkanik
Më 10 nëntor gjatë një takimi në Ohër, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ai i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe presidenti serb Aleksandër Vuçiq, pa pjesëmarrjen e Kosovës kanë miratuar një deklaratë me një listë ...
Telegrafi | 12-Nov-2019 08:55
Më 10 nëntor gjatë një takimi në Ohër, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ai i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe presidenti serb Aleksandër Vuçiq, pa pjesëmarrjen e Kosovës kanë miratuar një deklaratë me një listë ...

Mali i Zi kundër mini-shengenit ballkanik – “Është humbje kohe”
Ministrja e Ekonomisë në Mal të Zi, Dragica, Sekuliç, ka thënë të hënën se iniciativa “mini-shengen” do të ishte një humbje energjie dhe se vendi i saj ka kohë tashmë që i ka “hapur kufinjtë” dhe ka hequr barrierat ...
Arbresh | 12-Nov-2019 19:46
Ministrja e Ekonomisë në Mal të Zi, Dragica, Sekuliç, ka thënë të hënën se iniciativa “mini-shengen” do të ishte një humbje energjie dhe se vendi i saj ka kohë tashmë që i ka “hapur kufinjtë” dhe ka hequr barrierat ...

“Mini Shengeni” ballkanik, i dëmshëm për Kosovën
Njohësit e marrëdhënieve ndërkombëtare dhe të integrimeve evropiane e kanë kundërshtuar nismën e Shengenit Ballkanik. Blerim Reka, Lisen Bashkurti, Sabri Kiçmari dhe Vigan Qorolli kanë vlerësuar se kjo iniciativë ...
Telegrafi | 12-Nov-2019 08:02
Njohësit e marrëdhënieve ndërkombëtare dhe të integrimeve evropiane e kanë kundërshtuar nismën e Shengenit Ballkanik. Blerim Reka, Lisen Bashkurti, Sabri Kiçmari dhe Vigan Qorolli kanë vlerësuar se kjo iniciativë ...

Mali i Zi kundër mini-shengenit ballkanik – “Është humbje kohe”
Ajo shtoi se Mali i Zi është anëtar i CEFTA’s, Marrëveshjeves për Tregti të Lirë në Europën Qendrore, një iniciativë që garanton qarkullimin e lirë të njerëzve dhe mallrave në Ballkanin Perëndimor. “Unë i kuptoj ...
Lajminet | 12-Nov-2019 19:42
Ajo shtoi se Mali i Zi është anëtar i CEFTA’s, Marrëveshjeves për Tregti të Lirë në Europën Qendrore, një iniciativë që garanton qarkullimin e lirë të njerëzve dhe mallrave në Ballkanin Perëndimor. “Unë i kuptoj ...

Mali i Zi kundër mini-shengenit ballkanik – “Është humbje kohe”
Ministrja e Ekonomisë në Mal të Zi, Dragica, Sekuliç, ka thënë të hënën se iniciativa “mini-shengen” do të ishte një humbje energjie dhe se vendi i saj ka kohë tashmë që i ka “hapur kufinjtë” dhe ka hequr barrierat ...
Gazeta Express | 12-Nov-2019 19:31
Ministrja e Ekonomisë në Mal të Zi, Dragica, Sekuliç, ka thënë të hënën se iniciativa “mini-shengen” do të ishte një humbje energjie dhe se vendi i saj ka kohë tashmë që i ka “hapur kufinjtë” dhe ka hequr barrierat ...

“Dëshiroj të jem e qartë”, Majlinda Bregu del pro Ramës: Kjo nismë sjell zhvillim dhe heq burokracinë
Postuar: 12/11/2019 - 18:55 Ish-ministrja e jashtme, Majlinda Bregu tani në krye të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal e ka vlerësuar Shengenin Ballkanik si një vendim pozitin, një histori në zhvillim. Bregu thekson se ...
Sot.Al | 12-Nov-2019 18:59
Postuar: 12/11/2019 - 18:55 Ish-ministrja e jashtme, Majlinda Bregu tani në krye të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal e ka vlerësuar Shengenin Ballkanik si një vendim pozitin, një histori në zhvillim. Bregu thekson se ...

Shengeni Ballkanik/ Bregu: Bashkëpunimi rajonal, një histori në zhvillim
Sekretarja e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ka reaguar në lidhje me mini-shengenin ballkanik mes Shqipërisë, Serbisë, Maqedonisë së Veriut e Bosnjë e Hercegovinës. Përmes një video, Bregu, thotë se ...
Lexo | 12-Nov-2019 18:57
Sekretarja e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ka reaguar në lidhje me mini-shengenin ballkanik mes Shqipërisë, Serbisë, Maqedonisë së Veriut e Bosnjë e Hercegovinës. Përmes një video, Bregu, thotë se ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved